Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:38:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ciganska gradska straža  (Pročitano 20118 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Reci kako Romima treba omoguciti da se skoluju na svom jeziku je cista budalastina. Nasi Romi govore jezik koji nije razumljiv za druge Rome izvan Srbije. Broj Roma koji su zavrsili fakultet je toliko mali da sve da ih skupis da predaju ne bi mogli da skupe osoblje za jednu skolu. Znaci klico, po tebi bi jedna grupa neobrazovanih ljudi obrazovala drugu grupu neobrazovanih ljudi na jeziku koji niko sem njih ne razumije i iz knjiga napisanih nepostojecim pismom. Fenomenalno!

Sanse da Rome maltretiraju su podjednake sansama da oni maltretiraju druge, narocito ako ih ima vise od 4-5 u razredu.

Rjesenje za Rome je u prisilnoj socijalizaciji. Obezbjediti Romskim porodicama stan, hranu, odjecu i sve drugo sto im treba, ali ih obavezati da bar jedan clan mora da radi, da djeca moraju biti upisana u vrtic, sto ranije to bolje, da djeca moraju da idu u skolu i produzeni boravak. Angazovatai NVO da radi sa njima, kako bi sto lakse prevazisli jezicke i kulturne razlike, ALI  i ostro kaznjavati sve one koji ne vode racuna o svojoj djeci, koji ih vade iz skole i tjeraju da prose, koji zloupotrebljavaju pruzenu im pomoc...

Klico ono sto ti volis da zaboravis je da je tokom 90-tih u Srbiju doslo mnogo djece koja nisu govorila srpski (nego slovenacki, makedonski), djece koja nisu znala cirilicu, a ucili su iz knjiga koje su bile na cirilici, djece koja su govorila i pisala ijekavski, koji su zivjeli po kolektivnim centrima ili u neuslovnim kucama i stanovima ili kod rodjaka i prijatelja, djece koja nisu imali udzbenike i skolski pribor, djece koja su upisivana u visi razred iako nisu zbog rata zavrsili predhodni, djece koja nisu znala da gdje su im roditelji, djece koja su rasla i isla skolu u Srbiji 90-tih koja se radovala struji i grijanju, a koja su ipak uspjevala da zavrse i osnovnu i srednju skolu, a veliki broj nas i fakultete. Uslovi u kojima smo mi odrastali nisu bili nista bolji od ovih koje imaju Romi u kontejnerima ali ono sto razlikuje nas od njih je ogromna zelja nasih roditelja da se obrazujemo i da po cjenu njihovih zivota zivimo bolje, a preduslov za to je u njihovim glavama bilo da po svaku cijenu zavrsimo skolu.

Romska djeca nemaju roditelje koji su spremni da se zrtvuju da bi oni zavrsili skolu. Njihovi roditelji nemaju svjest da je to nesto vazno i bitno. To je ono sto se mora promjeniti, jer bez svjesti njihovih roditelja ni djeca nemaju nikakve sanse.

IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
Citat
Obezbjediti Romskim porodicama stan, hranu, odjecu i sve drugo sto im treba, ali ih obavezati da bar jedan clan mora da radi

znači,nevredi  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
SonyEricsson k530i
nije nikada stvar bila samo u udzbenicima. da bi romi mogli normalno da se skoluju, minimalno je da imaju nastavu na svom jeziku, ekonomske uslove za zivot i da ne budu maltretirani u skoli. to je valjda civilizacijski minimum

Иди у Енглеску,Америку,Француску и тражи да се школујеш на свом језику.Да видим како ћеш да прођеш.На страну што немају кадар за то што рече Патак Дугопругаш.

sto se tice povezivanja i sposobnosti, ti si vec utvrdio da si genetski superioriniji od roma, ali takvi ti izgovori valjda prolaze u tvom okruzenju.

Ако си генетски инфериорнији од просечног Циге,шта да ти радим.

pre svega mnoge od tih kuca su dizane i na gradskom zemljistu i to bi trebao da znas, ali recimo na cukarici je broj objekata koji se grade bez dozvola svake godine sve veci. pri tom i oni objekti koji su presli u svojinu gradjana nisu bili otkupljeni od njihove strane nego je prosto drzava ukinula rezim gradskog zemljista i to jos uvek nije svugde uradjeno do kraja. i tu se placala manja naknada od trzisne cene

(....). Ako lokalne samouprave budu odlučivale o tim zahtevima dosadašnjim tempom, kojim su, na primer, beogradske vlasti do sada rešile samo oko pet odsto prijava, potrajaće dok ne saznamo šta će se dogoditi milionu nezakonitih zdanja širom Srbije, od kojih je oko 300.000 samo u glavnom gradu.

Бесправно дигнути на градском земљишту се углавном руше.Види под случај Плави мост.Што управе за урбанизам нису у стању да реше ништа,тј. да легализују је проблем неефикасне државе.Људи зидају на свом плацу,морају негде да живе.

to je posebna tema, ja govorim ovde o gradjanima srbije. ali kada pricamo o onima koji su dosli - onda je tu najvise izbeglica, a tvoj stav o njima - da im se kaze "mars!" mi se iskreno gadi i treba da te bude sramota

Е ја говорим да је највећи тих Рома интерно расељено у Србији,тј. да долазе из Врања,Лесковца итд.И сад Београд мора да се брине о њима?Ја говорим да је гомила њих дошла из Бугарске,Румуније итд.За стварне избеглице колективни смештај па даље да се сналазе,као што су се и Срби сналазили.

ajde se vrati pa procitaj pitanje, ako vec hoces da odgovoris, ako neces, onda nemoj da pises besmislice

Питање ти је глупо.Већина грађана Србије има документа осим Цигана.Који неће документа,јер пола није одавде нити може да докаже да су уопште одавде,кад имају документа подлежу законима,социјалне службе би могле да им узимају децу,плаћали би казне,и као што рекох не могу да лове у мутном као до сада.

А чим би неко да их натера да се понашају као грађани ове земље,одмах скачу душебрижници као ти и крећу о људским правима.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
znaci neverovatno, uvek sam bio protiv bilo kakve degradacije manjina, ali sad ispade da smo mi degradirani. Ne razumem zasto uobicajene sluzbe nisu dovoljno pogodne za odrzavanje reda i mira u tom naselju. Znaci treba socijalnoj grupi koja i ovako ne postuje ni jedan zakon zemlje u kojoj zivi, jos i dodatno stvarati posebne uslove za zivot, koji bi bili po njihovoj meri, i jos o trosku budzeta?

Djilas rece da ce dobiti kontejnere samo ako upisu decu u skolu...
Dobice i zastitu ako se klone karton naselja...



Posten dogovor... ali... cisto sumnjam da ce potrajati, jer kako sam cula, one kontejnere u Boljevcima su palili lokalni Romi koji imaju kuce i imanje i postene su gazde... nisu zeleli da im cergari kvare ugled...

posten dogovor ?!?  Smiley 1 Smiley 1 ne samo shto ce srbi placati skolovanje njihove dece , nego treba da im placaju vodu i struju ?!?  Smiley 1

mi smo stvarno gradjani 10.reda u ovoj zemlji .....

Nemo tako, ko ce da ti svira po svatove  :mrgreen:Nisi upucen u problematiku. Imam prijatelja koji se bavi radom sa njim i oni su veoma specificni (da ne kazem cudni)... obicno u njihova karton naselja ili cigan male ne mozes ni da udjes ako ti to "glavni" ne dozvoli... cak i kada je raspodela humanitarne pomoci u pitanju... ako on kaze "ne moze" dzaba i dobra volja i to sto bi je vecina rado prihvatila.

Ljudi zaposleni u drzavnoj administraciji koji se time bave to dobro znaju. E sad, glupo bi zvucalo da drzava to tako i napise... pa su zamotali u formu "neka oni odluce u koga imaju poverenja"... dosadasnji neformalni "lideri" ce sada postati serifi, i to uz podrsku drzave. A ima i logike - neka se bakcu sami sa predsobljem, sto mi da se zezamo.  Smile

I za kraj, ako se setimo njihovog "kralja nekretnina" kome su placali da bi mogli da podignu kartonjeru, vec vidim ogroman prostor za manipulaciju i punjenje necijih dzepova.

Srbija u malom  Smile
Inace u Hrvatskoj su tako resili da su im dali svoje organizacije i sad kad se zale na nesto, samo im kazu: "Pa imate svoju organizaciju". Pa onaj ko je pametniji nece dati da ga zezaju pa ce da se uklopi u obican svet

Postize se to da ce im se mangupisanje zakonski ozvaniciti...ko  garantuje da ta straza nece maltetirati svakoga ko se priblizi naselju a kasnije se izvade na svoju "funkciju". Ovo je gore nego civilne patrole u Italiji.

Pa da postoje "white" straze u nekim naseljima ko da ih ne bi maltretirali ako bi prolazili tamo

Zasto bi se iko priblizio njihovom naselju?  Smile

Niko bez potrebe il posla, sta ce tamo?


moja zemlja je srbija , na tvoju zalost  Smile


Ne bi nikad pomislio tako nesto  Smile


Kod mene su bila dvojica koji su nekako progurali sve prozivke i zavrsili skolu... jedan je zavrsio srednju i sada taksira a drugi je zavrsio arhitekturu... a opet, oni su bili romi iz socijalizovanih porodica, ziveli su u stanu, njihovi roditelji su bili zaposleni... nije za poredjenje sa ovima sa dna egzistencijalne lestvice.


Ja se secam, jednom sam radio preko studenjaka ko klinac i video kako neki tip jahebava jednog Roma jedno po sata, al tako zesce da stvarno nije normalno. I posle pitam druge, hebote, ovaj Rom za glavu vislji od one pi*ke, mogo bi mu ruku iscupati a ovaj sedi kul i slusa. E, hebi ga, bio Rom poreklom sa Kosova, i da mu samo lupi samarcinu, odletio bi sa posla. A to bilo pre rata.  Smile

Moze biti... verovatno ih je sprovodio Mengele  Smile

Moze da se sporvede test na Kubi, tamo ima isto dosta sarenila, pa da vidim sta bi pokazao.

Keва ми је социјални радник и између осталог бави се материјалним обезбеђивањем породице или како већ то зову ... дакле социјална помоћ. И њено виђење, које није засновано на једном или два Цигана које знамо као претходно наведана, већ дугом сарадњом са истима јесте да сви они, без изузетака желе само да на кукање добију неку помоћ на коју ''имају право'' ... а тражење шљаке ... може али јуче. Једноставно линија мањег отпора.

Није њих систем направио таквим какви јесу.  Smile

Sistem, sistem. Koliko Srba kuka kako nema posla, kako ovo kako ono, svelo se na kukanje i svi cekaju da vlada krene da deli nesto besplatno. Da vidis po Nemackoj istocnjaka koji samo pruzaju ruku i kazu: "po zakonu mi pripada, to su moje pare". A kad ih vidis, po njima se vidi da ti nikad nece ni poceti da traze posao. A zale za istocnom Nemackom i pricaju kako je zapadna Nemacka fasisticka tvorevina a ovi dan danas odvajaju za njih  Smile

JA se ne slazem sa vama... Njih je sistem takvima napravio...
I ne samo njih, vec i 90% gradjana Srbije koji cekaju da im neko nesto da... besplatne akcije, besplatne udzbenike, stanove solidarnosti, regres, markicu i topli obrok, zdravstveno i socijalno osiguranje, trinaestu platu, novogodisnji dodatak, ....

naravno...ti si u ovih 10% Smile

Kolko znam Aneu, ona to sigurno jeste

Nekako me sve podseca na film "Distrcit 9", svaka slicnost puka slucajnost   Smile
« Poslednja izmena: 06. Nov 2009, 16:48:25 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.27
@Tom_Cat, jel ti imas problem sa njihovom lokalnom policijom ili si samo rasista?  Smile

Sta govore ove vesti? Otvori danas bilo koje novine, pa pogledaj hroniku... a onda prelistaj za celu nedelju, pa sve tako do pocetka godine... i silovanja i kradja koliko hoces, kada izvadis procenat koliki je udeo romske populacije u tome, dobices da je srazmeran broj roma i "belaca" u odnosu na ukupan broj koliko pripadnika populacije ima.

Ajmo mi na temu  Smile

tu gresis silno,znam jos neke koji se hvataju za te tkzv statistike,prave statistike moze da dobije u supu ili sudu a tamo je taj broj frapantan u odnosu na populaciju
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:38:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.