Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li iko od vas koji samo umisljate da ste hriscani istinski shvata  (Pročitano 15150 puta)
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Note 10+
Iostalom ko si ti da nam drzis propoved.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile

Pa nije ovdje tema ko sam ja, vec je tema "koliko ti umisljas da si hriscanin"?

A, vidim, mnogo si umislio. Hriscanin si upravo onoliko koliko i svaki nehriscanin.

Rastrcao si se po ulici da nahranis gladne i napojis zedne, da utjesis placne, ugrijes promrzle, zastitis nemocne... tamo se to radi.

Hriscanstvo je stvar djela, a ne price.

Pa, djeluj tako onda...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Aum Namah Shivaya

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 278
Zastava Nikšić
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Apple iPod Touch
Ја мислим да код нас ни попови не дјелују као прави Хришћани, а не грађани да дјелују...  Smile
IP sačuvana
social share
Peace, Love, Unity, Respect
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile

Pa u tome, mislim, i jeste stvar. Svi oni tvrde da su sljedbenici Isusovi, a, u stvari, na djelu, rade upravo ono sto on nije radio.

Kada bi ja tvrdio da sam vjernik, i, dakle, Isusov ucenik, slijedbenik, e onda bi radio sve kao i on.

A on: nije posjedovao tapiju na bilo kakva ovozemna dobra - a oni posjeduju, okrenuo bi i drugi obraz - oni ne okrecu, bio je sa najsiromasnijima i najubogijima - ko od njih to zeli itd.

Dakle, ja jos nigdje nisam sreo covjeka koji djeluje u tom smislu, pa bi se moglo reci da slijedi Isusov put.

Svi oni samo pricaju kako ga slijede, a, na djelu, oni zive kao sav ostali svijet.
       
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1743
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
"Gladan si".
Nisam vise gladan! Ali bicu posle - znam ja sebe; ja sam 'samnom' vecu duuugooo, duuugooo!   Smile
Bogu hvala sto imam da jedem.
Pa znas li ti koliko je jos gladnih u svijetu?
Ja ne znam koliko ima gladnih na svetu. Ali znam da kad bi bio samo jedan - bilo bi to suvise!
Kako uopste mozes jesti kod saznanja da ljudi umiru od gladi?
Kako mogu jesti? Kako moram!
Zeludac trazi, natrpam u njega, Bogu zahvalim i idem da radim nesto pametnije!
Tvoj ucitelj tako ne bi uradio.
Nisam imao ucitelja, vec uciteljicu!  Smile I umrla je, Bog da joj dusu prosti!
A ako mislis na Gospoda nasega - ... ne mislim da znam sta bi On uradio. Vidim da je on hranio gladne shodno Njegovoj moci (ono kad je od 2-3 ribice nahranio 5-6.000 ljudi), pa i ja dajem shodno mom novcaniku.
A da mogu i vise - pa naravno da mogu. Uvek se moze vise, jel da?
I kad bi ti sad napisao koliko sam dao samo u prethodnom mesecu - ti bi onda napisao da se ja hvalim.
Bolje je da mislis o meni najgore (glumac, folirant...) nego da me hvalis.
I negde procitah: Ne gleda se na to koliko si dao nego koliko ti je ostalo!
Hoces li naci nekoga gladnog da podijelis sa njim "svoju koricu hljeba".
Jok. Nije fer da sirotinja (jos ako je i bez zuba) jede koricu. Moje iskustvo je da oni vise vole ceo hleb.
Gdje je tu sada tvoje ljudoljublje? Bogoljublje?
Nisam ti ja neki dobar primer ljudoljublja. Za to uzmi ... npr. Majku Terezu.
I nisam ti ja neki primer ni Bogoljublja. Za to uzmi ... npr. Patrijarh Pavla.
Samo izadi na ulicu i pronaci ces nekoga ko je gladan.
Ma evo ih i ovde oko mene! Pojedose mi kikiriki!  Smile
Neces mnogo lutati.
E hvala ti sto mislis na mene, da ne trosim na cipele svoje, vec da nahranimo gladne, jel da?!  Smile
Tako bi ucinio tvoj ucitelj.
Ako nije mnogo off-topic, da te pitam: Ko je tvoj ucitelj!
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@dopud

Preterano osudjujes, kao da imas pik na nekoga ili nesto bez sagledanih cinjenica, i saznanja sta je to ustvari hriscanstvo.

Jednom se nekoliko monaha isposnika molilo dugo vremena Bogu da im pokaze ima li iko drugi na svetu ko Mu bolje sluzi. A Gospod im rece idite na ovo mesto i saznacete. I On ih uputi kod jednog prostog dobrocudnog stocara. I upitase ga monasi kako on to sluzi Bogu. I on im rece, da trecinu svojih prihoda daje sirotinji, trecinu ostavlja kada ga posete stranci i trecinu ostavlja sebi. Monasi ga pohvalise i napustise.

Dakle niko nije ispoljio ni gordost ni ljubomoru! A prica jasno dokazuje da za Boga nema titule, i da obican prost covek moze biti miliji Bogu nego jedan isposnik. Dakle gde je stoji sto ti tvrdis da je svestenik veci od rudara? To nikad niko nije rekao, osim onih koji iznose optuzbe na racun hriscanstva. A svestenik i rudar se razlikuju u jednoj prostoj stvari, a to je da je svestenicki poziv tezi nego rudarski i samim tim svestenik je izlozen vecim iskusenjima nego rudar. I svesteniku ce se traziti vise talenata da vrati nego rudaru na konacnom sudu Bozijem. Jer svestenik je dao zavet na svoj poziv, a rudar nije dao zavet da ce biti dobar rudar. Iako je neko svestenik, svakako da treba biti primer doslednog sluge Bozijeg, ali ih ima koji su daleko skliznuli s puta Gospodnjeg na zalost. To opet ne daje mesta za racionalne predrasude.

Drugo govoris kao da je jedan put Hristov, a ne mnogi putevi Gospodnji. Hriscanstvo nije put blagostanja i lagodnosti, nego put patnje i stradanja. Kroz lagodan materijalisticki zivot ne moze se dostici Bogopoznaje, i dokazati da si vredan sto ti je uopste dat zivot. Svakako da je Hrist svojim primerom dao kako treba zaraditi carstvo nebesko, ali to ne podrazumeva, opet ponavaljam da ja sad istricim na ulicu, pa da vicem hodite siromasi, evo vam sve sto imam, evo vam moja kuca, evo vam ovo evo vam ono. Ili da svojim postupcima izazovem da me neko muci, pa makar i Hrista radi. Nasim zivotima upravlja Gosapod uz nasu podrsku u vidu kajanja i molitve, i naopako bi bilo ici tako kako ti govoris, jer bi to bilo iskusenje samog Gospoda, a to je hula na Duha Svetoga, koja se nece oprostiti. Hriscanin treba da je smiren, poslusan, siromasan duhom, skroman, i milostiv, privrzen ispunjenju crkvenih zapovesti i revnostan u molitvi. I kako svako ko je rekao da je hriscnanin, a ispunjava prethodno, jer prihvatio krst na svoja ledja i sledi ka uskim vratima Carstva Bozijeg. A takvih hvala Bogu, ima ih dosta i bice ih jos kako se blize poslednja vremena.

Uostalom mene je najvise potaknulo da ti odgovorim, jer si pisao kako to da ima siromaha i onih koji umiru od gladi, ako ima pravih hriscana pa prema tome ako je tako, a ima ih, znaci nema pravih hriscana. Ali upravo zato sto postoje siromasi, i postoji patanja dokaz je da ima itekako pravih hriscana, jer mozda bas ti sto pate su u ocima Gospoda najblizi. Jer sam Gospod je rekao da su vrata koja uvode u Carstvo Nebesko uska, a ne siroka. Uostalom ovaj svet ide suprotno od zakona evolucuje, tj. neevoluira nego se degradira, sto je opet dokaz ispunjenja prorockih reci Hrista o poslednjim vremenima.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile

Da, idu oni u crkvu, mole se Isusu, slazu se da je to ispravan put, ali, ipak - sve ulazu u naoruzanje!

Da, reklamiraju oni sebe kao ljudoljupce, covjekoljupce itd., ali, ipak - milioni umiru od gladi!

Da, govore oni kako su dosli u onu zemlju da pomognu tim ljudima, ali, ipak - dosli su da ih porobe!

Da, isli su oni ono onomad da oslobode Hristov grob, a to se pretvorilo u - pljacku!

Itd.

I, kako se, ovo gore pobrojano, odvija na svjetskom nivou, isto tako biva i u onoj najmanjoj opstini, dakle, bilo gdje u svijetu. Svi samo govore da im je do "toga i toga", a, na djelu, rade upravo suprotno.

I, zato, posmatrajuci sve danas poznate, istorijski poznate civilizacije i drustvena uredenja, jasno se moze zakljuciti kako je i ova nasa civilizacija jednako pokvarena kao i sve one istorijski poznate civilizacije i drustvena uredenja.

Pa da li ti smatras, posmatrano na svjetskom nivou, da oni ne bi mogli postici to da vise nema gladnih, ako bi htjeli? Ej, covjece! Otvori oci! Pa samo jedna njihova raketa bi nahranila cijeli svijet! A milioni istih se prave svaki dan!

Nema ni jednog, bas ni jednog slijedbenika Isusovog danas.

I, kao sto je sve pogresno u ovome drustvu danas, u ovoj civilizaciji danas, koja je zasnovana na podlostima i lazima, jednim nevidenim spletkama i podvalama, naravno da, iz toga, covjek, ljudska vrsta - propada!

Bioloski posmatrano, evolutivno, dakle, covjek definitivno propada. Ne treba se imati mnogo pameti, da bi se to vidjelo. Pogledaj ga samo: dovoljno je samo jednom da pokisne i odmah samo sto nije umro!

Karikatura prirode je postao covjek voden ovim prevarantima danas. 



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Citat
rabin-Jehošua, čije ime su tzv. hrišćani iskvarili u "Isus" i "Jesus" i kako-sve-već-ne.

rekao je upravo onako kao što sam pokazao ... ωσπερ ο πατηρ odnosno ως ο πατηρ (wsper o pathr) za pismene.
Nepismen sam 
Niti rabin niti ovo niti ono vec Sin Boziji.
Kao sto vec rekoh tekstovi se ne tumache bukvalno jel pricamo ovde o prevodu ili o tome sta je time Gospod Isus Hristos hteo da kaze?
A ovakve price koje nemaju smer i vise lice na bajke, smaraju me  Smile
You ain't gotta like me, you just mad
Cause I tell it how it is, and you tell it how it might be
Vidim da si nepismen, a izgleda i da si prilicno ogranicen. Naime, to sto ja pisem -- ne tebi, nego onima koji to mogu da razumeju -- jeste vrlo ocigledno:

da na grckom, na kojem je zapisano govorenje rabina-Jehošuaha, koje je on, doduse, izgovorio na aramejskom, ali koja grcka verzija je od strane sledbenika njegovih sledbenika kasnije proglasena za autenticnu, pise onako kako sam ja od pocetka govorio: "JEDNAKO SAVRSENI kao otac na nebu"

Sto se tice toga sta tebe smara, niko te ne tera da se bavis aktivnostima koje su isuvise intelektualno zahtevne za jednog dogmatu bez obrazovanja, a mozda i bez mozga (jer vecina dogmata isti ne upotrebljava).

Dakle, mani se onog cemu nisi dorastao.
Ono što znam je da su ljudi drugih veroispovedanja prvo-vekovne hrišćane nazvali hrišćanima (hristolikima) gledajući, valjda njihove dvigove. Nisu hrišćani sami sebe tako nazvali. Ali jesu usvojili taj 'nadimak'.
Priznajem da ne znam zašto im nije smetalo što ih tako nazivaju a ne 'rabino-Jehošuašćanima'!
Nisi u pravu. Prvobitne sledbenike rabina-Jehošuaha nisu nazivali nikakvim "hrišćanima" nikakvi drugi ljudi nego msu se oni sami tako nazivali, jer im se dopadalo to sto je rabin-Jehošuah bio namazan, sto grcka rec "hrist(os)" ("-os" je padezni nastavak za nominativ prideva) znaci.
@dopud
Ovu temu je pokrenuo jedan mrzitelj hriscanstva...
Budalastine...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

IC XC NI KA

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 552
Zastava
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola ROKR E1
Citat
Vidim da si nepismen, a izgleda i da si prilicno ogranicen. Naime, to sto ja pisem -- ne tebi, nego onima koji to mogu da razumeju -- jeste vrlo ocigledno:
da na grckom, na kojem je zapisano govorenje rabina-Jehošuaha, koje je on, doduse, izgovorio na aramejskom, ali koja grcka verzija je od strane sledbenika njegovih sledbenika kasnije proglasena za autenticnu, pise onako kako sam ja od pocetka govorio: "JEDNAKO SAVRSENI kao otac na nebu"
Sto se tice toga sta tebe smara, niko te ne tera da se bavis aktivnostima koje su isuvise intelektualno zahtevne za jednog dogmatu bez obrazovanja, a mozda i bez mozga (jer vecina dogmata isti ne upotrebljava).
Dakle, mani se onog cemu nisi dorastao.
  Smile Smile
Qq jos jedan lik u tripu ''ja sve znam'', nailazio sam na milion takvih, ali kad malo bolje pogledas ni sami ne znaju sta pisu!
Sta se ovde desava, postavljena je tema sa ciljem da se pokaze kako hriscani treba da budu jednaki Bogu ali sa skroz nebuloznim i pogresnim zakljuckom!Na ocigledno obrazlozenje doslo je do gubljenja pa je dat neki prevod koji je u totalu nebitan za tumacenje citata!E sad da bi se to malo uprostili radi boljeg razuemvanja moram citat da obrazlozim na ovaj nacin.
Kada bi nam neko rekao ''sijaj kao sunce'', mi bi to po Tralalalovom zakljucku trebali da shvatimo da nam je neko reko da nabijemo 1000000000 stepeni i da pozutimo i ako je ikako moguce da se transformisemo u zvezdu sto je nebulozno i nelogicno kao i njegovo tumacenje citata.Ako ne protumacimo Matejev citat alegorijski shvaticemo ga priprosto i bukvalno kao sto je to i odradjeno!Ovo je verouciteljski za decu i smatram da je vrlo jasno da se shvati!Ako treba jos se moze uprostiti!
Ja opet pitam, da li se ovde govori o tumacenju citata i njegovom znacenju ili o tome kako glasi rec Jednako Savrseni na drugim jezicima
Samo bez gubljenja i sve ce biti ok jer prevedeno i na jeziku Nameka TAJ CITAT IMA ISTI SMISAO  Smile
IP sačuvana
social share
Рeчe безумник у срцу своме: Нема Бога. Пс.(13;1)
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Po vec vise ne znam koji put -- recimo sedmi ili osmi --

na grckom,

na koji to doduse jeste prevedeno sa aramejskog, a na kojem (aramejskom) je rabin-Jehošua(h) govorio, jer nije znao grcki,

ali na kojem (grckom) su tzv. jevandjelja zapisana

ne stoji samo "savrseni kao otac",

nego stoji upravo "savrseni jednako kao otac".


Ovo nije nikakva alegorija, nego direktna zapovest.

Alegorije u tzv. Bibliji se ne bave recenicama koje sadrze imperativ, tj. direktnu naredbu.

Naprotiv, to su direktne zapovesti: ne jedi svinjetinu, rakove, skoljke, svom robu probusi uvo, ne usudi se da nosis odecu od mesavine vune i lana, jer time krsis svetost boga, u sedmi dan ne smes da palis vatru (pa ni televizor) itd.
« Poslednja izmena: 10. Dec 2005, 14:26:57 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.