Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Heroin, sanse za izlecenje, apstinencije, procenat izlecenih...  (Pročitano 16735 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 
To gore sto sam napisao se svodi na jedinom uspesnom skidanju sa heroina za koje ja znam . Doduse , momak nije poslat negde u neku nedodjiju , vec je bio u kucnom pritvoru u prvo vreme . Stariji brat mu je bio mangup u svojoj generaciji , veci deo grada ga je znao , pa je mogao da kontrolise sve vreme gde je i sa kim , jer su mu svi drugovi i prijatelji javljali gde je , kada ga je najzad pustio napolje . Tacno se znalo sa kim sme da izadje i gde , ko od drustva sme , i ko ne sme da mu dodje . Momak je , koliko ja znam , i danas posle skoro petnaest godina , cist .

Sto se tice dela o vojsci , kakav smo narod i ljudi , govori ti to da je morala da se odrzi pokazna vezba kako se vrsi nuzda na cucavcu . Da se ne hvata plasticna sipka za vodu i ne s... na prednju stranu cucavca . Da se zadnjica ne brise prstima i ne razmazuje po plocicama . Da se ne prosipa voda koju muslimani ostavljaju u wc-u pored cucavca da se zaperu , da im se to ne dira . A kada imas posla sa stokom , onda imetode disciplinovanja i vaspitanja moraju da budu takve . Pogotovu sto imas raznovrsnu gomilu ljudi , od asistenata i docenta na univerzitetima , do najgorih kriminalaca . Ukljucujuci i zavisnike svih vrsta ( od klasicnih pijanaca , do pravih narkomana koji su " dosli u vojsku da se skinu " , pa se urade prvom prilikom kada mogu ili im dodje poseta ) . Pa ih ti sve drzi na okupu , spreci ih da se medjusobno ne poubijaju , spreci raznorazne budale da se ubiju ( zbog tuge za kucom , zbog toga sto ih je devojka ostavila , zbog problema kuci , zbog alkoholicarske ili narkomanske krize , itd ) i jos ih obuci da koriste oruzje i kako da sutra u ratu prezive . A municija je relativno dostupna . Barem na gadjanjima , ako ne na drugi nacin .

Ali , vojska je ovde spomenuta zbog metoda koji se koriste da se izbegne nasilje i lopata , i koje se svode na psihicku torturu , u blazem i jacem obliku . Na zalost , bez toga ne moze . Kada uspes da mi nadjes coveka koji se skinuo i danas je cist samo primenom razgovora i lecenjem metadonom , odnosnom zamenom jedne zavisnosti drugom , ja cu prihvatiti da se bez toga moze .
« Poslednja izmena: 04. Jun 2009, 15:30:37 od miodrag2 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
Ali , vojska je ovde spomenuta zbog metoda koji se koriste da se izbegne nasilje i lopata , i koje se svode na psihicku torturu , u blazem i jacem obliku . Na zalost , bez toga ne moze . Kada uspes da mi nadjes coveka koji se skinuo i danas je cist samo primenom razgovora i lecenjem metadonom , odnosnom zamenom jedne zavisnosti drugom , ja cu prihvatiti da se bez toga ne moze .

pa ja upravo na tome i zasnivam ono sto sam napisao! pa pobogu, kako se onda ljudi skidaju sa heroina sirom sveta!?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1063
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Skidaju se tako sto zamjene heroin nekim vidom legalne droge, tako da i dalje ostaju teski narkomanski zavisnici.

Podkozni implatanti pomazu ako osoba ima jaku volju da se skine... Ali nisu rijetki ni slucajevi vadjenja implatanta u kucnoj radinosti, nozem, samo da bi se opet osjetila car heroina...
IP sačuvana
social share
Ко себе иглом, ти њега лопатом.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 6630, valjda
Ma ko shta voli... Ali me niko ne moze ubediti da je slabost ono shto vodi do ovisnosti. Napravio si izbor da se drogirash, napravi izbor i da prestanesh. Jako prosto...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1063
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nije tako prosto kada je heroin u pitanju. I kada neko pocne koristiti heroin iz zajebancije sa 15 godina, ne mozes reci da je to nezrelo dijete stvarno napravilo izbor. Ali uglavnom i djeca koja naprave takav izbor - su slabe psihe i  vecinom je porodica ona koja je zakazala u tim slucajevima... Bar sudeci po sopstvenom iskustvu sa mnogobrojnim narkomanima koje znam.
IP sačuvana
social share
Ко себе иглом, ти њега лопатом.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
Skidaju se tako sto zamjene heroin nekim vidom legalne droge, tako da i dalje ostaju teski narkomanski zavisnici.

Podkozni implatanti pomazu ako osoba ima jaku volju da se skine... Ali nisu rijetki ni slucajevi vadjenja implatanta u kucnoj radinosti, nozem, samo da bi se opet osjetila car heroina...

ajde molim te  Smile koje znas centre u svetu kako rade i na koji nacin i koji je procenat izlecenih?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1063
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Znam jedan u Svajcarskoj, koji posjetih prije 2 mjeseca, jedini rehabilitacioni centar koji sam posjetila, a da mi se stvarno svidio... Ciste, uredne sobe u hotelu-bolnici, u restoranu za posjetioce zabrana prodaja alkohola, do najblizeg grada potrebno je oko 30 kilometara, do prvog autobuskog stajalista oko 7 km.
Kriziranje uz metadone, obavezan fizicki rad u pilani jedan kilometar od centra, odlicna staza za setanje i trcanje po tom dijelu planine... Da, nema nigdje kuca u blizini, bukvalno su izolovani... Cijena - prava sitnica  Smile

Posjetila sa i 2 klinike u Austriji i jedan u Ceskoj - kao usminkano, sve je super... u sustini kljukaju ih svim lijekovima osim heroina.

Komuna u Hrvatskoj, u Rijeci, cula sam samo pozitivne rijeci, nisam posjetila. Znam jednog lika koji se relativno receno skinuo, i jednog koji je bio cist 4 mjeseca nakon te komune... Sto je rekord za poslednjih 10 godina njegovog zivota.

Sto se tice svih centara kod nas... Nema 'ljeba od toga sad kad lopata ne radi  Smile
« Poslednja izmena: 04. Jun 2009, 16:28:45 od WarriorKA »
IP sačuvana
social share
Ко себе иглом, ти њега лопатом.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Nije tako prosto kada je heroin u pitanju. I kada neko pocne koristiti heroin iz zajebancije sa 15 godina, ne mozes reci da je to nezrelo dijete stvarno napravilo izbor. Ali uglavnom i djeca koja naprave takav izbor - su slabe psihe i  vecinom je porodica ona koja je zakazala u tim slucajevima... Bar sudeci po sopstvenom iskustvu sa mnogobrojnim narkomanima koje znam.
Na zalost, deca ne shvataju da to nije zajebancija, vec tezak zlocin prema sebi, za koji se u velikom broju slucajeva placa zivotom.
Skidanje sa heroina nikada nije potpuno, cak i oni koji se skinu, imaju velike sanse da se vrate ponovnom uzimanju. Jedino je nadljudska snaga volje i zelja za prekidanjem ono sto moze naterati coveka da ostavi heroin.

PS. Ah, da i lopata i uopste dobre batine pomazu, samo sto to nije legitimno ni legalno sredstvo.  Smile
« Poslednja izmena: 04. Jun 2009, 16:38:27 od NennadS »
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1063
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 
Skidanje sa heroina nikada nije potpuno, cak i oni koji se skinu, imaju velike sanse da se vrate ponovnom uzimanju.
To mnogi nazivaju "crvom", koji spava, pa se poslije nekog vremena probudi i krene opet da nagriza mozak... Tako mnogi "odviknuti" narkomani opisuju ponovno javljanje zelje za horsom.

Citat
PS. Ah, da i lopata i uopste dobre batine pomazu, samo sto to nije legitimno ni legalno sredstvo
Ali ako se to uradi na diskretan nacin u krugu porodice... Ponekad moze da djeluje... Sve zavisi od tipa licnosti.
« Poslednja izmena: 04. Jun 2009, 16:39:49 od WarriorKA »
IP sačuvana
social share
Ко себе иглом, ти њега лопатом.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
PS. Ah, da i lopata i uopste dobre batine pomazu, samo sto to nije legitimno ni legalno sredstvo.  Smile

naravno da ne pomazu i to je to. ja ne znam ni jedan slucaj da je lopata u tom lecenju pomogla
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.