Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:21:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dan sećanja na NATO bombardovanje!  (Pročitano 13658 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.151
mob
Nokia 
Bicemo tu kad oni budu propadali .



Da, kolega  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
I dalje postoje ljudi koji mogu da budu toliko licemerni da zasluzuju vesala.
Jebo te Milosevic i njegova politika...zar ne mogu da se spomenu zrtve bombardovanja i barem u nekom delu tog tvog trulog mozda da osetis saosecanje sa porodicama koje su izgubile nekoga.
Da si ijednim svojim jebanim atomom osetio teror 97/98 godine na KiM ne bio danas srao o necijoj politici vec bi se zapitao a zasto su oni nas bombardovali.?
Da si 97/98 ili 99 godine izgubio nekog voljenog ne bi jeo govna tako kurceci se po forumu o filozofskim teorijama pogresne politke.

Prvo, pričaš gluposti i neznalica si najobičnija a i sebi daješ za pravo da držiš lekcije ljudima koji su isto bombardovani!
Treba da te bude sramota: nisu ti ljudi poginuli u zemljotresu ili u poplavi, nego iz drugih razloga. Zato se ne može pričati o poplavi, nego o politici koja je dovela do pogibije tih ljudi. Ja sam pomenuo žrtve u zgradi RTS-a, a mogu i bilo koje druge žrtve, svejedno je. Ljudi su ljudi.

Ko je digao glas protiv bombardovanja tokom svih ratova devedesetih sebe može smatrati doslednim. Ljudi koji su poginuli u Suvoj reci na kosovu ili u Grdeličkoj klisuri su žrtva iste politike.

 Smile
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Posle dovoljno godina.    .    .    

24.     mart 2011, Izvor: www.    tvojportal.    com

Navršilo se već dovoljno godina da starci preminu, deca da postanu ljudi, mladi da osredoveče.     Međutim, ko god je ostao u životu, nije zaboravio bombardovanje!

Govorilo se o razlozima.     Pogrešno je reći da su se počinioci zločina pravdali humanitarnom katastrofom.     U njihovom ponašanju nije bilo nimalo pravdanja.     Po članicama NATO pakta, razlog za zločin je bio pogrom na Kosovu i Metohiji.     U prvo vreme, njihovi mediji su govorili o genocidu sa 100,000 nevinih šiptarskih žrtava.     Posle par godina, reč genocid je zamenila sintagma "nasilje nad lokalnom albanskom manjinom", a broj žrtava se smanjio na 10,000.     Odnedavno, protivteroristička akcija srpske policije na Kosovu je postala represija, a broj žrtava "srpskog terora" se više i ne spominje.     Teza o genocidu se danas pojavljuje samo sporadično, uglavnom onda kada treba posegnuti za merama koje će smiriti povremeno jogunastu srpsku vlast, ili kada neke druge "divljake" treba ocrniti, pa ih je zgodno uporediti sa Srbima.    

Navodni masakr u Račku je poslužio kao povod za bombardovanje.     Vilijem Voker, glavni "majstor" slučaja Račak, je pored lažnog svedoka u međuvremenu postao i nasilnik.     Helena Ranta, vođa tima finskih patologa koji su vršili obdukciju tela na ovom lokalitetu, priznala je da ju je Voker prisiljavao na sačinjavanje izveštaja po njegovoj volji.     Kaže, gađao je olovkom.    

Slobodan Milošević je na jednom od svojih pojavljivanja u Haškom tribunalu tvrdio da mu je tadašnji američki izaslanik, Ričard Holbruk, priznao da je američki angažman na Kosovu rezultat želje da se potvrdi liderska pozicija u NATO.     Čitaoci dela sive eminencije američke spoljne politike, Zbignjeva Bržežinskog, smatraju da je amerika želela da se sa još jedne strane približi bivšoj ruskoj zoni uticaja.     Pismo poslanika evropskog parlamenta Vilija Vimera otvoreno govori o razmeštanju NATO trupa na Kosovu kao načinu da se ispravi greška američkog vođstva načinjena po završetku Drugog svetskog rata.     Tada su smatrali da nije potrebno praviti bazu na Balkanu.     Danas je Bondstil najveća američka baza na svetu! Na dan proglašenja "Nezavisne države Kosovo" Vojislav Koštunica izjavljuje kako je danas jasno zašto je Srbija biila divljački razarana NATO bombama - da bi se stvorila NATO država na Kosovu!

Zvaničan broj žrtava bombardovanja naprosto nije konačan i zato je neumesno pominjati ovu cifru.     Od posledica bolesti izazvanih osiromašenim uranijumom će se tek umirati.     Procene posledica zračenja itekako postoje, ali se ima utisak da se njihov odjek prigušuje.     Najmanje jedan domaći autor je objavio knjigu ovoj temi, lekari su progovorili, ali još uvek nema zvaničnog stava srpske države o ovom pitanju!

Srpska industrija, zdravstvo, telekomunikaciona i putna infrastruktura, su stradali zajedno sa onima koji su ih i stvorili --- narodom Srbije.     I dan-danas, široj javnosti nije dostupna tačna procena štete nastale uništavanjem privrednih i neprivrednih objekata.     Neki krugovi pominju brojku od 30 milijardi dolara.     Taman koliko smo danas dužni raznim stranim poveriocima.     Namera je bila, što reče jedan od glasnogovornika bombardovanja, da nas bombama vrate u srednji vek!

Izjave i ponašanje onih koji su kontrolisali udarnu iglu su tek posebna tema.     Toliko neljudskosti, laži, preterivanja, dvoličnosti, mržnje, nije bilo viđeno još od kad je Neron optužio hrišćane za paljevinu! Ipak je žalosno da se bolje sećamo onih koji su nam činili nezamislivo zlo, nego junaka koji su nas branili na Kosovu i širom Srbije.     Njihova imena nije bilo popularno pominjati u vremenu u kom je sramota braniti ne samo živu glavu, nego i dušu.    

Ne sme se zaboraviti! Uz sveće i molitve Gospodu za one koji su dali život za otadžbinu i za nas koji smo preživeli, ponovimo reči Svetog Cara Lazara: "Zemaljsko je za malena carstvo, a nebesko uvek i doveka!"

http:www.  tvojportal.  com/component/k2/item/1587-posle-dovoljno-godina.  html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Kakva god da je bila politika SM, nikako ne može da bude izgovor za bombardovanje, a posebno za ubijanje civila.

A za šiptare me živo zabole.
« Poslednja izmena: 24. Mar 2011, 18:47:36 od Brana.M »
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Nokia C5-00
Просто је невероватно какав дебил треба да будеш, а мислио сам да је Клића једини, па да се сложиш са оваквом филозофијом.
Имате проблеме у породици, и долазим ја, који сам физички јачи од свих вас заједно, са мојим другарима, јер ми неправде и проблеми сметају, па сам дошао то да решим:
-"Ја сам јачи од вас, логично је да сам због тога закон и сила.. Мени се не свиђа како је уређена та ваша породица.. Једно дете не школујеш како треба, друго тучеш, свађаш се са женом.. Ја морам то да решим, и ево дошао сам, запалићу вам цео стан, убити једно дете, тебе пребити као вола, избацити вас троје преосталих на улицу, и такве ствари се више неће дешавати, проблем решен!"

Дакле филозофија:
Особа А
-"Ја не желим да радим то и то."
Особа Б
-"Ако не будеш радио то и то, ја ћу да те убијем, пребијем, поломим, уништим"...
Никада не може бити исправно... Ако неко буде уцењен, па не жели да подлегне претњи, и буде примењена сила против њега, треба да имаш промају у глави, па да сву кривицу свалиш на њега, када је човеку са двоцифреним коефицијентом интелигенције свакако јасно ко је ту више крив...

__________
Греота.. толики људи, ни криви ни дужни... Smile
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
I dalje postoje ljudi koji mogu da budu toliko licemerni da zasluzuju vesala.
Jebo te Milosevic i njegova politika...zar ne mogu da se spomenu zrtve bombardovanja i barem u nekom delu tog tvog trulog mozda da osetis saosecanje sa porodicama koje su izgubile nekoga.
Da si ijednim svojim jebanim atomom osetio teror 97/98 godine na KiM ne bio danas srao o necijoj politici vec bi se zapitao a zasto su oni nas bombardovali.?
Da si 97/98 ili 99 godine izgubio nekog voljenog ne bi jeo govna tako kurceci se po forumu o filozofskim teorijama pogresne politke.

Prvo, pričaš gluposti i neznalica si najobičnija a i sebi daješ za pravo da držiš lekcije ljudima koji su isto bombardovani!
Treba da te bude sramota: nisu ti ljudi poginuli u zemljotresu ili u poplavi, nego iz drugih razloga. Zato se ne može pričati o poplavi, nego o politici koja je dovela do pogibije tih ljudi. Ja sam pomenuo žrtve u zgradi RTS-a, a mogu i bilo koje druge žrtve, svejedno je. Ljudi su ljudi.

Ko je digao glas protiv bombardovanja tokom svih ratova devedesetih sebe može smatrati doslednim. Ljudi koji su poginuli u Suvoj reci na kosovu ili u Grdeličkoj klisuri su žrtva iste politike.

Dal sam neznalica ili ne to definitivno ne mozes da sudis ti. Niti ja zelim da sudim dal ti znas nesto vise ili manje od mene. Ali da mi prosipas pricu kako smo bombardovani zbog pogresne politike barem kod mene ne pali, s tim sto daleko od toga da sam podrzavao ili sam neki fan Milosevica i te politike.
Ja ti opet kazem 97/98 kad sam gubio rodjake, drugove, prijatelje tebe je bolela patka za sve zivo, onanisao si kao sto sada onanises po forumu tako da mi ne filozofiraj o necijoj politici.
Da neko dodje i da ti opali samrarcinu ti ces ko pickica da mu kazes hvala?
Tako da ako hoces da ti pricam o 1001 razlog zasto smo trebali da se najebemo Albancima majke rado cu ti ispricati ali mislim da to nije tema.

Svaki izgubljeni zivot je krivica svih ljudi u to vreme, onih koji su vodili zemlju i onih koji su bacali bombe po nama.
naravno ti vidis samo Suvu Reku i Grdelicku klisuru, ali ako hoces i ja cu tebi nesto reci Panda, Lodja, Kosare, Gornji i Donji Streoci, Gorazdevac, Junik itd jesu li i oni zrtve politike? ako ne znas sta se desavalo jbg sta da ti radim ja kao neznalica tesko da mogu da ti objasnim.
Inace o Suvoj reci ne bih da komentarisem previse...


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bilo proslo nikada se ne ponovilo, ostaje duboka prazniina ljudi koji su izgubili voljene i onih koji su proziveli strahote tih 70-ak dana zbog pogresnih poteza pogresnih ljudi!
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
@cg_ac pa cinjenicno stanje je da smo bombardovani zbog lose politike.... Da je politika bila lukavija napada ne bi ni bilo. Politika je bila glupava pa su oni imali razlog da krenu i urade to sto su uradili.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
LG Nexus 5
[Off topic obrisan!]

Ne nastavljajte se na postove picica i klitomasline, vec ih prijavljujte. Svako ko od sada na bilo koji nacin pocne da off topikuje i lupeta gluposti, momentalni ban. Ako se tolerisu gluposti na drugim temama, ovde ce biti tolerancije koja je priblizno jednaka nuli.
Vazi za sve, a samo nastavite da omalovazavate ovo. Dajte mi razlog, molim vas.

Unapred hvala.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
seselj je rekao jednu finu recenicu vezanu za kosovo i steta sto je nikada nismo sproveli u delo.. pa makar nas posle odlepljivali sa asfalta sve zajedno koliko nas ima  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Politika od sredine 95 pa do kraja 98 barem sto se tice KiM nije mogla biti drukcija pa da je na vlasti bio i sv.Petar.
Pa bre Ovk-a je krajem 97 drzao preko 30% teritorije KiM pod "kontrolom". Pod tom kontrolom mislim da nasa policija nije bila bezbedna na tom podrucju.
E sada dal se moglo sve srediti preko Rambujea...to vec ne znam, nikada do sada nisam video orginalnu verziju od tih ponudjenih planova. Cini mi se samo da sam malo citao neke delove hilovog plana..pa to ni retard ne bi prihvatio!
Verovatno se sve moglo izbeci nekim dogovorom, medjutim poznavajuci Albance iz prve ruke dogovor koji ide nama na ruku nije bio moguc  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:21:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.