Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 23:48:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ovo je forum u kome se postavljaju tekstovi i pesme nasih omiljenih pisaca.
Pre nego sto postavite neki sadrzaj obavezno proverite da li postoji tema sa tim piscem.

Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dusko Radovic  (Pročitano 262775 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1223
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ubijaju se da bi bile interesantne

Znate šta: koja žena nije za život, koja ne može da se bori, niti može da se spase - pa znate šta - možda je i bolje da se ubije i to što pre!
Jer pazite: ako se ona dugo skanjera - te hoće da se živi, te neće, te danas će se ubiti, te sutra će se ubiti - znate šta, u takvom slučaju muškarca uhvati nervoza, iznervira se pa je on ubije sam.Imali smo takve slučajeve u našoj štampi.
A zašto on da je ubije ako je već ona i sama mislila na to?Nije fer!Da, ali takve ženske vole tako - da kukaju i da mrcvare muškarce.Po dvadeset i trideset godina prete ili da će umreti ili da će se ubiti!A niti umiru, niti se ubijaju, već samo tako.Misle da su interesantne.
A ja se s tim ne slažem.Ako misliš da budeš interesantna - izaberi neki drugi način: obuci se lepo, budi živahna, promeni frizuru...Samo time može da se postigne interesantnost.Muškarac bi, recimo, i hteo da voli svoju ženu - normalno je da bi hteo - ali ona neće to...ona bi više volela da je on žali!
A za to opet muškarci nemaju mnogo smisla!Lakše im je da vole tri žene, nego da jednu žale!
I onda često imamo takve neželjene pojave i slučajeve....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1223
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Velika ljubav je izmišljena stvar

Ja mislim da je to, pre svega, uticaj filmova.U filmovima se te stvari mnogo naduvavaju.Čovek nigde ne može da vidi toliko ljubavi i patnje i suza, kao na filmu.Tamo se u tome mnogo preteruje, valjda da bi bilo interesantno.A to je zarazno, jer svi gledaju filmove.To se prenosi na druge, naročito na one koji nemaju ličnog iskustva: oni najviše veruju filmovima i onda počinju da imitiraju....Ne vole se normalno, kao što se voli, nego se vole kao što su videli na filmu - preterano pate, plaču, hoće da se ubiju...I tako onda može da dođe do svačega.Ja znam mnogo ljudi koji su se voleli, i mnogo brakova, ali još nigde nisam videla da se dešavaju takve stvari kao na filmu.
Ljudi se vole, to je normalno, ali ne toliko!To je ipak preterano!Znate kako je...Običan čovek ima i druga posla i druge brige.A u filmovima samo to rade i samo o tome misle.I šta da rade, recimo, muž i žena ako zajedno gledaju jednu takvu stvar?Mogu samo da se vrpolje i da se osećaju vrlo neprijatno....
Prosto moraju da se stide što se i oni ne vole toliko i što se niko od njih nije ubio zbog ljubavi!Ja lično smatram da je VELIKA LJUBAV izmišljena stvar i da to nije za obične ljude.Obični ljudi treba da se vole koliko im treba...ni mnogo, ni malo, nego onoliko koliko im treba za život ili za brak.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1223
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nisu ni ti muškarci strašila i kriminalci

Dobro, ja sad ne mislim da treba da se ubijamo zbog ljubavi.Ne treba i nije obavezno!Ali, opet ne slažem se da se zbog toga izbegavaju ljubav i te stvari...Ni to nije normalno.A ima i nekih starih frajli koje tako misle.
Da im se slučajno ne desi da se ubiju zbog nekog - one izbegavaju svaku gužvu sa muškarcima.Pa dobro, koliko ja znam, nisu ni ti muškarci neka strašila i kriminalci.Nije pravilno sa se sad razvija neka propaganda, kao neki strah od muškaraca, a zatim i od ljubavi!S tim stvarno ne bih nikad mogla da se složim!
Jer ne može tako da se živi: neću da volim nikog - jer ne želim da patim!Neću da letim avionom - jer mogu da padnem i poginem!E hoću da letim, pa makar i pala!Hoću.....!
To je važno!Žena mora da hoće i u tome je ceo problem!Jer, žena koja neće - šta je to?Da li je to žena i da li je to uopšte život?Imaš da se boriš i da otimaš, pa koliko umeš!
Što se više boriš - više ćeš da otmeš od života, to je prosta računica!
Takav je ovaj život i ništa mu ne fali što je takav!Baš je sjajan!Ja ništa ne mogu da mu prebacim i da se žalim.Majke mi!Baš mu hvala!Nekoliko puta mi je išao naruku, kao niko moj!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1223
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Treba imati nekoliko kombinacija

Znate, kad je jedan jedini, pa se taj izgubi - ne, to bi zaista moglo ličiti na tragediju.
Međutim, jedna prava žeana nikad neće sebi dozvoliti da ceo svoj život bazira na jednom jedinom muškarcu.To bi bila propast.
Ja vam to govorim kao lekar, sa medicinskog stanovišta.
Zna se dobro šta je to bez čega ne možemo da živimo...To je na primer srce....Imamo jedno srce i kad to jedno isrce zgubimo - život nam je zaista nemoguć.To se takođe odnosi i na jetru, i na pluća, i na mozak isto tako.To su one stvari bez kojih se ne može živeti.
A sa muškarcima je ipak nešto drugačija stvar.Ako izgubimo jednog muškarca - pa dobro, naći ćemo drugog, muškarac se uvek može naći, to nije tako veliki problem.
Samo ako tako, realno gleda na stvar - žena sme da se upusti u svaku ljubav.Ja uvek to govorim svojim prijateljicama: lepo je na moru, ali je isto tako lepo i na planinama.Lepo je na Bledu, ali je lepo i u Ohridu.Treba uvek imati nekoliko lepih kombinacija.
Ja to, kao lekar, posmatram čisto higijenski i zdravsrveno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1223
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Kod udaje isključite srce, a uključite mozak

Prvo pravilo - ljubav je ljubav, a brak je brak!To su dve stvari i to ne ide zajedno...Isključeno!Žena ne sme da se uda za čoveka koga voli!Ne sme!Od toga najviše mora da se pazi, verujte mi!Jer žena koja voli, ona je spremna na najveće ustupke i žrtve.Iz ljubavi se uopšte prave najveća gluposti!
A brak nije šala i brak, po pravilu, dugo traje...ceo život....I šta biva posle izvesnog vremena?
Ljubav se potroši, umori...a ono ostane onako kako je počelo - žena se i dalje žrtvuje, pripada, jer su i ona i muž tako navikli.
Njemu to odgovara, a ona opet ne može, nema snage da se bori i da nešto promeni.
Prema tome, pamet u glavu!
Srce je lepa igračka za mladost, dok smo mladi.Da se malo poigramo i zabavimo...To zaista nije loše i to bih svakom mogla da preporučim.Ali samo dok smo mlade i pre udaje!
A kad dođe taj trenutak za udaju - e, onda lepo isključite srce i uključite mozak!Ozbiljno vam govorim!Ako ste, recimo, imali neku veliku ljubav - zar nije bolje da vam ostane jedna lepa i čista uspomena!Velike ljubavi, u principu, nikada ne treba završavati brakom!
To je poznata stvar!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.91
mob
Sendo 
Sećamo se Duška Radovića: Njegovi najbolji aforizmi

Danas se obeleževa 90 godina od rođenja čuvenog pesnika, pisca, novinara i aforističara Duška Radovića.



Duško Radović je rođen je 29. novembra 1922. godine u Nišu.
 
Bio je glavni urednik "Pionirskih novina", urednik Programa za decu Radio-Beograda, urednik Programa za decu Televizije Beograd, urednik lista "Poletarac", novinar "Borbe" i od 1975. godine bio je urednik Studija B.
 
Umro je 16. avgusta 1984. godine u Beogradu.
 
Najširoj publici je poznat po aforizmima kojima je budio Beograđane na talasima Radija "Studio B", koji su kasnije objavljeni u tri knjige "Beograde, dobro jutro".
 
Podsećamo vas na neke od njih:
 
Volite se i kad niste zajedno, to je prava ljubav. Ko ume da se voli samo kad je zajedno, taj ne pravi pitanje sa kim je.
 
Naše malo može biti mnogo za one koji nemaju nimalo.
 
Život prolazi, a mi ne znamo šta bismo s njim. Mrzi nas ili ne umemo da živimo. Najradije bismo ga ustupili nekom drugom i uživali gledajući kako je lep naš život kad ga drugi žive.
 
 
Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide.
 
Juče je jedan roditelj zavapio na roditeljskom sastanku: „Dajte mi dobro dete, pa ćete videti kakav sam ja otac!“
 
Da je vaša žena nešto vredela, udala bi se za nekog drugog, ne bi čekala vas.
 
Ako vam ne ide škola, udajte se. Ako ne možete da nađete posao, rodite dete. Manji problemi se uspešno rešavaju većim.
 
Pre nego što popravite svet, popravite česmu u svom stanu. Svet bi bio mnogo srećniji i lepši kad bi svako samo popravio česmu ili makar zube.
 
Neka su nam lekari živi i zdravi! Da nije njih, mnogi od nas ne bi imali pred kim da se skinu, niti bi imao ko da nas pipne.
 
Ulažite u stomak! To ulaganje daje brze i vidljive rezultate. Ulaganje u glavu je dugoročno i neizvesno.
 
Tucite svoju decu čim primetite da počinju da liče na vas.
 
Da li bi ljudi mogli biti bolji? Mogli bi, ali niko neće prvi da počne. Svi imaju loša iskustva. Nismo li se malo puta zaklinjali da ćemo biti bolji? I neki stvarno postanu bolji, pa ispadaju naivni. Jer su oni drugi - postali još gori.
 
Poslušajte jednu od njegovih emisija "Beograde, dobro jutro":







Izvor
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 23:48:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.