Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Eksploatacija nafte kod Aleksinca  (Pročitano 10353 puta)
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Samsung XYZ1004
Dulić: Aleksinačka nafta za ceo vek


Beograd -- Tender za savetnika za izbor strateškog partnera za eksploataciju naftnih škriljaca na teritoriji Aleksinca biće raspisan u januaru 2012. godine.



To je najavio ministar životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja Srbije Oliver Dulić.

"Savetnik bi pomogao oko privlačenja velikog stranog investitora i očekujemo da bi mogao da sačini međunarodni tender za njegov odabir u narednih nekoliko meseci, a mi u ministarstvu bi voleli da to bude najkasnije do polovine 2012. godine", kazao je Dulić.

On je istakao da eksploataciju ne može da počne "pre kraja 2016. ili početka 2017. godine", navodeći da su aktivnosti oko početka korišćenja naftnih škriljaca u okolini Aleksinca velike i da se sve radi u skladu sa zakonom.

"Cilj je da dovedemo najmoderniju svetsku tehnologiju da bi uljani škriljci postali resurs koji može da značajno popravi energetski bilans Srbije", kazao je on i istakao da će,zbog bogatstva nalazišta koje poseduje na svojoj teritoriji, Srbija insistirati da država bude većinski partner u budućem preduzeću.

Dulić je precizirao da se na teritoriji Aleksinca vrše poslednja ispitivanja "koja treba da definišu bilans naših rezervi", ali je naveo da već sada može da se kaže da će uljani škriljci "biti iskorišćavani nekoliko narednih decenija, ako ne i čitavih 100 godina".

On je kazao da je cilj da tehnologija koja se bude primenjivala bude u skladu sa visokim evropskim standardima i da minimalno opterećuje životnu sredinu.

Dulić je ocenio kao "neprihvatljivo" da se kao partner prihvati neko ko želi samo da koristi prirodni resurs, ubire dobit i plaća rudnu rentu.

"Kroz procese u narednim mesecima jasno ćemo staviti do znanja da mi naše resurse, ne samo kada su u pitanju uljni škriljci, već sve mineralne sirovine, hoćemo da eksploatišemo u saradnji sa svetskim firmama samo u odnosu u kome je država partner", kazao je on.

Insistiraće se, kako je dodao, i da Srbija ne bude zona u kojoj će se ruda samo vaditi, a potom slati u inostranstvo na preradu, već da se na njenoj teritoriji obavlja finalizacija rudarske prerade.

"To je sastavni deo nove strategije o upravljanju mineralnim resursima u Srbiji koji je završena i koja će ovih dana ući u vladinu proceduru i biti pred poslanicima Skupštine Srbije u narednih nekoliko meseci", kazao je on.

Dulić je naveo da će "strategija u potunosti preurediti viziju razvoja rudarstva i omogućiti da se rudarska dobit pretoči u rast bruto domaćeg proizvoda".



"Srbija na osnovu svog rudnog bogatstva može pored rudarskih firmi da privuče i one koje se bave preciznom mehanikom, elektronikom, auto industrijom i koje će ugrađivati materijale koji se pronađu na njenoj teritoriji", kazao je on.

Dulić je rekao da je srećna okolnost i to što se najveći rudni potencijali nalaze u onim delovima zemlje koji su najnerazvijeniji, zbog čega veruje da će rudarstvo biti motor za smanjenje velikih regionalnih razlika.

Ministar rudarstva je zaključio da bi Srbija narednih godina, sa podizanjem kapaciteta vađenja ruda, od rudne rente mogla da ubire i više od pet milijardi dinara godišnje i podsetio da je 2011. godine naknada za eksploataciju rudnih bogatstava bila oko dve milijarde dinara, dok se u 2012. godini očekuje 2,8 milijardi dinara.

Izvor: Beeeeeeee92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
Ma brate, ne znam ni sto uopste raspravljamo o ovome, kad su ovo samo pusti snovi.

Nece ni biti eksploatacije ni nafte, jednostavno mozemo samo da pricamo o tome. Ja sam protiv vi ste za i to je to Smile
Nadam se samo da cete vi da budete ti koji ce ziveti u gradovima gde je zagadjenost 10 puta veca od normalne. Zelim to svima koji se zalazu za koriscenje najprljavije tehnologije zarad neke smesne zarade.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Apocalypse Now Redux

Zodijak
Pol
Poruke 8213
Zastava 0
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
Ja jesam ziveo u takvom gradu, ali nije bas bilo 10 puta zagadjenije, nije bila smesna zarada i posto je cela drzava calovala lovu i plemenite metale na tom gradu, cenim da se i tvoj srez malo ogrebao  Smile
« Poslednja izmena: 03. Jan 2012, 23:16:43 od mosko »
IP sačuvana
social share
Smile
Deadwood
ako moze Maradic mogu i  Ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
Zato u tom gradu sada uopste nema narkomana medju mladima, ni 80% Wink
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Apocalypse Now Redux

Zodijak
Pol
Poruke 8213
Zastava 0
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
 Smile Pa nema, obidji poseti... pa mi javi kako izgeda tvoj a kako ovaj grad.... a i u tvom sirem  kraju ima par rudnika... jel ti toliko smeta ugalj, bakar, zlato , srebro, sumpor ..... kazes da nisi dobio kredu, pa na osnovu cega da je dobijes, da se malo vise radilo mozda bi para bilo za vise  Smile
IP sačuvana
social share
Smile
Deadwood
ako moze Maradic mogu i  Ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
Da li je realno da poredis rudnike u okolini Uzica sa ovim sto oni planiraju da naprave kod Aleksinca? Imas po internetu stotine snimaka sta se desavalo sa prirodom oko mesta gde je primenjivana ova tehnologija. Pa to je pustos, nema zivog bica na 50km okolo, da ne pricam sto su jezera i reke isusene.

Citat
Pa nema, obidji poseti... pa mi javi kako izgeda tvoj a kako ovaj grad
Jel mislis na Bor ? Ako mislis onda sam zbunjen bas Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Apocalypse Now Redux

Zodijak
Pol
Poruke 8213
Zastava 0
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
Pa jel si bio, da kazemo u Boru ikada ?

Odakle ti ti podaci za narkomane, sto narkomaniju povezujes sa rudnikom, Tvojom logikom u Medvedji ima 95 % narkomana ...

Da li si bio po mestima gde se vrsi bilo kakava veca eksploatacija zemlje.. ili si samo gledao na netu ?

Rudnike oko uzica, tehnicki rade kadrovi iz Kladova, Trepce, Bora, Beograda ... a ti pojma nemas ni sta rade, ni kako se radi, ali verujem da si cuo  Smile pozdravi ljude od kojih si cuo, oni su verovatno okosnica znanja i rudarstva  Smile

« Poslednja izmena: 04. Jan 2012, 02:43:46 od mosko »
IP sačuvana
social share
Smile
Deadwood
ako moze Maradic mogu i  Ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
Upravu si  Smile Sta zna dete sta je 300 kila Smile

Meni je bitno da mi imamo Zlatibor, Taru, radzu, prsutu i kajmak.... Vi mozete da ispitujete i uranijum na gradskom trgu sto se mene tice, nece da smeta Smile
« Poslednja izmena: 04. Jan 2012, 11:04:12 od Orfanelin »
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Samsung XYZ1004
Kastro Orfanelin  Smile  Smile : Škriljci vode ka ambisu


Havana -- Bivši kubanski lider Fidel Kastro kaže da se svet kreće ka ambisu za šta je okrivio i otkriće i eksploataciju ogromnih rezervi gasnih škriljaca širom sveta.


On je kritikovao tehnologiju za eksploataciju škriljaca, koja podrazumeva korišćenje vode, peska i hemikalija kojima se razbija kamen kako bi se došlo do "zarobljenog" gasa.

Kritičari ove tehnologije smatraju da se njome kontaminiraju rezerve vode u zemlji, ali i da uzrokuje druge vrste problema, poput stvaranja velike količine štetnih gasova, većih i od onih koji nastaju tokom eksploatacije uobičajnih izvora energije, naveo je Rojters.

"Od značaja je da se napomene da se među brojnim hemijskim supstancama koje se koriste za vađenje gasa nalaze i benzen i toluen koji si užasno kancerogeni", naveo je Kastro i dodao da se ovo pitanje ne sme ignorisati.

Kastro je u svojoj redovnoj kolumni, objavljenoj u kubanskim medijima, ukazao na brojne opasnosti koje prete svetu, ističući na prvom mestu nuklearne ratove i klimatske promene kao glavne izazove za koje se, kako smatra, ne nazire rešenje.

Kastrova kolumna je prva koju je napisao od 13. novembra, a usledila je pošto se u ponedeljak na društvenoj mreži Tviter pojavila vest o njegovoj navodnoj smrti.

Izvor: Beeeeeeeee92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
Veliki umovi slicno razmisljaju Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.