Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Chiron - Skola kompjuterske animacije i 3d kompjuterske grafike???  (Pročitano 40612 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 271
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
...Gavran civil modeling(gcm) se prodaje svuda po svijetu, kupuju ga eglezi australijanci, ameri, prvo zato sto je najbolji a drugo zato sto je najjeftiniji. Kosta 6ooo eura plus nadogradnje svaka po par hiljada eura dok konkurentski softver kosta 23000 eura, i losiji je.

Huh 6000eura + po par hiljada eura za nadogradnje i nije toliko jeftino, obzirom da Maya kosta 6000 eura i ne trebaju nadogradnje...
Peconi i ja smo pricali o realizaciji 3D-a, da li kao slike ili animacij3, a ne o projektovanju. Za to postoje posebni programi. Prednost maya-e, u polju prezentacije projekta kupcu, je u foto realisticnosti. Sto se mene tice svako radi kako mu vise odgovara ili isplati, ali verujem da nema puno ljudi, koji se bave arhitekturom ili gradjevinarstvom, a da znaju da naprave foto realisticnu prezentaciju svog projekta. Sto bi ustvari bio plus tom projektu. Vidjao sam dosta prezentacija, i to bi proslo kod nekoga ko je upravo izasao iz pecine... nazalost i prolazi jos uvek. Profesionalno bi bilo uraditi prezentaciju projekta u 3D-u i da to izgleda kao da je slikano ili pak animaciju pa da kupac moze malo i da "proseta".
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 68
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Upravo tako malek!!!

Bas sam pre neki dan pricao sa nekim likom koji studira gradjevinu i kada je poceo da mi prica kako on radi animacije i radi projekte u 3d (u autoCAD-u) i kako je to super sto on to radi i kako se svima dopada...vreme kao da je stalo. Ja sam imao blazeni izraz na licu, vise mi nije bilo vazno sta taj covek prica. Samo sam klimao glavom dok mi se pogled gubio u daljini...Srbijo najlepsa bajko, Srbijo oce i majko...

Inace ja sam pristalica ideje Miodraga Kuzmanovica (baje iz Sveta Kompjutera) da se napravi virtuelna simulacija Srbije sa nazivom SimSerbia! Samo ne znam ko bi isprogramirao skript za pravljenje gluposti jer je on u Srba nadprosecno kompleksan! Glavni skript bi izgledao ovako:

10 DO something stupid
20 ANOY whole world
30 GOTO 10
...

P.S. Problem sa ljudima sa ovih prostora je sto SVI misle da SVE znaju.

       Gradjevinci pazite da vam beton ne zagori!!!

Malek kralju na cemu sad radis? Da li se specijalizujes za nesto (kadriranje, animacija objekata, ljudi, fluida, automobili)?

 
« Poslednja izmena: 15. Feb 2007, 21:02:58 od peconi83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 271
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
hehe Smiley imas pravo peconi  ^^ Cak mislim da bi to ovde bila najigranija igra, jebes wow Smile Ja sam imao slicnu ideju, samo Beograd, ali moze i to ^^.

Pa kao sto si video, do sada sam radio enterijer. Sada prelazim na modelovanje ljudi-humanoida, samo je tesko naci blueprints za tako nesto, pa cu morati da slikam nekoga. A o specijalizaciji cu da razmisljam tek kad naucim sve, pa budem u stanju da biram. Za sada modelovanje ljudi, pa cemo videti kako ide. Smiley

Nego sta bi, jel upisujes Chiron... ili vec studiras nesto?
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 68
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
    Moram malo da obnovim znanje sto se tice crtanja. Nije mi to problem cak ima i mnogo dobrih knjiga da se kupi na tu temu. Mislim da je to najvaznije. Kada znas da crtas i kada imas dobar osecaj za prostor onda nije nikakva mudrost koristiti alate poput maye, renderman-a itd.

Fora je u tome sto meni nije frka da dam toliki kes ako ce mi neko zaista pokazati kako za sto krace vreme da napravim ono sto sam zamislio. Ne mislim odmah gde cu i kako da se zaposlim sa tim. Mogu cak i da budem samostalni umetnik pa da radim izlozbe i sta vec ne. Mislim da je prava stvar ako covek moze da odvoji toliko kesha za sva tri kursa. I naravno da vezba, vezba i vezba.

Malek sto se tice humanoida predlazem ti da se manes blueprintova za pocetak jer ces izgubiti osnovu ljudske anatomije(ako je vec imas onda je ok) sto je presudno za humanoidnu animaciju (moras da spoznas kako stoje misici i kako se oni gibaju pri pokretu, tada ces lako moci da npr napravis nekog nabildovanog baju, nekog grbavca ili neku sisatu ribetinu...), vec vidi ako mozes da nabavis knjigu "Anatomija za umetnike" izdavac: Mono&Manana.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
@peconi
mozda probam da uradim to u Warcraft World Editoru  Smile
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 68
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Bokac smo da te obavestim da posedujem sva autorska prava na brend SimSerbia, ako mi ne verujes proveri u zavodu za zastitu autorskih prava i intelektualne svojine. Tuzicu te keve mi! Sorry!!!

Salim se naravno, radi sta hoces ali moras priznati da ideja nije losa...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 68
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pitanje za Maleka: da li znas neku dobru knjigu za Photoshop i CorelDraw?

Sta da radim sa Mayom (da je prcam)? Da li si koristio neku knjigu za Mayu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 271
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
hehehe, mogu da ti preporucim online tutorials za te programe. Sto se tice maye, pa ... ako nadjes nacin, javi mi... Smile
ja licno nisam koristio knjige, samo skripte koje smo dobili u skoli. Pored skole ti ne treba knjiga. Nije onaj fazon, idite kuci i naucite lekciju sa te i te strane iz te i te knjige...

Upravu si za anatomiju, ali to tek kada usavrsis, pa pocnes da radis detalje. Ja cu prvo da pocnem sa modelovanjem glave. To kad usavrsim, onda ide telo ili delovi tela prvo. Na kraju, kada dodje do animacije, tek onda cu razmisljati o skladu misica i kad sta i kako ide Smiley
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 68
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mislim da me nisi razumeo Malek! Moras da naucis dobro da crtas ljudsko telo i onda ce ti modelovanje biti laganica! Upravo tako nesto ti treba da bi dobro modelirao i pozicionirao usta nos oci udove polozaj tela itd. Samo ti nabavi ovu knjigu fenomenalna je!

Da li planiras na nabavis graficki tablet i olovku? Mislim da bi ti oni dobro dosli za korekcije. Pogledaj sajt:
www.wacom.com

Koliko su ti tutoriali koje posedujes pouzdani? Koji je to nivo (pocetni,srednji,napredni)? Mislim da li su sveobuhvatni kao sto je npr neka knjiga? Bojim se da mi ne ostanu neke rupe kada je u pitanju znanje iz photoshop-a i corel-a. Odakle si ih skidao? Kolika je velicina?

Ako hoces malo da produbis znanje iz crtanja i slikarstva preporucujem ti knjigu:
"Vestina crtanja i slikanja" izdavac: Mono&Manjana

Malo je skuplja (3.000 dindz), ali je ekstra. Sva je ilustrovana i u boji i bas je dobra za osnovu. Naucices vise o stilovima crtanja i slikanja sto ti moze prosiriti vidike. Ti odluci.

Kojim rasporedom se odvija nastava u chironu (kojim danima, vreme pocinjanja nastave, trajanje, kad su predavanja a kada vezbe itd.)?
« Poslednja izmena: 17. Feb 2007, 00:01:51 od peconi83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 271
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Kada sam rekao tutorijale, nisam mislio nesto nalik na knjige koje ce te nauciti programu. Photoshop, kao sto sam vec rekao, ima par alata i opcija (par koje non stop koristis + mnogo vise) i sve je u njihovom kombinovanju, tako da ja tutorijale koristim kada mi je potrebno da uradim nesto novo u photoshopu sto ne znam. Za to sluze i umeju da budu efikasni, a google je najbolji izvor istih.
I slazem se s' tobom sto se tice knjige, crtanja i ePen-a samo jos uvek ne nalazim potrebu za time (jos uvek...)

Citat
Kojim rasporedom se odvija nastava u chironu (kojim danima, vreme pocinjanja nastave, trajanje, kad su predavanja a kada vezbe itd.)?

http://www.chiron.co.yu

Najbolje da pogledas na sajtu, ako vec nisi, zasto sto su se promenile stvari malo.
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.