Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Iskaz svedoka-saradnika Dejana Milenkovića Bagzija  (Pročitano 37653 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Milan Veruović:
BAGZI BRUKA!
Skandalozno je aboliranje još jednog ubice. Na osnovu čega je Bagzi zaslužio da bude svedok saradnik? Zar samo na osnovu pamfleta i priča koje nemaju težinu?!

"Iz onoga što priča Bagzi jasno se vidi namera da se opravda svaki postupak Čedomira Jovanovića"

"Od momenta kada je Bagzi saslušan prošlo je više od mesec dana. On je još tad optužio Čovića i Šešelja, ali policija po tom pitanju do dana današnjeg nije uradila ništa! Šta nam to drugo govori nego da nema baš nikakvih dokaza za Bagzijeve priče! Jer da ima, Čović bi do sada sigurno bio iza rešetaka!"

BEOGRAD - Milan Veruović, telohranitelj pokojnog premijera Zorana Đinđića, optužio je juče zamenika specijalnog tužioca Jovana Prijića da je "režirao" svedočenje Dejana Milenkovića Bagzija! Veruović je ubeđen da je Prijić sve to uradio po nalogu Čedomira Jovanovića, s jedne, i Koštuničine vlasti, s druge strane.
- Sadašnjim vlastima žuri se da taj proces što pre privedu kraju. S druge strane, iz onoga što priča Bagzi vrlo se jasno vidi namera da se opravda svaki postupak Čedomira Jovanovića. Uvek postoji neko dodatno, nepotrebno objašnjenje. Na primer, Čeda je u Šilerovu išao da se raspita o onima koji Đinđiću rade o glavi, a ne da bi sredio neke svoje kombinacije. Ili kada Čeda ide u CZ u posete Spasojeviću, on to ne čini iz nekih drugih razloga, već da bi ispitao okolnosti Miškovićeve otmice... Meni se čini da je Bagzi pripremljen da ne kaže ništa i zato njegovo svedočenje nema nikakvu težinu. On, jednostavno, nije zaslužio status svedoka saradnika! - kategoričan je Veruović.
Milan Veruović smatra i da je pominjanje uloge Nebojše Čovića "veoma problematično":
- Od momenta kada je Bagzi saslušan, prošlo je više od mesec dana. On je još tad optužio Čovića i Šešelja, ali policija po tom pitanju do dana današnjeg nije uradila ništa! Šta nam to drugo govori nego da nema baš nikakvih dokaza za Bagzijeve priče! Jer da ima, Čović bi do sada sigurno bio iza rešetaka! Postavlja se logično pitanje - ako već nema nikakvih dokaza, od kakve je važnosti Bagzijevo svedočenje? Kome su potrebne njegove interpretacije i "priče iz druge ruke", koje niko živi ne može da potvrdi? - pita Veruović, koji tvrdi da je Bagzi "neopravdano aboliran", iako je počinio strašna krivična dela.
- Skandalozno je aboliranje još jednog učesnika te bande ubica, a Bagzi nije prvi kome je ponuđen status svedoka saradnika. Molim vas, na osnovu čega je on dobio taj status? Čime je to zaslužio? Pa, zar samo na osnovu pamfleta i priča koje nemaju nikakvu težinu?! - ogorčen je naš sagovornik.
Prema Veruovićevim rečima, jedini razuman razlog da specijalni tužilac prihvati Bagzijevo svedočenje mogao bi da bude deo oko puške kojom je Đinđić ubijen.
- Sada čujemo da puška nije bila iz JSO-a, već ju je Legija doneo iz Bujanovca. Tu je i onaj deo gde Bagzi prepričava kako Spasojević nije uništio pušku samo da bi Legiju držao u šaci. Sve su to delovi slagalice koje treba dobro proveriti pre nego što se nešto uzme zdravo za gotovo - kaže na kraju Milan Veruović.
S. M. STAJIĆ

Bagzi laže za Limes!

Milan Veruović tvrdi da je Dejan Milenković Bagzi lagao kada je u Specijalnom sudu svedočio o pokušaju atentata na Đinđića kod hale "Limes".
- Prvo, on uopšte nije išao levom trakom, pa se uplašio kada je video kolonu naših vozila. Išao je srednjom trakom i u momentu kada smo prolazili pored njega naglo je skrenuo levo! Samo zahvaljujući spretnosti vozača izbegnut je direktan sudar. Drugo, nisam ga ispitivao ja, već obezbeđenje iz trećeg vozila. I na kraju, jedno logično pitanje: zašto bi ga bilo ko zaustavljao ako već nije krenuo na nas?! Zar samo zato što je išao, kako kaže, levom trakom? Ma, 'ajte molim vas... - kaže Veruović.

Koga zastupa advokat Danilović?

Izjavu advokata porodice Đinđić Rajka Danilovića da je hapšenje Aleksandra Simovića izvedeno samo da bi se proces suđenja Đinđićevim ubicama otegao Milan Veruović smatra skandaloznom:
- O čemu priča taj čovek?! Šta je bitnije, da se ubice privedu pravdi ili da budu na slobodi?! I koga Rajko Danilović zastupa u ovom slučaju: porodicu Zorana Đinđića ili LDP? Jer, sumnjam da bi Zoranovoj porodici prijalo da njegove ubice budu na slobodi, ma šta o tome mislio Rajko Danilović - ističe Veruović.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1128
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
ma svo to svedocenje je donekle povezano, samo u nekim trenucima zvuci koa malo namoontirano... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ухапсите Младића!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4971
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Motorola V3i


hvala ti Coraxe
IP sačuvana
social share
Vreme je za demonstracije.
- Sreda 20. Februar u 15h studentski protest na Platou kod Filozofskog fakulteta -
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ухапсите Младића!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4971
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Motorola V3i
Suočavanje Milenkovića s optuženima

Beograd -- Na suđenju za ubistvo Đinđića, suočeni su svedok-saradnik Dejan Milenković i optuženi Milorad Ulemek i Zvezdan Jovanović.

Milenković je pred sudskim većem predsedavajuće Nate Mesarević u Specijalnom sudu u Beogradu rekao da je, nakon izručenja Srbiji, preko advokata dobijao poruke prvooptuženog Milorada Ulemeka da za ubistvo premijera optuži člana zemunskog klana Ninoslava Konstantinovića, jer je Konstantinović jedan od petorice optuženih "zemunaca" koji su i dalje u bekstvu.

Ulemek i Milenković su se jedan drugom obraćali sa "vi".

Milenković: Ostajem pri svemu što sam rekao, to je sve što sam imao da kažem.

Ulemek: To što ste naučili kao pesmicu i to što ste prostitutka tužilaštva, ja to vama ne zameram, ali mi recite kada sam ja vama lično rekao da hoću da ubijem premijera?

Milenković: Pričali ste na klupicama sa Dušanom Spasojevićem i vi ste pričali da se ubije premijer i da se dignu mostovi u vazduh.

Ulemek: Ja razumem da se borite za ono za šta se borite, garantujem vam da niko od vas nije prisustvovao mojim razgovorima sa Spasojevićem. Pošto ste rekli da ćete da iznesete materijalne dokaze, iznesite ih ovde pred ovim sudom, a ne da pričate tu pričicu koju ste naučili. Ja ću samo još jednu stvar da vam kažem: ja ću pre da odležim 40 godina kao častan čovek nego što bih bio na toj vašoj ljigavoj slobodi.

Mesarević: On je sam odabrao kako će da proživi život, nije na vama da odlučujete, to nije ni tema ovog suočavanja.

Ulemek: Ja nemam šta sa njim ni da se suočavam.

Milenković: Pa da vas pitam, da li bih bio pošten, po vama, da sam pristao da radim ono što ste od mene tražili?

Ulemek: Ja od vas nisam ništa tražio. Da jesam, ja bih to drugačije tražio.

Milenković: Ostajem pri svemu što sam rekao.

Ulemek: Pa, dobro je što ostajete.

Ulemek je za vreme ispitivanja , između ostalog, pitao Milenkovića: "Rekli ste da ste duvali travu sa mnom. Je l' bila dobra?", na šta je svedok odgovorio: "Povraćao sam posle toga." ( Smile  Smile  Smile )

Suočavanje i s Zvezdanom Jovanovićem

Nakon suočavanja s Ulemekom, sledilo je suočavanje Milenkovića sa Zvezdanom Jovanovićem.

Jovanović: Dejan Milenković laže sve ovo što je rekao. Ti znaš, Milenkoviću, da je sve to laž.

Milenković: Nije laž, rekao sam pravu istinu za vas i sve ostale.

Jovanović: Milenkoviću, lažete, ja nemam razloga ovde, ni tebi ni ovom tvom zaštitniku da držim predavanje iz taktike. To što ste zamislili ti i ovaj tvoj zaštitnik je laž i nema nikakve veze sa taktikom. Znaš da nismo nigde ni razgovarali niti bili zajedno.  Ti i ovaj Prijić ćete se suočiti sa istinom. Ja tebe razumem. I laž je sve ono oko Gepratove.

Milenkovć: Dobro, zbog čega bih ja vas optužio lažno?

Jovanović: Zašto? Jesi li ti svestan koliko si u životu lagao?

Milenković: Zveki, pred Bogom sam čist. Nisam lažno optužio ni tebe niti bilo koga drugog.

Jovanović: Ne pominji Boga, bedniče jedan.

Milenković: Možete da vređate kad nemate nijedan argument.

Mesarević: Ne možete da vređate. Suočenje je završeno.

Milenković optužio Buhu

Dejan Milenković optužio je drugog svedoka-saradnika, Ljubišu Buhu, da je direktno počinio jedno ubistvo.

Tokom svedočenja, Milenković je, na pitanje Milorada Ulemeka, rekao da je Buha "lično ubio Zorana Petrovića Šempu". Svedok je kazao da je bio lično prisutan kada je Buha ubio Petrovića, kao i da je Buha umešan i u ubistva Zorana Davidovića Ćande i Mirka Tomića Bosanca.

"Ubistva su počinjena u dogovoru sa Dušanom Spasojevićem, koga je Buha savetovao koga treba ubiti, ali ubistva nije naređivao", rekao je Milenković, tvrdeći i da je tome prethodila odluka Milorada Ulemeka "da se osveti Željko Ražnatović Arkan".

Spasojević i Buha su tu odluku, naveo je Milenković, koristili da ubiju i neke koji su mogli da ih ugroze.

Nakon Dejana Milenkovića, u sudnici se očekuje i Aleksandar Simović, optužen za učešće u ubistvu premijera Đinđića, o čemu možete čitati posebnu vest.

O razlogu posete Čedomira Jovanovića

Milenković je rekao da je optuženi, tokom planiranja ubistva Đinđića kod hale Limes u februaru 2003, kazao da nema nikakvih problema i da će on i optuženi Željko Tojaga Žmigi ispaliti po dve zolje u premijerovo vozilo.

Milenković je naveo da su vođe zemunskog klana sve vreme govorile Zvezdanu Jovanoviću da će biti optužen pred Haškim tribunalom i da će Ljubiša Buha svedočiti protiv njega, ali da pred njim niko nije pričao o "strahu od hapšenja" članova zemunskog klana.

Na pitanje optuženog zašto je Čedomir Jovanović dolazio u kuću vođe zemunskog klana u Šilerovoj ulici, svedok-saradnik je odgovorio da su premijeru namerno ubacivali priču da Marko Milošević nudi pet miliona maraka za ubistvo Đinđića i "da se Čeda raspitivao o tome".

Jovanović: Posredna saznanja

Lider Liberalno-demokratske partije Čedomir Jovanović izjavio je povodom iskaza Dejana Milenkovića da ne može da osporava "izjave čoveka u kojima on priča o nečemu što je čuo od nekoga drugog".

Jovanović je novinarima u Knez-Mihailovoj ulici, gde je koalicija stranaka okupljenih oko LDP-a počela predizbornu kampanju u Beogradu, rekao da ne može da komentariše današnje navode Milenkovića, koji je rekao da je Jovanović od Dušana Spasojevića na poklon dobio zlatan sat "roleks".

Jovanović je rekao da tužilac i sudsko veće imaju dovoljno dokaza na raspolaganju, na osnovu kojih se može utvrditi istina u ubistvu premijera Srbije.

"Stvarali smo Specijalni sud, branili ga i u potpunosti verujem u njega", rekao je Jovanović. On je naveo da u svakom trenutku stoji na raspolaganju tužilaštvu i sudskom veću.
IP sačuvana
social share
Vreme je za demonstracije.
- Sreda 20. Februar u 15h studentski protest na Platou kod Filozofskog fakulteta -
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
 Suočavanje Dejana Milenkovića sa Legijom i Zvezdanom Jovanovićem
Đinđićeve ubice oči u oči

Svedok saradnik Dejan Milenković Bagzi juče se konačno suočio sa bivšim saradnicima koje je optužio za ubistvo premijera Zorana Đinđića: Miloradom Ulemekom Legijom, Zvezdanom Jovanovićem i Željkom Tojagom.

Milenković i trojica pripadnika JSO uglavnom su bili učtivi i oslovljavali su se sa vi. Uvrede su počele da padaju tek na kraju suočavanja. Na početku suočenja sa Ulemekom, svedok saradnik je rekao da ostaje pri svom iskazu, dok je prvooptuženi tvrdio da je Milenković naučio šta da kaže kao pesmicu.

MILENKOVIĆ I LEGIJA


Ulemek: To što ste naučili kao pesmicu i to što ste prostitutka tužilaštva, ja to vama ne zameram, ali mi recite kada sam ja vama lično rekao da hoću da ubijem premijera?

Milenković: Pričali ste na klupicama sa Dušanom Spasojevićem da se ide do kraja i da se ubije premijer. Tada ste govorili o planovima da se most i trafo-stanica dignu u vazduh...

Ulemek: Garantujem vam da niko od vas, kako sami sebe nazivate, iz zemunskog i surčinskog klana, nije prisustvovao mojim razgovorima sa Spasojevićem. Pošto ste rekli da ćete da iznesete materijalne dokaze, iznesite ih ovde pred ovim sudom, a ne da pričate tu pričicu koju ste naučili. Vi gazite preko mrtvih da bi ste se dokopali te slobode. Ja ću pre da odležim 40 godina kao častan čovek nego što bih bio na toj vašoj ljigavoj slobodi.

Sudija Nata Mesarović: On je sam odabrao kako će da proživi život, nije na vama da odlučujete, to nije ni tema ovog suočavanja.

Ulemek: Ja nemam šta s njim ni da se suočavam.

Milenković: Pa da vas pitam, da li bih bio pošten, po vama, da sam pristao da radim ono što ste od mene tražili?

Ulemek: Ja od vas nisam ništa tražio. Da jesam, ja bih to drugačije tražio.

MILENKOVIĆ I JOVANOVIĆ


Sa drugooptuženim Zvezdanom Jovanovićem suočenje je bilo nešto dinamičnije, ali i dalje nije izlazilo iz uobičajenih okvira za takve prilike.

Jovanović: Sve što je svedok izjavio u vezi mene je apsolutna laž. Ti znaš, Milenkoviću, da je sve to laž.

Milenković: Zvezdane, za vas ništa nisam izmislio, kao ni za bilo kog drugog. Rekao sam istinu i vi to znate.

Jovanović: Lažete jer hoćete da spasete tu svoju bednu kožu.

To što ste zamislili ti i ovaj tvoj zaštitnik je laž i nema nikakve veze sa taktikom. Znaš da nismo nigde ni razgovarali niti bili zajedno. Ti i ovaj Prijić ćete se suočiti sa istinom. Ja tebe razumem. Džordž Buš sa svom svojom svitom ne bi prošao meni kod „Limesa“, a ne premijer sa onakvim obezbeđenjem. Ti i ovaj Prijić ćete se suočiti sa istinom.

Milenković: Dobro, zbog čega bih ja vas optužio lažno?

Jovanović: Zašto? Jesi li ti svestan koliko si u životu lagao? Više ličiš na na kišnu glistu nego na čoveka.

Milenković: Zveki, pred Bogom sam čist. Nisam lažno optužio ni tebe niti bilo koga drugog.

Jovanović: Nisam ja za tebe Zveki. Ne pominji Boga, bedniče jedan.

Milenković: Možete da vređate kad nemate nijedan argument. Vi mislite da niste prevareni u svemu kada ste ubili premijera.

Jovanović: Dečko pusti tu tvoju besmislicu.

Mesarović: Ne možete da vređate. Suočenje je završeno.

MILENKOVIĆ I TOJAGA

Sa Tojagom, optuženim za pokušaj atentata na premijera kod hale „Limes“ suočenje je kratko trajalo.

Milenković: Znaš gde smo se videli, u stanu desetka, na dan kada se premijer vratio sa Kopaonika. Posle toga smo se videli dan pred halu „Limes“. Nisam tvrdio da ste učestvovali u drugim krivičnim delima sem ovoga.

Tojaga: Pošteno. Ne znam šta sad pametno da vas pitam. Nikad se nismo videli i nikad nisam čuo za tebe, jer si ti sitan kriminalac, a ne neko krupno ime. Ko te je ucenjivao da tako govoriš? Milenković je na ovo pitanje već odgovorio sa osmehom, svestan da su suočenja okončana: „Niko me nije ucenjivao.“

PITANJA ZA MILENKOVIĆA

Pre suočenja trojica optuženih postavljali su pitanja Milenkoviću. Ulemek je pitao Milenkovića otkud zna da je Spasojević odneo Miloradu Bracanoviću, rukovodiocu DB, zlatan nakit, a Milenković je odgovorio: „Pokazao mi je prstenje i narukvice i rekao mi je posle da je ovaj sve pokupio.“

Ulemek je pitao kako zna da je Čedomir Jovanović dolazio u Šilerovu sa devojkom. Milenković je odgovorio da je bio prisutan i rekao da je Čedomir Jovanović dobio od Spasojevića zlatan „roleks“ kada je vođa zemunskog klana pušten iz pritvora zbog otmice Miroslava Miškovića, vlasnika „Delte“.

Ulemek: Rekli ste da smo pušili travu kada smo navodno zajedno išli u Jagodinu zbog Ibarske magistrale. Kakva je trava bila?

Milenković: Ne znam, bilo mi je loše i povraćao sam.

Milenković je rekao da je Čeda Jovanović dobio 100.000 evra od Peconija zahvaljujući Čumetu. Optuženi Jovanović je kroz pitanja pokušao da opovrgne Milenkovićevu tvrdnju da je plan bio da kod hale „Limes“ on i Tojaga pucaju na premijera iz „zolja“. Milenković je, na pitanje o pokušaju ubistva Đinđića kod hale „Limes“ na Novom Beogradu, naveo da mu je Jovanović rekao „da nema problema ako ‘zolja’ bude skliznula jer će se oni nalaziti na uzvišenju“.

Jovanović: Rekli ste da smo čekali sa uzvišenja, a da li smo pričali šta ako se pojavi autobus, šleper pa se ispreči...

Milenković: Rekli ste da će te ispaliti po dve „zolje“. O drugom sa vama nisam tada pričao, a ako jesam vi me slobodno podsetite.

Optuženi Tojaga postavljao je pitanja Milenkoviću na koja je on dao odgovore ranije, a sudija Mesarović je u jednom trenutku izgubila strpljenje pa je rekla: „Aman Tojaga, pa vi ste bili častan vojnik, ne znam šta vam ovo treba.“ Posle suočenja iznošene su primedbe na iskaz Milenkovića, a advokat Božo Prelević, zastupnik Milana Veruovića, predložio je da se Milenković suoči sa pripadnicima premijerovog ličnog obezbeđenja. Prelević je obrazložio predlog da su opisi događaja kod hale „Limes“, koje je dao Milenković i pripadnici obezbeđenja krajnje suprotstavljeni, ali je sud obio.

Suđenje se nastavlja 14. decembra, na rođendan Aleksandra Simovića koji će tada biti na optuženičkoj klupi.

Politički advokat

Na okončanju svedočenja odbrana je iznela niz primedbi tvrdeći da Milenkovićev iskaz uopšte ne može da se koristi kao dokaz. Primedbe je imao i advokat Srđa Popović, zastupnik Ružice Đinđić, koji je rekao da se njegove primedbe odnose samo na deo iskaza Milenkovića, koji se pak odnosi na političku pozadinu i da se Milenković ponaša kao „politički advokat“.

Vuk Z. Cvijić

    Aleksandar Simović u sudnici:
    Rastrojen sam, nisam pročitao optužnicu


    Prvi put pred sudom, nakon svedočenja Dejana Milenkovića, pojavio se i nedavno uhapšeni Aleksandar Simović, petooptuženi za ubistvo premijera. Simović je sudiji Nati Mesarović rekao lične podatke. Na njeno pitanje o bračnom statusu, Simović je odgovorio:

    „Imam nevenčanu suprugu, ona je u trećem, četvrtom mesecu trudnoće. Imamo još dvoje dece.“

    Upitan da se izjasni o optužnici, on je odgovorio:

    „Optužnicu sam počeo da čitam, ali je nisam pročitao. Još ne mogu da se izjasnim, malo sam rastrojen, nisam spavao i malo jedem ovih dana.“


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Bagzi: Čume je lično ubio Šempu

Na jučerašnjem suđenju za ubistvo premijera Zorana Đinđića, svedok saradnik Dejan Milenković Bagzi optužio je drugog svedoka saradnika Ljubišu Buhu Čumeta da je lično ubio Zorana Petrovića Šempu, kao i da je umešan u druga ubistva.

Na pitanje Milorada Ulemeka da li je Buha učestvovao u nekim ubistvima, Milenković je odgovorio:

- Buha je lično ubio Zorana Petrovića Šempu ispred centra u Kotobanji.

Ulemek je pitao kako svedok to zna, a Milenković je odgovorio da je bio prisutan. Milenković je još optužio Buhu da je, osim što je trgovao drogom i krao vozila, savetovao Dušana Spasojevića koga treba da ubije.

- Buha je zajedno sa Spasojevićem učestvovao u ubistvima Branislava Lainovića Duog, Zorana Davidovića Ćande, Mirka Tomića - Mirka Bosanca... To je radio iz svog interesa, sklanjao je konkurenciju - rekao je Milenković.

Da li će posle ove optužbe Ljubiša Buha Čume i dalje moći da ostane svedok saradnik, trebalo bi da odluči tužilaštvo Specijalnog suda. Po rečima sudije Miodraga Majića, jednog od autora Zakona o zaštiti učesnika u krivičnom postupku - svedoka saradnika, tužilaštvo može doneti odluku da neko bude svedok saradnik bez obzira na težinu krivičnog dela.

- Većina svih lica koja su svedoci saradnici su pripadnici kriminalnih grupa. Može se dogoditi da je svedok saradnik izvršio i jedno ili dva ubistva, ali i da je njegov iskaz od tako velikog značaja za državu da i pored toga može da opravda njegovo zadržavanje u svojstvu svedoka saradnika- kaže Majić.

Portparol Specijalnog tužilaštva Tomo Zorić rekao je juče za „Blic“ da je ovo pitanje hipotetičko i da je tužilaštvo u ovom trenutku u obavezi samo da proveri Bagzijeve navode.

- Mi smo tražili da svedočenje bude javno da ne bi morali da komentarišemo izjave svedoka saradnika. Specijalni tužilac je dužan da proveri navode o svim licima koja su spomenuta u Bagzijevim izjavama, kao i sve ono što se specijalnom tužiocu učini da mogu da budu krivična dela. Sve mora da se proveri jer ne može svedok saradnik, odnosno Bagzi da optuži. Ko je svedok saradnik da optužuje, samo tužilac može da optužuje - rekao je Zorić.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
 BAGZI HAPSI ČUMETA!
Svedok saradnik optužio juče svedoka saradnika Ljubišu Buhu Čumeta za četiri ubistva, zbog čega bi ovaj mogao da se vrati u zatvor

Bagzi i Čume...
Spasojević poklonio Čedi Jovanoviću zlatan "roleks" pošto je izašao iz pritvora posle otmice Miroslava Miškovića!

Legija optužio Bagzija da je prostitutka tužilaštva

BEOGRAD - Svedok saradnik Dejan Milenković Bagzi izjavio je juče u nastavku suđenja za ubistvo premijera Đinđića da je svedok saradnik Ljubiša Buha Čume lično ubio Zorana Petrovića Šempu i učestvovao u još nekoliko ubistava!
Dejan Milenković je odgovarajući na pitanje optuženog Milorada Ulemeka rekao da je Čume likvidirao Šempu i da je učestvovao u ubistvima Ćande, Bosanca, Dugog...
- Buha je lično ubio Zorana Petrovića Šempu ispred tržnog centra Kotobanja u Surčinu! Znam to, jer sam bio prisutan i video sve. Buha je ubijao iz istih razloga kao i Spasojević, jer je želeo da ukloni konkurenciju. O ubistvima se dogovarao sa Spasojevićem, koji je Buhu savetovao koga treba ubiti, ali ubistva nije naređivao. Buha je takođe učestvovao i u ubistvu Branislava Lainovića Dugog, Mirka Tomića Bosanca i Zorana Davidovića Ćande - izjavio je Milenković, i objasnio da su ova ubistva bila deo Legijine osvete za ubistvo Arkana.
Zbog ovih Bagzijevih tvrdnji Čume bi mogao da izgubi status svedoka saradnika i bude vraćen u pritvor. On je, prema zakonu, bio u obavezi da prilikom dobijanja povlašćenog statusa prizna sve zločine, a ako bilo šta prećuti, on se vraća na optuženičku klupu (pogledajte antrfile).
Odgovarajući na pitanje advokata Bože Prelevića, punomoćnika Milana Veruovića, Bagzi je rekao da je ubijeni mafijaški vođa Dušan Spasojević Šiptar poklonio zlatni sat "roleks" Čedomiru Jovanoviću.
- Jeste, to je tačno. Taj sat je poklonjen Jovanoviću kada je Spasojević izašao iz pritvora posle otmice Miroslava Miškovića. Znam za to, jer se Spasojević po Šilerovoj svima hvalio time - rekao je Bagzi.
Milenković je juče otkrio i da je kod Spasojevića u Šilerovu, ali i kod Legije u kuću, dolazio vrač!
- Taj vrač, mag, šta je već bio, skidao je čini Legiji i Gumaru (Dušan Maričić, naslednik Ulemeka na mestu komandanta JSO, prim. aut.). Ne znam kako se taj čovek zvao, sećam se samo da je bio stariji čovek krupnije građe. Tog vrača je Legija doveo kod Spasojevića, a jednom sam ga i ja vozio u Ulemekovu kuću... - ispričao je Milenković. On je dodao da ostali pripadnici klana nisu ništa komentarisali u vezi sa tim.
- Nismo ništa pričali o tome. Onaj ko je sujeveran možda veruje u to... - objasnio je Bagzi, odgovarajući na pitanja optuženog Zvezdana Jovanovića.
Kada su optuženi završili sa ispitivanjem Bagzija, usledilo je suočavanje "oči u oči". Prvo su se suočili Bagzi i Legija. Milenković je gledajući u Ulemeka rekao da ostaje pri svemu što je rekao, ponovivši da je prisustvovao dogovorima Legije i Spasojevića da ubiju premijera.
- Pričaš pesmicu koju si naučio. Postao si prostitutka tužilaštva! Suvišno je suočavati se sa nekim ko je iskaz naučio iz transkripata. Niko iz "zemunskog klana", pa ni Vi, nije prisustvovao mojim razgovorima sa Spasojevićem. Bez obzira kako se sve završi, ja ću pre da odležim 40 godina u zatvoru kao častan čovek, nego što bih proveo ijedan dan na toj Vašoj ljigavoj slobodi - rekao je Ulemek svedoku saradniku.
- Da li bi Vam odgovaralo da sam prihvatio ono što ste tražili od mene?! Da li bih onda bio pošten kao što kažete? - upitao je Bagzi Legiju, na šta mu je on odgovorio da od "njega ništa nije tražio".
Milenković je, inače, pre suočenja izjavio da mu je bivši branilac, advokat Nikola Gavrilović, prenosio Legijine poruke, u kojima je savetovan šta treba da uradi.
- Kada je dolazio u posetu, rekao mi je da nas prisluškuje Marko Kljajević, kao i da njega prisluškuju, i da zato sve pišemo preko poruka na papiru. Na papiriću je pisao šta mi Legija poručuje, a na jednoj takvoj poruci pisalo je da optužim Ninoslava Konstantinovića da je učestvovao u ubistvu premijera, kao i za druga ubistva. Sve to Gavriloviću je prenosio Legijin branilac Slobodan Milivojević - rekao je Bagzi, dodavši da je sve te papire Gavrilović odnosio sa sobom.
Milenković je ispričao i da mu je 15 dana pre predaje takođe bivši advokat Biljana Kajganić prenela Legijinu šifrovanu poruku: "Promeni banku, dolaze ljudi po tebe."
- To je značilo da ne smem da se predam i da će doći ljudi koje poznajem po mene. Legija je isplanirao da mi napravi legalan pasoš i da se u kolima Hitne pomoći vratim u zemlju - kazao je Milenković, i dodao da je te poruke dobijao posle Ulemekove predaje.
Suđenje optuženima za ubistvo premijera Đinđića nastavlja se 14. decembra.
A. ĐONDOVIĆ

Zvezdan: Lažeš kao pas, Dejane Milenkoviću

Juče je najzanimljivije bilo suočenje Bagzija i Zvezdana Jovanovića.
Jovanović: Ovaj svedok laže, apsolutno sve!
Bagzi: Nije laž. Znate gde smo se sve viđali. Nisam ništa izmislio za Vas, kao ni za druge.
Jovanović: Nemam nameru da tebi i tvom zaštitniku (tužilac Prijić, prim. aut.) držim predavanje iz taktike, ali vaša priča o atentatu kod Limesa je najobičnija budalaština. Lažeš, dečko! Da sam stajao tamo gde si ti rekao (misli se na uzvišenje pored puta kod sportske hale, prim. aut.), ne bi prošao ni Buš sa svom svojom svitom, a kamoli premijer i momčići iz njegovog obezbeđenja! Ali, ja tebe razumem! Hoćeš da spaseš sebe i tu tvoju ženu, ali oboje loše lažete.
Bagzi: Zveki, zašto bih Vas lažno optužio?
Jovanović: Nisam ja za tebe Zveki! Više ličiš na kišnu glistu nego na čoveka. To što si ispričao...
Bagzi: Pred Bogom sam čist, Zveki.
Jovanović: Ne spominji Boga, bedniče! Lažeš kao pas, Dejane Milenkoviću! Ti i tvoj zaštitnik ćete se suočiti sa istinom uskoro.

Simović rastrojen

Na suđenju za ubistvo Zorana Đinđića juče se pojavio nedavno uhapšeni Aleksandar Simović. U trenerci, sa duksericom na crno-bele pruge, razbarušene kose, Simović je zatražio vreme da se upozna sa optužnicom, posle čega će se izjasniti o krivici.
- Ne mogu se izjasniti sada, jer optužnicu nisam ni pročitao. Počeo sam, ali sam skroz rastrojen, nisam jeo četiri, pet dana... - rekao je Simović. On je saopštio sudskom veću svoje lične podatke, a rekao je i da je ranije osuđivan u Četvrtom opštinskom sudu (slučaj otmice Miroslava Miškovića, prim. aut.), dodavši da ga je u tom postupku branio Slobodan Milivojević, kao i sadašnji punomoćnik porodice Đinđić, advokat Rajko Danilović.
Simović je rekao i da ima dvoje dece, kao i da mu je supruga u "trećem, četvrtom mesecu trudnoće".

"Zabuna" oko snajpera

Bagzi je tokom jučerašnjeg suđenja direktno optužio Zvezdana Jovanovića da je ubio premijera Zorana Đinđića.
Odgovarajući na pitanje Jovanovića o pušci kojom je ubijen premijer, Milenković je rekao da je puška nabavljena u Bujanovcu, i dodao da Spasojević nije želeo da je uništi posle atentata da bi mogao da ucenjuje Legiju i Jovanovića.
- Kako je to mislio da poveže mene i Legiju sa tom puškom ako ona nije doneta iz JSO-a, već iz Bujanovca? - upitao je Jovanović.
- Kako nema veze sa Vama, kad ste Vi pucali iz nje na premijera! Ucenjivao bi Vas jer je dokaz bio kod njega. Zato je rekao Suvajdžiću da pušku zakopa, a ne da je uništi - odgovorio je Bagzi.
Milenković je izjavio da je pušku kojom je ubijen Đinđić iz Bujanovca doneo Legija, što je u suprotnosti sa izjavom bivšeg pripadnika JSO-a i svedoka saradnika u slučaju Stambolić Nenada Šarea, koji je ispričao da je puška doneta iz baze Jedinice za specijalne operacije u Kuli.

Legija namiguje, Zvezdan "kolega"

Tokom postavljanja pitanja Dejanu Milenkoviću, optuženi Ulemek u jednom trenutku je namignuo.
- Šta vam je to, neki tik? Jeste namignuli nekom? - upitala je sudija Radmila Dragičević-Dičić.
- Jesam, namignuo sam advokatu Rajku Daniloviću. Pošto on meni namiguje, namignuo sam i ja njemu - odgovorio je Legija, izazvavši smeh u publici, ali i sudnici.
Nedugo kasnije publika se još jednom nasmejala, a ovoga puta "zaslužna" za to bila je sudija Dičić. Naime, ona je, u nameri da opomene Zvezdana Jovanovića da prekine da postavlja ista pitanja Milenkoviću, Jovanovića oslovila sa "kolega".

Čume već danas u zatvoru?!

Ljubiša Buha Čume vrlo lako može da izgubi status svedoka saradnika i pređe na optuženičku klupu posle direktnih optužbi Dejana Milenkovića da je on lično ubio Zorana Petrovića Šempu iz Požarevca. Kako saznajemo, specijalni tužilac Slobodan Radovanović već danas mogao bi da zatraži da se Čumetu oduzme status i da se vrati u pritvor.
Portparol Specijalnog suda Maja Kovačević-Tomić objašnjava za Press da sud nikome ne može da oduzme status svedoka saradnika, pa ni Ljubiši Buhi, već je to u nadležnosti tužioca.
- Odluku o tome da li nekome treba ukinuti status isključivo zavisi od tužioca. Istina je da sud na predlog tužilaštva odlučuje da li će se nekome dati status svedoka saradnika, ali taj status jedino može da oduzme tužilac - kaže Kovačević-Tomić.
Portparol Specijalnog tužilaštva Tomo Zorić nije želeo za Press da otkriva korake koje će tužilac preduzeti posle Bagzijevih optužbi na račun Čumeta.
- Zasad ne želimo da komentarišemo da li će Ljubiši Buhi biti oduzet status svedoka saradnika - kaže Zorić.
Sam Ljubiša Buha Čume, koji se javio na poziv našeg novinara, nije želeo da odgovori na Bagzijeve optužbe.
- Izvinite, iz kojih novina ste vi? Iz Pressa? E, ne govorim za vaš list. Do viđenja! - kratko je rekao Buha.
Stojan Protić, advokat Ljubiše Buhe, na molbu da prokomentariše teške optužbe koje je na račun njegovog klijenta izneo Dejan Milenković, rekao je da je on "advokat, a ne cinkaroš" (?!?)
(S. V.)


Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
ŠIPTAROVE PARE NIKO NE TRAŽI!
Josip Bogić, bivši načelnik u UBPOK-u, optužuje bivšu i sadašnju vlast da neće da uđu u trag mafijaškim milionima!

Stručnjaci tvrde da su pare "zemunaca" deponovane na računima stranih banaka i da one mogu da se nađu i oduzmu!

Novcem "zemunaca" danas raspolažu izuzetno poverljivi ljudi, a pare su na tajnim, dobro zaštićenim računima

BEOGRAD - Bivša, ali i sadašnja vlast nikada do sada nije ni pokušala da uđe u trag desetinama miliona evra kojima je raspolagao "zemunski klan", tvrdi u izjavi za Press Josip Bogić, bivši načelnik Odeljenja za suzbijanje finansijskog organizovanog kriminala u UBPOK-u! Bogić naglašava da su neki moćnici na sve načine onemogućavali istragu o mafijaškim milionima:
- Kad god bismo pokušali da se pozabavimo tim parama, stizala bi naređenja da se fokusiramo na neka druga, manje bitna pitanja. Nikada nam nije bilo omogućeno da u punoj meri istražujemo tokove novca kriminalaca. Zašto? Pa, zato što bi to dovelo do zanimljivih odgovora i još zanimljivijih imena. Nikom iz vlasti, kako DOS-ove, tako i ove Koštuničine, nije bilo u interesu da se taj novac pronađe. Pravo je pitanje zašto, i na to će neko morati da odgovori - ističe Bogić.
Ovaj bivši operativac UBPOK-a tvrdi da je najveći deo novca "zemunskog klana" i dalje na sigurnim računima u inostranstvu.
- Reč je o računima u pouzdanim bankama. Te pare se najčešće vode na imena drugih ljudi. Naravno, ima i "štekova" ovde u Srbiji, ali je glavni deo novca napolju. Zahvaljujući nakaradnom Zakonu o sprečavanju pranja novca, koji je važio 2003. godine i kasnije, bilo je omogućeno da se taj novac prebaci u inostranstvo. Ako znamo da se godišnje samo na drogi obrne nekoliko desetina miliona evra, onda je sigurno da "zemunci" nisu bankrotirali. Naprotiv, oni i sada raspolažu ogromnim novcem. Ta družina je godinama kontrolisala najunosniji posao u Srbiji, a verovatno i dalje ima veze u "narko-biznisu" - ocenjuje Bogić.
Direktor Centra za prevenciju kriminaliteta Dušan Davidović takođe tvrdi da je nedostatak volje državnih organa ključan problem u potrazi za prljavim parama "zemunaca".
- Do tih para i dalje se može doći, ali nisam siguran da je vlastima, MUP-u Srbije i ministru policije to prioritet. Novcem "zemunaca" danas raspolažu izuzetno poverljivi ljudi, a pare su na tajnim, dobro zaštićenim računima. Veliki je tu novac u pitanju. To je takozvani klizav novac, koji se non-stop ulaže. Nekada u nove pošiljke droge, sada u skrivanje preostalih "zemunaca", što nije nimalo jeftino... - kaže Davidović.
Slobodan Pajić, vlasnik privatne detektivske agencije "Diza" i bivši šef obezbeđenja Nebojše Čovića, objašnjava na koji način "zemunci" i dalje vode svoj prljavi biznis.
- U otuđenim centrima moći i strukturama bezbednosti i dalje se radi "posao". Doduše, žrtvovali su nekoliko "kapitalaca", ali su ostali i dalje u biznisu. Ti koji su na slobodi obezbeđuju prihode za odbranu "palih" kolega, kao i za njihove i svoje porodice. Međutim, delovanje kriminalaca je paravan za pravu prirodu svih vlasti. Nijedan krupan kriminal ne može da opstane bez podrške tajne policije i podivljalih centara moći. Čim se završi priča o Đinđićevom ubistvu, sve će se nastaviti po starom - predviđa Pajić.
S. M. STAJIĆ

Konfiskacija imovine


Dušan Davidović iz Centra za prevenciju kriminaliteta podseća da je po novom krivičnom zakonu predviđeno konfiskovanje imovine kriminalaca.
- Sve što su na kriminalan način stekli mora im se oduzeti. Tako bar kaže novi krivični zakon, koji je u primeni od 1. januara 2006. Ne znam koliko se to primenjuje u praksi, ali sada se više ne mogu vaditi na nedostatak zakona. Njega ima, pitanje je da li ima volje da se sa kriminalom u potpunosti obračuna - ističe Davidović.

Zašto je Bagzi svedok?


Slobodan Pajić otvoreno postavlja pitanje po kom je to osnovu Dejan Milenković Bagzi dobio status svedoka saradnika.
- Neverovatno je ko sve danas i na osnovu čega dobija taj status! Pri tom, potpuno se zanemaruju izjave neposrednih svedoka, koji su zaista videli i čuli nešto, a prihvataju se priče koje je nemoguće proveriti. Kome je tako nešto u interesu? - pita se Pajić.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Gemini
Pol
Poruke 279
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Vrlo je zanimljivo vreme ovog svedocenja.Potrefilo se bas usred predizborne trke i frke. Smile

Pazi ovu zamenu teza. Znaci nije bitno ko je sve znao za atentat, vec kada se potrefilo priznanje.
Na kraju ce ispasti da je pokojni sam narucio atentat. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia ispo iz modu
naravno da nije sam naruchio i naravno da svi treba da odgovaraju (svi koji imaju veze sa ubistvom id rugim krivicnim delima) ali je cinjenica da je svedocenje odlagano do predizborne kampanje i jasno se vidi da bagzi dosta toga lazhe.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.129 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.