Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Đilas: Besplatni udžbenici za sve osnovce u Beogradu  (Pročitano 6258 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Nokia krntija
Libertarijanizam  Smile

Jednako utopistički kao i komunizam. Pa baš bih voleo da takva politika dođe na vlast da vidiš Koki šta je anarhija u pravom smislu te reči.


Citat
Donatori, verske zajednice, organizacije civilnog drustva, privatne firme kojima je to u interesu i mnogi drugi iz raznoraznih razloga, bili oni altruisticki ili cisto zarad profita.

Dal si bre ti svestan kolika sredstva treba izdvojiti za sprovođenje takve ideje kao što su besplatne javne škole? Pa samo za udžbenike za sve osnovce treba izdvojiti minimum 20 miliona evra, odokativno cenim pošto je u ovom tekstu Đilas naveo da za 120 000 đaka treba izdvojiti više stotina miliona dinara... a u Srbiji imaš milion osnovaca. 20 miliona evra samo za udžbenike! I ti očekuješ da neke firme, sponzori, humanisti bogataši, verske zajednice (mislim čuj verske zajednice, otkud njima pare?  Smile ) doniraju te pare?
Oni mogu da pomognu pojedincima, ali da finanisraju celo školstvo, to je već, da budem politički korektan, previše optimistički.  Smile

Na kraju dana ukoliko želiš da ta ideja besplatnog obrazovanja zaživi, jedini način je ovaj.

Socijalizam možda jeste mrtav, ali to ne znači da su sve njegove tekovine loše i da ih ne treba zadržati. Bespatno zdravstvo i školstvo su svakako te ideje, koje narod u velikoj meri odobrava i podržava i upravo zato su partije koje i dalje neguju tu ideju o socijalnoj pravdi i koju sa manjim ili većim uspehom sprovode, najjače.
Socijaldemokratija je, za mene idealan vid demokratije i to je i mnogo ljudi i prepoznalo. Zato je ta politika na vlasti u mnogim državama, a libertarijanci i dalje dućkaju penise.

Eno i Merkelova ispušila tuki u Baden Virtembergu, porazili je zeleni i socijaldemokrate.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.12
mob
I-mate 30 Pro
Neodrzivo je iz kog razloga?

Nije realno...cak i u Americi gde ima gzilion osiguranja....i gde je na jedan perfidan nacin sve preslo u manje-drzavne ruke....

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Postavlja se još jedno pitanje. Po novom, sad važećem zakonu, svaki nastavnik slobodan je da odabere udžbenike po kojima će predavati. Ima više izdavača i praktično za svaki predmet postoji nekoliko odobrenih udžbenika. Ako grad nabavi udžbenike za sve učenike to znači da će svi biti od istog izdavača čime se:

1. Narušava zakon jer nastavnici ne mogu da biraju udžbenike
2. Narušava zakon jer se sprečava slobodna konkurencija na tržištu
3. Otvara prostor za korupciju
4. Nema dovoljno vremena za tender pa neće ni biti ništa od cele priče
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.12
mob
I-mate 30 Pro
Kad sam ja isao u skolu....mi smo jos tada ucili iz drugih udzbenika u odnosu na ostalu decu....sto je tad bilo pojam.... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Kad sam ja isao u skolu....mi smo jos tada ucili iz drugih udzbenika u odnosu na ostalu decu....sto je tad bilo pojam.... Smile
Znala sam da su te sjebali u školi  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Nokia krntija
Postavlja se još jedno pitanje. Po novom, sad važećem zakonu, svaki nastavnik slobodan je da odabere udžbenike po kojima će predavati. Ima više izdavača i praktično za svaki predmet postoji nekoliko odobrenih udžbenika. Ako grad nabavi udžbenike za sve učenike to znači da će svi biti od istog izdavača čime se:

1. Narušava zakon jer nastavnici ne mogu da biraju udžbenike
2. Narušava zakon jer se sprečava slobodna konkurencija na tržištu
3. Otvara prostor za korupciju
4. Nema dovoljno vremena za tender pa neće ni biti ništa od cele priče

Pa zar se ne otvara prostor za korupciju ako i nastavnik kaže koja knjiga treba da se koristi? Na mom fakultetu, a i ne samo mom već skoro na svim, imaš profesore koji zahtevaju da se kao literatura koristi jedna knjiga koja je, gle čuda, proizašla iz njihovog pera. Takođe može da bude u dogovoru sa izadavačem i distributerom... kao ono "aj ti deci kaži da koriste tu knjigu i dobićeš procenat".  Inače već je bilo po školama ovakvih slučajeva i za posledicu smo imali žalbe roditelja.

Ja nisam čuo da su učenici zakonom obligovani da koriste udžbenike koje im nudi država, ako ti hoćeš da koristiš neki drugi ti slobodno kupi, neće niko ništa da ti kaže. Grad se trudi da obezbedi besplatne knjige, a ti ako nećeš da ih prihvatiš ne moraš... ti kupi svoje.

Sigurno da postoje udžbenici koji su opšte prihvaćeni kao najprikladniji, al to može u ovom slučaju Grad da se dogovori sa profesorima. Na primer hoćemo da vidimo koju knjigu iz geografije da kupimo deci... okupiš profesore i stručnjake i pitaš koja je najbolja... kažu ta i ta i dogovoreno, kupujemo tu. Neće ni Grad da kupi udžbenike koji ne valjaju i na koji će profesori da se žale.
« Poslednja izmena: 29. Mar 2011, 19:08:10 od bookee »
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 603
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
Biranje knjiga? Ne mogu da verujem da postoje takve gluposti. Kako knjige iz opšteg obrazovanja mogu da budu različite. Mislim da država mora da propiše kakve će knjige da budu i ona da ih štampa i prodaje ili poklanja.

U suprotnom, lako je da neki "dr." sa sega-mega fakulteta piše šta mu padne pod olovku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.12
mob
I-mate 30 Pro
I treba da budu razlicite...ja bih napisao recimo 4000000 istorija...pa brate ako ti se ne svidja ova...ti uci ovu drugu...a to moze i za mnoge druge oblasti da se kaze... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6212
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
Izvinjavam se sto ponovo ozivljavam ovu temu posle 5 meseci, ali mislim da nije bez potrebe...

Elem, posto je plan o besplatnim udzbenicima svim osnovcima realizovam, hteo bih da ga prokomentarisem, posto imam ucenika sedmog razreda...

Besplatno je dobio 10 udzbenika... treba dokupiti jos 10... kako sam nacuo udzbenici su skoro duplo skuplji nego prosle godine... racunica je jasna, neko nekog ovde zajebava... sta su roditelji i djaci ovim dobili ?  da moraju da cuvaju onih "besplatnih" deset k'o oci u glavi da ne bi i njih na kraju platili...

Ocigledno je onih 8% roditelja koji nisu hteli besplatne udzbenike bilo u pravu...

Predizborna kampanja  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Nokia 
Nista lepse nego kada se narodne pare koriste za predizbornu kampanju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.