Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Decak umro od sepse zbog preloma ruke  (Pročitano 7807 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.12
Browser
Safari 602.1.50
mob
Apple iPhone SE 2020
REAKCIJA POSLE SMRTI MALOG RADENKA (Smile: Počele kontrole bolnica

RAD bolnica u Srbiji od juče ujutru je "na skeneru": direktori kliničkih centara i državni sekretari rano ujutru, po nalogu ministra Zlatibora Lončara da se krene u kontrole opštih bolnica i vanbolničkih porodilišta, izašli su na teren. Proveravaju sve: uslove u kojima se pacijenti leče, kako se vodi dokumentacija, koje su najčešće komplikacije, da li ima dovoljno kadrova i opreme... Povod za "veliko spremanje" u zdravstvu je tragična smrt osmogodišnjeg dečaka Radenka Nikodinovića iz Kozjaka kod Loznice, koji je preminuo od sepse šest dana posle preloma ruke.


Prof. dr Radisav Šćepanović, direktor KBC "Dr Dragiša Mišović", u kontrolu je prvo otišao u Vršac. S njim je pet lekara iz "Mišovića", kaže - najstručnijih.

- Zadužen sam za kontrolu i pomoć u radu zdravstvenih ustanova u pet gradova: Vršcu, Mladenovcu, Kladovu, Petrovcu i Požarevcu - kaže prof. Šćepanović za "Novosti". - Upravo smo završili vizitu na svim odeljenjima Opšte bolnice Vršac, porazgovarali sa lekarima, pogledali kako vode dokumentaciju. Zadovoljan sam onim što sa ovde video. Vidi se da je ova ustanova akreditovana i da se poštuju procedure i protokoli lečenja, ali ima problema sa opremom, nedostatkom kadra...

Asistent dr Predrag Sazdanović, v. d. direktora KC Kragujevac, izabrao je 20 lekara koji će od subote krenuti u kontrole bolnica u Kraljevu, Kruševcu, Užicu, Čačku, Paraćinu, Ćupriji i Jagodini. On najavljuje da će kontrole biti rigorozne i detaljne, a da će specijalisti iz Kragujevca ići i u vizite pacijentima koji se leče u ovim bolnicama.

Docent dr Radoje Simić, direktor Instituta za majku i dete "Dr Vukan Čupić", u kontrolu kreće danas. Zadužen je za jednu ustanovu u Zapadnoj Srbiji, ali ne otkriva koju, "da bi ih iznenadio".

U Nišu je pre polaska u kontrole rada bolnica juče ujutru održan sastanak. Doktor Meho Mahmutović, državni sekretar u Ministarstvu zdravlja, i profesor dr Zoran Radovanović, direktor KC Niš, razgovarali su sa direktorima bolnica i drugih zdravstvenih ustanova iz 10 gradova u ovom delu Srbije.


- Direktorima je naloženo da u toku dana organizuju stručne kolegijume da sve zaposlene upoznaju sa nalozima ministra Zlatibora Lončara - govori za "Novosti" profesor Radovanović. - Formirane su stručne komisije nastavnika Medicinskog fakulteta u Nišu i direktora klinika KC Niš sa zadatkom da u naredna tri dana odu u kontrole.

Profesor Radovanović kaže da će se bez najave kontrolisati kompletan rad bolnica: sastav dežurnih ekipa, medicinska dokumentacija, operativni program, najčešće komplikacije i upućivanje pacijenata u zdravstvene ustanove na tercijarnom nivou.


IZVEŠTAJI DO ČETVRTKA Prve izveštaje sa terena ministar Zlatibor Lončar očekuje najkasnije do 20. oktobra. Uz ocenu onoga što su videli na terenu "supervizori" treba da predlože i konkretne mere za poboljšanje kvaliteta lečenja u zdravstvenim ustanovama koje, gde god je to potrebno mogu da uključuju i kadrovske promene. Nalog ministra Lončara, međutim, ne završava se samo nekom vrstom inspekcije. Obaveza direktora kliničkih centara i dveju dečjih bolnica je da organizuju ekipe specijalista koje će gde god je to potrebno ići u unutrašnjost po dva-tri dana nedeljno, da pomognu da se unapredi rad tih ustanova. Izveštaje će o svemu što je preduzeto morati da podnose jednom nedeljno.
Docent Milika Ašanin, v. d. direktora Kliničkog centra Srbije, kontrolu je počeo u KBC "Dr Dragiša Mišović", a nastavio u KBC Zvezdara. S njim su "u viziti" profesor dr Vladimir Đukić, državni sekretar u Ministarstvu zdravlja, i asistent dr Vladimir Arsenijević, nacionalni koordinator za urgentnu medicinu.

- Mi smo zaduženi za kontrolu rada četiri beogradska kliničko-bolnička centra i zdravstvene ustanove u Novom Pazaru, Prijepolju, Tutinu, Sjenici i Raški - kaže dr Ašanin.- "Mišović" i "Zvezdaru" smo detaljno obišli, u petak ćemo u Zemun i u KBC Bežanijska kosa, a onda u Rašku oblast. Prvi utisci iz ova dva klinička centra su veoma dobri. U "Zvezdari" se odmah vide velike promene: odeljenja su uglavnom adaptirana, ima dosta nove opreme... Gledamo šta je optimalno, kako da se maksimalno iskoriste kapaciteti.

Docent Ašanin kaže da je on lično krajnje ozbiljno i odgovorno shvatio nalog ministra Lončara da se uradi sve što je potrebno da se unaprede uslovi lečenja u svim zdravstvenim ustanovama, naročito u unutrašnjosti.

- Ovo je dobar način da se u zdravstvu popravi sve što može - dodaje on. - Prvo ćemo da sagledamo situaciju na terenu, kakvi su uslovi za rad, gde se pacijenti leče, šta te ustanove imaju od dijagnostike, kakve su im terapijske mogućnosti, s kojim komplikacijama se najčešće suočavaju i koje pacijente obično "regrutuju" za Beograd. Kad vidimo gde su problemi, slaćemo naše specijaliste iz KCS da te službe u unutrašnjosti ojačamo. Utisak je da mnogi pacijenti koji su dosad upućivani za Beograd, mogu da se leče u svojim mestima, i mi ćemo tim ustanovama pomoći da se organizuju da sami mogu da zbrinu što više obolelih.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
ne dao bog nikome ...pa to ti je...
ne smijem ni da pomislim na bol i tugu roditelja....
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 49.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 49.0
mob
LG Nexus 5
ORTOPED DR BOJANIĆ PORUČIO: Nisam kriv za smrt malog Radenka!



Doktor Dobrivoje Bojanić, ortoped za kog se smatra da je nestručnim i nesavesnim lečenjem preloma podlaktice prouzrokovao smrt dečaka Radenka Nikodinovića (Smile poručio je preko svojih kolega u Opštoj bolnici u Loznici da "nije kriv za smrt dečaka".



- Nisam kriv za smrt malog Radenka Nikodinovića. Predložio sam njegovim roditeljima da dete ostave u bolnici, ali oni su to odbili. Imam i svedoke za to! Moja jedina greška je što nisam insistirao da to i potpišu. Čist sam, čim se završi istraga, vraćam se na posao! - poručio je doktor Bojanić.

Radenkovi roditelji optužili su Bojanića da je kriv za to što su izgubili sina, međutim on tvrdi da je radio sve po pravilima lekarske prakse i da nigde nije pogrešio.

Dobrivoje Bojanić se još od smrti malog Radenka krije od javnosti. Međutim, prošlog ponedeljka (24. oktobar) pojavio se na poslu, pošto su mu istekli slobodni dani i tada je kolegama iz Opšte bolnice do detalja izneo svoju verziju ove tragične priče.



Doktor Bojanić naveo je i da ga boli to što niko ne postavlja pitanje pedijatra koji su u nekoliko navrata pregledali Radenka posle njega.

Pre nego što je, već sledećeg dana poslat na odmor, zbog gneva javnosti po preporuci Ministarstva zdravlja, Bojanić je poručio kolegama da će se vrlo brzo ponovo videti na poslu.

 - Videćete, čim istraga bude završena, pokazaće se da ništa nisam odgovoran, da nijedna moja odluka nije prouzrokovala smrt malog Radenka. Nemaju za šta da me optuže, sve sam uradio kako treba, čist sam. Čim se ovo završi, eto mene ponovo na poslu, za nedelju - dve - rekao je Bojanić, a zatim otišao na odmor.

Izvor: Alo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Chrome 54.0.2840.59
Ма све и да је најчистији на планети питање је који ће му сад родитељ поверити дете на лечење.
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows
Browser
Chrome 54.0.2840.71
ako ima svedoke da je predlagao da dete ostane u bolnici a roditelji u svojoj mudrosti odlucili da to ne ucine, onda je samo malo cistiji. ali ono...mrvicu. jebes ga, valjda on kao doktor treba da isprica ljudima da se od bakterija moze capnuti. to je ko u firmi...vidis da ce biti sranje, kazes sefu, on ipak krene da uradi po svom, ti kazes ''ko ga jebe reko sam mu", bude sranje, i opet budes ti kriv jer sef kaze "trebao si da me ubedis".. Smile
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows
Browser
Opera 12.17
mob
Nokia 6220
Пакује се полако  Smile
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/smrt-decaka-iz-loznice-otac-u-istraznoj-dokumentaciji-o-lecenju-mog-sina-pojavio-se/31rkkys

Ако ово прође, онда стварно једино разумно
da napravimo nuklearku i bacimo je sami na sebe.
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.