Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Formiranje baterija za mob. telefone, info o baterijama, tipovi baterija, ...  (Pročitano 62034 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Kada bi se kapacitet tako merio po ovoj slici iz predhodnog posta mobilni telefon bi mogao da se poredi sa formulom 1, ili aparatom za elektrolučno vrenje jer se ovde pominju elektroni i kretanje što se svodi na formulu E=M*C^2 pa će biti E=M*920^2*C što je energija dovoljna za prevoz na  par miliona svetlosnih godina. Kao što je prijatelj Cigla-tel već rekao bolje reći slikovno opisao kapacitet baterije je bukvalno zapremina tog danas bogom danog elementa. Recimo ovako kada bi se ovako računala razlika potencijala napona ne bi postojalo tj svet bi se pokretao putem misli, prosto objašnjenje je: samo cink-karbon baterije gube napon prilikom potrošnje naravno te baterije nisu pogodne za uređaje kao što su mobilni telefoni , lap top računari i drugi informatičko-industrijski uređaji sa pogonom na baterijske ćelije.
Primer kako bi najednostavnije moglo da se objasni kako kapacitet utiče na rad uređaja:
1000mAh-potrošnjom ove baterije strujom od 1mA uređaj će raditi 1000h
1000mAh-potrošnjom ove baterije strujom od 10mA uređaj će raditi 100h
itd
Da ne zaboravimo da napon baterije nema nikakve veze sa ovim jer nemoguće je priključiti uređaj koji je predviđen za rad na 3.6V na veći napon bez posledica. Varka je da će telefon brže raditi na većem naponu a takođe je varka i veštački izazvati veću jačinu struje(amper), u najboljem slučaju šta se može desiti zasvetleće displej ali jako kratko.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Zodijak Virgo
Pol
Poruke 42
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
SonyEricsson t610
Kada bi se kapacitet tako merio po ovoj slici iz predhodnog posta mobilni telefon bi mogao da se poredi sa formulom 1, ili aparatom za elektrolučno vrenje jer se ovde pominju elektroni i kretanje što se svodi na formulu E=M*C^2 pa će biti E=M*920^2*C što je energija dovoljna za prevoz na  par miliona svetlosnih godina. Kao što je prijatelj Cigla-tel već rekao bolje reći slikovno opisao kapacitet baterije je bukvalno zapremina tog danas bogom danog elementa. Recimo ovako kada bi se ovako računala razlika potencijala napona ne bi postojalo tj svet bi se pokretao putem misli, prosto objašnjenje je: samo cink-karbon baterije gube napon prilikom potrošnje naravno te baterije nisu pogodne za uređaje kao što su mobilni telefoni , lap top računari i drugi informatičko-industrijski uređaji sa pogonom na baterijske ćelije.
Primer kako bi najednostavnije moglo da se objasni kako kapacitet utiče na rad uređaja:
1000mAh-potrošnjom ove baterije strujom od 1mA uređaj će raditi 1000h
1000mAh-potrošnjom ove baterije strujom od 10mA uređaj će raditi 100h
itd
Da ne zaboravimo da napon baterije nema nikakve veze sa ovim jer nemoguće je priključiti uređaj koji je predviđen za rad na 3.6V na veći napon bez posledica. Varka je da će telefon brže raditi na većem naponu a takođe je varka i veštački izazvati veću jačinu struje(amper), u najboljem slučaju šta se može desiti zasvetleće displej ali jako kratko.


E ovako black-ice vidim da nesta ne si razumeo. Slika je samo jednostavni primer. Razlika potencijala je konstantna, ali zbor mi je bio, da nema veze dali cu naponi biti razlicni, to je to, a ono so kapacitet dobro si rekao, ama to je konstantan protok brzine struje (jacine) od 1mAh od bateriju 1000 mAh, normalno je da ce drziti 1000h. Ali ako je nekoj mobilen telfon sa vise funkcija i vise ce trositi bateriju, kao sto si rekao 10mAh, 100h. Napon je konstantan, i razlika potencijalima, je razlika izmedzu + i - u volti. To je kao na sliku -4.5-1.5v=-6v, to je konstantno. + i - se zove potencijali zasto postojano se u mesto, i odavaju neka elektromotorna energija koja butka elektrone kroz bateriju (-) i (+) kroz provodnik u nasem slucaju, kao na sliku. Napon kaj (+) ili (-) moguce je da je 0v i moguce je da potencijali + i - se jednakvi. To znaci da sa istom elektromotornom silu ce butkaju elektrone. Tad razlika ce biti -4.5-4.5v=-9v. Ako od jedna strana je 0v a od druga -5v, tad elektromotorna sila ce butka elektrone jedino od - potencijal, kaj + potencijal nema EMS sta znaci da ne butka elektrone
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
Ok druže objasni mi zašto si se uhvatio za EMS i negativne napone kakve sad to ima veze sa kapacitetom baterije.  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Nokia 5800xpress
treba mi savjet.nokia 6230i baterija traje u prosjeku manje od 1 dana,pri normalnoj upotrebi(bez nekih zaje..vanja na fonu),kupio sam novu,formirao je naravno i situacija je opet ista.koristim nokia ac-12-ku punjac.telefon ne gubi mrezu.sta moze biti?poz Smile
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
HTC HD2
Džabe si je formirao kada se Li-ion baterije ne formiraju. pročitaj malo bolje prvu stranu i shvatićeš zašto.
Mada, razlog što traje tako kratko ne bi trebao biti u tome. Ili ti je neko uvalio neku falš bateriju koja nema ni 350mAh ili telefon jednostavno ne puni lepo tj., ima neki fizički kvar i ne dozvoljava da se baterija napuni do kraja. Možda je i sam telefon dosta star, istrošene komponente koje vuku mnogo više struje, ...
Pored svega, ove baterije tek posle 15-tak i više punjenja dostižu svoj puni kapacitet. Probaj, pa ako i posle par punjenja ne radi kako bi trebalo, onda je ili falš baterija(koja izgleda isto kao i prava) ili punjač kome neka "žica" fali(probaj drugi punjač) ili najverovatnije telefon koga treba što pre zameniti!
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Idemo dalje.........

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 226
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
HTC ONE
DA li bih ja mogao da reklamiram bateriju, koju sam kupio pre nedelju dana, pravilno sam je formirao...Ali ona preko dana radi normalno i trosi se normalno ali svako drugo vece kada legnem da spavam, ujutru nadjem Totalno ispraznjen telefon, nikada mi se to nije desavalo, pa me interesuje da li neko mozda zna sta je to..
Pozzz..!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
HTC HD2
DA li bih ja mogao da reklamiram bateriju, koju sam kupio pre nedelju dana, pravilno sam je formirao...Ali ona preko dana radi normalno i trosi se normalno ali svako drugo vece kada legnem da spavam, ujutru nadjem Totalno ispraznjen telefon, nikada mi se to nije desavalo, pa me interesuje da li neko mozda zna sta je to..
Pozzz..!!
Jel vi možete da shvatite već jednom da se baterije za N70 i sl. telefone ne formatiraju?!?
Pored ovoga, zašto ne bi reklamirao istu ako ne radi lepo? Probaj ništa te ne košta. Ja bih pre rekao da su sve ovo baterije sumnjivog kvaliteta - jednom rečju falš!

Imao sam link na kome se može proveriti da li je baterija nekog nokijinog telefona original ili falš(ukucaš brojeve sa baterije), samo da ga nadjem .... Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Idemo dalje.........

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 226
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
HTC ONE
Ok.....je to sto ti kazes, da se kod N70 i ostalih slicnih modela NE formira baterija, ali zasto svi po servisima suprotno tvrde....???? Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
HTC HD2
Ok.....je to sto ti kazes, da se kod N70 i ostalih slicnih modela NE formira baterija, ali zasto svi po servisima suprotno tvrde....???? Smile Smile
Zato što blage veze sa baterijama nemaju, zbog toga!
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26
Zastava N. Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.20
mob
Samsung i300x
Mmoze li neko da mi kaze koja je baterija najbolja za 6630, tj. koja najduze traje (koja ima najvise mAh), koji je punjac najbolji. Ja inace imam klasicnu bl-5c koja mi traje jedva dan. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
KizaNBG
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.134 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.