Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Javni prevoz u raznim evropskim gradovima (i mogućnosti švercovanja)  (Pročitano 28180 puta)
07. Nov 2013, 19:01:36
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 193
Browser
Opera 12.16
U ovo vreme jeftinih letova i bele Šengen liste, veliki broj ljudi je imao priliku da putuje po Evropi. Međutim, kada se nađete na svojoj destinaciji, opet ostaje pitanje kako se kretati unaokolo. Ako niste obavešteni, možete dati i više desetina eura dnevno na razne karte ili za taksi vožnje, dok s druge strane možete proći i vrlo jeftino (ili besplatno). Voleo bih da ovde ljudi koji su već posećivali razne evropske metropole, ili živeli u njima, podele svoja iskustva. Ja ću početi sa par gradova u kojima sam bio, s tim što ću povremeno praviti poređenja sa Beogradom.

1) Atina

Karte od 90 minuta koštaju oko 2 evra i mogu se koristiti za autobuse, metro, trolejbuse i tramvaje. Međutim, ja sam se mesecima švercovao i nikada me nisu uhvatili. Kontrolu sam video par puta, ali sam samo zapalio iz autobusa/metroa. Mom prijatelju su naplatili kaznu, koja je 60 puta vrednost karte koju niste platili. Međutim, on je fin i iz civilizovane zemlje, a mislim da bi neko sa beogradskih ulica mogao da se snađe u toj situaciji.

Karte se kupuju na trafikama ili na automatima koji se nalaze u metrou i na nekim okretnicama.

Od aerodroma do grada idu metro i nekoliko autobuskih linija. Švercovanje u aerodromskom metrou je moguće, ali manje preporučljivo nego po gradu, jer je karta skuplja i kazna srazmerno veća. U autobusima sa aerodroma uglavnom vozač kontroliše karte, pa nisam siguran koliko je moguće švercovati se.

Taksi je dobro rešenje i cene su slične kao u Beogradu. Vozio sam se često, a desilo mi se samo jednom da me vozi lik bez taksimetra, s tim što me je zajebao za 2 - 3 evra, kad se gleda regularna cena vožnje, što nije strašno. Taksi možete zaustaviti na ulici, kao u Beogradu i ima ih svuda.

2) Bukurešt

Autobusima i tramvajem sam se vozio dvadesetak puta i nikad nisam kupio kartu, niti sam ikada video kontrolu. Što se tiče metroa, karta je 2 leja (oko 50 centi) za jednu vožnju (možete menjati linije), a morate je otkucati da biste prošli rampu na ulazu u metro sistem. Ova karta se kupuje na ulazu u metro. Iako ni u metrou nisam video kontrolu, preporučujem da se ovde kupi karta, jer je sasvim očigledno da nemate kartu ako presačete rampu, pa bi neko mogao da vas iscima.

Kada je u pitanju taksi, on je neverovatno jeftin ako vas voze po taksimetru. Jeftiniji je sigurno triput nego u Beogradu, možda i više. Međutim, kad sam se vozio bez ortaka koji zna rumunski, dešavalo mi se često da mi naplate prilično velike cifre (recimo, ako je regularna cena 2 evra, da mi naplate 5 ili 10 evra). Lopova taksista je jako mnogo, pa treba obratiti pažnju. U najmanju ruku, NIKAKO ne uzimajte taksi ispred železničke stanice ili na sličnim mestima. Bolje malo prošetajte, pa ga zaustavite na ulici.

3) Krakov

Koliko košta autobuska karta, ne znam, jer je nikada nisam kupio. Vozio sam se dvadesetak puta, a da nikada nisam video kontrolu. Ovo važi i za tramvaje. Za Krakov je interesantno da taksi ne možete da zaustavite na ulici. Morate ga ili pozvati telefonom, ili ući na taksi stanici. Po centru još i ima stanica, a po periferiji nisam nikako mogao da ih nađem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
holandija ima slican sistem kao bus plus, samo se kod kartica skida onoliko koliko si se vozio, jedna stanica je 1€ i tipa 10 centi, sto se duze vodis, cena stanice se smanjuje, kartica se dopunjuje kao i bus plus na glavnoj stanici ili automatima koji primaju samo kovanice
obavezno cekiranje na ulasku i na izlasku iz vozila, ako se ne cekiras na izlasku kartica se blokira, moras da je odblokiras u centrali, ulaz samo na prva vrata, cekiranje pred vozacem
tom karticom cekiras se i u vozovima, kontrole su ceste, u vozu skoro stalne, kazne su od 300-400€ ako nemas kartu u vozu, za autobuse i tramvaje ne znam ali mislim da su oko 250€ .
ako nemas karticu karta kosta 3€ i vazi 1h, kupis kod vozaca
« Poslednja izmena: 09. Nov 2013, 18:37:46 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.9
Browser
Safari 537.71
mob
I-mate 30 Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
Moj komsija se svercovao u becu i kontrola mu prisla on se pravio lud oni mu rekli par recenica i sklone se od njega jedno 10m. On mislio super odose kad posle 10min policija, priveli ga u stanicu gde je morao da plati kaznu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 193
OS
Windows
Browser
Chrome 35.0.1916.153
mob
Samsung 
u Becu je kazna 103e ,u slucaju da kazes da nemas dokumenta ,vode te u policiju ili policija dodje na lice mesta .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.153
i sta onda kada dodje policija?
kako moze kontrola da te vodi u policiju? to bi znacilo da te lisavaju slobode kretanja. ne znam dal sme to neko sem plavaca da radi... Smile
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
i sta onda kada dodje policija?
kako moze kontrola da te vodi u policiju? to bi znacilo da te lisavaju slobode kretanja. ne znam dal sme to neko sem plavaca da radi... Smile

Kontrola te ne vodi u muriju nego pozove muriju a tebe sprece da se udaljis, slicno kad nesto maznes iz prodavnice pa te zadrze do dolaska murije. Ako neko pocini nesto van zakona, bilo ko ima pravo da ga zadrzi do dolaska policije, u iznimnim slucajevima moze i da ga dovede do policije ukoliko je policija na neki nacin sprecena ili nije obavestena o situaciji...

Citat
Moj komsija se svercovao u becu i kontrola mu prisla on se pravio lud oni mu rekli par recenica i sklone se od njega jedno 10m. On mislio super odose kad posle 10min policija, priveli ga u stanicu gde je morao da plati kaznu.

 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.153
kako te 'zadrze'? ja krenem da trcim i sta onda, oni trce da me obore na zemlju jel?
znas kako, ako bi me stigao i oborio, ja bih to tumacio kao napad na mene. tu bi neko od nas dvojce zavrsio u bolnici sigurno...
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2145
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 30.0
kako te 'zadrze'? ja krenem da trcim i sta onda, oni trce da me obore na zemlju jel?
znas kako, ako bi me stigao i oborio, ja bih to tumacio kao napad na mene. tu bi neko od nas dvojce zavrsio u bolnici sigurno...
Trce, jure za svercerima, drze za ruku, ne vode te nigde, cekas tu na licu mesta muriju sa njima, ne biju makar....vise od svercera vole prosjake i "umetnike" koji smaraju po prevozu, najebase Rumuni ovde na veliko.
Imaju ono sto traze beogradski kontrolori, status sluzbenog lica, bar se meni tako cini. U nekim slucajevima sam ih vidjao cak u pratnji policije po autobusima. Mada su apsolutno fer, kada god zaboravim godisnju, provere podatke i ne pisu mi kaznu, nece da me kaznjavaju jer sam zaboravan, cak ni ne zanovetaju mnogo. Jednom prilikom sam imao kod sebe samo potrosacku karticu iz Bille i pustio me covek, sve i da napise kaznu odes i storniras sutradan, niko ne pravi problem oko toga.
IP sačuvana
social share
Bubamara, bubamara nosa nema, slonovima njonja strci!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
kako te 'zadrze'? ja krenem da trcim i sta onda, oni trce da me obore na zemlju jel?
znas kako, ako bi me stigao i oborio, ja bih to tumacio kao napad na mene. tu bi neko od nas dvojce zavrsio u bolnici sigurno...

Pa sad, istrcis iz nekog dragstora sa kamarom stvari, i sekjuriti ce sigurno potrcati za tobom i eventualno oboriti na zemlju ako se opires.
Ili ti primetis da je neko bakici oteo torbu sa penzijom, potrcis za njim, oboris ga i cekas muriju a on to protumaci kao napad na njega i ogranicavanje slobode...
Sad, kad poredis svercovanje i kradju, mozda izgleda preterano ali je u svakom slucaju i jedno i drugo kaznjivo i van zakona...  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.153
e moj marada, ti si se izgleda previse opustio u miloj nam nemacku; ja kad istrcim nema tog sekjuritia koji me moze stici. a ni kontrolora.. Smile

to gradjansko hapsenje malo nezgodno sa pravne strane. kad ti mozes nekog da oboris i sednes na njega...jedino neki lojer da raztumaci a da ne smara previse... Smile
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 35.0.1916.141
zasto bi se svercovao u zemlji gde mozes sasvim lagodno da priustis mesecnu ili godisnju kartu za metro ili neki drugi prevoz  Smile besmisleno..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.153
mob
Samsung 111111
Ma to i nije toliko besmisleno koliko ljudi misle da imaju prava da se svercuju  Smile
Ako svercujes i zaustavite kontrola ne vidim na kakvo pravo mozes da se pozoves ?!

Mogu da razumem starce,decu..ali da se blamiram zbog 50tak dinara  Smile
Da izigravam uvredjenog ili ostecenog a usao sam u necije vozilo i svestan sam da to kosta  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
e moj marada, ti si se izgleda previse opustio u miloj nam nemacku; ja kad istrcim nema tog sekjuritia koji me moze stici. a ni kontrolora.. Smile

Dobro, mozes iz busa al iz podzemne zeleznice malo teze  Smile

Citat
to gradjansko hapsenje malo nezgodno sa pravne strane. kad ti mozes nekog da oboris i sednes na njega...jedino neki lojer da raztumaci a da ne smara previse...

Svaka situacija je opet indvidualna, nekom liku su tamo devedesetih slomili vilicu par kontrolora pa je bila dobra odsteta a u vecini slucajeva bas nece trcati za tobom ali recimo uzme ti licnu u vozilu oma pa ti posle bezi, jedino da kazes da nemas nista kod sebe pa izadjes sa njim pa posle ubodes crtu, sumnjam da bi bas zvali muriju zbog toga mada opet nisam u tim semama nit znam nekog okorelog svercera...  Smile
Ali recimo iz neke prodavnice tehnike da istrcis sa nekom stvari a da pisti za tobom, e, tu su vec obuceni sekjuriti i sa dobrom kondicijom, jos preko veze zove par kolega pa zurka moze da pocne  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.153
primecujem jaku podsvesnu zelju marada da dignes nesto iz prodavnice. deder, pricaj mi malo o tvom detinjstvu... Smile
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
primecujem jaku podsvesnu zelju marada da dignes nesto iz prodavnice. deder, pricaj mi malo o tvom detinjstvu... Smile

Ko do sada nije imao zelju da digne nesto iz prodavnice, nek baci prvi kamen  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
Sestra mi se pre 10ak dana vratila iz Budimpeste i kad je pitala jednog lika (koji inace radi na info-pultu za turiste) gde moze da kupi kartu za tramvaj i koliko kosta, on se nasmejao i rekao joj pa nisi valjda luda da kupujes. I jos dodao da se on svercuje tamo vec 4 godine. Koji car  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
mob
HTC One
e moj marada, ti si se izgleda previse opustio u miloj nam nemacku; ja kad istrcim nema tog sekjuritia koji me moze stici. a ni kontrolora.. Smile

to gradjansko hapsenje malo nezgodno sa pravne strane. kad ti mozes nekog da oboris i sednes na njega...jedino neki lojer da raztumaci a da ne smara previse... Smile

Bas da vidim kad udje holandska kontrola... oni su iskusno pozaposljavali one koji nisu bas za neke druge poslove, tipa crnci dimenzija 2x2, jos im kontrola ima i uniforme koje lice na ove sto nose nasi komunalci. Mada, u busu i ne mozes da se svercujes, ulaz na prva vrata i cekiranje ispred vozaca. U tramvaju mozes da probas jer je ulaz gde stignes.

Sa druge strane, neverovatno su kulturni i ljubazni. Mi smo grupno isli iz Haga u neki Delft, s tim sto smo mislili da je to predgradje, kao da iz centra BG odes u blokove, toliko ti vremenski i treba. Cekirali karte kada smo usli u tramvaj i kada smo se cekirali prilikom izlaska blokira nam kartice. Skontamo da se taj Delft vodi kao drugi grad i samim tim nasa gradska ne vazi. U povratku kao za maler udje kontrola i mi naravno bez karte (sa blokiranom kartom) a moramo da se vratimo. Lepo sam im objasnio da smo turisti, da smo svi kupili mesecne ali da nismo imali pojma da je ovo drugi grad obzirom da smo do njega stigli regularnim gradskim tramvajem. Ljudi nam objasnili kako da znamo kada se zavrsava zona gde karta vazi, gde da odblokiramo kartice i kako i jos neke stvarcice u vezi sa javnim prevozom. Ljubazno se nasmejali, pozeleli nam lep dan i produzili dalje.
« Poslednja izmena: 28. Apr 2015, 13:39:08 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
mob
Samsung S7
holandija ima slican sistem kao bus plus, samo se kod kartica skida onoliko koliko si se vozio, jedna stanica je 1€ i tipa 10 centi, sto se duze vodis, cena stanice se smanjuje, kartica se dopunjuje kao i bus plus na glavnoj stanici ili automatima koji primaju samo kovanice

Kartica se zove OV-Chipcard i mozes da namestis da ti automatski skida sa bankovnog racuna kad se potrosi.

Nije obavezno da se checkiras kad izlazis iz busa ili tramvaja, ali ce ti skinuti kao da si isao do poslednje stanice na toj liniji. Sto je oko 4 €. Mozes da se zalis da si zaboravio da se chekiras i da dobijes pare nazad. Kontrolori izgledaju ko esesovci i ulaze po njih 5-6 u tramvaj. Biraju se korpulentniji muskarci za taj posao. Nema bezanja. Kazna je oko 70 evra, mozes da platis sa maestro karticom na licu mesta, kontroleri imaju citac na baterije.

U vozovima sam cesto video da su nekog jadnika pustili da izadje na sl. stanici    
ako im zvuci iskreno kad mu aparat ne iscita karticu ili neki opravdan izgovor. Mene su jednom pustili jer sam manuelno uplatio 30 evra za potez od Haga do Amsterdama, ali sam zaboravio da se chekiram na stanici. Ako imas godisnju karticu za voz, osoba koja se vozi sa tobom ima pravo na 30 % popusta na kartu.

U autobusima, na prigradskim linijama je nemoguce proci pored vozaca a da nemas karticu. Ali tu je i promet manji pa je vozac sposoban da kontrolise putnike. Ulaz sam na prednja vrata ako je ne-zglobni autobus. Zglobni autobus mozes da udjes gde hoces, ali na tim linijama onda ordinira gestapo.

Za par evra koliko traje 20-tak minuta voznje veci je blam svercovati se nego platiti voznju. Samo jednom sam video neku bahatu decurliju da su se svercovali i njih su izbacili na sl. stanici.
« Poslednja izmena: 28. Apr 2015, 13:42:37 od bluesoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
mob
HTC One
Uopste ne razumem zasto su gestapo? Em su kulturni em im gradski prevoz radi kao sat a razlog je savesno placanje karte.

Dodjes na stanicu, pogledas kada na displeju stize bus i nema cupkanja i neizvesnosti. Idu veoma redovno, intervali su skroz ok a i ako se desi da kasni zbog neke neplanirane guzve, vreme se na displeju pomeri pa znas koliko jos imas da cekas. Pritom se ne secam da je ikada bus kasnio vise od 2-3 minuta.

Vozovi takodje milina, udjes u Hagu, ukacis se na Wifi i dok malo izlistas vesti eto te u Amsterdamu ili Roterdamu, dok nama i dalje treba po 2-3 sata vozom do Valjeva ili Novog Sada.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
mob
Samsung S7
Taj wifi je krsina, nikad nisam uspeo da ga koristim vise od 2 minuta. Lepse mi ide kad theteringujem sa mobilnog.

Ali vozovi jesu milina, sem kad se vracas u spicu. Onda nema mesta ni za stajanje. Sto se tice buke nju uglavnom prave neka decurlija ili muslimanka ili crnkinja koja se dere preko pola sata na telefonu. Ne znam koju oni imaju pretplatu mesecnu kad pricaju ko sumanuti, kao da ne moze da saceka da dodje kuci pa da se ispricaju. Sva sreca te ih nista ne razumem inace mogu se kladim da se ogovaraju najblize drugarice ili rodbinu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
mob
HTC One
Ma tamo ne smeta ni spic ni galalama, tamo smetaju biciklisti. Ulicom treba ici naoruzan bejzbolkom, pa samo da ih skidas kao u igrici.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
mob
Samsung S7
U Amsterdamu su bicikliski posebno bezobzirni, moras da pazis kad im prelazish traku.

Na vecini voznih stanica ne mozes da udjes na peron ako nemas validnu karticu.

Metro u holandiji:

Nema sanse da udjes na stanicu metroa ako nemas validnu karticu. Postavljena su rotovrata koja se otvaraju kad prislonis karticu na citac. E sad ako si vec na stanici onda mozes da ides tamo-ovamo ceo dan po gradu dok te ne uhvate. Mada ima stanica u Amsterdamu koje su na ulici, tako da nema rotovrata.

Nemacka:

Metro. Malo je komplikovano. Moras da prondjes sifru stanice na kojoj se nalazis i da na mapi na zidu nadjes stanicu gde zelis da ides, onda moras te dve sifre da ukucas u aparat da bi ti odstampao validnu kartu. Nisam sreo kontrolere.

Svajcarska:

Kupuje se karta za jednu ili vise voznji, ili grupna karta za ceo dan ili je ogranicena vremenski.
Nisam sreo kontrolore.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.119 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.