Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: koje je dobro donela religija u zadnje vreme?  (Pročitano 11634 puta)
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.01
meni je religija donela besplatan internet.
ziveo pop koji ne ume da zakljuca ruter!
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
meni je religija donela besplatan internet.
ziveo pop koji ne ume da zakljuca ruter!

 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
SonyEricsson K610i
Citat
Nije ti ovo nauka vs religija vec, "sta je religija dobro donela covecanstvu".

Pa kada temu počneš nabrajajući šta je nauka dobro donela, a potom postaviš pitanje "šta je religija dobro donela?" svako će protumačiti temu kao sukob nauke i religije...  Smile

Citat
A za to sto si nabrojao i sam si rekao da se postigne i bez religije, samo mnogo lakse bez nje nego sa njom, jer bez nje ne bi imao predrasude i netrepeljivost prema ljudima koji ne veruju u istog boga kao i ti. Da ne nabrajam dalje kako je lakse steci moralna nacela bez religije, ako te bas zanima mogu nastaviti... Mene zanima kako je to uz religiju lakse postici? Mozes lakse dobiti samo izopacena moralna nacela.

Prvo, ja lično sumnjam u postojanje Boga (drugim rečima - agnostik sam).

Drugo, da rekao sam da se sve to može postići i bez religije, ali sam takođe rekao da se sa religijom lakše postižu moralna načela i unutrašnji mir. U stvari, lično smatram da je to i primarna svrha postojanja svake religije - da te poduči ispravnim vrednostima. Kada malo bolje analiziraš Bibliju, Kuran, razne mitove kod starih Grka, Rimljana, Egipćana... primetićeš da sve one u osnovi imaju poruke koje za cilj imaju da poduče ljude da ne čine zlo drugim ljudima. U krajnjem slučaju, mogu i da izazovu strah od kazne ako čovek odluči da počini neko nedelo... Na kraju, decu je najbolje i najlakše učiti tim stvarima uz religijiu: da postoji Bog koji ih čuva i nadgleda. Čak i kada odrastu i promene svoja religijska uverenja, njima će to ostati u podsvesti - neće odstupiti od tih vrednosti, jer znaju da je to loše. Kao mali, bio je potreban Bog koji ih je "nadgledao", a kada su porasli, sami su shvatili zašto je loše. Smiley

Treće, živimo u svetu u kojem se svaka stvar može zloupotrebiti i predstaviti u negativnom kontekstu, religija je jedna od njih, kao sredstvo za manipulaciju narodom od strane vladara. Verske fanatike i treba gledati sa gađenjem, jer oni predstavljaju posledicu lošeg tumačenja religije. Da li zbog toga treba ukinuti religiju, dići ruke od nje i učiti ljude da je to nešto loše? Ne. Smile (a i ako bi hteo, ne bi uspeo  Smile)

Citat
A sto se unutrasnjeg mira tice, to ti ne moze doneti religija. Ona donosi samo meditaciju u obliku molitve, a cim se zavrsi vracas se u stvarni svet stresa, problema i zurbe.
Dakle, nista od toga religija nije donela. Necu da ti nabrajam sta je religija donela covecanstvu da ne skrecem sa teme jer je tema "sta je dobro religija donela covecanstvu".

Potpuno suprotno - lakše ćeš postići unutrašnji mir sa religijom, nego bez nje. Upravo kroz tu meditaciju, ti (ne ti lično, nego generalno pričam Smiley ) možeš da se oslobodiš dela stresa i negativne energije, da održi samokontrolu i prikupi snagu za dalje napredovanje.
Što se tiče šta je dobro donela... osim ovoga gore što sam napisao, bila je "vetar u jedarima" skoro svakom naučniku... oni su iz religije crpeli volju da razumeju svet koji je Bog stvorio (i kako je stvorio).  Smile

Citat
Mozes ti verovati koliko hoces u boga, isusa ili sta vec, ali on ti nece namestiti slomljenu kost, izleciti rak ili ti reci sta ce biti kad umres.

Neće, ali će učiniti oporavak mnogo lakšim... čak i kada se misli da je izlečenje nemoguće, uz pomoć medicinskih tretmana, jake volje obolelog i molitve, izlečeje postaje moguće. To je taj... placebo efekat... moć podsvesti koja vrši enorman uticaj na telo... religija tu može da igra veoma veliku ulogu... Džaba medicinski tretmanu ako oboleli misli da je "napušten"... isto i obrnuto, džaba molitva i jaka volja ako ne ide kod doktora... povezani su... Smiley
Preporučujem ti da pročitaš ovu temu. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.01
 Koja su najnovija dostignuća religije , i koje je dobro donela religija u zadnje vreme ?

Kao da pita neko malo dete , ili stari prevejani troll ......

O tome kako je nastala religija i na koja je pitanja želela da odgovori možeš da pročitaš ako te zanima . Moja je preporuka je Mirča Elijade ,jedan od najvažnijih svetskih stručnjaka u oblasti komparativne analize religija.

E sad ja pitam i tebe , da li neko ko je religiozan može negativno da utiče na tvoj život , i da li je obavezno u pitanju infantilna osoba koja Boga zamišlja kao bradatog čikicu ....

Mene više zanima koji su motivi nekog ko je odlučio da završi bogoslovki fakultet , ili napr. političke nauke. I jedan i drugi fakultet su po meni totalno nepotrebni. Ne treba mnogo pameti da bi se završili a kasnije ta odluka može da ti donese dobro lovu , i to mnogi rade. Ali razlika je što onaj sa političkih nauka može da ti zagorča život , a ti na to nemožeš da utičeš. Ok , ja ne izjednačavam političare i politikologe , znam razliku.

Čoveka koji je završio bogosloviju sa ciljem da zavarava naivan narod možeš da gledaš sa prezirom , i tu se njegov uticaj na tebe završava. Međutim neki političar , ili napr. ljigavi politikolog mogu da ti piju krv a ti im nemožeš ništa. Prinuđen si da slušaš njihove prazne priče , moraš brzo da promeniš kanal na tv-u kada ugledaš takvu ljigu , itd.

Šta su nam uradili komunisti , novopečeni ateisti od kojih ljudi nisu smeli da odu u crkvu. Religija je opijum za narod , bla , bla ..... Ljudi su morali da se kriju od takvih ljudi kad bi želeli da u krugu porodice proslave slavu.    Da li su želeli dobro ljudima , da li su bili inteligentni ?

Religija nema nikakva revolucionarna otkrića , ali nema nikakav uticaj na naučnike (a vidimo da ima i religioznih) , ne sputava ih ni u kom pogledu , ta vremena su prošla. Ono što je sad aktuelno je mešanje politike u nauku . 

Političari na vlasti , vojna industrija , oni sad sa znatiželjom prate najnovija naučna istraživanja . Svi znamo zašto.  To su psihički poremećeni ljudi koji ne veruju niušta. Ako baš imaš viška vremena pozabavi se psihologijom tih ljudi.
« Poslednja izmena: 08. Avg 2012, 09:35:01 od sova9072 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.60
mob
Samsung S7
Drugo, da rekao sam da se sve to može postići i bez religije, ali sam takođe rekao da se sa religijom lakše postižu moralna načela i unutrašnji mir. U stvari, lično smatram da je to i primarna svrha postojanja svake religije - da te poduči ispravnim vrednostima. Kada malo bolje analiziraš Bibliju, Kuran, razne mitove kod starih Grka, Rimljana, Egipćana... primetićeš da sve one u osnovi imaju poruke koje za cilj imaju da poduče ljude da ne čine zlo drugim ljudima. U krajnjem slučaju, mogu i da izazovu strah od kazne ako čovek odluči da počini neko nedelo... Na kraju, decu je najbolje i najlakše učiti tim stvarima uz religijiu: da postoji Bog koji ih čuva i nadgleda. Čak i kada odrastu i promene svoja religijska uverenja, njima će to ostati u podsvesti - neće odstupiti od tih vrednosti, jer znaju da je to loše. Kao mali, bio je potreban Bog koji ih je "nadgledao", a kada su porasli, sami su shvatili zašto je loše.

Religija daje moralna nacela? Ne bi bash rekao. Mislim da je stvarnost kompletno drugacija. Decu indoktrinirati od samog pocetka? Kad pogledas koliko ima religioznih ljudi u zatvorima sirom sveta zaprepastices se.







1) E sad ja pitam i tebe , da li neko ko je religiozan može negativno da utiče na tvoj život , i da li je obavezno u pitanju infantilna osoba koja Boga zamišlja kao bradatog čikicu ....

2)  Mene više zanima koji su motivi nekog ko je odlučio da završi bogoslovki fakultet , ili napr. političke nauke. I jedan i drugi fakultet su po meni totalno nepotrebni. Ne treba mnogo pameti da bi se završili a kasnije ta odluka može da ti donese dobro lovu , i to mnogi rade. Ali razlika je što onaj sa političkih nauka može da ti zagorča život , a ti na to nemožeš da utičeš.



1) Naravno da moze. Evo recimo ides u osnovnu skolu i vas nekolicina niste religiozni a ostali jesu. Ukratno najebao si ga. Ili zivis u mestu u kom svi nedeljom idu u crkvu, a ti ne. Nadaj se samo da neces biti spaljen na lomaci uskoro.

2) Slazem se generalno. Religija nam takodje zagorcava zivot, jer se bore protiv civilizacijskih tekovina i protiv napretka medicine i biologije.
« Poslednja izmena: 08. Avg 2012, 10:45:01 od bluesoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


I am the real Megatron, that asshole is an imposer

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 624
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.60
mob
Motorola raspala
@Utopia
Mislim da nisi u pravu, mislim da je onako kako sam ja rekao jer religija samo u teoriji uci moralu i miru, poglaedaj samo stanje kod nas u Srbiji. Koliko su moralniji ljudi koji sebe nazivaju vernicima od onih koji to nisu? Koliko su prvi spokojniji od ovih drugih? Nisu ni malo, cak suprotno... Ja ne podnosim religiju, ali sigurno ne bih izvrsio etnicko ciscenje za razliku od mnogih "pravih vernika".

@sova9072
Ti mislis da su moja pitanja "decija" i "trolovska" zbog toga sto ne postoji odgovor na njih. Tih par stvari sto je nabrojano: moral, spokoj (i besplatan internet) bi bili tu i bez mitova, pravila i ljudi koji ti govore u sta da verujes.  A ako se politika mesa u nauku, religija se mesa u politiku 50x vise. To je zato jer nije velika razlika izmedju verskih i politickih vodja. I jedni i drugi pricaju price, prodaju maglu i govore ti sta ces raditi. Neretko sire govor mrznje, nacionalizam i netoleranciju. Ne samo kod nas, vec i svuda u svetu. Al toliko o tome, poenta je da religija ne donosi nista dobro covecanstvu, a sve sto navodno donosi je tu i bez nje!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


I am the real Megatron, that asshole is an imposer

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 624
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.60
mob
Motorola raspala



1) E sad ja pitam i tebe , da li neko ko je religiozan može negativno da utiče na tvoj život , i da li je obavezno u pitanju infantilna osoba koja Boga zamišlja kao bradatog čikicu ....

2)  Mene više zanima koji su motivi nekog ko je odlučio da završi bogoslovki fakultet , ili napr. političke nauke. I jedan i drugi fakultet su po meni totalno nepotrebni. Ne treba mnogo pameti da bi se završili a kasnije ta odluka može da ti donese dobro lovu , i to mnogi rade. Ali razlika je što onaj sa političkih nauka može da ti zagorča život , a ti na to nemožeš da utičeš.



1) Naravno da moze. Evo recimo ides u osnovnu skolu i vas nekolicina niste religiozni a ostali jesu. Ukratno najebao si ga. Ili zivis u mestu u kom svi nedeljom idu u crkvu, a ti ne. Nadaj se samo da neces biti spaljen na lomaci uskoro.

2) Slazem se generalno. Religija nam takodje zagorcava zivot, jer se bore protiv civilizacijskih tekovina i protiv napretka medicine i biologije.
1) Ne samo to, setimo se samo rata u Bosni i Hrvatskoj, mnogi ljudi su celog zivota bili dobri prijatelji i komsije sve dok ih religija nije razdvojila. A kad kazem "razdvojila" mislim na medjusobno proterivanje, ubijanje, silovanje, pljackanje i sl. Sve to uz bozij blagoslov. A ne treba zaboraviti ni "obraz", "1389" i slicne organizacije za cije clanstvo je obavezno da budes vernik (pravoslavac konkretno). Da ne pominjemo da sve sto rade, rade uz blagonaklonost crkve, a neretko i politicara!
2) Religija i politika su toliko isprepletani kod nas da se bojim da ce jednog dana postati jedno, tada mozemo da se nazovemo Srbistan komotno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.01
Blusoniq

Citat
1) Naravno da moze. Evo recimo ides u osnovnu skolu i vas nekolicina niste religiozni a ostali jesu. Ukratno najebao si ga. Ili zivis u mesto u kom svi nedeljom idu u crkvu a ti ne. Nadaj se samo da neces biti spaljen na lomaci uskoro.

 Ja sa svojim prijateljima ni tokom studija nisam rasprapravljao ko je religiozan , a ko nije , niti sam tako birao prijatelje. Još ti kao primer navodiš decu u osnovnoj školi koja se sama među sobom dele na religiozne i ne .  Smile Smešno...... , pa ta mala deca nemaju pojma o tome  Smile , i ovaj drugi primer , koga briga da li ja idem nedeljom u crkvu , da li sam budista ili musliman. Totalno me ta informacija ne zanima.  Smile
 Ok , šališ se .......  Smile

Citat
2) Slazem se generalno. Religija nam takodje zagorcava zivot, jer se bore protiv civilizacijskih tekovina i protiv napretka medicine i biologije.

 Ovo ko da si izvukao iz nekog udžbenima marksizma za srednju školu. Oni se se bore protiv civilicajskih tekovina , napretka medicine i biologije i kosmologije .......  Smile
 Znam ih ja dobro , srećem ih na svakom koraku , zajebani su to borci protiv napretka , hoće da nas vrate u srednji vek......  Smile

Živ bio , lepo si me nasmejao  Smile

P.S.

Video sam odgovore u međuvrenu , chatovaćemo , its np...... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


I am the real Megatron, that asshole is an imposer

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 624
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.60
mob
Motorola raspala
Još ti kao primer navodiš decu u osnovnoj školi koja se sama među sobom dele na religiozne i ne .  Smile Smešno...... , pa ta mala deca nemaju pojma o tome  Smile
Naucice ih svemu tome na veronauci... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.60
mob
Samsung S7
@sova9072

Ali druze, stvarno se ne salim ovo sa osnovnom skolom. Pre neku godinu sam sreo jednog svog rodjaka, bio je valjda 2. razred srednje skole tada. Poceli da pricamo, i ja pomenu nesto protiv religije. On mi tada rece nesto tipa, u bre kaze da te sad cuju moje kolege iz razreda, prebili bi te.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.