Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 02:08:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Černobilj - "zona smrti" za avanturiste  (Pročitano 21545 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
ako je nekom do cernobilja
neka se uzivi u ovo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Nokia 
ne mogu da verujem da bi ljudi isli tamo. na mesto koja je masovna grobnica i mesto koje je izoblicilo toliko dece  Smile

kao kad bi meni neko ponudio turu u jasenovac , da vidim kako su mi pretke mucili i ubijali  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
meni je vise fora zbog ogromnog napustenog grada
nego zbog tamo neke havarije ili sta ti ja znam
a i bilo bi lepo posetiti mesta na kojima sam bio u igrici  Smile
recimo kao virtual jenna  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Nokia 
meni je vise fora zbog ogromnog napustenog grada
nego zbog tamo neke havarije ili sta ti ja znam
a i bilo bi lepo posetiti mesta na kojima sam bio u igrici  Smile
recimo kao virtual jenna  Smile

e bas si lud  Smile

sem toga sto je to katastrofa koja i dalje cuci iza sarkofaga to je i mesto sa visokom radijacijom . ne bi valjda isao tamo da se ozracis ? Smile

inace u zgradama postoji velika koncentracija x zraka , neki dzepovi , rasprse se vetrom ...zamisli dune vetar  Smiley 1
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
bilo bi mi jako zanimljivo
ali bez odela tesko da bi isao
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Citat
ja bih u Zoni zeleo da posetim i jos neke druge objekte,poput preko-okeanskog radara Duga-3,vojnog otpada,fabrike radija,kasarne i PVO baterija,a,naravno,sve je to zabranjeno i strogo cuvano,tako da nije bas ono sto bih zeleo.
Smile
procitaj malo bolje,pa ces shvatiti da to sto se nudi u programu nije sve ono sto bih ja zeleo da vidim,tako da ne bih isao na takvu turu,jer mi ne bi dali da gledam sta ocu.
sto i razumem,jer su vojni objekti tamo,pogotovu radar Duga-3,i dalje aktivni i cuvani,nego samo konstatujem.
mislim da nije u pitanju uticaj zracenja ili slucajnosti ili bilo cega...kad malo bolje razmislis nije svejedeno se naci u gradu gde je mnogo ljudi stradalo,gde su se radjala deformisana deca a gde danas ne zivi niko (mislim na obicne gradjane) zamisli taj trip jbt,okolo tebe zgrade,skole,lokali,fabrike i sve je prazno sa tom jezivom mrtvackom tisinom  Smile Smile Smile mislim da je to razlog njihove panike i ostalog...
pa,da,to je to.
znas kako,da imam 70 i kusur godina i da recimo bolujem od neke neizlecive bolesti prikupio bih sve dozvole i usao u samo srce reaktora tj tamo gde je sve pocelo,kad vec umirem onda da umrem k'o covek  Smile Smile Smile voleo bih obici cernobilj ali naravno da je to koliko toliko bezbedno...

btw imam rodjaka koji je radio tamo i koji se nalazio u tom susednom valjda gradicu kad se dogodila eksplozija,kad je dosao ovamo svi su ocekivali da dobije rak ali evo i dan danas je ziv i zdrav tako da... Smile
pa,sto se tice reaktora,bas u njega tesko da bi mogao da udjes,no,kolko znam,njegova hala je vec odavno ociscena i vremenom su se u njoj vrsili gradjevinski radovi,i to i u skorije vreme,kada su se pravile pripreme za izgradnju Novog sarkofaga,tj-metalnog luka oko cele elektrane koji ce zameniti privremeno resenje napravljeno neposredno posle nesrece,tzv. "sarkofag" sastavljen od teskih metalnih ploca i greda koji je obuhvatio celu reaktorsku halu i pomocna postrojenja u glavnoj zgradi elektrane.
btw imam rodjaka koji je radio tamo i koji se nalazio u tom susednom valjda gradicu kad se dogodila eksplozija,kad je dosao ovamo svi su ocekivali da dobije rak ali evo i dan danas je ziv i zdrav tako da... Smile
pa,dobro,svako drugacije podnosi radijaciju,ko i svaku drugu bolest.sem toga,duzina izlaganja je uvek bitna kod radijacije,tj-uvek je opasnije hronicno,produzeno zracenje,nego akutno,tj-kratko. osoba koja se ozracila velikom kolicinom,ali na kratko,ima vece sanse za pun oporavak nego osoba koja se duze vreme izglagala,pa makar i maloj kolicini.
ne mogu da verujem da bi ljudi isli tamo. na mesto koja je masovna grobnica i mesto koje je izoblicilo toliko dece  Smile

kao kad bi meni neko ponudio turu u jasenovac , da vidim kako su mi pretke mucili i ubijali  Smile
nekome je to interesantno.postoji gomila razloga zasto ljudi zele to.moj razlog je bio fasciniranost tim mestom i nesrecom i zelja da licno vidim nesto sto sam proucavao dugo vreme.
sem toga sto je to katastrofa koja i dalje cuci iza sarkofaga to je i mesto sa visokom radijacijom . ne bi valjda isao tamo da se ozracis ? Smile

inace u zgradama postoji velika koncentracija x zraka , neki dzepovi , rasprse se vetrom ...zamisli dune vetar  Smiley 1
netacno.
u CAEZu vise nista ne cuci.Reaktor 4 je ugasen,ociscen i delimicno demontiran posle nesrece,a u radu su ostali jos reaktori 1,2 i 3 koji su bili u funkciji i napajali Kijev do 2000. godine,kada su i oni ugaseni.Reaktor 4 i njegova hala su u toku same akcije zatrpani hiljadama tona maltera,betona i peska,tako da je vec tu upijena dobra kolicina radijacije.potom su par meseci kasnije izveli drugu akciju ciscenja,kada su takodje napravili i sarkofag.
uostalom,u CAEZu stalno ima ljudi.do 2000. je bio pun tehnicara koji su radili sa drugim reaktorima,no i posle toga je stalno pod nadzorom i radovima.svakog danavoz dovozi par stotina radnika i tehnicara koji odrzavaju preostalu aparaturu i vrse pripreme za izgradnju Novog sarkofaga.bar je tako bilo do skora,mozda ih je sad manje,buduci da ce uskoro cela elektrana otici pod metalni luk novog sarkofaga.
radijacija i dalje postoji tamo,ali je u granicama dozvoljenog.bar u kratkim intervalima.

sto se tice koncentracije X zraka o kojima ti pricas,a i ona Elena na svom blogu,to je takodje netacno.
u Cernobiljskoj nesreci je najvecu stetu prouzrokovalo raspianje stetnih materija i gasova u vazduh.vecinu tih smesa,cinio je Cezijum 137,izotop Cezijuma,koji jeste otrovan i radioaktivan,ali emituje samo alfa i beta zracenje.ne gama.Cernobilj nije bio toliko opasan zbog gama zraka,jer ih nije ni bilo,vec zbog ogromih kolicina materije izbacene u vazduh koje su emitovale alfa i beta zracenje,koje su mnogi ljudi uneli u organizam putem hrane ili vazduha,i time se otrovali.
a dzepova radijacije ima,ali su ture isplanirane tako da se turisti ne priblizavaju njima.



slika unutrasnjosti hale reaktora 4,iz 90ih,na kojoj se vide tehnicari elektrane koji vrse godisnju inspekciju ugasenog reaktora.i to je dokaz da je veci deo radijacije tu,bar onde gde ljudi ulaze,ociscen.u pozadini se vidi glavna metalna ploca sarkofaga izgradjenog par meseci posle nesrece.



slika kontrolne sobe jednog reaktora,od pre par godina,posle gasenja preostalih reaktora i jedinica,i demontiranja opreme.svake godine se nekolko puta vrse ovakve inspekcije,pogotovu u zadnje vreme,zbog priprema.

ako nekog zanima,mogu da okacim jos slika,ili informacija.
« Poslednja izmena: 14. Avg 2010, 22:10:55 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Nokia 
Citat
netacno.
u CAEZu vise nista ne cuci.Reaktor 4 je ugasen,ociscen i delimicno demontiran posle nesrece,a u radu su ostali jos reaktori 1,2 i 3 koji su bili u funkciji i napajali Kijev do 2000. godine,kada su i oni ugaseni.Reaktor 4 i njegova hala su u toku same akcije zatrpani hiljadama tona maltera,betona i peska,tako da je vec tu upijena dobra kolicina radijacije.potom su par meseci kasnije izveli drugu akciju ciscenja,kada su takodje napravili i sarkofag.
radijacija i dalje postoji tamo,ali je u granicama dozvoljenog.bar u kratkim intervalima.

sto se tice koncentracije X zraka o kojima ti pricas,a i ona Elena na svom blogu,to je takodje netacno.
u Cernobiljskoj nesreci je najvecu stetu prouzrokovalo raspianje stetnih materija i gasova u vazduh.vecinu tih smesa,cinio je Cezijum 137,izotop Cezijuma,koji jeste otrovan i radioaktivan,ali emituje samo alfa i beta zracenje.ne gama.Cernobilj nije bio toliko opasan zbog gama zraka,jer ih nije ni bilo,vec zbog ogromih kolicina materije izbacene u vazduh koje su emitovale alfa i beta zracenje,koje su mnogi ljudi uneli u organizam putem hrane ili vazduha,i time se otrovali.
a dzepova radijacije ima,ali su ture isplanirane tako da se turisti ne priblizavaju njima.



u nasim gradovima najvise izmerena radijacija Gajgerovim brojacem je do 20 mikrorengena na sat.
uselu nedaleko od Cernobila izmereno je 50 do 70 mikrorengena na sat.

Citat
Mnoge građevine nisu sigurne zbog sklonosti padu, ili imaju zarobljene džepove intenzivne radijacije. Opasno je ulaziti u njih bez dobrog brojača radijacije – predmeti mogu biti jako kontaminirani, naročito u stanovima čiji prozori gledaju prema nuklearki. Postoje i mjesta na koja se niko ne usuđuje doći. Takva mjesta su Crvena šuma i gradsko groblje. Ljude koji su tamo sahranjeni, rođaci ne mogu obići, jer je, osim ljudi, tamo pokopano i prilično radioaktivnog grafita iz srca reaktora. To je jedno od najotrovnijih mjesta na Zemlji.
gradic Cernobil - merac meri do 80 mikrorengena



Citat
Dolazim blizu reaktora. Očitavanje na asfaltnoj podlozi je između 500 i 3.000 mikrorendgena, zavisno gdje stojite

merenja do 300 puta veca od prirodnog okruzenja.

Citat
Sarkofag će ostati radioaktivan još najmanje 100.000 godina. Trajanje egipatskih piramida je 5.000 do 6.000 godina. Svaka kultura ostavlja nešto čovječanstvu, nešto besmrtno; judejska epoha nam je ostavila Bibliju, grčka kultura filozofiju, Rimljani su doprinjeli zakonu, a mi ostavljamo Sarkofag, konstrukciju koja će nadživjeti sve ostale simbole naše epohe, i može trajati duže od piramida.

Očitavanje Gajgerovog brojača nam govori više nego čitanje izvještaja UN-a





koja svrha Eleninog laganja ?

IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
a sta oces da kazes time?
to sto je visok nivo radijacije  u odnosu na normalne nivoe ne znaci da je u pitanju gama zracenje.rekoh vec da tamo nema gama zracenja.
a razumljivo je da okolna priroda bude ozracena kada ona nije ciscena.ali CAEZ i njegova hala jeste.

i procitaj opet sta sam napisao pre nego sto pocnes da me optuzujes da kazem da Elena laze.
ja nisam rekao da laze,samo da je pogresila.
rekla je da se okolo nalazi gama-zracenje,sto je greska,jer gama zracenje nikada nije emitovano tamo!
i rekoh da visina radijacije nema nikakve veze sa vrstom zracenja,tj-visok nivo ne znaci da je u pitanju gama zracenje.
« Poslednja izmena: 14. Avg 2010, 20:15:05 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Nokia 
a sta oces da kazes time?
to sto je visok nivo radijacije  u odnosu na normalne nivoe ne znaci da je u pitanju gama zracenje.rekoh vec da tamo nema gama zracenja.
a razumljivo je da okolna priroda bude ozracena kada ona nije ciscena.ali CAEZ i njegova hala jeste.


hoces da kazes da to nije stetno?
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
hoces da kazes da to nije stetno?
jel ti citas sta ja pisem????

ja sam reko da ne postoji gama zracenje tamo!i da visina radijacije ne oznacava koje je zracenje u pitanju.
naravno da je stetno.ali samo ako se duze vreme covek izlaze tim kolicinama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 02:08:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.