Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 14:18:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Generacija kojoj je ukradena budućnost  (Pročitano 50255 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 46.0
Sve je lepo receno. HKJ kao po obicaju razume i jebe kevu posto ludom Rusu je sve glupost is kosmoc.

Ja mislim da pored generacijskog jaza imamo kompletno rusenje Nuklearne Porodice kao jedne celine, gde sada na primer edukovani ljudi nemaju decu, feministkinje se iz petnih zila bore za neka prava a pri tome unistavaju odnose sa drugim polom a da stvar bude gora i losija, pretvorili su muskarce u gomilu slabica i mekusaca koji sve to tolerisu. Pri tome razvoj i jacanje medija, pa internet, pa mobilni telefon, slabljenje skolskog sistema, rusenje moralnih principa koje je religija nekad postavljala ako nista drugo barem podsvesno, i naravno korupcija, pohlepa, kapitalizam i globalizacija svega.

IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 50.0.2661.102
Ma da se razumemo, ima i među X generacijom itekako puno ljudi koje ja veoma cenim i poštujem. Ja znam da (generalno govoreći) moja generacija,a posebno moja deca, nikada neće imati taj nivo ozbiljnosti i zrelosti kao ova X. Ali dakle što rekoh, oni su sami prvi odstupili od starih načela i koloseka. Oni su sami pobesneli i odlepili iz čiste obesti i utabali staze za nove ''trendove'' i probleme. I šta sad onda seru i isčuđavaju se kad danas vide plodove svojih dela...

Ja nemam problem sa odraslim osobama koje su od rođenja (1960-1980) bile uvek kolko tolko savesne, normalne i ozbiljne, koje su se trudile da budu produžetak svojih predratnih roditelja koji su postigli mnogo. Nemam problem kad mi takvi daju kritiku. Štaviše, rado ih prihvatam jer znam da ima tu šta pametno da se čuje.

Al imam problem s ovima što su mladost proveli u pajdu, bandi ili nekom zveranju okolo, pa sad optužuju moju generaciju za stanje u svetu. Epa pali. Možda nisi ti bio kao 90% planete tada, ali premotaj malo film i seti se svojih prijatelja, kolega, drugara, rođaka... iz tog doba, i šta su sve oni radili... pa će ti biti jasno i otkud danas mi ovakvi i otkud ovakav svet. Nije to došlo preko noći, nego se urušavalo dobrih 20, odnosno 40, odnosno uskoro već 60 godina.


P.S. Odlična scena Ravene. Ceo taj film je jedno odlično filozofsko delo. Baš ću da ga odgledam opet ovih dana.
« Poslednja izmena: 03. Jun 2016, 00:10:40 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 46.0
Procitaj i knjigu, nije losa. Film je odlican, i chak bi rekao i bolji od knjige. Flight Club mi je na listi Top 10 filmova. 

Pa da. 60 godina rusenja, ali koliko su tome doprineli sami ljudi a koliko taj isti sistem koji nam svima danas jebe kevu?  Ne moze nista da se nastavlja i stvara kada se unisti temelj, a temelj za razvoj normalne jedinke je porodica, prenosenje znanja od babe dede i roditelja, do naravno na kraju drustva. Da je chovek imao jaci temelj, ne bi tako lako bio skrhkan pod pritiskom te sredine. Ne bi bilo lako naravno, ali bilo bi lakse nego ovako. Gledam ove klince danas, i svako od njih je kao po vetru, to jest kao politicari, bez ikakvog kodexa, nacela ili stuba koji to sve drzi.

Radicemo po dva posla samo da bi bili na pozitivnoj nuli. Zivot ce nam proci u pokusavanju da imamo dovoljno a nazalost to dovoljno je nikad dovoljno jer cim dodjemo do te neke granice i zelimo i vise, ali i vise nam se i namece.  Kastni sistem se vratio u drugom obliku, i hara li hara po Srbiji nazalost.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.6.17
mob
I-mate 30 Pro
Razbijanje iluzija tako pocinje...

Stradanjem...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 46.0
Ja taman mislio kosmosom  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows 7
Browser
Mozilla 11.0
Razbijanje iluzija tako pocinje...

Stradanjem...

Jedino tako, ili ćeš da razbiješ iluzije ili ćeš da stradaš pokušavajući. Važno je to ukapirati i krenuti sa razbijanjem iluzija , a kosmos je tu da pomogne.

 Smile

 Veća je šansa da će sistem da uništi pojedinca nego što će taj da se ovajdi od svojih lepih vrlina , neki su to ukapirali i pobegli odavde a neki su zapušili nos i ušli u tu kaljugu po principu ako ne možeš da ih pobediš onda im se pridruži. Žalosno je i bedno što klinci tako razmišljaju ali to je zato što nisu imali priliku da izgrade osnovu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.6.17
mob
I-mate 30 Pro
Pojedinac i jeste sistem...

Mi svi zavisimo jedni od drugih...u ovom univerzumu ne moze da bude drugacije...

Tako da samom tom cinjenicom mnoge stvari postaju besmislene...

Recimo istorija je jedna od tih stvari...

Sve sto je ona obradjivala i sto obradjuje pre toga je obradjivala arheologija i lingvistika...

Zato i pripada narodima a ne covecanstvu...

Sto je samo po sebi apsurd...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


"Uvek ima neko jači".

Zodijak
Pol Žena
Poruke 46661
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 50.0.2661.102
Kakav naslov i to od strane psihologa.
Nije nama nista ukradeno.
Sto ne ubijaju u pojam svoju ''presavrsenu'' generaciju,
nego samo omladinu jb u mozak. Jako pametno.
Svako je za sebe sjeban, pametan, sposoban.
Treba se odupreti tom utapanju u masu punu pesimizma i depresivnih stavova. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 46.0
Kakav naslov i to od strane psihologa.
Nije nama nista ukradeno.
Sto ne ubijaju u pojam svoju ''presavrsenu'' generaciju,
nego samo omladinu jb u mozak. Jako pametno.
Svako je za sebe sjeban, pametan, sposoban.
Treba se odupreti tom utapanju u masu punu pesimizma i depresivnih stavova. Smile
Ma ne, nama je super i savrseno. Zato ljudi beze is Srbije jer znaju da njihove diplome ce samo da skupljaju prasinu ako nemaju vezu ili kintu da podmite nekoga za sljaku od 30000 ako dobiju i toliko.
Ovo je realizam, a ne pesimizam.

A na koji nacin se treba odupreti utapanju u masu? Ja to odvajanje od mase u Srbiji nisam video. Vecina muskaraca nosi istu odecu i ponasa se isto, i vecina zena nosi istu odecu i ponasa se isto.

Kupili crne jakne od "eko koze" kod kineza, Starke, sharene patike ili chizme, dopichci i tesne pantalone i 10 kila sminke, ma vidim kako se svi odupiru sistemu.  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


"Uvek ima neko jači".

Zodijak
Pol Žena
Poruke 46661
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 50.0.2661.102
Ja sam protiv pesimisticnog stava.

Zasto bi ti bio sjeban i dozvoljavao sebi da ti neko trubi
i baca senku na dobro raspolozenje, ako imas osnovne stvari?
Okej ako neko nema sta da jede, ali zasto se stvara losa atmosfera u narodu,
zasto vecite kuknjave? Ljudi u Africi jedva prezivljavaju, nemaju sta da obuku,
ali imaju svoje rituale, prave igranke, uzivaju u onome sto imaju,
jer takvo im je stanje duha.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 14:18:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.