Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 15:34:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dijastolni pritisak  (Pročitano 21117 puta)
01. Feb 2018, 21:47:17
Zodijak
Pol
Poruke 1
Pijem lekove za povišeni krvni pritisak.  Kad merim pritisak dobijam vrednosti  125/53.  Mereno digitalnim Omron meračem pritiska.  Zabrinjava me dijastolni (niži) pritisak.  Lekari kažu da je to dobro ali nigde u tekstovima nisam našao takvu vrednost kao normalnu.  Broj otkucaja je oko 80.  Hvala vam unapred.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
trci...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
Pijem lekove za povišeni krvni pritisak.  Kad merim pritisak dobijam vrednosti  125/53.  Mereno digitalnim Omron meračem pritiska.  Zabrinjava me dijastolni (niži) pritisak.  Lekari kažu da je to dobro ali nigde u tekstovima nisam našao takvu vrednost kao normalnu.  Broj otkucaja je oko 80.  Hvala vam unapred.

Normalan pritisak je oko 120/80.

Lekovi za poviseni pritisak su potrebni ako imas preko 140/90
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
Pijem lekove za povišeni krvni pritisak.  Kad merim pritisak dobijam vrednosti  125/53.  Mereno digitalnim Omron meračem pritiska.  Zabrinjava me dijastolni (niži) pritisak.  Lekari kažu da je to dobro ali nigde u tekstovima nisam našao takvu vrednost kao normalnu.  Broj otkucaja je oko 80.  Hvala vam unapred.

Ono postoje varijacije, ali obično se prate. Npr ja sam kao mlađi imao 90/60.. flegma  Smile

ali mi je razmak 125 53 malo neobičan, mada ne mora da bude ništa strašno. Pitaj svog ljekara na sledećoj kontroli.

Kakav ti je bio pritisak dok je bio povišen?   Ako je bio 140/70  onda si imao izolovanu sistolnu hipertenziju, pa je i očekivano da ti lijek obara oba.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
ja sma merio kod dva doktora pritisak u razmaku od 10min drasticno se razlikovao sto ce reci da se ne moze verovati njihovim instrumentima i merenjima
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
Pa vjerovatno se malo smirio, pao pritisak zbog mirovanja. A prvi malo viši posle kretanja.

Pritisak malo skače prilikom fizičke i psihičke aktivnosti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
dostignuca savremene medicine...

pritisak...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
digitalni su malo dskutabilni....ali te varijacije u vrednostima su sasvim normalne....
digitalcima se meri vrednost po dva puta...nekoliko puta dnevno i gleda se prosjek....
zivini su dosta tacniji....
varijacija u razlicite vrednosti mogu da se pojave i kad dises na razlicite nacine
zato se i gleda prosjek

moj je uglavnom  135 sa 70.... 58 otkucaja
ali ima dana teskih i tada je 140 sa 80 ali otkucaji retko prelaze 65...
uglavnom do sezdeset...
dok sam mladji bio..tamo do 35 g nije prelazio 130 sa 70...i 55 otkucaja...
takav je bio od pocetka dvadesetih ...
ali tamo vec posle cetrdesete poceo je  da skace i varira...
jedno vreme je bio i 150 sa 80...pre par godina...pretjerivao sam i sa nespavanjem i sa alkoholom...sa hranom...
bio sam se popeo i na 115 kg..pa onda sam pretjerivao i sa raznim aktivnostima....sve na o ruk...
.cim sam sisao na 105 kg....i izbacio razna pca iz upotrebe
i poceo upraznjavati izbjegavanje nespavanja...i aktivnosti prilagodio godinama...pritisak se vratio u normalu....i da kucnem u drvo...kuc kuc....oke je....


taj tvoj pritisak je oke..
i rekli su ti i ljekari da je oke...
i nemas potrebe da trazis bilo kakve tekstove....
slusaj ljekara i pridrzavaj se njihovih saveta i ne brini....
i ni u ludilu ne primjenjuj nista na svoju ruku..a posebno ne primjenjuj nesto sto si nasao -procitao na netu i sl...
svjez zrak..setnja...dobra i redovna ishrana i ne brini..bices ti ko 'ticica...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 15:34:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.