Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:25:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 84
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Formula 1 - Sezona 2010.  (Pročitano 116324 puta)
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
Lotus

Povratnici ili debitanti u F1?




Posle petnaestogodišnje pauze, ekipa "Lotusa" će se od naredne sezone ponovo takmičiti u Formuli 1.

Status početnika u Formuli 1, koliko god nominalno bio odgovarajući, teško se lepi uz ime "Lotus". Iako kao F1 ekipa već petnaest godina ne postoji, "Lotus" je četvrti najuspešniji konstruktor u sportu, sa šest vozačkih i sedam konstruktorskih titula, 73 gran pri pobede i 102 pol pozicije.

Takmičarski život legendarnog "Tima Lotus" ugašen je istekom sezone 1994, nova postava koja se zvanično zove "Lotus F1 rejsing" nešto je drugo, a opet, najlegitimniji je naslednik koji se može zamisliti.

Kada je FIA letos podigla rampu za ulazak novih ekipa u Svetski šampionat Formule 1, među prijavljenima se našao i engleski F3 tim "Lajtspid" (Lightspeed), koji je nameravao da nastupi kao "Lotus", otkupivši od Dejvida Hanta, brata F1 šampiona Džemsa Hanta, pravo na korišćenje slavnog naziva "Tim Lotus".



Junska aplikacija nije prošla, ali se nedugo potom oslobodilo još jedno mesto, kada je "BMW" rešio da odstupi. Septembarski konkurs otvorio je vrata "Lotusu", ali nije reč o istoj prijavi - ovu novu i uspešnu podržala je sama kompanija, odnosno njena centrala u Maleziji.

Struktura vlasništva pokazuje zašto aktuelni i nekadašnji "Lotus" nisu isto. Lotus grupa danas je britanska filijala malajskog "Proton holdinga", a sama ima dve operativne divizije: "Lotus inženjering" i "Lotus automobili". Prva dejstvuje na polju automobilsko-inženjerskog konsaltinga, razvoja, dizajna i koncepata, potonja izrađuje prestižna i performantna vozila, poput modela Eliz, Evropa i Evora.

U drugoj podeli F1 viza u igri je bilo nešto više od vaskrsnuća imena. Finansijski angažman konzorcijuma firmi iz Malezije predstavljao je nov, verovatno presudni momenat, pa je u odabranih trinaest dospeo "Lotus F1 rejsing" (Lotus F1 Racing), prvi F1 tim iz ove zemlje.

Izvor: AutoBrief
« Poslednja izmena: 06. Dec 2009, 14:32:54 od bockoyogi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 226
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.245.0
mob
Motorola E398, V9
Priča se da će biti kolektivna prezentacija novi bolida 2 dana pre prvog zvaničnog testa u Valensiji.

Takodje se priča i da će Prodrive kupiti Renoov deo za proizvodnju šasija a da će Reno i dalje da bude u F-1 ali samo kao snabdevač motora...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 22144
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6260 Slide
Timovi zajedno predstavljaju bolide




Svi timovi u Formuli 1 planiraju da zajedno predstave bolide za narednu sezonu u Španiji u januaru, umesto održavanja pojedinačnih prezentacija.


“Zajedno sa ostalim timovima dogovorili smo se da organizujemo zajedničku prezentaciju”, rekao je Niki Fraj, izvršni direktor ekipe Mercedes GP, koja je ove sezone pod imenom Bron GP osvojila titule i u konkurenciji vozača i u poretku konstruktora, dok je prvi čovek Lotusa Toni Fernandes rekao da bi Valensija mogla da bude domaćin tog događaja.

“Želimo da od toga napravimo jedinstven događaj i već smo dobili dobre povratne informacije. Ne želim sada da pričam kako će sve izgledati, ali mislim da će biti veoma inovativno. Takođe, smatram da je ovo odličan pokazatelj toga kako odlično radimo zajedno, jer se ne razmećemo i nemamo želju da pravimo posebne prezentacije”, istakao je Fraj.

Prezentacija bolida trebalo bi da bude održana krajem januara, a novi šampionat Formule 1 startuje 14. marta trkom za Veliku nagradu Bahreina na stazi “Sakir”.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
     
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 0.3.154.9
mob
Nokia 
Sena proglašen za najboljeg vozača u istoriji F1

Brazilac Airton Sena, trostruki prvak sveta, proglašen je za najboljeg vozača u istoriji Formule jedan u izboru poznatog časopisa Autosport u kojem su pravo glasa imali svi bivši i sadašnji takmičari u najbržem cirkusu na svetu. U glasanju je učestvovalo 217 vozača, a drugo mesto zauzeo je sedmostruki prvak sveta Mihael Šumaher. Legendarnom Huanu Manuelu Fanđu, koji je osvojio pet titula  šampiona, pripala je treća pozicija.

Brazilac Sena poginuo je 1994. u udesu na trci za Veliku nagradu San Marina. On je u karijeri zabeležio 41 pobedu u Formuli jedan. Među 217 vozača koji su glasali našao se i najstariji živi vozač Formule jedan, 98-godišnji Paul Piječ.
Пренето са...
----------------------
 Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
10. decembar 2009. | 19:07 | Izvor: B92, autosport.com
Vozači: Sena najbolji svih vremena


©Williams F1/Sutton
Trostruki šampion Aerton Sena izglasan je za najboljeg vozača Formule 1 svih vremena, u anketi u kojoj je učestvovalo 217 vozača, a koju je sproveo Autosport.


Sena je iza sebe ostavio Mihaela Šumahera i Huana Manuela Fanđa u jedinstvenom glasanju, koje je sigurno jedno od najtemeljnijih u istoriji Formule 1. Vozači koji su glasali između sebe imaju ukupno 9.194 startova i 270 pobeda.

Među glasačima našli su se, između ostalih, Šumaher, statistički najuspešniji vozač Formule 1, Hoze Frojlan Gonzales, najstariji pobednik jedne trke u šampionatu, Pol Pič, sa 98 godina najstariji bivši vozač, aktuelni šampion Dženson Baton, kao i većina sadašnjih vozača u šampionatu. Autosport je od svih glasača tražio da izaberu desetoricu vozača koje smatraju za najbolje svih vremena u Formuli 1, a svima je bilo dozvoljeno da daju svoju definiciju onog koga smatraju najboljim.

Sena je osvojio titule šampiona 1988, 1990. i 1991. godine. Brazilac je trijumfovao na 41 trci, još 39 puta se našao na pobedničkom postolju, a 65 puta je startovao sa pol pozicije. U karijeri je vozio za Toleman, Lotus, Meklaren i Vilijams, a poginuo je pre 15 godina na trci za Veliku nagradu San Marina na stazi „Enco i Dino Ferari“.

 Smile Smile Smile Smile

legenda nikad ne umire

 Smile Smile Smile Smile




« Poslednja izmena: 10. Dec 2009, 20:49:54 od fredikruger »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Der Babo

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36416
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Apple Iphone 8+
senna car bio i ostao Smiley
IP sačuvana
social share
Ako sam ja ja, zato sto sam ja ja i ako si ti ti zato sto si ti ti, onda sam ja ja a ti si ti. Ako sam naprotiv ja ja zato sto si ti ti, a ti ti zato sto sam ja ja onda ja nisam ja a ti nisi ti.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Safari 3.0.195.33
Aerton je bio jedan od razloga sto sam poceo da gledam Formulu 1 ... znaci prava legenda i zacudio bih se da je neko drugi dobio tu titulu.  Smile
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Der Babo

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36416
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Apple Iphone 8+
pocele su bile price, kako je znao da ako pogine da ce postati legenda, a posto je bio sklon suicidnim mislima, da se ne iskljucuje da se ubio... mada nesto sumnjam u tu pricu
IP sačuvana
social share
Ako sam ja ja, zato sto sam ja ja i ako si ti ti zato sto si ti ti, onda sam ja ja a ti si ti. Ako sam naprotiv ja ja zato sto si ti ti, a ti ti zato sto sam ja ja onda ja nisam ja a ti nisi ti.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.9
Prost je bio bolji od njega
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Lamborghini Gallardo owner wannabe.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1713
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Tesko je porediti 2 tako razlicita vozaca. Inace Senna je vec hteo da potpise ugovor sa Williamsom za 1992., sve je maltene bilo gotovo, a onda su ljudi iz Honde uspeli da ga odgovore. To je smatrao jednom od svojih gresaka. 1993. je za njih vozio Prost, a ugovorom je bilo utvrdjeno da ne moze voziti sa Sennom u istom timu, iako je Senna hteo da vozi i za dzabe za Williams.
IP sačuvana
social share

You buy a Ferrari when you want to be somebody. You buy a Lamborghini when you are somebody. Frank Sinatra
Ferrari fag Someone who, for reasons unbeknownst to those outside of the Ferrari fag clique, displays an incomparable affection for the Ferrari automobile brand by wearing or displaying the most ridiculous of Ferrari-branded products, typically in groups of three or more products at a time so their loyalty is not questioned. Many Ferrari fags do not even own Ferrari automobiles.


  Где престаје логика ту почиње Србија! Живели!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 84
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:25:09
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.