Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Formiranje baterija za mob. telefone, info o baterijama, tipovi baterija, ...  (Pročitano 61806 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


A-electronic

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5040
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
HTC desire s
Samo još da napecam prijatelja kome je ovo svakodnevni posao pa da lepo izvučem još par informacija i editujem već postojeće postove koje sam postavio.... Smile Smile Smile

E znas sta ne bi bilo lose da postavimo neke slike baterija sa oznakama od malo novijih fonova, jer ti si sve postavio od nokia telefona, mozda malo da ubacimo slike za SE, samsung, motorola..... ne bi bilo lose sta mislis o tome Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
HTC HD2
Pa to i tražim bre. Smile Znači, kada postavljaš slike ti lepo obavezno postavi i oznaku baterije, njen kapacitet i voltažu i po mogućnosti model telefona koji je koristi.  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


A-electronic

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5040
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
HTC desire s
Evo sta mislis ovako


Za SE j300i,z550   BST-36 Li polimer 3.6v 750mAh


SE w800  BST-37 3.6V 900mAh


E bice jos samo vidi jel odgovara ovako, pa da nabavim jos jer ove  slike sam prvo naleteo pa reko da probamo
« Poslednja izmena: 24. Sep 2006, 18:06:53 od acikav »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Zodijak Virgo
Pol
Poruke 42
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
SonyEricsson t610
E ovako, ako 600maH je kapacitet bateriju od jedan cas 300maH je kapacitet (odnosno struju niz bateriju krece za 30 min). Sta to znaci? Nije valjda to da za jedan cas da se potrosi bateriju. Ovo nema logiku. 300mah je to sto 300 ma struju krece kroz bateriju za jedan cas. Nema nikakva veza sa kapacitet.
« Poslednja izmena: 24. Sep 2006, 08:31:31 od DeXt3r »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
HTC HD2
E ovako, ako 600maH je kapacitet bateriju od jedan cas 300maH je kapacitet (odnosno struju niz bateriju krece za 30 min). Sta to znaci? Nije valjda to da za jedan cas da se potrosi bateriju. Ovo nema logiku. 300mah je to sto 300 ma struju krece kroz bateriju za jedan cas. Nema nikakva veza sa kapacitet.
Ne, kapacitet te baterije je 600mAh i to znamo za početak. Ako bi telefon trošio konstantno struju od 600mAh - istrošio bi bateriju za sat vremena, ali to je nemoguće -> verovatno bi eksplodirala da je tako. Ako bi recimo trošio struju od 300mAh istrošio bi bateriju kapaciteta od 600mAh za dva sata, ....
Pogledaj na prethodnoj strani "prostu matematiku" o kapacitetu i trajanju baterije na primeru nokije N70!!! Smile Jest da ima mnogo odstupanja od tih cifara ali dokazuje poentu i pokazuje koliko je bitan kapacitet baterije!
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Zodijak Virgo
Pol
Poruke 42
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
SonyEricsson t610
Zašto je bitan kapacitet baterije?!?

Primer - Nokia N70:
Fabrička baterija BL-5C(3.6v 850mAh):
Ako po proizvodjačkoj specifikaciji stoji da telefon može raditi u mirovanju recimo 265h(sati) - razgovor 3h30min., sa fabričkom baterijom BL-5C, to znači da je potrošnja istog telefona u mirovanju:

850:265=3.20mAh -> potrošnja u mirovanju(stand by)
850:3.30=257mAh -> potrošnja tokom razgovora

Ako bi se u isti telefon ubacila baterija većeg kapaciteta, primera radi BL-6C(3.6v 1070mAh):

1070:3.20=334h
1070:257=4.16h

Znači, sa povećanjem kapaciteta baterije automatski se povećava i sam period rada telefona do narednog punjenja baterije:

BL-5C(850 mAh)  = 265 sati rada u mirovanju i 3.30 sati razgovora(tvrdi proizvodjač)
BL-6C(1070mAh) = 334 sati rada u mirovanju i 4.16 sati razgovora

Naravno ovo su "grube" cifre(70% tačnosti) i ima dosta odstupanja, ali uglavnom objašnjavaju bitnost kapaciteta baterije za jedan mobilni telefon!!!
Ja mislam da ovo nije kao sto je napisano, moguce je neka baterija da recimo da je 920mAh, ali ako je nekoj mobilen prosecan kao motorola c156 dovolno je 920mAh, da recimo ako ima pojednostavni funkcii za rabota, pa maksimalna jacina odnosno brzina na struja koja moguce je da pomine kroz baterije je 920mAh. Ali to je da recimo vrv. Uvjek je manje. Znaci oni testiraju "stand by" vreme na jedan mobilen telfon pri recimo konstantnu jacinu struju i pri neke kriteriume za razgovor vreme. Ako jedan mobilen telefon (pr.motorola c156) so baterija od 920mAh maksimalna brzina je 920 i radi sa maksimalnom brzini ce izdrziti 9 sati. Tad ce izdrziti 3 dena (72 h, "stand by") ako je brzina 15 mAh. Znaci nije toliko bitno dali je poveci mAh, duri podobrije je da je manja, ali posporo ce rabotiti mobilen telefon odnosno funkcije. Volti (primer 3v) je jacina na butkanje elektrone (+ i -), to znaci deka butkanje na elektrone od + ce startuvati sa manja sila od 1.5v i sve kao struja mine kroz strujno kolo i stigne kaj -,  jacina na sila na butkanje elektrona je 4.5 v (zatvoreno strujno kolo). I mislim da ne je toliko bitan napon. Napon je razlika potencijala odnosno - i +. To je u ovom slucaju 4.5-1.5=3v i napon je ono sta sam spomenuo pogore. Dajte neki komentar!
« Poslednja izmena: 24. Sep 2006, 22:01:16 od DeXt3r »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
HTC HD2
Ovde raspravljamo o kapacitetu(amperaži kako si ranije naveo) baterije, a ne o naponu(voltaži)!
Napon je razlika potencijala na suprotnim polovima izvora tog napajanja i kod baterija novog doba(u našem slučaju mobilnih telefona) je jednosmeran - AC(naizmenični) - DC(jednosmerni). Napon varira u zavisnosti od uredjaja i može dostići od 0 pa do par hiljada volti! Jednosmerni izvor napona tj., jedna ćelija akumulatora ili baterije iznosi od 1.2 do 2.2V, no ovo nas u ovom slučaju ne interesuje!

Nas interesuje ovde kapacitet(amperaža) same baterije i mislim da sam gore vrlo jasno objasnio to da je baterija većeg kapaciteta i dugotrajnija tj., mobilni sa takvom baterijom duže radi što je i logično valjda!

Ne razumem te, tvrdiš da kapacitet nema veze sa trajanjem baterije? Ako bi recimo u svojoj Motoroli ubacio bateriju od 2000mAh misliš da bi isto trajala kao i tvoja od 920mAh kako si naveo????
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Zodijak Virgo
Pol
Poruke 42
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
SonyEricsson t610
Evo najbolje sto sam mogao da razjasnim. I ja nisam strucnjak imam 15 godina, ali se razumem u nesta.
« Poslednja izmena: 24. Sep 2006, 21:21:44 od DeXt3r »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
HTC HD2
Ufff ... nisam baš neki stručnjak oko teorija jednosmernih i naizmeničnih struja(bolje rečeno - nikakav) ali verujem da će se javiti neko ko će sve mnogo lepše objasniti!
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Zodijak Virgo
Pol
Poruke 42
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
SonyEricsson t610
Ufff ... nisam baš neki stručnjak oko teorija jednosmernih i naizmeničnih struja(bolje rečeno - nikakav) ali verujem da će se javiti neko ko će sve mnogo lepše objasniti!
Vidi gore sliku i text, sada je bolje i imam nesta jos da dodam, mislim da napon (spored moju logiku) je bitan za brzinu radnja funkcije telefona zasto kroz nego vleguje struja u bateriju, a brzina vlez zavisi od njega (jacina, odnosnije kad je pogolem napon tad, elektromotorna sila je pogolema i butka sa vecom silom elektrone, ako je napon 0 v tad nema elektromotorna sila koja ce butne elektrone da produze kroz provodnik ili u bateriju, odnosno kad struja ce stasa do - tad elektrone zapiraju nemaju sila, nema EMS i nemoguce je produzetak struje kroz baterije, nema kog da ga butne elektrone za da pomine kroz bateriju, videte sliku). Znaci onaj kontakt izmedzu mobilni telefon i bateriju. Ipak mislam da je amperaza bitnija zasto nosi jacinu struji (brzinu), pa soodvetnije na to, mobilen telefon ce raditi brzije (odnosno funkcije), ali baterija brze ce se trositi. Smile
« Poslednja izmena: 24. Sep 2006, 21:59:50 od DeXt3r »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.