Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 07:25:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Generacija kojoj je ukradena budućnost  (Pročitano 50252 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 46.0
Ja sam protiv pesimisticnog stava.

Zasto bi ti bio sjeban i dozvoljavao sebi da ti neko trubi
i baca senku na dobro raspolozenje, ako imas osnovne stvari?
Okej ako neko nema sta da jede, ali zasto se stvara losa atmosfera u narodu,
zasto vecite kuknjave? Ljudi u Africi jedva prezivljavaju, nemaju sta da obuku,
ali imaju svoje rituale, prave igranke, uzivaju u onome sto imaju,
jer takvo im je stanje duha.
Koliko ljudi ima osnovne stvari? Da li su dovoljne osnovne stvari? Jel ti vidis drustvo u Srbiji? Jel neko gleda choveka kao choveka ili bazira sve na ono sto nosi na sebi, sta vozi, chime se bavi i koliko kinte ima? 
To je realizam. Stvara se losa atmosfera zbog toga sto sistem pravih vrednosti ne postoji. To vise nije vazno. Stvara se jer ljudi pate a ne znaju od chega boluju, a to je hiperaktivno drustvo koje veoma vezano i zavisno od konzumerizma.  Status znaci sve.

Pa ti igraj ako ti je do igranja, ali ne mogu svi da igraju, niti ce to da im pomogne do kraja.
Ljudi zele normalan zivot, i posao i po neki zeli porodicu, ali sta mozes da gradis kada je sve sjebano kada niko ne voli ikoga i kada chovek sam sebe ne poznaje? 

Mozes ti da pricas sta hoces, ali Zapadno drustvo kome i mi nazalost pripadamo je otislo u picku materinu, u stanje apatije iz koje retko ko da ce da izadje.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


"Uvek ima neko jači".

Zodijak
Pol Žena
Poruke 46661
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 50.0.2661.102
Citat
Stvara se losa atmosfera zbog toga sto sistem pravih vrednosti ne postoji.

Pa za to je svako sam sebi kriv, a ne politika i nemastina.
Svako bira na koji nacin ce se ophoditi prema sebi i okolini,
sta ce upiti iz okoline koja ga okruzuje, kojoj strani ce se okrenuti.
Uvek postoji stvar izbora, da li ces gledati Farmu ili Animal planet.
Da li ces raditi za 200e ili biti lopov. Da li ces biti prijatelj ili tracara.
Da li ces ici u crkvu ili biti ateista. Da li ces se kurvati do 40 ili praviti decu u 25.
Da li ces biti dobar muz ili ces vrstiti nasilje nad zenom. 
« Poslednja izmena: 03. Jun 2016, 20:49:43 od pljevljani »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 46.0
Citat
Stvara se losa atmosfera zbog toga sto sistem pravih vrednosti ne postoji.

Pa za to je svako sam sebi kriv, a ne politika i nemastina.
Svako bira na koji nacin ce se ophoditi prema sebi i okolini,
sta ce upiti iz okoline koja ga okruzuje, kojoj strani ce se okrenuti.
Uvek postoji stvar izbora, da li ces gledati Farmu ili Animal planet.
Da li ces raditi za 200e ili biti lopov. Da li ces biti prijatelj ili tracara.
Da li ces ici u crkvu ili biti ateista. Da li ces se kurvati do 40 ili praviti decu u 25.
Da li ces biti dobar muz ili ces vrstiti nasilje nad zenom. 
Ne bih rekao. To stoji do odredjene granice, ali se mora postaviti pitanje zbog chega je chovek doveden u takvu situaciju na prvom mestu? Drugo, chovekova sfera je socijalan zivot, pa hteo ti ne hteo ako ti se non stop namece odredjeni "standard" ti mozes da se protivis njemu do odredjene granice i onda ili ces da postanes jos jedna kopija u masi ili ces u vecini slucajeva ostati sam, jer sistem ne trpi raznolikost, vec samo homogenizaciju drustva. To je bilo zastupljeno u svakoj generaciji, samo sto je sada sve to ociglednije nego sto je bilo pre ja mislim, i jos je vise isforsirano.

Chovek u stvari ima najmanje izbora sto se tice nekih stvari, ne svih, ali dobar deo njih.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 46.0
У Африци се не умарају неким будалаштинама, немају тв и интернет на пример, а и вероватно су мање банана државе од нас. А ми смо заиста бананчина од државе, да је то већ сурово. Smile

И да, ти гладни Африканци што призивају кише не уче школе разне после којих знају да ће исто бити у курцу.

И најлакше је рећи треба изабрати свој пут, ко да је то лако... Јако је лако просечном српском клинцу којем је свеједно за све, да се одупре моћним стиховима Секе, Индире, Цеце, Меце који брује у аутобусу кад иде на екскурзију, јако је лако одупрети се већини другара који препричавају шта се десило на Фарми и коме је Ђус увалио прстенац, јако је лако одупрети се ултра зајебаним причама о Цилету, Милету и Гилету који су јебавали најјаче женске у граду, дрогирали се и нису ишли у школу, и као хероји погинули од стране неких још већих хероја у 20-ој години...

А и ја запео за децу ко мутав, маторим дртинама је тешко да се одупру од Вучића...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 46.0
Лако? мислио си на није лако?  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 46.0
Не зезај ме брате, нормално да сам мислио. Видиш у првој реченици тог пасуса да сам почео с неким покушајем ироније.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 50.0.2661.102
mob
Ericsson jeste
Citat
Pojedinac i jeste sistem...
umeš i ti nekad nešto pametno da izustiš  Smile

Citat
Ja sam protiv pesimisticnog stava.

Zasto bi ti bio sjeban i dozvoljavao sebi da ti neko trubi
i baca senku na dobro raspolozenje, ako imas osnovne stvari?
Okej ako neko nema sta da jede, ali zasto se stvara losa atmosfera u narodu,
zasto vecite kuknjave? Ljudi u Africi jedva prezivljavaju, nemaju sta da obuku,
ali imaju svoje rituale, prave igranke, uzivaju u onome sto imaju,
jer takvo im je stanje duha.
ovo je isto lepo rečeno

Citat
Mozes ti da pricas sta hoces, ali Zapadno drustvo kome i mi nazalost pripadamo je otislo u picku materinu, u stanje apatije iz koje retko ko da ce da izadje.
to je tvoje subjektivno mišljenje
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 46.0
Не зезај ме брате, нормално да сам мислио. Видиш у првој реченици тог пасуса да сам почео с неким покушајем ироније.  Smile
Јбг, шта знам, иронични смо по природи па се тешко препознаје.  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 309
OS
Windows
Browser
Chrome 50.0.2661.102
mob
Nokia 6120
30 godina, radi u trafici, silazi u stiklama u po doba noci, Budi pola komsiluka dok silazi u stiklama niz stepenice. Tip odvrnuo turbo folk. Ona silazi i kaže mu : ,,Jesam ti lepa?''

Sažalim se u nekom trenutku i zapitam, ko je njoj ukrao detinjstvo? Da li njoj ukradena budućnost ili je nešto gore?

Takvih primera ima u svakoj generaciji. Mislim da ću početi da generalizujem... Smile
« Poslednja izmena: 04. Jun 2016, 01:39:50 od ares_GM87 »
IP sačuvana
social share
,,Oni koji umeju da govore, govore kratko.'' Dostojevski

Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 46.0
30 godina, radi u trafici, silazi u stiklama u po doba noci, Budi pola komsiluka dok silazi u stiklama niz stepenice. Tip odvrnuo turbo folk. Ona silazi i kaže mu : ,,Jesam ti lepa?''

Sažalim se u nekom trenutku i zapitam, ko je njoj ukrao detinjstvo? Da li njoj ukradena budućnost ili je nešto gore?

Takvih primera ima u svakoj generaciji. Mislim da ću početi da generalizujem... Smile
Ima, ali evo da se vratimo samo nekih 10-12 godina unazad. Pogledaj filmove na primer Munje, i uporedi ribu koja je najnapucanija iz filma sa procecnom ribom na ulici danas. Danasnja prosecna je hiljadu puta napucanija, a to samo pricam sa gledista odece, a da ne pricam o mentalnom sklopu.

Pa to je ono sto se servira mladima, a mladi se najteze odupiru sistemu jer zavise od uticaja drustva oko sebe. I ja se secam kada sam nekada davno bio Metalac u Srbiji, i tad je to bilo chudno ali nije toliko chudno kao sada. Sada te gledaju ko da si u nekoj sekti jer moras da izgledas kao i svi drugi da se budes uklopio.  Ako cemo iskreno, generacija dece u poslednjih 6-7 godina je stvarno zabrinjavajuca.

@abenaz
Ti si degen, to je kolektivno misljenje pripadnika foruma, sad subjektivno ti si normalan po tebi, ali realno si degen  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 07:25:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.