Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Evro za ulazak u Sabornu crkvu  (Pročitano 4037 puta)
14. Jul 2015, 15:57:53
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Safari 600.6.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Popovi naplaćuju ULAZ U CRKVU JEDAN EVRO!



14:11 14. Jul 2015.

- Ulaz se plaća u evrima ili dinarskoj protivvrednosti i njega moraju da plate svi oni koji dođu u turističku posetu, uključujući i naše ljude, ukoliko nisu vernici - kaže starešina Saborne crkve u Beogradu, otac Petar Lukić

Na vratima Saborne crkve nalazi se natpis na engleskom jeziku koji zbunjuje sve posetioce ovog zdanja: ulaz se naplaćuje jedan evro!

– Ta odluka se primenjuje godinama unazad. Doneo ju je crkveni odbor, koji je odredio i cenu, ali sad je uočljiva, jer smo na ulaz u crkvu stavili obaveštenje. Ne znam zašto je to čudno, kada se u svetu ulaz u mnoge verske objekte naplaćuje – kaže starešina Saborne crkve u Beogradu, otac Petar Lukić.

Ispred vrata crkve zatekli smo posetioce koji su čitali natpis, zbunjeno odmahujući glavom.

– Srpkinja sam, ali živim u Parizu deset godina, pa se pitam da li treba da platim ulaz ili ne. Ne smatram da je normalno naplaćivati ulaz u crkvu, jer su to mesta koja treba da budu slobodna za sve posetioce, bez obzira na nacionalnu pripadnost -kaže Maša Burgić (22).

Sve i da je htela da plati, maša ne bi znala gde to da uradi, jer u crkvi ne postoji šalter za prodaju karata, već ulaz naplaćuje žena koja prodaje sveće. Kada čuje strani jezik, ona od turista zatraži evro. Ali, zbog neuočljivog natpisa na vratima crkve, mnogi stranci uđu bez plaćene karte.


– Nisu tražili da platimo ulaz, a nismo ni primetile natpis. Ne razumem kako će neko da zna da smo strankinje. Možda je trebalo da pokažemo lične karte – zapitala se Engleskinja Ana Kating (19).

U natpisu na vratima zatraženo je plaćanje u evrima. Otac Petar kaže da je valuta proizvoljna.

– Ulaz se plaća u evrima ili dinarskoj protivvrednosti i njega moraju da plate svi oni koji dođu u turističku posetu, uključujući i naše ljude, ukoliko nisu vernici – objašnjava Lukić.

Na pitanje zašto je obaveštenje napisano na engleskom, a ne i na srpskom, otac Petar kaže da je to zato što stranci dolaze kao turisti, a posetioci iz Srbije uglavnom kao vernici.


U Hramu svetog Save i Crkvi svetog Marka kažu da prvi put čuju za naplaćivanje ulaza.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows
Browser
Opera 12.17
mob
Nokia 6220
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
malo je 1 evro... Smile
da se mene sta pita..ja bi tu napisao da je ulaz 10 evra...za strance.. Smile
a za domace izdajnike i bezboznike i dezertere...i njihovu problematicnu izgubljenu djecu...koja se sjete vjere,,samo na g.odmorima...i akd treba srat nesto....i busat se u prsa...iz daljine  Smile

i koji dolaze u crkvu da spijuniraju vjekovne pravoslavne obicaje i svetinje....pa da mogu prosipat srpstvo i pravoslavlje tamo gdje ih ne znaju bas dobro.... Smile
po 15 evra bi im ulaz naplacivao.. Smile
i 1 evro za svaku minutu koju provedu u crkvi....a svjecu 5 evra...   i sav prihod bi dao sirocicima...

jbg...kad nam zakon vec ne dozvoljava da ih premlatimo i otjeramo u njihove amerike i kanade i eu ..
sutiranjem u njihove dezerterske guzice... Smile i kad im  vec ne mozemo zabraniti da dolaze u ckvu  Smile
onda treba da im naplacujemo ulaz.... Smile

Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 39.0
Citat
– Ulaz se plaća u evrima ili dinarskoj protivvrednosti i njega moraju da plate svi oni koji dođu u turističku posetu, uključujući i naše ljude, ukoliko nisu vernici – objašnjava Lukić.
Или плаћају сви, или нико.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 39.0
mob
LG Nexus 5
Ova vest je stara jedno 9 godina.




U crkvu kao u muzej


Ministarstvo kulture pridružuje se kritičarima poteza pojedinih crkava SPC, koje naplaćuju ulaz turističkim grupama.


Saborna crkva u Beogradu, manastir Manasija i kompleks na Oplencu, odlučili su da naplaćuju ulaz u verske objekte. Taj potez doživeo je ozbiljne kritike jer se ulazak u verske objekte u većini zemalja ne naplaćuje. Saborna crkva jedna je od najvećih znamenitosti Beograda, kako za poklonike umetnosti, tako i za vernike. Cena pojedinačne ulazice za grupnu posetu je jedan evro.

Starešina Saborne crkve, otac Petar Lukić, nije hteo da pred kamerama da izjavu za B92, a u telefonskom razgovoru je potvrdio da se novac koji se naplaćuje turističkim grupama koristi za čišćenje crkve posle poseta.


Sterešina crkve određuje da li će se ulaz u hram naplaćivati. U Ministarstvu kulture smatraju da bi obilazak hramova trebalo da bude besplatan.

Silvana Hadži-Đokić, iz Ministarstva kulture, kaže da su ktitori hramova i manastira te hramove poklanjali svom narodu. "Nisu ih smatrali za svoje vlasništvo i svoje privatne kapele, niti im je palo na pamet da naplaćuju ulaz", kaže  ona.

U Ministarstvu objašnjavaju da crkva nije muzej i da, ako u hramu hoće da zarade, posetiocima treba da naplaćuje suvenire, sveće i crkvene publikacije.

Miodrag Popović, iz Turističke organizacije Srbije, smatra da nije uputno naplaćivati ulaz u crkvu. "Kako da odvojim one koji su možda došli da vide neku relikviju, da se dive umetničkom aspektu bogomolje, od onih koji su došli da hram posmatraju na neki drugi način, kao mesto zajedničke molitve", pita on.

I građani su uglavnom protiv te ideje:

"Ne bi trebalo naplaćivati. To se naplaćuje? Nemoj mi reći, da sam umrla ne bih znala.".

"Nije mi logično. Ne znam. Zašto bi se naplaćivao ulazak u crkvu? Nisam nigde platio."

"Ne bi trebalo."

"Crkva treba da bude otvorena za sve."

Zbog takve politike nekih hramova SPC, većina agencija je odlučila da iz  ponude isključi posetu toj turističkoj atrakciji, a smatraju da je naplaćivanje ulaznica vid diskriminacije posetilaca.

 Izvor: B92 sreda, 6.12.2006. | 16:37

Izvor: B92

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
ne moze tako... Smile nismo svi pred bogom jednaki....  Smile
ovi dezerteri oni su "evropizovani i zapadizovani" .... Smile
i oni se ne mogu sami sjetiti .. da treba u crkvi ....i koju paru da ostave... Smile

moj drugar...vuk...dezerterima i ostalim supcima...iz eu i amerike i kanade...i kafu naplacuje duplo...  Smile
i stolicu moraju platit... Smile
ali to samo kad je dobre volje... Smile
a inace i uglavnom ih odma istjera napolje... Smile

Smile

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 39.0
mob
LG Nexus 5
Ma glupost je to sve naplacivati ali se skoro u svim zapadnim katedralama, turistickim "atrakcijama" naplacuje ulaz ali je to samo nakaradno kod nas.

Ali blic i naslov: "popovi naplacuju". Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ću te patošem

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2882
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.132
mob
Nokia 33-10
Sećam se kad sam bio u Segedinu, naplaćivalo se penjanje na toranj tamošnje katedrale.

Dobrodošli u kapitalizam.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.132
mob
Samsung Galaxy S2
Odlicno !

Ali sto bi @mrgec rekao - bezobrazno je jeftino
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.130
Ček bre, jel tačna vest ili nije?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.