Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Heroin, sanse za izlecenje, apstinencije, procenat izlecenih...  (Pročitano 16675 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 
Imas osobu koja je psihicki slaba , jer da nije tako , ne bi ni pocela da se drogira . Ta osoba nije glupa , zna da sa svakim ubodom moze umre , nikad ne moze da zna da li je joj je neko prodao nesto cistiji heroin nego sto uobicajeno koristi , ili da nije mozda u krizi obratila paznju na to koliku je kolicinu spremila i uzela . Svaki put moze da joj bude zadnji .

Ta osoba takodje zna za sve rizike od bolesti koje moze da dobije deljenjem igle , zna da ce vremenom ostati i bez bubrega i jetre , o ostalom da i ne govorimo , i opet nastavlja dalje . Ona zivi pakao na zemlji , i za nju je smrt u neku ruku spas . Smrti se ne plasi , jer da se plasi , prestala bi , kraj puta se zna .

Uz put , da bi dosla do droge , ona je presla svaku moralnu granicu , lagala , krala , bavila se prostitucijom , dilovala , pljackala i roditelje i najblize prijatelje . Svaki moralni kodeks , svaki delic savesti je unistila na tom putu .

Kako je onda naterati da se skine ? Cime joj to usaditi volju da se protiv te droge bori ? Ako sve ovo prethodno nije bilo dovoljno da shvati ?

Jedino da joj stvoris pakao na zemlji , i da joj das izbor : ili zivi kao covek , ili cu ti prirediti pakao gori od onog u kome si . Peranovic je to uradio na pogresan nacin , sa svojim metodima ih je mogao ozbiljno povrediti , ili ne daj boze nesto gore .

Prvi korak je po meni da se osoba fizicki skine na suvo . Nikakvi lekovi , nikakav metadon i slicno . To je prvi korak . Sledeci , izolacija , boravak negde gde droga nije niti moze biti dostupna , za to su sredine poput planinskih sela ili manastira odlicne . Potom kombinacija radne terapije i ucenja zdravog zivota . I sve po principu zlocina i kazne . Radis sve kako treba , dobijas nagrade , pravis greske , ukida ti se jedno po jedno . Ako predjes sve granice , bices kaznjen i fizicki , ali ne prebijanjem lopatom , postoje razni drugi nacini u kojima covek ne moze da se povredi , ali ce biti kaznjen i osetice kaznu i pamtice je . Time ce se lagano ubijati zavisnost i , i vracati pre svega osecaj za dobro i lose , a onda i sve ostalo . Prakticno , morate licnost graditi iz pocetka , kao da je dete , jer je drogom potpuno unistena .

Mislim da je to jedino resenje .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Tvoje rešenje zaista zvuči razumno, ali je ipak jedna jako bitna stavka poprilično zanemarena:
Citat
Prvi korak je po meni da se osoba fizicki skine na suvo . Nikakvi lekovi , nikakav metadon i slicno . To je prvi korak .
Taj prvi korak i jeste najveći problem. Prošle nedelje sam bila u jednom metadonskom centru, slušala priču momka koji je na odvikavanju oko 4 meseca. Ta apstinencija, koja počinje samo nekoliko časova (mislim da je 12) nakon poslednje doze je living hell. Kaže da je toliko nepodnošljiva, da apsolutno ne postoji stvar koju možeš da učiniš kako bi ti bilo bolje.

Ne samo bolovi, neljudski bolovi u celom telu, nego i totalna apatija, letargija, depresija, bezizlaznost.
Mi to, naravno, ne možemo ni da zamislimo, ali znam sebe kakva mi je apstinencija od jebenog duvana; mogu tek misliti kroz šta oni prolaze.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 
Zato je to i potrebno . Zamena jedne droge drugom sigurno nije resenje . A sami narkomani pricaju da je metadonska kriza i gora od heroinske .

Nemoj da me shvatis pogresno , a ni drugi , nisam nikad pusio , niti sam se drogirao , jedino sto popijem ponekad , i to umereno . Ne mogu da shvatim sta ti ljudi prolaze u krizi , sve sto mogu da znam je iz njihovih vlastitih prica . Ne zelim da se pravim pametan . Sve sto sam zakljucio je iz iskustva ljudi iz moje okoline , i ljudi koje sam mogao da slusam na medijima , iz prica .

Licnog iskustva sa bilo kakvom zavisnoscu od bilo cega , hvala bogu , nemam .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Naravno, ne shvatam te ja pogrešno, i potpuno se slažem sa ovim:
Citat
Zamena jedne droge drugom sigurno nije resenje . A sami narkomani pricaju da je metadonska kriza i gora od heroinske .
To sam i ja dosta puta čula. Jeste da zamena nije rešenje, ali trenutno - boljeg rešenja, nažalost, nema.
Zato se i u zadnje vreme zaista dosta (uslovno govoreći, naročito u našoj zemlji) radi na prevenciji narkomanije, što je opet loše za one koji su zavisnici, po sistemu - njima ne možemo pomoći, pa daj da barem edukujemo omladinu da se u to ne upušta.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
LG Frizider
Znam momka koji je bio na lecenju u Hrvatskoj (totalno druga sredina, odsecen od drustva bla bla) i uspeo je ali pije litar vodke dnevno...............a ima i hepatitis C

Poenta je da ako ikako uspes da se izvuces bez posledica (tu racunam potpuno izlecenje) smatraj da si zab'o bar 6 na lotou.........
« Poslednja izmena: 02. Jun 2009, 21:43:53 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
ko predjes sve granice , bices kaznjen i fizicki , ali ne prebijanjem lopatom , postoje razni drugi nacini u kojima covek ne moze da se povredi , ali ce biti kaznjen i osetice kaznu i pamtice je . Time ce se lagano ubijati zavisnost i , i vracati pre svega osecaj za dobro i lose , a onda i sve ostalo . Prakticno , morate licnost graditi iz pocetka , kao da je dete , jer je drogom potpuno unistena .

ovde ipak gresis, ne znam za nacin da se fizicka zavisnost moze nekom kaznom "ubiti". osecaj za dobro i lose gradimo kroz zdravorazumsko rasudjivanje, a ne kroz to da li sledi neka kazna ili ne. i mislim da nije dobro da osoba bude skroz izolovana, nego vremenom kroz lecenje - upravo suprotno - treba je ukljucivati u drustvo.
« Poslednja izmena: 02. Jun 2009, 23:31:36 od klićo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 
Ko je ovde pricao o fizickoj zavisnosti ? Kada jednom prodjes skidanje na suvo , fizicke zavisnosti vise nema , ostaje samo psihicka .

Ako ostavis narkomana u sredini u kome je i njegovo drustvo , ljudi sa kojima se do juce drogirao , ili ga ostavis u bilo kojem vecem gradu u kome mu je droga lako dostupna , pocece ponovo da se drogira dok trepnes . Moras ga izolovati potpuno od takvih ljudi i sredine u kojoj mu je droga lako dostupna , dok mu maksimalno ne smanjis ili potpuno ne ubijes psihicku zavisnost , ne izgradis mu licnost ponovo iz korena , ne vratis mu nazad sve ono sto su mu droga i zavisnost ubili . Onda mozes da ga vratis u drustvo , pa i tada moras duze vreme da ga drzis u kontrolisanoj sredini , u uzem krugu njemu bliskih ljudi koji nisu narkomani ili u tom svetu , dok ne budes siguran da mozes da ga pustis da slobodno zivi bez ikakve kontrole .

U svakom drugom slucaju ce se brzo vratiti nazad drogi . Sve i da ne zeli , prva teska situacija ili kriza u zivotu ce ga vratiti nazad .

Sto se tice osecaja za dobro i lose , imas osobu koja ga je izgubila skroz , zavisnost i jurnjava za sledecom dozom ga je ubila skroz . Zato moras da mu je izgradis iz pocetka , kao malom detetu . Barem u pocetku , u prvih dva -tri meseca , posle mozes da razgovaras i ubedjujes se sa njim . Pre toga to ne vredi , to je kao razgovor sa zidom .

Sada , na koji nacin , ko odsluzi vojsku u vojnoj policiji ili specijalnim jedinicama , brzo to nauci na svojoj kozi . Nije bitno samo fizicko kaznjavanje , vec ubijanje u zdrav mozak . Evo ti primer : guster treba da ocisti WC . Normalno , niko ne voli to da radi , ne samo da cisti svoja vec i tudja g..... . Uglavnom , udje on unutra , promanda dzogerom ispred ulaza , kaze da je zavrsio i izadje . Unutar WC-a je ostao svinjac . Desetar koji je dezurao ulazi , vidi sta je unutra , zove ga da pogleda , i pita zasto nije uradio kako treba . Vojnik kaze da ne zna kako . Desetar onda ulazi sa njim , i radi generalno sredjivanje WC-a ( to znaci da kada to zavrsis , mozes slobodno da prosipas jelo po plocicama i pojedes , koliko je cisto ) . Potom ga pita da li je razumeo , i izadje sa njim napolje . Ali , potom ceo dan taj guster radi GSP WC-a  posle svakog vojnika koji izvrsi nuzdu , veliku ili malu . Nije izasao iz WC-a do 12 nocu . Nikad vise nije glumio budalu , vec je radio sta mu se kaze . A to je decja igra sta su u stanju bili da ti urade za neposlusnost ili neodradjen posao .

Metodi su razni i raznoliki , prosto te teraju da puknes i krenes na nekog od njih . A , kada udaris prvi , ne dao to bog sta ti sledi . Dotle i imas neko pravo , posle toga nema granice sta mogu da ti urade u " samoodbrani " .

Ili , jos gora varijanta , tebe ne diraju , ali zato rasturaju ostale . Okrenu sve druge ljude u jedinici protiv tebe , jer svi ispastaju zbog tebe . Ljudi trpe dok mogu da izdrze , kad vise ne mogu , sledi u najmanju ruku cebanje .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Samsung S8
Citat
Ako ostavis narkomana u sredini u kome je i njegovo drustvo , ljudi sa kojima se do juce drogirao , ili ga ostavis u bilo kojem vecem gradu u kome mu je droga lako dostupna , pocece ponovo da se drogira dok trepnes . Moras ga izolovati potpuno od takvih ljudi i sredine u kojoj mu je droga lako dostupna , dok mu maksimalno ne smanjis ili potpuno ne ubijes psihicku zavisnost , ne izgradis mu licnost ponovo iz korena , ne vratis mu nazad sve ono sto su mu droga i zavisnost ubili . Onda mozes da ga vratis u drustvo , pa i tada moras duze vreme da ga drzis u kontrolisanoj sredini , u uzem krugu njemu bliskih ljudi koji nisu narkomani ili u tom svetu , dok ne budes siguran da mozes da ga pustis da slobodno zivi bez ikakve kontrole.

Istina. Narkomana prvo trebas da skines sa sredine u kojoj zivi, a tek onda sa heroina (mada bi to trebalo da ide zajedno). Posle lecenja, nikako u isti grad, samo kilometrima daleko od istog.
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6630, valjda
Postoje ali retki primeri ljudi koji su se "skinuli" , vishe je ljudi koji se nisu skinuli. Zaebano je sve to... Mada: where is will there is a way. Ako neko stvarno zeli da se skine sa bilo chega on ce to i uraditi.
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Ko je ovde pricao o fizickoj zavisnosti ? Kada jednom prodjes skidanje na suvo , fizicke zavisnosti vise nema , ostaje samo psihicka .

Ako ostavis narkomana u sredini u kome je i njegovo drustvo , ljudi sa kojima se do juce drogirao , ili ga ostavis u bilo kojem vecem gradu u kome mu je droga lako dostupna , pocece ponovo da se drogira dok trepnes . Moras ga izolovati potpuno od takvih ljudi i sredine u kojoj mu je droga lako dostupna , dok mu maksimalno ne smanjis ili potpuno ne ubijes psihicku zavisnost , ne izgradis mu licnost ponovo iz korena , ne vratis mu nazad sve ono sto su mu droga i zavisnost ubili . Onda mozes da ga vratis u drustvo , pa i tada moras duze vreme da ga drzis u kontrolisanoj sredini , u uzem krugu njemu bliskih ljudi koji nisu narkomani ili u tom svetu , dok ne budes siguran da mozes da ga pustis da slobodno zivi bez ikakve kontrole .

U svakom drugom slucaju ce se brzo vratiti nazad drogi . Sve i da ne zeli , prva teska situacija ili kriza u zivotu ce ga vratiti nazad .

Sto se tice osecaja za dobro i lose , imas osobu koja ga je izgubila skroz , zavisnost i jurnjava za sledecom dozom ga je ubila skroz . Zato moras da mu je izgradis iz pocetka , kao malom detetu . Barem u pocetku , u prvih dva -tri meseca , posle mozes da razgovaras i ubedjujes se sa njim . Pre toga to ne vredi , to je kao razgovor sa zidom .

Sada , na koji nacin , ko odsluzi vojsku u vojnoj policiji ili specijalnim jedinicama , brzo to nauci na svojoj kozi . Nije bitno samo fizicko kaznjavanje , vec ubijanje u zdrav mozak . Evo ti primer : guster treba da ocisti WC . Normalno , niko ne voli to da radi , ne samo da cisti svoja vec i tudja g..... . Uglavnom , udje on unutra , promanda dzogerom ispred ulaza , kaze da je zavrsio i izadje . Unutar WC-a je ostao svinjac . Desetar koji je dezurao ulazi , vidi sta je unutra , zove ga da pogleda , i pita zasto nije uradio kako treba . Vojnik kaze da ne zna kako . Desetar onda ulazi sa njim , i radi generalno sredjivanje WC-a ( to znaci da kada to zavrsis , mozes slobodno da prosipas jelo po plocicama i pojedes , koliko je cisto ) . Potom ga pita da li je razumeo , i izadje sa njim napolje . Ali , potom ceo dan taj guster radi GSP WC-a  posle svakog vojnika koji izvrsi nuzdu , veliku ili malu . Nije izasao iz WC-a do 12 nocu . Nikad vise nije glumio budalu , vec je radio sta mu se kaze . A to je decja igra sta su u stanju bili da ti urade za neposlusnost ili neodradjen posao .

Metodi su razni i raznoliki , prosto te teraju da puknes i krenes na nekog od njih . A , kada udaris prvi , ne dao to bog sta ti sledi . Dotle i imas neko pravo , posle toga nema granice sta mogu da ti urade u " samoodbrani " .

Ili , jos gora varijanta , tebe ne diraju , ali zato rasturaju ostale . Okrenu sve druge ljude u jedinici protiv tebe , jer svi ispastaju zbog tebe . Ljudi trpe dok mogu da izdrze , kad vise ne mogu , sledi u najmanju ruku cebanje .

ajde ono iznad cu da zanemarim jer mi se ne polemise sa nagadjanjima, dakle niko ne preporucuje da covek treba da bude opet sa onima sa kojima se drogirao, naprotiv ja smatram da je upravo najvaznije, mozda i kljucno za skidanje upravo da se promeni drustvo u kojem se nalazio, ali to ne znaci izolacija nego nesto drugo, no kako bilo hocu da predjem na ovo drugo

coveka treba izolovati od droge, ali za bilo kakvo lecenje od bilo koje zavisnosti batine ne pomazu, naprotiv to je jedna metoda kojom se samo postize da se covek povredi i da postane i sam agresivan. batine nista ne pomazu i to je golo nasilje koje proizlazi iz neznanja i kulturnog modela.

primer sa vojskom koji je dat ne pokazuje da su batine efikasno sredstvo za bilo sta, nego pokazuje samo koliki je stepen nasilja u nasem drustvu i kako je on, naravno, najveci u autoritarnim institucijama - policiji, vojsci, pa iz primera crne reke se vidi da je i u crkvi. primeri koje ste naveli pokazuju kako se prema ljudima postupa na divlji nacin samo na osnovu toga sto je neki brkati oficir tako odlucio. ali zanimljiv je primer i sa wc-ima, koji pokazuje da ne znamo ni da se useremo na normalan nacin, pa je uvek potrebno da za nama neko brise i sprema.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.