Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 01. Maj 2024, 11:07:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bog - politicki nekorektan !?  (Pročitano 14416 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 208
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ovaj... o cemu se ovde prica???...
costa tuzicu te administratoru za rasizam, ako se meni brani da citiram zaratustru i da kazem da je Bog mrtav, nemas ni ti pravo da propagiras rasizam... (licno mi nesmeta)
... drugo... skrenuli ste izgleda s'teme... otisli ste u teske vode nekrofilije... ja licno nemam nista protiv toga - tolerantan sam prema svim bolestima (mogu cak da vam preporucim neki film (horor) na tu tematiku); ali imajte obzira da ovde ima ljudi sa slabijim stomacima!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Ko spominje rasizam?

Ne znam ko ti brani da vices da je Bog mrtav. Danas je mnogo lakse govoriti da je Bog mrtav nego da je ziv. Koliko ja znam, a bili smo svedoci toga u periodu 45-90, mogao si na sav glas da vices po ulicama Bog je mrtav. Uzviknes li da je ziv, odmah te posalju u kazamat ili na goli Otok.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
LG 4X HD
Na srecu to je trajalo samo 45 godina,nije mnogo u poredjenju sa vekovima u kojima bi da viknes da je bog mrtav ili ne postoji bivao spaljen na lomaci
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Razliku izmedju spanske inkvizicije i jugoslovneskog komunizma ja ne vidim. Uostalom doslo je vreme kada ako kazes da je Bog ziv bivas ismejan. To vreme je nastupilo i nece se zavrsiti, a doci ce i vreme kada ce biti zatvarani i proganjani svi koji bud ispovedali veru u Boga.
« Poslednja izmena: 28. Mar 2006, 15:22:53 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
LG 4X HD
nije to bilo samo u Spaniji, a nekome ko je vernik ne bi smelo da smeta sto je ismejan
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Iz Spanije je poteklo, a bilo je i u Italiji mozda i u Francuskoj. Svejedeno inkvizicija se nije doticala Istocne Pravoslavne Crkve.

Pravom verniku to i ne smeta svakako. Zato ubuduce kada budu ismevani i oznaceni od drustva pravi hriscani ce to hrabro podnositi i nece dizati bune i ciniti osvete.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1752
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@nemam pojma
prvo, pozdrav  Smile
Ruka ti se pozlatila!
 Smile
pa, ljude svakako treba ceniti po delima, a ne po onome sto pricaju.
lako je obecati, malko je teze obecanje sprovesti u delo.
ali ima i poslovica'vo se veze za rogove, a covek za rec'
Dobro si ti ovo rekla.

Za razliku od mene koji ljude držim za reč iz prostog razloga što i sam pazim šta pričaim i šta obećavam,
nekako osećam i mislim da je Bog ... neću reći tolerantniji već nešto 'jače' od toga ...
više ljude voli i dozvoljava im da ne urade šta su rekli.
Dozvoljava čoveku i da se predomisli, kao u onoj priči koju je Gospod ispričao.
Konstantin je nesumnjivo imao zasluga i za hriscanstvo i za crkvu, sta god da je privatno 'ispovedao'.
zasto da ga ne kanonizuju? jer je verovao u boga Helija? jer se smatrao ravnim bogu? ma to su sitnice... Â  Smile
sto mu to ne bi oprostili?
 
Ovo što ću ti sada napisati se ne bazira na dovoljnoj količini znanja da bih stao iza svog mišljenja.
"Imam svoje mišljenje ali se ne slažem sa njim".  Smile

Elem, u trenutku proglašenja osobe za svetog čoveka, on/ona je definitivno a neki put i duuuuugo - mrtva (za ljude).
Tako da se ne može reći da ta osoba ima 'vajde' od toga.
Da li vernici onda ili danas imaju koristi iz činjenice da je car Konstantin proglašen svetim?
 Smile
Teška je ovo hrana za moj mozak!
Mislim da imaju, i to zavisi od vernika do vernika.
Naime onim verujućim koji prihvataju činjenicu da je car Konstantin sada svetitelj
zato što tako kaže crkva - neće se u molitvi setiti sv. Konstantina. I nikom ništa.
Oni verujući koji njegovo svetiteljstvo prihvataju kao realnu činjenicu
opitom proverenu od strane drugih verujućih - i sami će ući u tu molitvenu praksu.
Njima slede blagoslovene konsekvence.

(E, kad ovo pročitaju ... pametniji od mene .... pregaziće me ko plitak potok!)  Smile
meni tako nesto ne bi oprostili  Smile
 
Nemoj tako.
vera+ vlast
sreca za hriscanstvo sto je postojao. od vojskovodje je postao car ogromnog Rimskog carstva, jer je bio sposoban ratnik, strateg i diplomata. stvorio je imperiju, uredio drzavne poslove, zakone, olaksao zivot seljacima, vojsci dao drugacije zadatke i privilegije... a verskom tolerancijom ujedinio etnicki sarenoliko rimsko carstvo.
Stvarno mnogo znaš o ovom čoveku!
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 208
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
"Telo pravednika ce sijati kao sunce, a telo gresnika ce biti mracno i crno" - rasizam !!!

sloboddno  vi nastavite sa vasim nekrofilicnim fantazarijama,
ali dotaknite se ponekad i teme!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Ja nisam rekao da ce telo belaca zasijati kao sunce, a telo crnaca ce biti mracno. U buducem zivotu nema belaca , crnaca niti drugih rasa. Rec je o pravednicnima i gresnicima.

Sta bi ti hteo da ja kazem na tvoju temu? Prvo malo da razjasnis svoj prvi post pa cemo moci onda mozda nesto i diskutovati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
@Costa, stoji uglavnom to sto si rekao, a evo zasto je Bugaroubica:

(Vasilije II je mnogo ratovao, bilo je tu i gradjanskih ratova i onih sa spoljnjim neprijateljem. kazu da mu nije bio cilj da ga vlastiti narod voli, vec da ga se plasi. sa ove vremenske distance se moze reci da je ucinio mnogo dobra za svoje carstvo)

Najveci protivnik bio mu je bugarski 'samozvani' car Samuilo, cija su osvajanja zapretila da ozbiljno ugroze vizantijsku vlast na Balkanu... ratovalo se tu mnogo, godinama, i na kraju-
slom Samuilovog carstva i unistavajuci udarac desio se 1014.god u kanjonima Belasice posle duzih borbi. Samuilova vojska je tu opkoljena. car Samuilo se spasao i dosao do Prilepa, dok je veci deo njegove vojske izginuo. ne mali deo dospeo je u zarobljenistvo.
... na zaista grozan nacin je car Vasilije proslavio pobedu: zarobljenicima, navodno oko 14000 ih je bilo, iskopane su oci. svakom stotom je ostavljeno po jedno oko da bi poluslepi mogli one oslepljene odvesti caru u Prilep.
prica dalje kaze, da je car Samuilo, kada je ugledao ovu povorku, doziveo mozdani udar (tj. 'udarila ga kap') i posle dva dana je izdahnuo.

naravno nije samo Vasilije II bio surov vladar!
... pretpostavljam da nije kanonizovan zato sto je manastirima oduzimao posede, tj. nastojao je da ogranici sirenje manastirskog veleposednistva  Smile
jednako kao sto se borio protiv moci i jacanja vlastele   Smile
iako je ocigledno za hriscanstvo imao velikih zasluga (pokrstavanje Rusa, osnivanje arhiepiskopije...)
no on je sve mocnike trpao u isti kos i jednako ih tretirao. mnogo je bio namcorast   Smile


... a sto se tice mostiju, kad vec pricamo o koloritu, ne izgledaju bas lepo.
posto je uslov da su dehidrirane i smolaste, sve imaju neku tamnu i ruznu boju i maloj deci ulivaj strah a ne strahopostovanje
ako gresim, ispravite me   Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 01. Maj 2024, 11:07:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.