Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 23:12:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 27 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Depeche Mode  (Pročitano 214863 puta)
Pocetnik


,

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8
Zastava Краков
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.107
Napisaću nešto dužu poruku i sumnjam da će neko čitati ali ajde, sama si tražila. Smile  Pa evo da počnem... Depeche Mode sam prvi put čuo kao klinac od 10-11 godina, pesmu "Enjoy the silence" (tad nisam imao internet i mogućnost istraživanja muzike i izvođača koji su mi zanimljivi a i bejah klinja kao što rekoh...). Ta mi se pesma svidela jer je najpribližnija pop-u (koji sam tad naravno i najviše slušao), ali eto slušajući radio vrlo često sam imao prilike da čujem i njihove druge pesme. Prve među njima su bili hitovi 80-ih ("People Are People", "Strangelove", "Everything Counts"...), onda sam naišao i na radove iz 90-ih gde se osetila znatna promena zvuka ("Personal Jesus", "It's no God"...), " Freelove" i "Precious" su bile nešto novije stvari koje sam tad imao prilike da čujem. Šta reći o DM-u? Bend koji se ne može svrstati ni u pop ni u elektro kulturu jer je zvuk koji proizvode unikatan i vanvremenski kad god ih slušamo. Nikad nisam bio jedan od fanatika koji skupljaju sve CD-ove, postere i ostale rekvizite vezane za njih, uvek sam ih slušao povremeno (i sad je tako). Recimo da se osećaji u vezi sa DM-om mogu porediti sa nekim emocijama koje su skrivene u nama prema nekoj bivšoj devojci koja je ostavila dubok trag i koju nikako ne možemo zaboraviti u potpunosti. Ako posle određenog vremenskog perioda kliknemo na neku njihovu pesmu ili spot neki instikt nas navodi da preslušamo još 10-20 pesama u jednom mahu i onda ta manija potraje danima ili nedeljama. Smile U toj fazi se ja trenutno i nalazim s tim da sad želim dublje da istražim njihovu muziku. O Dejvu mislim da pored toga što je harizmatična i kontraverzna ličnost ima unikatan glas u muzičkoj industriji koji niko neće moći da skine ili iskopira dok je sveta i veka.
Što se njihovog koncerta u BG-u tiče mogu da izrazim malo žaljenje što sam ga propustio ali s druge strane ne smatram to nekim velikim fijaskom. Naime, uvek sam hteo da prisustvujem nekom njihovom nastupu i čekao sam trenutak kad će posetiti Srbiju (što se i desilo) ali kako je kod mene običaj da u društvu nemam ljude koji slušaju muziku koju ja slušam, kvalitetnu muziku, tako je i varijanta odlaska na koncert bila otpisana u startu. Kao što pomenuh ne smatram da je prevelika šteta propust tog koncerta jer ne konzumiram opojna sredstva tako da bi se teško uklopio u ambijent sa većim delom publike. Smile
Za kraj ovog posta i početak nove diskusije o bendu navešću meni omiljene pesme:
"Just Can't Get Enough"
"Everything Counts"
"People Are People"
"Shake The Disease"
"Strangelove"
"Never Let Me Down Again" (iako govori o dopu radi se o sjajnom muzičkom delu)
"Master And Servant" (kad sam bio klinac nisam shvatao liriku pa mi je pesma bila malo smešna, sada se situacija dosta promenila Smile)
"Enjoy The Silence"
"It's No Good"
"Useless"
"A Pain That I'm Used To"
"Wrong"
"Peace"
"Dream On"
"Precious"
"Freelove"
"In Chains" (prilično nezapažena stvar ali po meni jedna od najboljih od 2000-e na ovamo)

Eto toliko od mene za sad, pošto si tražila da započnem, učinio sam to Smile, ako imaš nešto da dodaš na sve ovo samo pucaj, nadam se da će se još ljudi uključiti u diskusiju...
IP sačuvana
social share
I’m on a natural high, nothing can bring me down
I'm taking it to the sky, I've got my head to the cloud
I'm gonna get to the top,
And I don't want it to stop,
It's natural, only natural high
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 27.0
Kasnim sa odgovorom, znam Smile

Mislila sam da ces biti jedan od onih koji dodje i kaze "ajmo ostavljajte slike clanke" a sam ne da ni jedan koment vezan za temu

Mojih postova na temu Depeche Mode-a ima na ovoj temi sasvim dovoljno Smile

5 from 29  Smile
« Poslednja izmena: 15. Feb 2014, 20:28:46 od krouli »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 39.0.2171.65
mob
Samsung GT-S7580
Е, много им добро ово извођење.. а кул је и позадина  Smile Smile

IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 27 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 23:12:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.