Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 20:04:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Boziji Narod  (Pročitano 31807 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Nokia Luvmya 520
Ne svatam ko je tu onda uopste bog?, dali je to Isus, ja sam zakljucio po tvom da je to isus, ili je to ustvari ista osoba, bog=isus. Ako je tako zbog cega se onda isus naziva sin boziji?
A ustvari dali uopste ima Boga, jer sam si naveo da "kako neko moze da bude sin necega sto ne postoji (nije postojao) ".
I kako nesto moze biti oplodjeno duhom? To mi isto nije jasno?
Odakle ti taj izvor da su Srbi prvi imali moc govora?
Sve je bas zbrkano,
Naravno, to i ja kazem kako "Gospod Bog Isus Hrist" moze da bude u isto vreme i "Sin Gospoda Boga", to znaci da je sam sebi otac, i ta nebulozna prica je u potpunoj suprotnosti svega sto je Isus govorio, on je konstantno ponavljaio da je Gospod njegov Otac i da zasluga za sve pripada njemu, i da Isus radi sve sto mu je
Otac dao da radi, Isus je u sluzbi Gospoda, a ne Gospod, nenmoze Gospod da bude neko ko ima svog Boga Gospod je gazda i vlasnik svega, a ne Sin, evo neopevano jednostavnog objasnjenja Isusa o
6000 godina covecanstva od kada je Bog/rec dosla u coveka, covecanstvo je parabolom predstavljeno kao
vinograd ;
" Drugu priču čujte: Beše čovek domaćin koji posadi vinograd, i ogradi ga plotom, i iskopa u njemu pivnicu, i načini kulu, i dade ga vinogradarima i otide.
34 A kad se približi vreme rodovima, posla sluge svoje k vinogradarima da prime rodove njegove.
35 I vinogradari pohvatavši sluge njegove jednog izbiše, a jednog ubiše, a jednog zasuše kamenjem.
36 Opet posla druge sluge, više nego pre, i učiniše im tako isto.
37 A po tom posla k njima sina svog govoreći: Postideće se sina mog.
38 A vinogradari videvši sina rekoše među sobom: Ovo je naslednik; hodite da ga ubijemo, i da nama ostane dostojanje njegovo.
39 I uhvatiše ga, pa izvedoše ga napolje iz vinograda, i ubiše.
40 Kad dođe dakle gospodar od vinograda šta će učiniti vinogradarima onim?
41 Rekoše Mu: Zločince će zlom smrti pomoriti; a vinograd daće drugim vinogradarima, koji će mu davati rodove u svoje vreme.
42 A reče im Isus: Zar niste nikada čitali u Pismu: Kamen koji odbaciše zidari, on je postao glava od ugla; to bi od Gospoda i divno je u vašim očima.
43 Zato vam kažem da će se od vas uzeti carstvo Božje, i daće se narodu koji njegove rodove donosi.
44 I ko padne na ovaj kamen razbiće se; a na koga on padne satrće ga.
Ova prica objasnjava da sin nije Gospodar, da ce Gospodar da dodje, a ne da ce "Sin da se vrati, drugi put",
i da jevreji nisu vise Boziji Narod, nego narod iz kojeg je Gospodar, koji ne moze da bude jevrejin.

znaci da su "hriscani" tako pobrkali loncice i tako sami sebe protivrece da je to vise smesno nego zalosno.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Svi Pravoslavni narodi su Boziji Narodi.Jer Bog otac je poslao svog Sina Spasitelja naseg Gospoda Isusa Hrista na zemlju.I on je postao jedan od nas jer je bio u svemu isti kao mi osim u grehu.I kroz njega i Njegovo stradanje Otac je i nas Usinio kako govori Ap.Pavle u Poslanici Galatima.Znaci svi smo sinovi tj.narod Boziji.(Mi koji ispravno ispovedamo Hrista).A danas ima mnogo onih koji isticu voje Srbovanje na taj nacin sto smo mi nebeski narod.A sta je sa ostalim pravoslavia?A jedan od najvecih Srba svih vremena Sv.Vladika Niolaj kaze da je nemoguce biti Srbin bez Hrista i Sv.Save.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1465
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
mob
Apple iPhone 6s
Mali off.
Interesuje me zasto Srbin mora biti samo pravoslavac? Zbog cega Srbin ne moze biti katolik, naprimer?
U Grckoj, grk moze biti i katolik i pravoslavac.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ja sam citirao Vl.Nikolaja.Ova misao se nalazi u njegovim misionarskim pismima.A po Ducicu postoje srbi rimokatolici a to su danasnji Hrvati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.37
mob
Nokia 950
Citajuci temu nisam primetio da je neko diskutovao o tome zasto su Srbi "BozijiNarod",nekoristite ovu temu da skrnavite Bozije ime...!  Smile

Licno mislim da su Srbi samoprozvani "Boziji Narod",crkva medjutim ima drugacije misljeje...

Pre i za vreme drugog svetsko rata Srbi i Jevreji su pod istim nebeskim svodom ziveli ravnopravno.Nacisticka borba protiv Jevreja nije bila i zelja Srba te nas je slicna sudbina sve cekala.Jevreji su podneli najvece zrtve u ovom ratu a Srbi su zbog neutralnosti ili pak pravednosti prema  Jevrejima deo tog njihovog stradanja osetili.Zato se cesto pominje "koncetracioni" logor Jasenovac.Da se razumemo logori su bila mesta gde su ljudi,predvidjeni za prisilan rad,bili stacionirani.Za sve narodnosti prisiljen rad je zapravo to i bio,dok je za Jevreje to bio logor patnje i smrti pa i nama Srbima kao narodu koji ih je podrzao.Srbija nije stala uz mocnike faraonskog lika i pridruzila se sinovima Izrailjevim pa je zbog toga bila kaznjena.Jasenovac o tome govori.Jevreji o tome govore kako su Srbi prepoznali Boga Izrailja i da su zbog toga NebesniNarod.Cinjenice da se iz radnih logora ljudi vracaju zivi i nije bio slucaj Srba,nacisticki antihristi stavili su nas u isti lonac sa Jevrejima sto je zapravo tacno a koliko mi zbog toga NebeskiNarod ostaje pitanje na koje stvarno strucni ljudi trebaju da odgovore.Kako smo delali tako ce nam biti i tako ce nas zvati.
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ja bih pre rekao da smo mi Novi Izrailj.Kad kazem MI mislim na Pravoslavne kako i govori Biblija.A zaista smatram glupo da se poistovecujemo sa narodom koji je ubio Bozijeg sina,pa Stefana...Monogi su Srbi spasavali Jevreje cak Vl.Nikolaj.Ali to je duznost pravoslavih.A svima je i poznato da je II sv.rat bio uperen protiv pravoslavih i konacnog unistenja Sv.Rusije i da bi Bogoubice Jevreji dobili svoju Drzavu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1465
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
mob
Apple iPhone 6s
Ja sam citirao Vl.Nikolaja.Ova misao se nalazi u njegovim misionarskim pismima.A po Ducicu postoje srbi rimokatolici a to su danasnji Hrvati.
Pa ako postoje Srbi rimokatolici zasto se onda zovu Hrvati, zasto se ne zovu Srbi?
Ne znam dali me svatas, Srpske nacionalnosti , tj. Srbin a rimokatolik.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Ant.com
zato sto se nazalost SPC odrekla svih Srba koji nisu pravoslavni. zato i imamo izmisljene nacije.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1465
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
mob
Apple iPhone 6s
Nazalost.
Hvala na odgovoru
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
 
Pa ako postoje Srbi rimokatolici zasto se onda zovu Hrvati, zasto se ne zovu Srbi?
Ne znam dali me svatas, Srpske nacionalnosti , tj. Srbin a rimokatolik.
Prvo je Vatikan pokatolicio Srbe desno od Cetine.Onda je Strosmajer napravio Zargrebacku Akademiju,pa je zatim uzeo srpske pesme i nazvao ih Hrvatskim.Onda su Srbi sa kajkavski naglaskom poceli sebe nazivati Hrvatima...Oda je dosao prvi Sv.Rat kada su Rimokatolici Srbi ratovali protiv Srba pravoslavnih,pa ti isti poceli nasilno pokrstavanje Srba pravoslavnih onda je dosao novi Rat kada su ti novokrsteni bili Ustase.Pa su opet vrsili sada ne pokatlicavanje vec pohrvacivanje i dosao je novi rat kada pobili ono malo Pravoslavnih Srba i proglasili svoju drzavu,koja nema nikakve Istorije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 20:04:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.