Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hari Poter i Polukrvni princ - Samo za one koji su prochitali  (Pročitano 17411 puta)
24. Jul 2005, 03:10:52

Pain is temporary, glory is forever..

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4
Ako nijeste prochitali shesti dio sage o Hari Poteru, Harry Potter and the Half-Blood Prince, a imate zhelju da prochitate i ne zhelite da vam neko pokvari uzhitak tako shto ce vam unaprijed reci shta se deshava u romanu, onda NEMOJTE chitati dalje.. ostali, skrolujte dolje..
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Albus Dumbledore je ubijen!?!? Bio sam shokiran kad sam zavrshio sa chitanjem, a poslednje nekolike glave nakon njegovog ubistva sam chitao sa nadom da je ipak zhiv, da ce se odjednom pojaviti, ali ipak ne.. Ostao sam razocharan i iznerviran nakon zavrshetka.. A onda mi je sinulo.. Mozhda Dambldor nije umro? Mozhda je iskoristio Horcrux (ili kako se vec zvashe) da podjeli svoju dushu, i to drzhi u tajnosti, da prevari Voldemorta koji bi povjerovao da je on zaista mrtav? Mislim, JKR na samom pochetku knjige opisuje nam dolazak Melfojeve majke kod Severusa Snejpa, i zahtjeva od njega da polozhi Zakletvu Koja Se Ne Mozhe Prekrshiti (The Unbreakable Vow) da ce pomoci Draku u njegovom zadatku, i da ce, ako Drako ne bude uspio u svom zadatku, on ga zavrshiti umjesto njega, na shta Snejp pristaje. Bilo je prilichno ochigledno da ce Drako pokushati da ubije nekog, nekog koga ce biti veoma teshko ubiti, a to znachi nekog chiji charobnjachki nivo je veoma visok.. nekog kao - Dambldora? Moje je nagadjanje da je Snejp je rekao Dambldoru o Voldemorovom planu, a Dambldor je smislio svoj plan, buduci da je jedan veoma pametan, nadasve iskusan charobnjak chije su moci na najvishem mogucem nivou; plan kojim bi natjerao Voldemorta da pomisli da je Drako Melfoj uspio u svom zadatku. Mozhda je zbog toga Dambldor zamrznuo Harija i dopustio Draku Melfoju da ga razoruzha. Ovdje treba uzeti u obzir dvije stvari: Prva je da je Dambldor prikazan kao tako veliki charobnjak da bi mogao u djelicu sekunde i da zamrzne Harija i da iskoristi obichnu Shield charm kojom bi odbio Melfojevu Expelliarmus charm. Druga stvar je, zashto je pobogu zamrznuo Harija? Hari je bio pod Nevidljivim ogrtachem, tako da Melfoj nije znao da je on tu i Hari je lako mogao da ga savlada. Jedini logichan odgovor je da je Dambldorova smrt dio njegovog master plana, chiji je cilj ubjediti Voldemora da Dambldor zaista vishe ne postoji (a svi znamo da je Dambldor jedini kojega se Voldemort ikada bojao).  Kad je doshao Snejp, mozhda Dambldor nije molio za zhivot? Mozhda je molio Snejpa da ga ubije (Ne treba zaboraviti da Dambldor vjeruje Snejpu toliko da ga nishta ne mozhe razuvjeriti, a niko ne zna zashto; chak ni Hariju nije dozvolio da govori protiv Snejpa)? Mozhda je sve ovo uradjeno samo da bi Snejp izgledao vjeran u Voldemortovim ochima? Nemoguce je da Dambldor nije bio u pravu u vezi sa Snejpom svih ovih godina, govoreci da mu vjeruje svojim zhivotom; a i da je imalo sumnjao u Snejpa, on, nekadashnji Voldemorov vjerni sluga, nikad ne bi postao chlan Reda Feniksa, zar ne?
Dambldor ne mozhe biti mrtav, a i ako je mrtav, Snejp ne mozhe biti Dambldorov izdajnik, nego je Dambldorova smrt bila cijena koju je Red morao platiti da bi imao chovjeka toliko blizu Voldemora, chovjeka u kog Voldemort nikad ne bi posumnjao? Ako nije tako, JKR nam ne bi na pochetku romana rekla da je Snejp ipak vjeran Voldemortu, vec bi to ostavila za rasplet radnje, kao iznenadjenje.
Zapleti glavnih radnji svih pet proteklih djelova su toliko dobro izgradjeni i toliko pod velom misterije da je nemoguce predvidjeti rasplet i ko stoji iza chega. Ako su moja nagadjanja u vezi sa navodnom Dambldorovom smrcu pogreshna, onda bi pricha sheste knjige bila toliko ochigledna i predvidljiva da bi je to nachinilo najgorom knjigom u Hari Poter seriji.

Shta vi mislite? Da li je i vas njegova smrt potresla kao i mene? Shta mislite o ovom, shestom dijelu, kao i o Hari Poter sagi uopshte?
IP sačuvana
social share
"... You know, the world isn't run by the laws written on paper. It's run by people. Some according to laws, others not. It depends on each individual how his world will be, how he makes it. And you also need a whole lot of luck, so that somebody else doesn't make your life hell. And it ain't as simple as they tell you in grade school. But it is good to have strong values and to maintain them. In marriage, in crime, in war, always and everywhere. I messed up. So did Paulie and Sam. We wanted a better life, but in the end we were a lot worse off than most other people. You know, I think it's important to keep a balance in things. Yeah, balance, that's the right word. Because the guy who wants too much risks losing absolutely everything. Of course, the guy who wants too little from life, might not get anything at all..."
Thomas Angelo
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
Vec drugi put citam knjigu i ne mogu takodje da verujem da je Dambldor zaista mrtav.Ali,neverujem ni u to da je i on kao Voldemor podelio svoju dusu na nekoliko delova.To je odlika mracnih carobnjaka,i sigurna sam da Dambldor to ne bi nikada uradio.Ali,namece se pitanje da li je ova smrt deo plana da se Snejp priblizi Voldemoru ili je on ipak ispao veliki gad??Vise verujem u ovo drugo jer da je sve isplanirano neko iz reda bi ipak morao da bude upucen u celu pricu i znali bi sta da rade u tom slucaju.A na kraju knjige se lepo vidi da niko iz reda nije ovo ocekivao i da su svi prilicno sokirani i da nemaju pojma(sem Harija)sta dalje da rade!!!!
Mene vise zanima sta je 7 deo Voldemorove duse.Negde sam procitala da je to mozda Hari,ali mislim da nisu u pravu!!!On mora da prezivi na kraju,zar ne???Takodje sam procitala i intervju sa J.K nakon izlaska knjige da pazljivim citanjem moze da se otkrije sta su sve delovi Voldemorove duse,ali nikako da to provalim!!!Da li neko ima bilo kakvu ideju sta bi to moglo da bude??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


:) :) :)

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 1203
Procitala sam prvi put sesti deo pre mesec dana i bila sam sokirana podjednako kao i vi, doduse dalo se naslutiti da ce se Dambldoru nesto dogoditi i neki slican rasplet bi i bio dosta logican ali zaista sumnjam da je ovo sve...
Sigurna sam da ima vise od jedne cake koju niko od nas nije provalio i jedva cekam da procitam... i ako je pomalo tuzno sto je to poslednja knjiga! Bas sam se radovala svih ovih godina svakom novom nastavku! Imam kao i vi nekoliko teirija o tome sta bi i kako moglo biti, no o tom potom...
Toliko sam bila razocarana krajem da je sve do sada nisam ponovo citala i ako mi svako novo citanje ovih knjizica predstavlja veliko zadovoljstvo, ali evo bas juce poceh iz pocetka, smirenije i sa uzivanjem!
Matora koka!
Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Visoka sam 1. 68 cm, ne racunajuci oblake po kojima hodam!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 15
Slazem se sa The Infinite.Zashto bi Snejp bio izdajica kad mu je DAmbldor sve ove godine verovao?DA je Snejp neki idiot,sigurno bi ga Albus prozreo kao shto je i Ridla i sve bi bilo drugachije.Ono shto meni josh uvek ostaje nejasno -ko je R.A.B?? Evo shta je napisao:
To the Dark Lord
I know i will be dead long before you read this
but i want you to know that it was I who discovered your secret.
I have stolen the real Horcrux and intend to destroy it as soon as I can.
i face death in the hope that when you meet your match,
you will be mortal once more.
R.A.B.
Ovo ce biti misterija dok sedmi deo ne izadje.... Smile Jedva chekam sedmi deo! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
ja nisam procitala [-o< [-o< ovu knjigu samo zato sto ovde nema gde da se kupi,molim vas ukratko mi ispricajte sadrzej knjige,da li su se smuvali ron i hermiona,i kako je hari reagovao ka je dambldor umro?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
Ja sam duboko uveren da je Damblador ziv .
Postoje nekoliko stvari koje ukazuju da nije bas onako kao izgleda .
1. U prvom delu DD(Damblador) je rekao Hariju kako je smrt samo jos jedna avantura u koju treba hrabro poci , sto nas dovodi do zakljucka da se DD nije plasio smrti .
Ali na tornju DD moli Snejpa . Mislim da ga moli bas da baci cin na njega .
2. Cin Avada kedavra uopste ne deluje tako kako je prikazano . Cin nikad u knjizi nikog nije odbacila sa zemlje , ljudi su uglavnom umrli i pre nego sto bi pali na zemlju . Sa DD se desava drugacije on je poleteo sa tornja i poceo da pada . Zamrzavajuca cin koju je DD bacio na Harija pre prestala da deluje tek posle nekog vremena , ne istog trenutka kada je DD pogodjen .
3. Pesma fokesa se provlaci kroz 10-tak stranica knjige . Kada je cula pesmu madam pomfri je burno odreagovala , kao da je pretpostavila sta se desava . Fokes je radio nesto i dobro se potrudio da to zavrsi . Cak je i Hari oseti kako ga bol popusta kada god bi cuo pesmu fokesa .
4. Snejp je mogao da baci cin ne govoreci reci ali da pritom izgovori reci neoprostive kletve
5. DD stapic je neobjasnjivo nestao . Znamo iz pesme kada su se Hagrid i Puzorog napili da je Odo-v stapic prelomljen na pola , dok je DD nestao . Stapic bi mogao da bude veliko oruzije u rukama neprijatelja
Ima jos mnogo razloga ali mi se sada spava tako da cu videti da navedem jos neki sutra .
A da jos jedna stvar ..... Hari ne bi mogao da uradi nista bez pomoci DD . Niko nebi mogao da mu prosvetli put kao DD .
Postoje neke glasine da je R.A.B. ustvari ujak ili tako nesto Sirijusa Bleka .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja nisam procitala 6.deo ali nisam iznenadjena sto je dambldor umro, jer sam to procitala u jednom casopisu. Ali da li je istina da se Hari zaljubio u neku Lunu a ta Luna u Rona?Ako je istina el su se Hari i Ron posvadjali? :snowing: :teevee:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ja sam ubedjena da je dambldor ziv. u prvom delu snejp je rekao da moze da stopira smrt i mislim da je bas to i uradio, kako bi naveo harija da krene na voldemora.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Treba hteti treba smeti, pa da vidis kud se leti.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 171
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola v500
Epa posto sam vise puta prositao sve delove, nisam mogao a da ne zapazim pregrst tragova.
I ja mislim da je Dambldor ziv.
R.A.B. je najverovatnije Regulus Blek (brat Sirijusa Bleka), jer ga non-stop pominju, a sto bi ga pominjali da je nebitan.
Takodje postoje mnogi likovi koji imaju jos neku ulogu: Kruksenks,Crvorep,Lupin, Carli Vesli.
Sve u svemu 6. deo ce biti mnogo glup ako ne bude 7.-og dela.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
roulingova vec pise sedmi deo, cula sam da ce biti super.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.