Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 11:05:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Heroin  (Pročitano 26368 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1620
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
@thug4ever

koliko mu je trebalo da se skine? mislim ako je koristio iglu 4 godine.... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Samsung S8
@thug4ever

koliko mu je trebalo da se skine? mislim ako je koristio iglu 4 godine.... Smile

Ne razumem zasto sarkazam... Smile Skinuo se za dve veoma mucne godine,koje sumnjam da bilo koji covek moze da zamisli.Sumnjam da i ti razumes.Pa je lakse sarkazmom da se odogovori. Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1620
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
@thug4ever
koliko mu je trebalo da se skine? mislim ako je koristio iglu 4 godine.... Smile
Ne razumem zasto sarkazam... Smile Skinuo se za dve veoma mucne godine,koje sumnjam da bilo koji covek moze da zamisli.Sumnjam da i ti razumes.Pa je lakse sarkazmom da se odogovori. Smile

nije sarkazam nego sam se samo zapitao...
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
koji su najbolji načini lečenja?

Gde god da odes na lecenje, prvo cete pitati da li zelis da se izlecis. Ne da li hoces da budes cist mesec, dva, nego da li hoces da se iscupas iz tog pakla. Ti vidi imas li motiva da to uradis. Ako nemas, ako nisi dovoljno jak i voljan da se uhvatis u kostac sa problemom koji ce te na kraju neminovno unistiti, nemoj ni da pokusavas. Bolje baci pare.
Sto se lecenja tice ja sam u principu najvishe za Suboxon - parcijalni blokator receptora koji su zaduzeni za prijem opijata. Uzima se sublingvalno, efektan je lek, i smanjuje fizicke simptome narkomanske krize. Parcijalni je zato sto ne sadrzi blokatore sa duzim delovanjem, koji se ukljucuju nakon desatak dana.
Za vreme lecenja, a ako nisi hospitalizovan, imas obavezu dva puta dnevno da dolazis po terapiju i prisustvujes psiho-seansama gde se analizira tvoj uspeh u terapiji, eventualno se koriguje doza, da se neki savet i sl.
Nakon desetak dana terapije Suboxonom lek se ukida, pravi se pauza kako bi se depoziti akumuliranih supstanci leka izbacile iz organizma, i daje se Naltrexon (Nalorex) depo - antagon opijatnih receptora u vidu injekcija, efektan na duze staze.
E sad, velika je steta sto u nasim apotekama ovi lekovi nisu zaziveli iako su registrovani, tako da eventualno mozes da dobijes neke zamene, ili da odes na lecenje u Drajzerovu sto ti srdacno preporucujem.


 

IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1620
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
@dare_

hvala na savetima, ali nisam ja u pitanju već zbog drugih pitam
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
LG Frizider
Znam par ljudi na heroinu, cak i nesto bliza ortakinja. Ne mora heroin da se uzima intravenski da bi bio zavisnik. Vecina njih po prestanku uzimanja heroina pocnu dosta da piju tako da nema nista od realnog izlecenja. Dosta njih zaglavi hepatitis, a na lecenje obicno idu negde sa strane (znam jednog koji je isao u Hrvatsku), a idu uglavnom u Rusiju na detoksikaciju. To sa Rusima i nekakvim inekcijama postala je vec urbana legenda mada eto znam licno coveka kome je kako on kaze pomoglo. Nema pravila, velika zelja i maksimalna podrska najblize porodice deluje kao fraza ali u principu je i najbolji odgovor.

Evo sajt gde je moguce nesto vise saznati o tome:
Nikad-heroin
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 
Droga slabi volju a uslov izlečenja je jaka volja. Sve što je pomenuo Dare stoji, tako je moguće preći prvi korak, detoksikaciju. A posle toga sledi jako dugačak drugi korak kad ne sme biti dosade i slčobodnog vremena. Ovaj drugi korak može da se prebrodi samo u centrima za rehabilitaciju kroz stalno angažovanje. A onda se ceo život korača treći korak borbe sa samim sobom da se ne uzme ponovo. Prvi put kad poklekne narkoman je na početku puta.

Moje iskustvo je da promena sredine u smislu preseljenja negde u malo mesto gde nema nikog poznatog može biti dobar početak.

Ipak jako je slab efekat kad je u pitanju heroin. Ovi ljudi često umiru trujući se, postajući robovi svoje navike i dilera i uništavajući sve svoje rođake i prijatelje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Vidim da ste spominjali halucinogene droge, prvenstveno LSD. Ono što je zanimljivo kod LSD-ja je to što on ne izaziva zavisnost. Dakle, nema ni psihičke ni fizičke zavisnosti, ali može da nanese velike štete psihi, kao što su psihotični napadi u vidu flash back-ova - vraćanja ''loših tripova'' kada osoba nije pod dejstvom droge... To može (ali i ne mora) dovesti do psihoze, ali i raznih drugih problema u psihičkom životu.

Što se teme tiče, mi smo je na faksu, naravno, prelazili uzduž i popreko. Jedna od osnovnih stvari kod pokušaja lečenje jeste volja osobe koja treba/mora/može da se leči. Dakle, ako on sam ne donese tu odluku, pomoći nema. Heroin je veoma opasan, samim tim što stvara izrazito snažnu adikciju, što psihološku, što fiziološku. Oni koji su ga uzimali kažu da ima daje osećaj euforije i ekstaze, te preplavljenost ugodnim i prijatnim osećanjima. Međutim, ''fora'' je u tome što se jako brzo razvija tolerancija, pa su potrebne sve već količine droge da bi se postigao efekat. I tako sve do tačke kolapsa organizma.

Apstinencija je jako teška, maltene nepodnošljiva. U tim stanjima javlja se mučnina, malaksalost, proliv, jako bol u mišićima i nepodnošljiva želja da se ponovo uzme fiks. Upravo oni koji iskuse apstinenciju u dužem vremenskom periodu, kasnije sve teže donose odluku o lečenju.

Dakle, lečenje, što biološkim sredstvima (Dare je spomenuo blokatore, a popularna je i metoda supstitucije - zamena heroina metadonom, koji jeste droga, ali izaziva mnogo lakše ponošljivu apstinenciju), što psihološkim intevencijama je uzaludna, ukoliko se osba sili i tera na to. Njegova volja i želja za izlečenjem je ključni faktor. Da ne spominjem činjenicu da u našoj zemlji maltene ne postoje specijalizovani centri za takve intevencije, već se sve obavlja najčešće u psihijatrijskim ustanovama, gde se droga vrlo lako može prokrijumčariti i dopremiti.

Što se nekog mog ličnog iskustva tiče, slušala sam razne priče o tim ljudima koji su postali zavisnici. Od onih zaista nesrećnih te neprilagođenih, koji nisu umeli da nađu drugi put osim puta droge, pa do razmažene dečurlije koja je tako 'ubijala vreme'. Jedan primer koji sam najviše puta čula jeste da je osoba krenula da se drogira onda kada je upoznala partnera, za koga se ispostavilo da i sam konzumira narkotike. Ona bi pokušala da joj pomogne, ali je heroin i te kako lukav i prepreden, te umesto u poziciji spasitelja, osoba je završavala sa iglom u veni (ne nužno, može i da se puši i da se ušmrkava). Ljudi generalno nisu svesni kolika je opasnost od te supstance, i nije uporediva ni sa jednom drugom, pa ni kokainom, LSD-jem, marihuanom, i ostalim derivatima jednih te istih proizvoda.

Znam i za slučaj momka koji je bio izuzetno pametan i darovit. Matematički genije, čije su formule ulazile u udžbenike matematike... nakon nekgo vremena, završio je kao narkoman, najpre tabletoman, a zatim i na heroinu. Svi pokušaji lečenja su bili bezuspešni, ali je on i dalje živ, tako što sebi dozira, u periodima, kad će koju drogu uzimati. Sjajno, zar ne?  Smile

Generalno, i sama smatram da su ti ljudi na neki način kukavice. Ali, kada se treba pružiti pomoć, nije na nama da sudimo. Niti da ih krivimo. Jer, u pitanju je ljudski život, ipak, iznad svega. Lično, ne bih nikad volela da radim sa narkomanima, jer nemam neko preterano razumevanje za njih.  Smile

Sećam se još jedne priče koju sam čula na psihijatriji. Letos, predveče jednog dana, u bolnicu je primljen dečak od 12 godina, romskog porekla, predoziran. 12 godina!  Smile Kako tom detetu pomoći, koje nije ni svesno šta čini i koje nema pojma da je na korak od smrti svakog dana?!

Još je bitno i to da, pored problema sa drogom, ti ljudi imaju i veoma poremećene socijalne odnose, kao i psihički život koji je u velikom haosu. Što Simijon kaže, promena sredine je jako bitna, jer narkoman se često, i nakon tretmana, vraća starom društvu, sa lošim navikama, i ponovo i vrlo brzo, biva uvučen u začarani, pakleni krug.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
Imao sam slucaj u okruzenju gde se momak izvukao nakon mozda godinu dana, ali to su teme o kojima se ne prica, pa ne znam detalje...
U njegovom slucaju voljni momenat je bio izuzetno jak, problem je bilo okruzenje koje je hteo da promeni i promenio...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1620
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
Citat
Znam i za slučaj momka koji je bio izuzetno pametan i darovit. Matematički genije, čije su formule ulazile u udžbenike matematike... nakon nekgo vremena, završio je kao narkoman, najpre tabletoman, a zatim i na heroinu. Svi pokušaji lečenja su bili bezuspešni, ali je on i dalje živ, tako što sebi dozira, u periodima, kad će koju drogu uzimati. Sjajno, zar ne?  Smile

Ovde si pomenula jedan značajan trenutak. Reč je o tome da sam ja medju narkomanima uočio jednu novu vrstu izgovora a to je otprilike sledeće: I Šekspir je bio narkoman ili Znam tipa koji do jaja radi/uči/zarađuje i uzima drogu i nista mu ne fali.

Na ovo treba odgovoriti da Šekspir nije postao značajan pisac zbog droge ili da jedan položen ispit na heroinu obično znači i poslednji tako položen ispit. Zapravo cilja se na to da se sa drogom može normalno. čak i uspešno živeti bez ikakvih posledica...
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 11:05:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.126 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.