Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 07:51:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Černobilj - "zona smrti" za avanturiste  (Pročitano 21520 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Nokia 
hoces da kazes da to nije stetno?
jel ti citas sta ja pisem????

ja sam reko da ne postoji gama zracenje tamo!i da visina radijacije ne oznacava koje je zracenje u pitanju.
naravno da je stetno.ali samo ako se duze vreme covek izlaze tim kolicinama.

vazi.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
 Smile    Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Cinjenica je da je atomski lobi to dobro zataskao. U organizaciji za atomsku energiju u Becu Rusi su dobili upustvo od Gorbacova da kazu sve sto znaju, medjutim, zapadnjaci su ih toliko nagovarali da smanje stetu dok ovi to nisu korigovali brojku na dole.
Nuklearna tehnologija je u principu pola veka stara i dogadjale su se manje ili vece katastrofe tako da su sistemi usavrseni. Ali ajde da kazemo da u Sahari je moguce da se napravi za deo novca solarna elektrana skoro iste snage kao nuklearna. Tamo padne od 3000 do 5000 Wati na kvadratni metar, treba samo gomila ogledala, servo motora i upravljacka jedinica. Uz to kotao i najskuplji deo, turbina. Medjutim, kad bi se to pokrenulo, to bi bila prilika da zemlje treceg sveta relativno jeftino rese energetske probleme bez nuklearne energije i nafte. Mnogo je lakse drzati te zemlje u zavisnosti o tehnologiji i energiji i terati ih u sto dublje dugove koje ce da placaju koncesijama za dijamante, naftu (koju nisu u stanju da sami prerade ili crpe), rude itd.
Cak i da neko pokrene takvu ideju, doci ce neko sa koferom para da preokrene politicare u zemlji da potpisu neke daleko nepovoljnije ugovore da bi pokrili potrebe za energijom.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Nokia 
Smile    Smile

nemoj pogresno da me shvatis. ocigledno o vrstama zraka znas mnogo vise od mene .
ali sta bi se recimo desilo ljudskom organizmu ako bi u sadasnjim uslovima , na nekoj turi , provede tamo recimo 3 ili4 sata ?
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Cinjenica je da je atomski lobi to dobro zataskao. U organizaciji za atomsku energiju u Becu Rusi su dobili upustvo od Gorbacova da kazu sve sto znaju, medjutim, zapadnjaci su ih toliko nagovarali da smanje stetu dok ovi to nisu korigovali brojku na dole.
zapadnjacke komisije i agencije(ukljucujuci tu medjunarodnu agenciju za nuklearnu tehnologiju) su ubrzo posle nesrece dobile pristup da dodju i licno vide akciju,i kada je akcija zavrsena,u svetu je od strane eksperata ocenjena kao jako dobro odradjen posao,iz razloga sto se na vreme reagovalo(evakuacije jesu kasnile,ali je masovna akcija gasenja pocela iste noci,posle dojave vatrogasaca da ne mogu sami i da su bolesni) i zbog uspele misije da se spreci kontakt reaktivnih materijala sa drugim i time dodje do nove,prave male nuklearne eksplozije,i trece-zbog uspesne akcije zaustavljanja radijacije i stetnih materija da dodju do podzemnih voda u zemljistu koje je Polesje puno i time izazovu opste ozracenje regiona.jeste poginulo dosta ljudi,i porazboljevalo se jos vise,ali bolje od toga(misleci na samu akciju) nije moglo,a da se ne probije rok i dodje do nove katastrofe.cak su i zapadnjaci to rekli.
Citat
Ali ajde da kazemo da u Sahari je moguce da se napravi za deo novca solarna elektrana skoro iste snage kao nuklearna. Tamo padne od 3000 do 5000 Wati na kvadratni metar, treba samo gomila ogledala, servo motora i upravljacka jedinica. Uz to kotao i najskuplji deo, turbina. Medjutim, kad bi se to pokrenulo, to bi bila prilika da zemlje treceg sveta relativno jeftino rese energetske probleme bez nuklearne energije i nafte. Mnogo je lakse drzati te zemlje u zavisnosti o tehnologiji i energiji i terati ih u sto dublje dugove koje ce da placaju koncesijama za dijamante, naftu (koju nisu u stanju da sami prerade ili crpe), rude itd.
Cak i da neko pokrene takvu ideju, doci ce neko sa koferom para da preokrene politicare u zemlji da potpisu neke daleko nepovoljnije ugovore da bi pokrili potrebe za energijom.
svaka na mestu.
u Severnoj Africi se moze iskoristiti taj potencijal i napraviti elektrane koje ce proizvoditi brdo energije,ali,naravno,mocnim zemljama i energetskim korporacijama u njima to nije u interesu.
doduse,trenutno se gradi neka velika solarna elektrana,ako se dobro secam,na granici Egipta i Libije,ali i za to su rekli da je i oko toga bilo koskanja,i pokusaja ubacivanja trece zemlje,jer svako oce deo kolaca.zato je najbolje napraviti vise elektrana,ali,naravno,za to trebaju pare.
nemoj pogresno da me shvatis. ocigledno o vrstama zraka znas mnogo vise od mene .
ma,dobro,ok,ok.nisam ja ni mislio nista lose,niti bio sarkastican.  Smile
Citat
ali sta bi se recimo desilo ljudskom organizmu ako bi u sadasnjim uslovima , na nekoj turi , provede tamo recimo 3 ili4 sata ?
nista.jer,kao sto i sama kazes-radi se o turi,gde se ide na mesta koja imaju dovoljene kolicine radijacije.zato je pored vodica,tu uvek i jedan MVDovac(vojnik) koji pazi da neko ne zaluta,ili pak pokusa da se priblizi vojnim objektima(posto je i toga bilo,pa su ih Ruski(da,Ruski,u saradnji sa Ukrajinskim) specijalci zaduzeni za cuvanje starog radara i vojnih objekata,hvatali i ispitivali.)
jedino bi kod nekih osoba to moglo da poveca njihove sanse da dobiju neki rak(ako su skloni ka tome).
e,sad,tesko da bi to prouzrokovalo neku bolest,cak i kod nekoga ko je imao/ce imati rak,ali bi to izlaganje moglo da podstakne i poveca sanse za komplikacije,ili pojavu bolesti.verujem da ces se kao sestra sloziti sa mnom u tome.
i zato sam ja i rekao da svako ko razmislja o toj turi treba prvo da proveri ima li sklonosti ka nekim karcinomima,i konsultovati lekara,jer nikad se ne zna.sa zdravljem nikada ne treba rizikovati.bez obzira kolicki rizik bio.
« Poslednja izmena: 14. Avg 2010, 20:56:45 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.11
sandra, idi na stranicu koju sam okacila na ovoj temi da vidis sta je to tamo i kako moze da se ode na turu a da se ne izlazes nikakvoj opasnosti Wink  izuzetno zanimljiv blog o devojci koja tamo stalno odlazi na motoru Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
najbolji sajt za one koji razmisljaju da odu na turu,ili pocetnike koji bi da proucavaju Zonu je www.pripyat.com ,koji su osnovali bivsi stanovnici Zone,i koji pruza dosta informacija o svemu sto bi turiste ili neupucene moglo da zanima.(za detaljnije izucavanje i informacije,naravno,mora se traziti jos izvora)
na njemu moze da se nadje i odsek "Posete Zoni" koji pruza informacije o turama.
evo kako izgleda program ture:

Programm:
9.00 Meeting near Kozatskiy hotel, 1/3 Mikhailivska St., Kiev.
10.40 Checking documents at the check point “Dytyatky” – entrance to the Zone
11.00 Arrival in Chernobyl town. Short information briefing.
11.30 Start to 10-km Zone, Visiting of viewing platform Chernobyl Nuclear Power Plant
13.30 Visiting Pripyat, the story about life in the city before the accident on ChNPP, evacuation.
17.00 Lunch in Chernobyl town - optional (cost $10 US (80 UAH) – not included in price of the tour)
18.00 Passage through check point “Dytyatky”. Checking your clothes and shoes on radiation.
Back in Kiev about 20.00.

Cost of participation in a trip - $140 US (1120 UAH)
The maximal size of the group - 16 people.

Reception of applications and registration of participants is carried out by means of the on-line system Chernobyl Zone!

postoji vise tura,i vise agencija koje ih organizuju,pogotovu u zadnjih par godina.no program je za sve gotovo isti,samo sto mozda cene malo variraju.

koga zanima,mogu i detalje da mu kazem.i kao sto rekoh,uvek se ide u pratnji vodica i MVDov(a)ca.
« Poslednja izmena: 14. Avg 2010, 21:14:47 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.11
meni je zanimljivija devojka koja vozi kavasaki  Smile   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
meni je zanimljivija devojka koja vozi kavasaki  Smile   Smile
pa,dobro...  Smile Smile
meni su najzanimljiviji specijalci koji tamo rade i cuvaju.  Smile Smile
elem,Elenina reportaza je dobra,ali ima i mnogo detaljnijih i boljih reportaza sa tih specijalnih poseta,poput njene.
« Poslednja izmena: 14. Avg 2010, 21:21:28 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
A izvinite samo jedno pitanje: Ko je toliki mazohista da bi zeleo da ide u Cernobilj?  Smile

Ja razumem da ljudi zele da vide Novi Zeland ili pak Maldive ali ko bi dodjavola zeleo da ide u Cernobilj  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 07:51:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.