Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Da li biste glasali za Komunističku partiju Josipa Broza?
Da
25%  (9)
Ne
72.2%  (26)
Nemam stav
2.8%  (1)
Ukupno glasova: 36
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li biste glasali za Komunističku partiju Josipa Broza?  (Pročitano 9880 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia krntija
ma uopšte proizvodnja je zaista postojala. danas u Srbiji proizvodnje skoro da nema i to je najveći problem, na kome se uopšte ne radi.

tačno je što kaže EC da je juga bila u dugovima, al je postojao sistem i hijerarhija. e jedino je Tito pogrešio što je sve držao u svojim rukama, tako da onda kada je umro, sve je otišlo u kurac.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3185
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
...@maradicu,secam se bila je 1979 zima.napolju sneg,kakav nisam u beogradu video godinama.
sedimo u kuci nemamo struje,a iz fabrike zmaj cuje se presa kako lupa.tito je bio ziv,i niko nije ni sanjao da nece jos dugo.ali eto nije bilo struje.

Ok, ali ne kapiram sto se ljudi generalno uhvate za jednu ili dve stvari i to vrte stalno? Jebem ja i Josku i tatu mu sa sve Jovankom.

Pitanje je da li je vecina ljudi tada bolje zivela ili gore nego danas?

Cuj nije bilo struje 1979-te? Pa 2009-te, 30 godina posle tih extremnih nestanaka te extremne ljudske potrebstine, ceo Pirot se smrzavao u sred zime. Cas nema struje, cas nema grejanja.

Sjajno. Nije bilo cokolade, 30 godina posle tita, nestasica mleka u Srbiji.

........

Koliko ja znam, a veoma malo znam, zato sto sam zadojen komunizmom izgleda, Tito je izgradio gazelu i 80% NBG-a, VMA, 5 idiota na banjici, rudo(istocnu kapiju), zapadnu kapiju(mada je ona zavrsena 1980-te), Avalski toranj, hidroelektranu Djerdap sa Rumunima, kao i orao j-22, mostarsku petlju, prugu Beograd-Bar, autoput bratstva i jedinstva, poceo izgradnju prokop stanice, poceo izgradnju metroa, itd.
Dan danas se ovo sve koristi, gazela renovirana tek prosle godine i to na jedvite jade. Ostruznica se otvara vec 15 godina. Toliko su sekli crvenu traku da ja uopste ne znam jel ta obilaznica 100% funkcionalna danas. Autoput Beograd-Subotica se gradi ne znam od kada, a kad ce biti gotov, pitajte druga Mrkija. Aj da ne pocinjem sa deonicom Nis-Skoplje, bice mnogo.
On je nekako nalazio resenje, njegove gradjevine se i danas koriste, ostale su srbima, nije ih copavi zagorac odneo sa sobom. Da je ubijao, jeste, da je terao na goli otok, jeste, covek je bio jebeni diktator ali od 5 miliona srba u titinoj Srbiji(radi lakse racunice, recimo da je bilo 5 miliona srba), bar 80% ljudi je moglo da zivi od svog rada, mozda nisu svi isli na more ali su svi mogli da skoluju svoju decu, da se lece, itd. To je nekako funkcionisalo i vecini je bilo ok. Verovatno nisam u pravu ali mi neko rece da smo mi u to vreme bili pojam madjarima, rumunima, bugarima, poljacima, rusima, pa i cesima. Danas nas kinezi hrane i oblace, kupujemo feri i daciju od rumuna, samo nam jos fali da idemo na more u Albaniju i mozemo kompletno svi u picku materinu.
Danas, umesto da je bolje, gore je. 80% ljudi ne zivi vec zivotari. Kazu prosecna plata 35k dinara. Pa meni su rezije u stanu prosecno 12k-15k mesecno, zavisi od potrosnje struje, posto se grejem na struju. Ajde da za hranu trosim 20k dinara mesecno, to je vec 32k-35k dinara. Dakle, goli zivot. Srecom imam vecu platu od prosecne, pa mogu sebi da priustim i duvan, pivo u kafani i izlete u inozemstvo. Jbg, ima se moze se.
A sta je sa ljudima koji imaju 20-25k dinara mesecno? Koliki je broj ljudi koji primaju platu koja je ispod 18k dinara? Da li je zaista 35k dinara prosecna plata? Kako se to racuna? Jel to ono: dvojica imaju platu od 100k dinara, a osmoro po 20k dinara, dakle prosek je 36k dinara? Smiley
Ja sam eto ziveo u posttitinom rezimu, daveci se cokoladicama zivotinjsko carstvo, fruktal sokovima, gumenim bombonama iz Subotice, kras expresom, kiki bombonama i naravno, svake godine Orebic, Kupari, Makarska, Split, a samo cale bio visoko obrazovan kadar u porodici, keva bila knjigovodja u nekom raspalom kombinatu. Dugovali smo tada, a imalo se za zivot, dugujemo i danas, a ne zivi se lepo.
E zato je meni smesno kad vidim internet ratnike (ne mislim ni na koga odredjeno, generalizujem), koji se jos nisu odvojili od mamine sise, tatinih 50 dinara, dedine gajbe, nisu ni vojsku odsluzili, nemaju dana radnog staza, niti su ikada radili. E kad takva osoba pocne da trtomudi o promenama i o "istoriji", pripadne mi muka i odmah otrcim na lubetube i potrazim double penetration sa Angelinom Crow. Jedino to pomaze.
...pa vidi,ja bih lagao,kad bi tvrdio,da sam u titovo vreme,kojeg se secam,a i u posttitovsko vreme ziveo lose.zivelo se od dve radnicke plate,uz pomoc potrosackih kredita ili kako su se vec zvali,oblacili smo se u Kluzu ili Beku.uglavnom se lagano moglo od prvog do prvog.sad nije bilo,kao kod tebe leti Kupari,Kvarner ili sta vec?islo se kod roditelja na selo,a tamo nije bilo frke,da se pije pepsi ili traubi soda do gadjenja.
bilo je lepo,radilo se gradilo se,mislim da je najbitnije to sto se u nesto verovalo.verovali ljudi u drzavu,verovali ljudi u sistem,verovali ljudi!verovali su pa i pod kreditima zaduzenom zemljom,ali bilo je bitno verovati.,za razliku od onih ljudi,koji su ziveli u kreditno zaduzenoj drzavi i verovali u istu,verovali u komsije,verovali u decu.... sada ljudi ne veruju nikome,ni u sta.sve bi bilo lepo,da smo iz one zemlje izasli sa ravnopravno podeljenim dugovima,a bez kapi krvi.i sto je mozda najvaznije,od nestanka struje,cokolade,praska,kafe...kod Srba je pocetkom vladavine istih nestalo,tacnije oteto dostojanstvo,koje se otima i dan danas,od strane unuka istih onih,koji su casne i postene srpske seljake i domacine,hapsili,streljali i proganjali,a samo zato sto su bili ponosni na svoje srpstvo,svoje imanje,svoje vaspitanje,veru,kralja...e,nikad ne bih ponovo glasao za one,koji su sistematski gusili,otimali,razvodnjavali srpstvo,a zarad jedne utopijske ideje,ideje na cijim krilima su neki dobili nesto o cemu nisu mogli ni sanjati.
tako dragi moj @Crowz,nisam se ja uvatio za tu 1979 i restrikciju struje,vec sam se uhvatio bas za tu gazelu,koju su napravili,iz dugova,i nije postojao nacin,da naprave i antilopu,i srnu...vec jednu gazelu,koja ni do dana danas nema upotrebnu dozvolu!bilo je lepo,kao u svakoj prici,ali ova nasa od naslova je nagovestavala tuzan,tragican kraj.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 6230
Mora se priznati da je Joska za sve vas CAR. Prvo i prvo on je rodjen Beogradjanin. Drugo on jeste stvarno posleratni beogradski mangup. Tezak zajebant, koji sada eto u penziji nema sta da radi pa zamajava javnost.
Nasledio od oca ljubav za alkohol, a od dede ljubav za zensko dupe, zivi covek svoj zivot pa kao haj da napravi neku ujdurmu da se malo zabavlja.Ceo zivot lokao i mochio, pa ste se sada animirali oko njega. Vidi mu se po faci da je mangup i po. Jebalo se njemu za komunizam oduvek. Ponavljao razred u osnovnoj skoli pa ti vidi. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Samsung XYZ1004
Ali tada se radilo, proizvodilo, izvozilo i mogo si da vracas te kredite....cim je to stalo, krediti su nam jebali kevu.
U principu, sve zemlje su zaduzene, sve imaju neke kredite, ali imaju od cega i da ih vracaju (osim ako bas ne preteraju  Smile )...nije strasno uzeti kredit i zaduziti se, ako imas plan kako i od cega ces da ga vracas.

А зашто је код нас све пропало? Јел Титов кадар управљао државом ил чији?

Држава је пропала због којекаквих Шојића, а то је све комунистичка тековина, као и све ово данас што се дешава.



Ja nisam ni reko da je to bio savrsen sistem i da bi ga trebalo vratiti, ili ne daj boze glasati za Josku  Smile ...samo da je Tito umeo da vodi drzavu i da se zivelo bolje.
A kad je on umro, Sojici su isplivali na povrsinu (mada su i dok je bio ziv bili aktivni i u velikom broju), pokrali sve, pa kad vise nije imalo sta da se krade, onda su se poklali i gurnuli narod u rat.



Dakle....neko je to lepo primetio -  Najlosija stvar kod komunizma su komunisti  Smile ...inace, na papiru, to je sasvim dobar nacin uredjenja drustva i drzave.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Тито је умео да  води државу од 60. до 75. кад је постојала воља оба блока да своју гвоздену завесу подигну мало и протурају једни другима робу испод ње не одричући се пропагандне машинерије. Онда су фору купиле и тек ослобођене колоније које су ипак зависиле од продаје сировина својим некадашњим комонвелтима али нису могли брзо да прогутају то говно па су морали да тргују преко посредника.

Пре 60. држава је била у говнима. Моја свекрва прича да је била сита као избеглица у Неготину током другог рата, а да је средином педесетих била тако изгладнела да је имала порив угристи себе за руку од глади. Мајка на фотографијама из студентских година носи сукњу сашивену од два парчета штофа, није могло да се купи довољно штофа за једну сукњу. Обућари су правили ципеле чији ђон је био од спољашње ауто гуме а сара од коже са старе ташне или кофера.

Да кажем како је отац као студент имао једну једину кошуљу и једну семестралку (вунена поло блуза) па је баба кошуљу прала увече кад се он врати, сушила је изнад шпорета и ујутро исушивала пеглом да би имао шта да обуче лети
« Poslednja izmena: 21. Jan 2011, 13:08:23 od simijon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 6230
Тито је умео да  води државу од 60. до 75. кад је постојала воља оба блока да своју гвоздену завесу подигну мало и протурају једни другима робу испод ње не одричући се пропагандне машинерије. Онда су фору купиле и тек ослобођене колоније које су ипак зависиле од продаје сировина својим некадашњим комонвелтима али нису могли брзо да прогутају то говно па су морали да тргују преко посредника.

Пре 60. држава је била у говнима. Моја свекрва прича да је била сита као избеглица у Неготину током другог рата, а да је средином педесетих била тако изгладнела да је имала порив угристи себе за руку од глади. Мајка на фотографијама из студентских година носи сукњу сашивену од два парчета штофа, није могло да се купи довољно штофа за једну сукњу. Обућари су правили ципеле чији ђон је био од спољашње ауто гуме а сара од коже са старе ташне или кофера.

Да кажем како је отац као студент имао једну једину кошуљу и једну семестралку (вунена поло блуза) па је баба кошуљу прала увече кад се он врати, сушила је изнад шпорета и ујутро исушивала пеглом да би имао шта да обуче лети
Ako dobro razmislis, on je obezbedio stoci pare. Ali stoka je volela da se qrchi, da zhdere, da se izivljava.
Popapali 'partizani' za pet svetskih ratova. Stavio sam u navodnicima, jer su jedni druge promovisali za borce a da rata nisu videli.


Kladim se da i Joska zna o partizanima samo iz filmova.
« Poslednja izmena: 21. Jan 2011, 14:05:38 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
...@maradicu,secam se bila je 1979 zima.napolju sneg,kakav nisam u beogradu video godinama.
sedimo u kuci nemamo struje,a iz fabrike zmaj cuje se presa kako lupa.tito je bio ziv,i niko nije ni sanjao da nece jos dugo.ali eto nije bilo struje.

Moguce, ja se secam tih godina nenormalnog snega, smetovi bili visi od mene kad sam bio klinac al ne secam se nestanaka struje tada. Znam da je doslo kasnije.

...@maradicu,secam se bila je 1979 zima.napolju sneg,kakav nisam u beogradu video godinama.
sedimo u kuci nemamo struje,a iz fabrike zmaj cuje se presa kako lupa.tito je bio ziv,i niko nije ni sanjao da nece jos dugo.ali eto nije bilo struje.

Ok, ali ne kapiram sto se ljudi generalno uhvate za jednu ili dve stvari i to vrte stalno? Jebem ja i Josku i tatu mu sa sve Jovankom.

Pitanje je da li je vecina ljudi tada bolje zivela ili gore nego danas?

Cuj nije bilo struje 1979-te? Pa 2009-te, 30 godina posle tih extremnih nestanaka te extremne ljudske potrebstine, ceo Pirot se smrzavao u sred zime. Cas nema struje, cas nema grejanja.

Ima i toga  Smile

Тито је умео да  води државу од 60. до 75. кад је постојала воља оба блока да своју гвоздену завесу подигну мало и протурају једни другима робу испод ње не одричући се пропагандне машинерије. Онда су фору купиле и тек ослобођене колоније које су ипак зависиле од продаје сировина својим некадашњим комонвелтима али нису могли брзо да прогутају то говно па су морали да тргују преко посредника.

Пре 60. држава је била у говнима. Моја свекрва прича да је била сита као избеглица у Неготину током другог рата, а да је средином педесетих била тако изгладнела да је имала порив угристи себе за руку од глади. Мајка на фотографијама из студентских година носи сукњу сашивену од два парчета штофа, није могло да се купи довољно штофа за једну сукњу. Обућари су правили ципеле чији ђон је био од спољашње ауто гуме а сара од коже са старе ташне или кофера.

Да кажем како је отац као студент имао једну једину кошуљу и једну семестралку (вунена поло блуза) па је баба кошуљу прала увече кад се он врати, сушила је изнад шпорета и ујутро исушивала пеглом да би имао шта да обуче лети

Pedesetih u Evropi nije nigde bilo sjajno
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Пазите једну ствар. Слажем се да је Титова заслуга подизање државе из пепела. Није био као ови сада да стрпа све себи и својима у џеп, већ је пре свега подигао земљу из рушевина. А где је погрешио? Погрешио је што је завео лошу власт, власт која без њега није могла да функционише. Распад Југославије (не само територијално) је искључиво његова кривица, јер није мислио на будућност. На страну то да су убијали људе и отимали им имовину, чиме су се намажњавали лове + се ратосиљали својих противника и затрли српски идентитет скоро у корену, па ево и 20 година после не знамо где ударамо.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Da li biste glasali za Komunističku partiju Josipa Broza?


NE.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 6230
Пазите једну ствар. Слажем се да је Титова заслуга подизање државе из пепела. Није био као ови сада да стрпа све себи и својима у џеп, већ је пре свега подигао земљу из рушевина. А где је погрешио? Погрешио је што је завео лошу власт, власт која без њега није могла да функционише. Распад Југославије (не само територијално) је искључиво његова кривица, јер није мислио на будућност. На страну то да су убијали људе и отимали им имовину, чиме су се намажњавали лове + се ратосиљали својих противника и затрли српски идентитет скоро у корену, па ево и 20 година после не знамо где ударамо.
Ne treba njemu pripisivati raspad Jugoslavije. On je video nju raspadnutu vec od pocetka.
Svi su oni vidjali to kao pitanje vremena. Jos u njegovo vreme.
Cinjenica je ipak da je balvaniji obezbedio gomile para, vise od toga sto je dobila Nemacka ili cak i vise od Marshalovog plana. Jedan dobar deo je koristio za osposobljavanje vojske, ali i dosta je dao picopevcima.
Dosta njih kukaju za Goli Otok. Pa da su Staljinu pravili s*nja, bili bi zavsili razapeti na drva, rasporeni i sa crevima obmotanim oko granja. Ovako, dobili batina, prevaspitali ih i ostali zhivi.
Njemu je bitno bilo da dovsri srpski problem koji mu je odlicno pomogao Pavelic.
Hvatanje Draze i ni groba da mu se ne zna, je simbolican za Srbe: u krecane majku vam srpsku, pa ni groba da vam se nikada ne zna.
Ali bato, to nije bio razlog da se tako ponasaju sa tim sredtvima koje je obezbedjivao.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.