Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Heroin, sanse za izlecenje, apstinencije, procenat izlecenih...  (Pročitano 16627 puta)
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
LG Google Nexus 5
Imao sam par primera u okruzenju gde su ljudi u teskoj depresiji pobegli u taj svet i iz njega se, verujem, trajno izvukli jer vec duze vode normalne i ispunjene zivote...


isti slucaj. poznajem vise osoba, ali eto jedna od njih, iako je bila heroinski zavisnik ... igla ... najtezi slucaj, 10-godina drogiranja, policija, kradje, zatvor, se izvukla, sad vodi normalan porodicni zivot, 2 dece, radi, zaradjuje pare, putuje ... kao i svi normalni ljudi ... cak se i sali na taj racun tog perioda ... inteligentnija, obrazovanija od ljudi sa fakultetom ...

ali .. ipak ostane zapisano ...
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Svi ste vi naveli primere ljudi koji su uspeli da se "izvuku", ja vam verujem, ali ovako ispada, da niko ne zna za nekog ko se nije "izvukao", cak i da su takvi ljudi u manjini. Mislim da je stvar obrnuta, ali jos zanimljviji mi je fenomen, da ljudi se recimo "skinu" i onda godinu dana ne uzimaju, promene zivot i kada se cini da su sa tim zavrsili, oni se opet vrate!?!?!??!


@mirjanammm
Citat
isti slucaj. poznajem vise osoba, ali eto jedna od njih, iako je bila heroinski zavisnik ... igla ... najtezi slucaj, 10-godina drogiranja, policija, kradje, zatvor, se izvukla, sad vodi normalan porodicni zivot, 2 dece, radi, zaradjuje pare, putuje ... kao i svi normalni ljudi ... cak se i sali na taj racun tog perioda ... inteligentnija, obrazovanija od ljudi sa fakultetom ...

a sta je sa ostalima?

i kakve je posledice tih deset godina ostavilo na osobu koju poznajes?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
LG Google Nexus 5
jedan se izvukao sa heroina ali je nastavio sa kokainom ... kao i njegova zena ...

a na ovu osobu ... nikakve ... zabavna je, duhovita, radi, trenira, decu vaspitava bolje nego drugi ...

mozda je toj osobi jedino zao sto je sebe samopovredjivala ...
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Oni koji se vrate takvom nacinu zivota to najcesce rade iz nekoliko razloga:
- socijalna stigma - recimo, u malim sredinama, ili samo u miljeu iz kog osoba potice, ona je obelezena, etiketirana kao narkoman;
- nedostatak drustva - bivsem narkomanu je ceo zivot bio podredjen drogiranju, i kretao se samo u krugovima ljudi koji su i sami zavisnici. Kada odluci da se leci, vise nema prijatelja, jer sa starima odavno nije dobar, a ovi novi su narkomani, mogu ga povuci kada tad (sto se jako cesto i desi). S obzirom da je osoba tada ''rovita'' i psihicki i dalje labilna, njoj nije lako da upoznaje nove ljude. Cak i kad to uspe, novi ljudi cesto zaziru od njega, onda kada spomene taj period svog zivota u kom je bio narkoman.
- nedostatak volje, podrske razumevanja... ovaj niz je beskonacan.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 3220
Drug iz osnovne je bio malo jace navucen na travu, poceo sa ekstazijem, imao lose tripove i obesio se usled jednog takvog tripa, to se sve desilo pre 10 godina. Mogu samo da pretpostavim koliko je teze onima koji su navuceni na heroin.
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4859
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
LG 4X HD
Citat
da niko ne zna za nekog ko se nije "izvukao", cak i da su takvi ljudi u manjini.
Naravno da nisu u manjini, ima sigurno mnogo vishe onih koji se nikada nisu izvukli i nikada nece, ja ih znam vishe nego shto bih voleo, ali poenta je da je moguce izvuci se. A znam i par takvih, pod izvukli se smatram da su strejt vec godinama, imaju porodicu, posao i slichno i nisu vishe u tom krugu ljudi  (a to je najbitnije )...niko ne garantuje
da se nece vratiti tome, ali niko ne garantuje da se  nece navuci i neko ko je 35 godina bio strejt.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Nije problem... znamo mi mnogo primera onih koji se nisu izvukli....
Znam i primer momka koji se vec 15-20 godina drogira.... heroin... cak sam cuo i sidu da je dobio pre 7-8 godina i pre neki dan sam ga video i vidim da se jos uvek drzi u zivotu... iako otkad znam za njega nema ga metar i zilet i dvadeset kila...
Znam primer momka koji se u zatvoru obesio zbog krize..
Mnogo klinaca koji su zbog narkotika unistili svoje zivote...
Mnogo momaka koji su prosto osvanuli na citulji zbog overdose-a...

Sustina je da ma kako to ljudima delovalo to ipak situacija koja ima vise puteva...
Statistiku ne znam... procente ne znam i smatram da za svakog od nas ko zna pojedinacne slucajeve i ima pojedinacne probleme, ta statistika nije ni bitna... 1% je kao kuca veliki kad se tebi desi...

Iz toga ima izlaska...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 99
OS
Windows 2003
Browser
Internet Explorer 6.0
heroin stvara psihicki i fizicku zavisnost i spada u teze droge. ne znam da li je neko citao u crnoj hronici o devojci koja boluje od aidsa i je dilovala dop pa je pokusala samoubistvo pred psom vec 2 puta a kazu da je dobra devojka sto je verovatno i istina. ona jednostavno nema mnogo izbora posto joj je i majka preminula a zbog dopa se oseca psihicki bolje.
« Poslednja izmena: 02. Jun 2009, 15:43:42 od filipp007 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1063
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Uh, heroin... Ni najgorem neprijatelju ne bih pozeljela zavisnost od heroina.. Cak i oni koji se skinu, nakon par godina otkako su "cisti", moze da im se pojavi tzv "crv" iz cista mira, a narocito pri nekoj tezoj situaciji u zivotu..  Iskreno, ne znam nijednog heroinskog zavisnika koji se skinuo, ali ih znam nekoliko koji sad pored zavisnosti imaju i hepatitis zbog dijeljenja igle, a usput dobijaju metadone kad kriziraju... Mnogo vise je onih koje znam, a da vise nisu medju zivima, overdouz ili samoubistvo...

Citat
ona jednostavno nema mnogo izbora posto joj je i majka preminula a zbog dopa se oseca psihicki bolje.
Ma naravno da ima izbora, samo je izabrala da pobjegne od stvarnosti... Jbt, imam troje maloljetnih rodjaka koji su ostali i bez oca i bez majke, i sasvim normalno rastu i bore se kroz zivot...
« Poslednja izmena: 02. Jun 2009, 15:51:14 od WarriorKA »
IP sačuvana
social share
Ко себе иглом, ти њега лопатом.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.