Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li iko od vas koji samo umisljate da ste hriscani istinski shvata  (Pročitano 15151 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@dopud

Ali nema to veze sa Hristovim sljedbenicima. Nijednog trenutka Hristos nije rekao svojim ucenicima, kada ne bude vise gladnih i kada nebude pacenika, tada ce te znati da ste moji ucenici i da sam ja s vama, i da dosledno ispunjavate moju rec. Naprotiv Hristos je najavio teska vremena.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile

Hristos je pokazao svojim zivotom sta treba i kako treba. Nije on nikome porucio da se zatvori u crkvu i da se tamo moli, pa ce onda tako biti sa njim. Ne, ne. Pogresna je to interpretacija.

Nije njegov slijedbenik onaj koji obavlja religiozne obrebe, jer ni on ih nije obavljao.

On je svojim zivotom, djelom, dakle, pokazao da zeli i da hoce i da jeste pripadnik najsiromasnijih, najubogijih itd. Pokazao je da je njegovo mjesto medu njima.

A oni koji se zatvore u crkvu i tamo odrzavaju nekakve obrede, pa to nema nikakve veze sa Hristom. Hristov iskreni ucenik bi trebalo da nauci da je najljepse htijenje u ovome zivotu ono htijenje kojim se hoce pripadati najugrozenijima, najsiromasnijima, najubogijima itd.

Htjeti pripadati njima, htjeti biti kao oni, postati kao oni itd. - to je htio Hrist!

Crkva je upravo ono sto Hrist - nije htio!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile

"Sijaj kao sunce" ne znaci da covjek treba nabiti "100000000000 stepeni", nego da je sasvim ludoo traziti od covjeka da sija kao sunce.

I svi ovi gore obrazlagani prevodi pokusavaju uputiti na to kako Hristov slijedbenik moze biti samo onaj koji svojim zivotom slijedi Hristov put.

A ne onaj koji se zatvorio u crkvu pa tamo obavlja nekakve obrede.

Tim postupkom, svestenik, dakle, takvim nacinom vodenja ovozemaljskog zivota, on se upravo odvojio od onih pripadnika drustva kojima je Hristos pripadao.

I, prema tome, nema nikakve veze sa Hristom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

IC XC NI KA

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 552
Zastava
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola ROKR E1
Lupas gluposti, jer govoris iz mrznje!
Ko moze da primi neka primi, sto znaci ko moze da se prihvati takvog podviga da prati Isusa u svemu neka to i cini, ko ne moze neka se zeni i osniva porodicu!Porodica je Crkva u malom, jer ima briga a najpotrebnija je ljubav.Isus je blagoslovio i brak, kao i apostoli iako Petar govori da bi voleo da su svi kao on, a ko ne moze da se suzdrzava neka se zeni da se ne bi uspaljivao!Samim tim svetovni hriscani koji su u braku ne mogu prodavati stanove jer ni oni ne bi imali gde da zive!Ali bi trebalo da dele milostinju prema svojim mogucnostima, naravno i ne samo to: ljubi bliznjeg svoga!Ti si sveo hriscanstvo samo na monastvo i put isihazma, asketizma ili recimo jurodivosti koje je najteze a na koje ti potenciras!Posto jurodivi Hrista radi, prodaju sve imanje siromasima, idu od grada do grada, zive po konacima i propovedaju jevandjelje i biva lud da bi bio u Bogu mudar!Tako nesto je sproveo nepoznati autor knjige ciji jedan isecak postoji i ovde a zove se kazivanje jednog bogotrazitelja
Zamisli sada da se svi hvatamo cisto Isusovog puta, znaci da bi vec posle prvog vremena ponestalo hriscana!Niko se nebi zenio tako da ne bi imalo pokolenja!
Crkva je bas ono sto je Hristos hteo da ostane posle njegove smrti, posle njegovog vaskrsenja: ko jede moje telo i pije moju krv ima zivot vecni, a gde se to radi nego u Crkvi, sto znaci da svestenici imaju veci cin i od andjela kada su u mogucnosti da pripremaju Sveto Pricesce u putiru!
IP sačuvana
social share
Рeчe безумник у срцу своме: Нема Бога. Пс.(13;1)
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile

Da, da, to je mene "opsjeo davo", pa me zadojio "gluposcu i mrznjom"... to me je "sotona uzeo pod svoje", pa ne znam sta pricam itd.  Ni u masi vise, medu narodom, dakle, ovakve i slicne izjave i tvrdnje, ne mogu proci. Njima je mjesto jos samo na smetlistu istorije.

Crkva je takva jedna institucija koja je, posluzivsi se lukavstvom, uspjela da se postavi izmedu bogatih i siromasnih, pa od oboje - uzima novce! Lukavo se sluzeci pricom o Hristu, uspijeva bogatima nametnuti griznju savjesti zbog toga sto su bogati, pa oni onda tako "izgrizeni" ostavljaju novce u crkvi. A, opet, siromasni dolazeci masovno u crkvu, ostavljaju velike kolicine novca u istoj. Jer kad iz miliona siromasnih dzepova "kane" taj zadnji dinar, onda se to pretvori u brdo novaca.

To da si ti sa bogom zbog toga sto obavljas nekakve obrede, a ja nisam zbog toga sto ne obavljam iste te obrede, e tu pricu mozes okaciti macku o rep. Odnosno, to da si ti dobar covjek zbog toga sto se ponasas "tako i tako", a da sam ja los covjek sto se ne ponasam po tom tvome "tako i tako", i tu pricu, takode, mozes okaciti macku o rep. A kada se nesto okaci macku o rep, onda to zavrsava na smetlistu istorije. Tamo je mjesto svim tim i takvim pricama.

Niko vise nije glup.

Crkva nema nikakve veze sa bogom.

Lisicaste su konture njenog zdanja.

I njena dusa je dusa lisice.

One lukave!


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1743
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ono što znam je da su ljudi drugih veroispovedanja prvo-vekovne hrišćane nazvali hrišćanima (hristolikima) gledajući, valjda njihove dvigove. Nisu hrišćani sami sebe tako nazvali. Ali jesu usvojili taj 'nadimak'.
Priznajem da ne znam zašto im nije smetalo što ih tako nazivaju a ne 'rabino-Jehošuašćanima'!
Nisi u pravu. Prvobitne sledbenike rabina-Jehošuaha nisu nazivali nikakvim "hrišćanima" nikakvi drugi ljudi nego msu se oni sami tako nazivali, jer im se dopadalo to sto je rabin-Jehošuah bio namazan, sto grcka rec "hrist(os)" ("-os" je padezni nastavak za nominativ prideva) znaci.
Moguće je da sam pogrešno razumeo rečenicu iz putopisa poznatog kao Dela Apostolska
(a koji opet ja doživljavam kao Dela Duha Božijega, ali nisam ja neka teološka 'faca') koja glasi:
"I tako su se čitavu godinu sastajali u crkvi i mnogi narod poučili,
i prvo su u Antiohiji učenike nazvali hrišćanima." Dela sv. Apostola, 11. poglavlje, stih 26, druga polovina.
Nisam tip čoveka koji se drži samo jedne rečenice iz sve snage, a posebno ne ako je doživljavam pogrešno.
Mislim da ima nešto slično i kod sv. Klimenta, episkopa Rima,
u njegovoj poslanici Korinćanima, ali ovo iznad je 'preče'.
Iz prethodnih tvojih poruka vidim da imaš podosta izvora Svetih Pisama
(a Bogu hvala imaš i vremena i volje  Smile) pa te molim da mi pošaljes nešto od toga.
A ja ti unapred sedim ovde zahvalan.  Smile
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2751
Zastava Stuttgart
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Samsung S7 Edge
Smile

Hristos je pokazao svojim zivotom sta treba i kako treba. Nije on nikome porucio da se zatvori u crkvu i da se tamo moli, pa ce onda tako biti sa njim. Ne, ne. Pogresna je to interpretacija.

Nije njegov slijedbenik onaj koji obavlja religiozne obrebe, jer ni on ih nije obavljao.

On je svojim zivotom, djelom, dakle, pokazao da zeli i da hoce i da jeste pripadnik najsiromasnijih, najubogijih itd. Pokazao je da je njegovo mjesto medu njima.

A oni koji se zatvore u crkvu i tamo odrzavaju nekakve obrede, pa to nema nikakve veze sa Hristom. Hristov iskreni ucenik bi trebalo da nauci da je najljepse htijenje u ovome zivotu ono htijenje kojim se hoce pripadati najugrozenijima, najsiromasnijima, najubogijima itd.

Htjeti pripadati njima, htjeti biti kao oni, postati kao oni itd. - to je htio Hrist!

Crkva je upravo ono sto Hrist - nije htio!


Zar Isus nije isao redovno u crkvu po obicaju?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


porodica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 199
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
nisam uspela da procitam sve komentare i missljenja na temu...ali,veoma sam zadovoljna da ljudi konacno pricaju o bogu i vode filozofske rasprave.sve je to veoma lepo i korisno na bogotraziteljskom putu.Bog nije jeftin a ipak ga je lako zadobiti -ljubavlju.a ljubav je cak i zelja da se prica o Njemu.tamo gde dvoje pricaju o Bogu On sedi i slusa.divno.licno nisam opredeljena ni za jednu dogmu,to je ljudski faktor u razvitku religioznosti.pitanje je da li mi svi krecemo u ovom zivotu sa istog nivoa svesti o Bogu i kolika nam je zelja da se na tom polju ostvarimo i osvestimo celu stvar.pristalica sam toga da svesno bice na putu razvoja svog religioznog bica svoje duse ili ti sebe samog,jer mi jesmo dusa a ne telo i njeni omotaci,moze traziti Boga svuda i u teizmima i u bilo kom ucenju ili zivotnom iskustvu samo ako ima oci davidi i usi da cuje.Hrist je uvek tu ako ga pozoves.Potrebno je tokom zivota,zarad licnog prociscenja i boljeg poimanja stvari uciniti neke strogosti,tipa post,molitva,osamljenje ili sl.ali to su pomagala nasoj nesavrsenosti,telesnoj i umnoj naravno,dusa je cista izvorna od Boga ali prekrivena raznim suptilnim i grubim omotacima.stoga,samo napred,raspravljajte slazite se i ne slazite se sve je to dobro na putu ka kuci.mi smo ipak izgubljene duse,a samo zajedno slaveci Boga,stizemo k Njemu.On nas nece same bez obzira na sve podvige i strogosti On nas hoce zajedno u ljubavi,pomoci pomirenju i svemu onome sto ipak iole religiozni ljudi znaju,u dobroti svojoj sa maximalnim trudom.svi mi u bazi razlikujemo dobro od zla i to je za pocetak dovoljno a vreme i put razotkrice svakom ono sto treba da saznamo.hvala na ovim lepim besedama uvek se tu nauci o Bogu i bliznjem.zanimljivo mi je i volela bi da to ljudi vise rade,mnoga svetska sranja bi se pocistila,savest je vrlo mocna samo kad se probudi ili pobudi.jos cu vas citati a mozda i komentarisati Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Dete, potpuno si promasio/-la topic.

nisam uspela da procitam sve komentare i missljenja na temu...ali,veoma sam zadovoljna da ljudi konacno pricaju o bogu i vode filozofske rasprave.sve je to veoma lepo i korisno na bogotraziteljskom putu.Bog nije jeftin a ipak ga je lako zadobiti -ljubavlju.a ljubav je cak i zelja da se prica o Njemu.tamo gde dvoje pricaju o Bogu On sedi i slusa.divno.licno nisam opredeljena ni za jednu dogmu,to je ljudski faktor u razvitku religioznosti.pitanje je da li mi svi krecemo u ovom zivotu sa istog nivoa svesti o Bogu i kolika nam je zelja da se na tom polju ostvarimo i osvestimo celu stvar.pristalica sam toga da svesno bice na putu razvoja svog religioznog bica svoje duse ili ti sebe samog,jer mi jesmo dusa a ne telo i njeni omotaci,moze traziti Boga svuda i u teizmima i u bilo kom ucenju ili zivotnom iskustvu samo ako ima oci davidi i usi da cuje.Hrist je uvek tu ako ga pozoves.Potrebno je tokom zivota,zarad licnog prociscenja i boljeg poimanja stvari uciniti neke strogosti,tipa post,molitva,osamljenje ili sl.ali to su pomagala nasoj nesavrsenosti,telesnoj i umnoj naravno,dusa je cista izvorna od Boga ali prekrivena raznim suptilnim i grubim omotacima.stoga,samo napred,raspravljajte slazite se i ne slazite se sve je to dobro na putu ka kuci.mi smo ipak izgubljene duse,a samo zajedno slaveci Boga,stizemo k Njemu.On nas nece same bez obzira na sve podvige i strogosti On nas hoce zajedno u ljubavi,pomoci pomirenju i svemu onome sto ipak iole religiozni ljudi znaju,u dobroti svojoj sa maximalnim trudom.svi mi u bazi razlikujemo dobro od zla i to je za pocetak dovoljno a vreme i put razotkrice svakom ono sto treba da saznamo.hvala na ovim lepim besedama uvek se tu nauci o Bogu i bliznjem.zanimljivo mi je i volela bi da to ljudi vise rade,mnoga svetska sranja bi se pocistila,savest je vrlo mocna samo kad se probudi ili pobudi.jos cu vas citati a mozda i komentarisati Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


porodica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 199
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
probaj da procitas jos jednom upravo promasaj.uopste mi se ne pametuje na razne isprazne filozofske raspre,sustina je u ljubavi i razumevanju svih misljenja a ne u odobravanju ili ne odobravanju.mozda ovakvim komentarom prekidam neki ,kao,lanac ali ko razume...
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.