Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 47 48 50
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dijete - Nutricionizam - Saveti i komentari  (Pročitano 668804 puta)
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 2970
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
nemas problem no cigare ti zamenjuju hranu, prosto i jednostavno. . kad si nervozna i kad ti treba klopa a nemas je u blizini ti zapalis cigaru kad nemas nista drugo. . utice puno. . problem je sto bi naravno pusenje trebala ostaviti ali onda bi morala i da pazis sta jedes u isto vreme. . . tesko je :frown: . . i ja sam pocela da pusim kad sam prvi put bila na dijeti i sad ne mogu da ostavim. .  :(
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Ja sam nova na forumu, pretrazivala sam razne dijete i kroz search naisla sam na ovu temu , ja sam za kupusnu supu, cula prije godinu dana ali nikad nisam imala sansu da je isprobam do sada nisam imala problema s kilazom bila sam uvijek srednje size, ali prosle god u junu sam postala mama po prvi put, dobila sam puno kilaze tokom trudnoce, sad je da skinem sve to. Probala sam djetu kupusne supe, ali mi se zgadila stalno supa i supa u supa. . .  Sad sam vidila da su izasle kapsule kupusne supe ,dali neko moze da mi kaze dali ima iskustva sa ovim preparatom i kako se koristi??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 2970
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
savet za tebe bucka...probaj bez ispraznih dijeta (pod tim podrazumevam sve one poznate, pa one gde jedes samo jednu stvar u krug itd), kapsula, cajeva, pilula i slicnih stvari...pokusaj da potpuno izmenis svoju ishranu, da sve sto jedes zamenis necim zdravijim i da bude raznovrsno pre svega (u jednom danu zitarice, meso, mlecni proizvodi, povrce, voce i sl) i setaj puno...pre svega, prva stvar koju treba da uradis za sebe je da nadjes odgovarajuceg nutricionistu, umeju mnogo da pomognu, iz licnog iskustva govorim  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
  :D ma ljudi celog zivota se bakcem sa nekim dijetama i nista. . . . nisam karakter,a volim jesti vise od svega. . . nego jeste li vi culi za KUPUSNU KAPSULU. Fenomenalna stvar. . . apetit ti se smanji,potpuno su prirodne i bezazlene. Ja sam prezadovoljna.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
upravo o toj kupusnoj kapsuli ti pricam. . . . kuma mi je medicinski radnik i posle njenog blagoslova ja sam krenula u akciju. Najpre sam ih dobila iz BIH,a sada ih eto ima i na nasem trzistu. Cena uopste nije velika u odnosu na rezultate koji su astronomski. Veruj mi na rec :D
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 2970
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.125
najbolje je kad je prirodno, kada se ne koriste kapsule, pilule, chajevi i sl....

off topic: postoji dugme izmeni, nemoj pisati dva posta za redom...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.18
UN Dijeta - Dijeta Ujedinjenih Nacija

O Dijeti

Ovo je dijeta koja traje 90 dana i ako je se pridržavate, možete smršati od 18 do 25 kg.  Ako ne treba baš toliko da smršate, prekinite sa dijetom kada dođete do željene težine.  Pravila kojih treba da se pridržavate jako su jednostavna.  Dakle, imate četiri različita dana-proteinski, skrobni, dan ugljenih hidrata i voćni dan, tokom kojih treba da jedete propisane namirnice.  Bitno je samo da poštujete zadati raspored.    
Doručak je isti svih 90 dana, jede se voće u paru, dve jabuke, dve banane, dve kruške. . .  Ili dve šake sitnog voća kao što su šljive, trešnje, borovnice. . .    


Proteinski dan:

Ručak:
Kuvano ili pečeno meso ili riba(piletina, govedina, ćuretina, svenjetina, divljač, riba, morski plodovi, tofu.    .    .    ), kriška integralnog hleba i salata u neograničenoj količini.  Meso možete da zamenite sa tri kuvana ili pečena jaja.  Možete, takođe u neograničenim količinama jesti i sir i mleko.    
Nakon ručka pojedite dva dl supe bez testenine.    

Večera:
Isto kao i za ručak, samo bez supe.  Ono što ste ručali, morate i da večerate, znači, ako ste za ručak jeli meso, morate i za večeru.    


Skrobni dan:

Ručak:
Možete da jedete pasulj, grašak, boraniju, pirinač, krompir, sočivo, heljdu, proso, ječam, soju ili neku drugu vrstu žitarica u zrnu.  Pripremajte kuvana ili dinstana jela sa što manje masnoće, uz dodatak svih začina.  Osnova svakog jela neka vam bude od povrća, ili od kocke za supu.    

Večera: Isto kao za ručak, ali u manjoj količini.    



Dan ugljenih hidrata:

Ručak: Ručajte bilo koje testo uz dodatak začina, kečapa, origana, povrća.  U obzir dolazi testenina, slano pecivo, vegeterijanska pica.    

Večera: Dva parčeta torte ili tri kolača ili tri kugle sladoleda, i obavezno jednu štanglu crne čokolade za kuvanje.  Ako ne volite slatko, pojedite manje pecivo, parče pice i štanglu crne čokolade za kuvanje.    


Voćni dan:

Za ručak i večeru jedite voće u neograničenim količinama.    

Recepti za UN dijetu:

Mnogi brzo odustanu od ove dijete, jer im ishrana postane jednolična, zbog toga vam nudimo neke zanimljive recepte uz koje ćete lakše istrajati.    

Za proteinski dan:

Pržena govedina sa brokolijem:

Isecite 150g govedine na tračice i začinite.  Propržite 100g brokolija na ulju sa crnim lukom.  Povrće pomerite na jednu stranu tiganja, pa dodajte i meso i pržite dok meso ne promeni boju.  Dodajte 1dl goveđeg bujona, i dinstajte još 3 minuta uz mešanje.  Posolite i pobiberite.    

Paprike punjenje pečurkama:

Na ulju propržite 3 glavice crnog luka, 500g pečurki sečenih na listiće, zatim, dodajte na pola kuvane 2 šolje pirinča i seckani peršun.  Posolite, pobiberite, i pustite da se ohladi.  Tako pripremljenim nadevom napunite 8 paprika i stavite ih u vatrostalnu posudu.  Sitno iseckajte 500g paradajza i stavite ga preko paprika.  Dodajte malo vode i pecite na 220 stepeni dok ne provri, a zatim smanjite na 180 stepeni, i pecite dok ne porumeni.    

Za skrobni dan:

Musaka od pirinča:

U vodi u koju ste predhodno dodali lovorov list, skuvajte 120g integralnog pirinča.  Dva paradajza izrežite na kockice, patlidžan isecite na listiće, poprskajte uljem, pobiberite, začinite bosiljkom, a zatim propržite na ulju , kratko, prvo patlidžan pa paradajz.  Na dno vatrostalne činije stavite sloj pirinča, sloj prženog patlidžana, ponovo sloj pirinča, pa sloj pečenog paradajza.  Zalijte sokom koji je ostao posle prženja patlidžana i paradajza, i pecite 15 minuta u rerni zagrejanoj na 200 stepeni.

Pasulj na Bugarski način:

Skuvajte dve šolje pasulja u slanoj vodi.  Isecite dve glavice crnog luka, usitnite dve glavice crnog luka, na tanke kružiće isecite dve šargarepe, pola celera i limun.  Pet paradajza na kratko potopite u ključalu vodu, i odmah oljuštite.  Dve trećine isecite na tanke kružiće, a ostalo usitnite.  Crni luk, celer i šargarepu dinstajte nekoliko minuta da omekšaju.  Dodajte usitnjen paradajz, posolite i pospite sa malo ljute paprike.   Kada pasulj omekša, prospite suvišnu vodu i prespite ga u vatrostalnu činiju, zatim po vrhu rasporedite dinstano povrće, krugove paradajza i kolutove od jednog limuna, usitnjen beli luk, peršun i dve kašike ulja, pa pecite u rerni zagrejanoj na 180 stepeni oko 15 min.    


Za dan ugljenih hidrata:

Šarene špagete:

Skuvajte 100g testenine po uputstvu sa pakovanja.  Pola manje glavice crnog luka, propržite na ulju, dodajte usitnjen beli luk i pola paprike isečene na trake.  Ostavite par minuta da se proprži, a zatim dodajte 200 grama seckanih pečurki.  Posolite, pobiberite i kuvajte oko sedam minuta, a po potrebi dolijte malo vode.  Pre nego što sos bude gotov, dodajte peršun.  Sos pomešajte sa testeninom i servirajte uz salatu od paradajza.    

Zanimljivo.  Vredi pokušati.      :D

Izvor: hxxp:|| dijeta. in
« Poslednja izmena: 22. Feb 2011, 15:17:55 od suuzy88 »
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
deluje interesantno, iako sam ja pre za varijacuju sa UH Smiley
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Apple iPhone SE 2020
Ma, to je staro vec 10 godina.. i dijeta se zove Rina... cako moze da se kupi citava knjiga za male pare...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 865
Zastava Republika Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC K700i
Ljudi ako moze neki konkretan savet o mogucim obrocima dok imam mononukleozu (znaci treba da izbegavam masnu hranu)

Pa ako moze neki savet sta da jedem za dorucak i veceru(obicno su to sendvici sa suhomesnatim proizvodima i majonezom...mnogo majoneza) a posto to otpada a meni ponestaje ideja za obroke.

Svaka pomoc je dobrodosla. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 47 48 50
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.127 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.