Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Chiron - Skola kompjuterske animacije i 3d kompjuterske grafike???  (Pročitano 40629 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 68
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Da li mozes da navedes par linkova od likova koji su pohadjali kurs pa da svi vidimo kakvi su njihovi radovi?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 271
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
http://www.chiron.co.yu
imas desno Galeriju, to su sve radovi ljudi koji su zavrsili kurs 3D1, nisu tu svi radovi, samo oni odabrani. Pored toga ima i par animacija koje su radili oni koji su zavrsili 3D2.
Dakle to su finalni radovi koje je student obavezan da uradi do kraja kursa kako bi pokazao ono sto je naucio za ta 3 meseca.
Mog finalnog rada tu nema zato sto iz nekog misterioznog razloga na drugim racunarima izgleda kao da nema osvetljenja, a kod mene izgleda bas onako kako sam ja zeleo. Tako da bih morao da radim na nekom od tih da bih ga podesio kako valja...

btw jedna od poenti koja se uci u skoli jeste da se sve radi optimizovano, tako da i ovi radovi nisu renderovani 10 + sati vec ispod sat vremena.

ps: moj rad se renderovao prvobitno 4:58 min, pa vi vidite. Ono sto cete nauciti, oni koji odu na kurs, jeste da nije sve u V-ray-u ili Mental-ray-u... programima koje svi koriste za render i ciji renderi traju po citav dan samo jednog frame-a
« Poslednja izmena: 14. Feb 2007, 14:41:14 od malek54 »
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 68
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Tu si u pravu potpuno!!! Mnogi se zanose da ce oni sami da prave animirane filmove i speciajlne efekte koje vidjamo u njima. Za to ti treba mnogo umrezenih racunara i grafickih stanica da izvuku sve to. Cak i tada rendering se radi dugo,dugo. Cilj je da odradis nesto brzo a da to bude zadovoljavajuceg kvaliteta. Jedino tako se mozes izvezbati. U stvari oni bi trebali da ti pokazu tehniku kojom ces ono sto si zamislio u glavi staviti na ekran. Dakle ti moras da mislis korak unapred a ne da nesto brljas i eksperimentises a nemas pojma sta radis, osim ako se ne zezas.

A sta podrazumevaju pod mentorskim kursom animacije?

Da li moze neko da se zaposli sa tim kursevima u npr. gradjevinskoj firmi da radi animacije idejnih projekata?

Cuo sam da je i sudska animacija veoma cenjena na zapadu. (nesto je i kod nas radjeno u slucaju pogibije ona dva vojnika u kasarni).











IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung Neki shit
ja cu sada iz zajebavanja da pocnem da pravim spot...mislim pravicu gomilu animiranog materijala koji cu ako bog da..da iskoristim u nekom spotu...za to ce mi trebati circa 9 godina  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 271
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
@Peconi83
Mentorski kurs je nastao kada je moja grupa zavrsavala kurs, tako da nisam potpuno upoznat sa time. Bolje se raspitaj u skoli nego da ti ja dajem dezinformacije.

Sto se tice zaposlenja. Sa 3D1 ti mozes da se zaposlis bilo gde, gde je potrebno realizovati nesto kao sliku, bio to enterijer, exterijer ili bilo sta sto poslodavcu padne na pamet. Sa 3D2 i 3D3 takodje, samo moci ces da izvrsavas kompleksnije zahteve, animacije, composing i slicno.
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 68
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sta mislis o Yucad-ovom kursu za AutoCAD? Ako nisi cuo za njih idi na:

www.yucad.com

Zasto se ne organizujete (kao neki sindikat 3d modelara i animatora) pa na taj nacin da razmenjujete iskustva, namestate jedni drugima poslove (npr. ako neko ne moze nesto da uradi pa pita drugog ko zna i podele kintu a i razmenjuju znanje) itd?

Mislim da ako se nastupi sa dobrom cenom na stranom trzistu mozete da dobro zaradite svi.

Ne znam da li si cuo ali suska se da na jesen krece Chironov fax za 3d animaciju.

Da li koristis tablet i olovku kada crtas ili za sada radis samo alatima u programu.

Da li vam u Chironu daju da kopirate razne plug-inove koji ne dolaze uz ogoljenu verziju programa?

Sta je po tebi najvaznije kada je u pitanju 3D animacija (svetlo, kamera, dinamika)? A kada se radi 3D fotografija? 

Malek hvala ti na odgovorima!!!
 
« Poslednja izmena: 14. Feb 2007, 19:23:57 od peconi83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 271
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Nije to losa ideja, samo jedna stvar. Kod nas kupci ni ne znaju sta mogu da dobiju, a arhitekte su skoro a sve imale kurs na faxu o 3dmax-u, tako da oni rade realizacije tipa: stol se sastoji od 5 kocki malo razvucenih i uklopljenih i slicno. Ako je musterija zadovoljna, zasto bi on platio nekome da mu to uradi posteno.

Cuo sam za fax i ta prica je pocela prosle godine. Koliko sam ja saznao bice to standardni fax. Ljudi koji su isli na kurs pre toga imace popust i slicno.

Na sta si mislio, da li koristim tablet i olovku kada crtas? Ako mislimo na isto, praksa je da prvo nacrtas ono sto osmislis kako bi bolje i preciznije to uradio u 3d-u, ako vec nemas sliku toga.

Sto se tice plug-inova, ne, ne koristimo ih upravo da se ne bismo oslanjali na njih. Sve to sto plug in uradi mozes ti sam da uradis, samo ces ga na ovaj nacin bolje razumeti, i bolje kontrolisati (bolje poznavati maya-u). Ako ti nesto treba, onda sam napises tu skriptu, koju planiras da koristis kako bi ti olaksala posao. U maji sve moze da se isporgramira, bukvalno sve, tako da to je prednost nje u odnosu na ostale programe.

Nisam validan da pricam o 3D animaciji, obzirom da nisam pohadjao taj kurs. Ja licno volim da pravim razliku medju tim pojmovima. Sto se tice animacije, bitna je fizika pokreta. Sto se tice fotografije, bitan je kvalitet modela i textura. A svetlo i kamera dolaze posle. Ne treba ih koristiti da bi se prikrile mane modela, textura ili animacije. Vec da bi postigao svoju zamisao tj. upotpunio sliku ili animaciju. Sto ne znaci da su ne bitni, samo ja ne volim da dajem prednosti jednome ili drugom. Sve ima svoju ulogu i tako ga treba posmatrati.
To je licno misljenje.

ps: mozda bi mogli ovde da okupimo ljude sa bureka koji se bave 3D-om...
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 68
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
U vezi tableta i olovke - mislio sam da li koristis tablet i olovku npr genius ili wacom-ovu da odmah crtas na racunaru ili crtas na papiru pa posle to doterujes u mayi? Mozda koristis blueprint-e?

Definitivno si u pravu kada kazes da poslodavci ne znaju kakve mogucnosti moze neko da izvuce iz ovih programa. Za to krivim arhitekte i gradjevince koji blage veze nemaju sa ovim programima, tj znaju onoliko koliko im treba na faxu da odrade njihove radovei i takvi likovi poistovecuju 3dsmax i mayu sa autocad-om (najbojle je kad kazu brate to ti je sve isto vazno je od cega je beton). Inace imao sam prilike da vidim 20-tak diplomskih radova sa arhitekture - ono je zaista smejurija. Ja sam ozbiljnije pisao moj maturski rad u gimnaziji (npr. materijali koji se koriste kod objekta sa projekta su aluminium jer je on atraktivnog izgleda i dugog veka trajanja i slicni diletantski odgovori. Zaista je obrazovanje otislo u kurac!!!

Sto se tice okupljanja ljudi sa bureka ja sam za!!!

Trebali bi se organizovati kao sindikat i tako nastupiti na stranom trzistu. na taj nacin bi ste mogli stvoriti reputaciju 3d modelara i animatora u nasoj zemlji pa bi vam u zavisnosti od vase organizovanosti i neke velike kuce mogle ponuditi ozbiljne projekte (ne mislim da bi pocetnici mogli da rade nesto suvise ozbiljno ali bi to mogli da rade iskusni u ovoj oblasti a vi da ucite od njih). Problem je sto ovde jos vlada mentalitet da komsiji krava bude ko civava pa niko ne zeli nista drugom da pokaze i svi misle da sve znaju a u stvari nemaju pojma (cast izuzecima). Ali kada bi se mnogo glava skupilo na jednom mestu svi bi profitirali.











IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 584
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
peconi ja sam sa gradjevine, za arhitekturu ne znam ali na gradji mi znamo sta radimo...A mayu ne koristimo za projektovanje jer nema potrebe. Za projektovanje niskogradjevinskih konstrukcija u 3d koristimo nadogradnju za cad koja se zove gcm koju je isprogramirao jedan gradjevinac odavde, moj asistent. Najnovija verzija gcm-a se smatra za najbolji softver za tu vrstu modelovanja u 3d i maya i ostali  mu ne mogu prismrditi. Gavran civil modeling(gcm) se prodaje svuda po svijetu, kupuju ga eglezi australijanci, ameri, prvo zato sto je najbolji a drugo zato sto je najjeftiniji. Kosta 6ooo eura plus nadogradnje svaka po par hiljada eura dok konkurentski softver kosta 23000 eura, i losiji je.
Takodje u autocadu postoje nadogradnje za  projektovanje metalnih drvenih a-betonskih, to su sve gradjevinci programirali tako da im je u tome najlaksi i najbrzi rad....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 68
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ovo nije tema o tome. Ja ti govorim o animaciji. Pobrkao si loncice. Ovo ti nema veze sa projektovanjem vec vise lici na reziju i glumu. U stvari koliko sam uspeo da shvatim to se i uci na 3d2 i 3d3! Vi sa gradjevine se drzite svojih tehnickih crteza i planova, nemam nista protiv.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.