Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:46:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 24 25 27 28 29
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Depeche Mode  (Pročitano 214950 puta)
Poznata licnost


edit by cg_ac: bez linkova

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 3768
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia c6
Depeche Mode - Suffer Well (Video 2006)http://www.filefactory.com/?751e0f
Depeche Mode - John The Revelator (MTV video)http://rapidshare.de/files/20865971/jtr-video.rar.html
Depeche Mode - Enjoy The Silence [Reinterpreted] (Video)http://www.filefactory.com/file/eec179 paswors za winrar:synthpop
Depeche Mode-Free Love-Видеоhttp://www.megaupload.com/?d=9EK80QZM
Depeche Mode - ONE CARESS - videohttp://www.badongo.com/vid/79842
1.Depeche Mode - Only When I Lose Myself.rar 39,9Мб
2.Depeche Mode - Dream On.rar 35,5Мб
3.Depeche Mode - Enjoy The Silence.rar 42,2Мб
4.Depeche Mode - It's No Good.rar 40,5Мб
5.Depeche Mode - Freelove.rar 21,2Мб
6.Depeche Mode - Little Fifteen.rar 39,6Мб
http://getfile.biz/33856 adresa za ovih sest spotova i pass:videoclipz.ru Smile Smile
IP sačuvana
social share


 Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


dobra vila

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG b2050
@bifidus bas si me jutros obradovao  sa informacijama   mozda sam malo nestrucana  za ovakve stvari   ali sta su postovi i gde  se nalazi ta pocija IZMENI  .imajte malo razumevanja  pocetnik sam pa dok se malo uhodam
 da li neko ima obicaj da u ovo vreme bude na netu uvek sam sama Smile    verovatno spavate balago vama  bas mi mi prijalo vase prisustvo  ovde na poslu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


dobra vila

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG b2050
jeziva sam za skidanje spotova  strasno Smile  shvaticu valjda jednog dana  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


edit by cg_ac: bez linkova

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 3768
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia c6
Depeche Mode su kandidovani za najbolju grupu na dodeli MTV nagrada, pa ko zeli moze da glasa na http://ema.mtvadria.com/site.jhtml Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share


 Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 603
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Glasala sam cisto iz moralnih pobuda, mada je meni sve to parada kicha, a i ne bih se razocarala da DM ne osvoje nagradu. Jos da im Jastin cestita  :dizzy: :dizzy: :dizzy:

« Poslednja izmena: 14. Okt 2006, 19:24:45 od Marijuana »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 603
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 603
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Dobitnik Turner nagrade, Jeremy Deller govori o čudnom svetu Depeche Mode-a, njihovoj umetnosti, fanovima, religiji i roku.


Mislim da na svetu ne postoji pevač benda koji ima pristalice poput onih koje ima Dejv Gaan (Dave Gahan) u Rusiji. To je nešto poput dobroćudne sekte. Poslednjih šest meseci moj kolega Nick Abrahams i ja smo snimali film o Depeche fanovima i putovali smo po Evropi, Severnoj Americi, Meksiku... Primetili smo da su Rusi ubedljivo najstrastveniji od svih njih.


U Rusiji je devetog maja nacionalni praznik, Dan Pobede. Taj datum se, međutim, poklapa sa Dejvovim rođendanom, pa je u zemlji poznat i kao Dejvov Dan. Imamo neke neverovatne arhivske snimke Dejvovog Dana iz 1992. godine, sa hiljadama mladih Moskovljana koji zajedno pevaju pesme Depeche Mode-a. Mogućnost da se okupe i slave svoj omiljeni bend je bila neka vrsta emocionalnog oslobađanja posle tegobnog komunizma. Ruski tinejdžeri su uživali u kulturnoj emancipaciji uz Depeche Mode, na sličan način na koji su američka i britanska omladina to činile uz Elvisa i Bitlse (Evis Presley, The Beatles).


Depeche Mode nije ni približno slavan u Britaniji kao što je u drugim zemljama, a pritom mislim da fanovi drugih izvođača koji su slavniji od Depeche-a (a postoji samo mali broj takvih, poput Madone i U2) nisu ni približno tako posvećeni svom omiljenom bendu. Lično, uvek sam bio slab na Depeche Mode.


Što se tiče Rusije i bivšeg Istočnog bloka, jedan od razoga za uspeh Depeche Mode-a može biti u njihovoj briljantnoj produkciji koja je omogućila lakši prenos snimaka, umnožavanje bez štete po kvalitet zvuka i bolju distribuciju. Recimo, album Sex Pistols-a bi se od presnimavanja sa jedne trake na drugu, treću, četvrtu, na kraju pretvorio u pravu audio kašu, dok bi snimak Depeche Mode-a, ili Kraftwerk-a, još uvek dobro zvučao i posle šestog presnimavanja. To je pomoglo bendu u zemljama u kojima njihovi albumi nisu bili u redovnoj prodaji; navodno je trebalo čitavih godinu dana da se album iz 1990. godina, Violator, pronese po čitavoj Rusiji.


Još jedna olakšavajuća okolnost je ta što je rok muzika tamo važila za dekadentnu, dok elektronska nije imala sličnu reputaciju. Elektronska muzika je važila za muziku budućnosti, predstavljala je novi pogled na svet, a to je izgleda upravo ono za čim su ljudi iza Gvozdene zavese čeznuli pre pada komunizma. Jedan od fanova, Albert, poznata ličnost moskovske Depeche scene (sa tetovažom Dejva na leđima), nam je rekao da, pošto se ova nova muzika pojavila negde u isto vreme sa padom Sovjetskog Saveza, on na nju gleda kao na muziku oslobođenja. Takođe, postoji određena melanholija u toj muzici koja je, po mom mišljenju, bliska ruskom mentalitetu.


Prisvajanje je umetnički izraz. Zaista uživam kad vidim šta sve ljudi naprave od svoje omiljene grupe, umetnost koju stvaraju, bilo da je reč o pesmama koje pišu ili neobičnim natpisima koje prave, ili žurkama koje priređuju. Volim kada ljudi iskoriste omiljeni bend kao početnu inspiraciju za nešto drugo. Onda to nije samo pasivna potrošnja. I možda je to još jedan razlog zbog kojeg su Rusi toliko fascinantni, oni zapravo i nisu imali drugu mogućnost osim da sami prave svoje majice i fantastične priče u slikovnicama gde su članovi benda prikazani kao vile.


U drugim zemljama fanovi slave svoj omiljeni bend na različite načine. U Meksiku su više zainteresovani za religiozne aspekte njihovog rada. Martin Gor (Martin L. Gore) je imao religiozno vaspitanje i još uvek piše o svojoj veri. 1993. godine, verovatno pukom slučajnošću, bend je je koristio sliku Device Gvadalupe u programu za Devotional turneju. Fanovi su to videli kao znak: ''To je to! To je za nas!''. Naravno, patnja i posvećenost koju iziskuje čekanje da bend konačno zasvira tamo, sve se to podrazumeva. Ovaj bend kao da u svakoj zemlji predstavlja ogledalo u kome se ogledaju različite želje i opsesije.


U našoj zemlji, crkva Svetog kralja Edvarda i velikomučenika u Kembridžu tokom službe pušta muziku Depeche Mode-a. Sveštenik Fraser Watts, sa kojim smo razgovarali, kaže da je rok muzika mnogo naučila od crkve u pogledu prikazivanja natprirodnog doživljaja kroz upotrebu gromova, dima, rituala sudelovanja i obožavanja.


Bend mog detinjstva je bio Slide. To je za mene bio glam rok i neverovatno vizuelna muzika, pa sam se kao šetstogodišnjak navukao na njih. Uvek sam bio podjednako zainteresovan i za to kako muzika izgleda i kako zvuči. Mislim da me je Top of the Pops naučio mnogo o umetnosti, kao i o muzici. Ne može se potceniti uticaj koji na dete ostavlja gledanje Sparks-a ili The Sweet-a u toj emisiji. Bio je to beg od stvarnosti koji me je paralisao svake nedelje.


Naravno da to nije samo moj utisak, uvek je postojala živahna veza između umetnosti i popa, ali mene su uvek me privlačili bendovi koji su poklanjali pažnju svom izgledu podjednako kao i svojoj muzici (da pomenem nekoliko: Roxy Music, Devo i KLF). Do skoro, moja posvećenost nije bila potčinjena samo jednom bendu, međutim u devedesetim, zaista kasno u mom životu, postao sam opsednut bendom koji se zove Earl Brutus. U njihovim nastupima je primetan glam uticaj, i to je verovatno učinilo da se ponovo osetim kao šestogodišnjak.


Da li bi ste želeli da budete rok zvezda? To je tako čudan svet. Bio sam u blizini nekoliko poznatih muzičara i zaista izgleda kao prava gnjavaža biti poznat. Naravno, bilo bi super na nedelju dana, ali ceo život? Članovi Depeche Mode-a izgledaju kao prilično normalni ljudi, za razliku od na primer Princa ili Bonoa (Prince, Bono). Očigledno je da su imali sasvim uobičajeno odrastanje u jednom veoma normalnom gradu, Basildonu.


Mislim da su i oni sami šokirani prirodom svoje slave. Martin Gor izgleda kao uplašeni zec pod reflektorima kad god daje intervjue, i ja još uvek nisam siguran da on može da poveruje u efekat koji bend ima na druge. Po mom mišljenju, to ih čini još interesantnijim. Film koji smo snimili jeste film o Depeche Mode-u, međutim oni nisu direktno umešani. Nismo se upoznali sa njima, i tako je verovatno i najbolje.


Mnogi savremeni umetnici su zainteresovani za pop muziku i za snimaje spotova u kojima drugi ljudi otvaraju usta uz neku pesmu. Mene međutim više interesuju oni kućni snimci koji se pojavljuju na YouTube. To je novi oblik narodne umetnosti (a niko od tih ljudi ne naziva to umetnošću, iako je dostojno tog imena), i to je upravo ono što će uvek podsticati popularnu umetnost. 




* Pomenuti film Džeremija Delera (Jeremy Deller) i Nika Abrahamsa (Nick Abraham) posvećen  Depeche Mode-u će se pojaviti 2007. u produkciji Brownowl Films.




Preuzeto sa sajta  http://observer.guardian.co.uk/
Publikovano 16. oktobra 2006. u časopisu The Observer

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 3Gs
Neobičan rekord Depeche Mode

Britanski bend Depeche Mode postavio je neobičan rekord – tokom karijere su imali čak 42 pesme u prvih 40 na top listama, prenosi "Politika".

Od tih pesama, nijedna se nije našla na prvom mestu, a samo ih je nekoliko "doguralo" do četvrtog mesta.

Medju solo izvodjačima, prednjači pevač Bil Fjuri, koji je ukupno na top listama proveo 231 nedelju. Njegova najbolje plasirana pesma je "Jealousy" iz 1961. godine.

Dženet Džekson otišla je još dalje, sa 17 singlova koji su ušli u top 10, ali nijednom na prvom mestu.

U stopu je prati sastav Bon Jovi, sa deset singlova u prvih 20 mesta na listi, ali takodje bez toliko željene prve pozicije.



Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


I Express My Uniqueness

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 11691
Zastava Lost Heaven
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N70
 Precious
Enjoy The Silence
Free Love
Its No Good
Dream On
I Feel Loved...
IP sačuvana
social share




Euphoric Vibes Episodes
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 75
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung e900
Depeche mode je jedna posve nova religija ideologija umetnologika! Dm is dead,long live dm

[Edit by kokota: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 27. Maj 2007, 18:54:59 od kokota »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 24 25 27 28 29
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:46:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.