Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gde su snimani domaci filmovi i serije?  (Pročitano 97911 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 14
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.11
Majstorska radionica jeste snimljena u ravanickoj 7 licno sam se uverio, a nesto u kafani lipov lad i okolo par ulica. . Cuvena kafana kod dace je saista postojala u to vreme zvala se kablar odma pored 32 ekonomske skole u gospodara vucica. .

ono sto znam a da je u mom kraju takodje je serija bolji zivot neke serije su snimane u sportskom centru sumice ex dom pionira, scene kad vesna trivalic igra rukomet i kad sede u kaficu. .
takodje par scena iz policajca sa petlovog brda kad ljubisa preskace ogradu a prati ga neli lik,to je zgrada preko puta hotel srbije ona ljubicasta. .
u centralnom zatvoru blizu mene vise filmova poslednji krug u monci i drugi. . .
a mislim da je i specijalno vaspitanje snimano tu blicu na vozdovcu u ustanickoj ulici ima neki dom mislim da se zove vasa stajic. .

[Edit by shone83: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 29. Jun 2011, 14:39:44 od Shone83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 14
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.11
Lajanje na zvezde scena u parku snimano je na kalemegdanu onaj deo kalisa sto ide prem zoo vrtu. .
srecni ljudi kod mene u miklosicevoj ulici 35. . Nakacicu sliku ako nekog zanima
sama prica iz majstorske radionice nastala je u garazi u ulici gospodara vucica odma pored stanice trole 22, u to vreme je stvarno bila velika radionica u kojoj su dolazile poznate face tog vremena od bate zivojinovica pa na dalje. .
film munje je sniman i na pumpi kod hrama svetog save kad nebojsa glogovac zaustavlja ekipu u kolima. .
film bosko buha scena pogibije na jabuci blizu prijepolja odatle mi poticu koreni. .
film nacionalna klasa jedan deo jeste snimnjen na pumpi u gospodar jevremovoj kad dragan nikolic nema za benzin pa ide preko puta kod rahaele ferari po pare. .

[Edit by shone83: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 29. Jun 2011, 15:14:25 od Shone83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.11
@alkohol

Ne pisi vise poruka za redom i prestani da pises velikim slovima. Procitaj pravilnik foruma:
http://forum.burek.com/index.php?action=static&staticpage=1

jer ako ovako nastavis postoji mogucnost da budes banovan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9053
Zastava McMurdo Station
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Nokia 1100

sama prica iz majstorske radionice nastala je u garazi u ulici gospodara vucica odma pored stanice trole 22, u to vreme je stvarno bila velika radionica u kojoj su dolazile poznate face tog vremena od bate zivojinovica pa na dalje. .



Hvala  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 14
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.50
jos novih saznanja: film sulude godine neke scene obijanja radnje kad milan i zika obijaju radnju obuceni u pandure je snimljen u arilju u centru, kao i zavrsna scena kad silaze niz brdo gurajuci konja je takodje snimana u arilju kod sokolskog doma, a bolnica je snimana na zlatiboru cigota.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


ZLA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10845
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.163
mob
Nokia 7500
Crna macka-beli macor je sniman (veci deo) u Kovilju


Dobar deo je sniman u Beocinu u dvorcu.
Serija " Greh njene mame", vecina u Čereviću i na Testeri
IP sačuvana
social share
"Ne mozes nekoga naterati da te voli, sve sto mozes je biti neko ko se moze voleti, ostalo je do osobe da shvati da si vredan ljubavi."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
mob
HTC Smart
Filmska kuća u Dolovu

U selu Dolovu kod Pančeva na desetine velikih, zanimljivih starih kuća ruinirano je ili zapušteno. Porodica Pavlov je sačuvala autentičan izgled kuće koju je nasledila i iznajmljuje je za snimanje domaćih filmova.

Od rođaka, koji nisu imali dece, porodica Pavlov nasledila je kuću staru stotinak godina, sa očuvanom autentičnom fasadom i ornamentima, ali i enterijerom.

Mnoge slične stare kuće u Dolovu kod Pančeva urušene su i zarasle u korov. Međutim, Porodica Pavlov sačuvala je gotovo muzejski izgled kuće i odlučila da je iznajmljuje za snimanje filmova.

Ogromno dvorište u kome dominira ambar sa interesantnim balkonima, privukao je filmske radnike, a tu je snimana i priča o Ajnštajnu i Milevi, kasnije korišćena u monodrami "Dobro došli u Srbiju."

"Naš poznati scenograf, Milenko Jeremić, tražio je za snimanje neko interesantno staro dvorište. Ljudi su ga uputili na našu kuću i tako je počela saradnja sa njim" priča Zoran Pavlov. "Na tom prvom snimanju bili su glumci Dragan Jovanović i Branka Pujić."

Dobra zarada od iznajmljivanja kuće filmskoj ekipi, podstakla je i dalje poslove. Pre dve nedelje tu su bili Goran Paskaljević, Mustafa Nadarević i Mira Banjac, na snimanju filma "Kad svane dan".

Oni su, kaže Zoran, koristili i unutrašnjost kuće, u kojoj je sačuvan autentičan nameštaj: stari kreveti, kredenci, posuđe, slike i ručni radovi.

"Ima mnogo ručno rađenih prekrivača, stolnjaka, tapiserija. Sve to čuvamo onako kako smo zatekli i trudimo se da održavamo", kaže Dušica Pavlov.

Mnogi komadi nameštaja i drugi predmeti takođe su iznajmljivani za potrebe snimanja.

Dolovo i okolina i ranije su bili interesantni za snimanje filmova "Sveto mesto", "Boj na Kosovu", "Sveti Georgije ubiva Aždahu", "Besa". Kada bi svi renovirali svoje kuće i održavali lepe stare fasade, kao porodica Pavlov, tu bi moglo da nastane pravo filmsko selo.

Izvor: RTS

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

dolovo 1.JPG
(66.38 KB, 527x393)
dolovo 4.JPG
(58.77 KB, 527x422)
dolovo 41.JPG
(59.31 KB, 527x422)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
mob
HTC Smart
Kako je snimana "Nečista krv": Seks na krompirima

Najveći deo filma "Nečista krv" snimljen je u selu Stropsko kraj Vranja, a većina scena snimljena je u dvorištu i staroj porodičnoj kući Stojana Stamenkovića Saglama. Film će biti prikazan kao serija od 12 epizoda na televiziji Hepi, a znatiželju izaziva najava da će sadržati i scene koje su iz filmske verzije izbačene na zahtev Željka Ražnatovića Arkana. Naime, u filmu je trebalo da se nađe i scena seksa između Svetlane Cece Ražnatović, koja glumi Koštanu, i Radeta Šerbedžije.

Kuća Stojana Stamenkovića još postoji, a nebrigom opštine i države, iako je iz 19. veka, u potpunom je raspadanju. U blizini je strpske reke i crkve gde su takođe snimljene mnoge scene iz filma.

Stojan kaže da je kuća podignuta u tursko doba.
- Ne samo kuća, već i pomoćne prostorije, štala, kazanica i to sve pored reke. Filmska gungula je trajala više od mesec dana. Snimljena je svadba, gazda Marko je ženio sina sa Sofku, a i ostalo. Nagledao sam svega i svačega. Koliko puta sam poželeo da sam glumac!

Stole (Stojan Stojčić, reditelj) tera ih po dušu, a kad završe sa snimanjem, tu je muzika i piju, vesele se i vode ljubav do zore. Bože, što se je popilo. I mi seljaci pijemo, polovinu rakije popijemo još dok je ispečemo, ali glumcima kapu skidamo. Rade Šerbedžija, ćutljiv neki čovek, pričali smo samo kad je pijan, a nikad nije bio trezan.

Kaže pola rečenice, pa ćuti, nasmeje se, pa nastavi. Gledaš ga u usta i kao gluvonemog razumeš. Pametan čovek, učen, ali beše pijanica prvoklasna.

Ceca Ražnatović, mlada i ubava, kapška kao i Koštana što je bila, smimala je jednu scenu u kujnu. Ja uđem polako na prste i vidim je kako leži na džakovima sa krompirima.

Onaj, Ljuba Tadić, mnogo dobar čovek, na 'leb da ga mažeš, a svi ostali pored njega oblizuju brkove.

Ono, bre, ne beše Ceca, nego kapka, snaga, što vika naš Bora "da cuneš, pa da se zaplačeš". Vide me Ceca, devojče beše, i polako zbori: "Daj ruku, šta zevaš - viče - ne mogu da se dignem, rasturiše me na ove krompire."

Smejem se, podignem je, a smeškam se i mislim kako li gu rasturiše. Ona se pipa svuda po telu, viče nešto sebi u bradu, kao: "Bolje si je pevanje i na svadbe ako treba, i na sto da skače, nego ovo glumenje." Stra ju je bilo i od Arkana, sve što se snimi, morao je on prvo da pogleda i odobri - priča Stojan, a sve mu se brk smeška.

I dan-danas seljak je u čudu od glumačkog vilajeta.
- Jedna glumica, ona mlada, Maja se zove, tu iz naših krajeva je rodom, došla i muze kravu, a Rade joj se zabio među noge, da l' je bio film ne znam, al' na mene mi beše i čudno i smešno. Kad se ujutru sve završi, pomislim: sve je to film, svi odigraše najbolje uloge, a ti Stole beše stražar. Ma, pušti lakardije, kažem sebi, obećaše kuću da će da održavaju da bude kao spomenik za turiste. Evo, održavaju je, samo što ne padne!

Izvor: Vesti online

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.jpg
(45.1 KB, 480x320)
2.jpg
(43.34 KB, 480x322)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Sveti Georgije ubiva azdahu nije sniman u deliblatskoj pescari nego u Republici Srpskoj u mjestu Omarska kod Banja luke.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Cestitam.. tema je ovekovecena..  Smile



IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.