Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Blokiran Filološki fakultet  (Pročitano 10721 puta)
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
LG Nexus 5
Ajde?

A koji su to fakulteti po nemackama i italijama 500-600 evra?

I kod nas ima rudarski fakultet, cena sitnica - 45 000 dinara, faks fizike 50 000. Drugarica studirala u Engleskoj, godina kostala 5000 funti, drug u Norveskoj placa 4000 evra.

Sve je to divno i krasno u Italiji i Nemackoj, samo ako ne upadnes u neki studentski internat ili kako se vec zove, voleo bih da znam koliko se placa iznajmljivanje nekog stana u Minhenu na primer ili u Torinu? I koliko ti treba mesecno para za neki najnormalniji zivot, bez dzema i leba po 2-3 nedelje mesecno na meniju.

Sto se tice fakulteta u Srbiji, cene nisu proporcionalne kvalitetu nastave u bar 80% fakulteta i visih skola. Ja kapiram da se studenti svih fakulteta udruze i da protestvuju zbog previsokih skolarina ali su mi recimo smesni protesti pred oktobar 2, zbog tezeg ili nepravednog upisa u narednu godinu.

« Poslednja izmena: 17. Okt 2011, 23:32:40 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Neko ovde jednom rece - uglavnom sviraci i dzabalebarosi protestuju,ostali faksevi cute i uce.

Kad bolje razmislim,i jeste tako.


Da su u pravu,u pravu su.Pisao sam vec o tome,i necu opet.Skolarine su previsoke,no ono sto mene posebno nervira su dvostruki standardi i maltretiranje studenata sa uslovima za budzet.

No... evo,gledam danas,svi ostali faksevi uglavnom cute i rade,ako i oce da promene nesto,cekaju velike proteste,pa onda salju svoje studente.Samo ovi sa gornjeg Studentskog trga,Filoloski i Filozofski uvek nesto mrse.

A video sam i kako protestuju.Deo njih bleji u hodniku,deo obicno na Platou(sad je hladno,ali leti sta se sve moze tamo videti...  Smile ),a deo sara grafite okolo.
Nekada "solidarnost sa grckim (ne)radnicima(dodato "ne")",do skora "znanje nije roba",a sad "blokada" i slicno.  Smile


Jaki mi intelektualci,bore se za svoja prava blejanjem i saranjem tudje imovine.  Smile Mrsomudi i nista vise.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
LG Nexus 5
[Off obrisan]

Za medjusobno samaranje imate PP.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Ajde?

A koji su to fakulteti po nemackama i italijama 500-600 evra?

I kod nas ima rudarski fakultet, cena sitnica - 45 000 dinara, faks fizike 50 000. Drugarica studirala u Engleskoj, godina kostala 5000 funti, drug u Norveskoj placa 4000 evra.

Sve je to divno i krasno u Italiji i Nemackoj, samo ako ne upadnes u neki studentski internat ili kako se vec zove, voleo bih da znam koliko se placa iznajmljivanje nekog stana u Minhenu na primer ili u Torinu? I koliko ti treba mesecno para za neki najnormalniji zivot, bez dzema i leba po 2-3 nedelje mesecno na meniju.

Sto se tice fakulteta u Srbiji, cene nisu proporcionalne kvalitetu nastave u bar 80% fakulteta i visih skola. Ja kapiram da se studenti svih fakulteta udruze i da protestvuju zbog previsokih skolarina ali su mi recimo smesni protesti pred oktobar 2, zbog tezeg ili nepravednog upisa u narednu godinu.



Evo kako je u Berlinu. sve ukupno 250-300 evra semestar, uracunato u tu cenu mesecna karta za javni prevoz. Studenti obicno nadju sobu sa njih par i placaju 200-300 evra sve djuture. Neke obicne sljake tipa recepcionar u hostelu ili kafic 5-8 evra.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
 Smile

гуглао сам две и по секунде и нашао да је семестар на неком берлинском универзитету за политичке и социјалне науке или тако неки слични курацпалац тричавих 2225 евра Smile

то су мандарине приче као кад је ономад лупетао да просјаци у немачкој имају бесплатан стан,храну,комуналије и да их стално у државном трошку воде на летовање на мајорку Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 18. Okt 2011, 13:32:22 od mrgec »
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.202
Najjači su mi ovi komunisti po potrebi. Kada je reč o besplatnom obrazovanju, zdravstvu, socijalnim davanjima onda su levičari da bi se postideli Lenjin i Marks zajedno. Međutim, kada je reč o demokratiji, liberalnom kapitalizmu i ostalim populističkim temama, onda se razgoropade i koriste izraz komunjare, kritikujući sve iz tog perioda uključijući i besplatno školovanje. Hteli ste zapad, u Americi ne postoji kategorija "studenti koji se finansiraju iz budžeta", stipendije su isključivo privatne i odobravaju ih firme u kojima posle moraju da rade 5-10 godina nakon studija. Ovde svi žele da im bude plaćeno obrazovanje i da bez ikakvih obaveza prema državi uredno napuste Srbiju nakon završetka fakulteta. Za sve studente koje država finansira, uveo bih potpisivanje ugovora, po kome u slučaju napuštanja zemlje do 20 godina nakon završenih studija, mora državi da se vrati novac u visini godišnje školarine koju plaća strani državljanin puta broj godina studiranja.

Pa da. Treba uvesti zakon da se drzavi mora (koliko toliko) otplatiti trosak besplatnog skolovanja.
Mada opet - gdje ti mladi ljudi uopste da rade. Neki bi mozda i prihvatili tu varijantu ali nema posla a kamoli plate.


A i onda ce strane agencija za trt-mrt da navale kako je to uskracivanje prava i sl.
« Poslednja izmena: 18. Okt 2011, 13:34:01 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
то су мандарине приче као кад је ономад лупетао да просјаци у немачкој имају бесплатан стан,храну,комуналије и да их стално у државном трошку воде на летовање на мајорку Smile Smile Smile

Pa ne vodi ih niko na Majorku, idu ljudi sami. Sta ces, dobija od drzave placen stan i 300-400 evra za zivot. A prosjaka ima, ganferi sa Balkana koji jos uvek pricaju da su iz Bosne i da je tamo rat  Smile
Al dobro, za tebe Berlin ko i Njujork il Tokio, tvoje selo lepse od Pariza  Smile

гуглао сам две и по секунде и нашао да је семестар на неком берлинском универзитету за политичке и социјалне науке или тако неки слични курацпалац тричавих 2225 евра Smile

Vidis, okacis link pa da budes uverljiv  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Apple iPhone SE 2020
srednja skola i fakultet nisu obavezni... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Eat this

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 842
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Nokia 
Kada bi studenti tražili da im država omogući posao preko npr. omladinske zadruge, kako bi moguli da izmire obaveze po osnovu školarine, ja bih to podržao. Ovako, preko leba pogače, ne ide. Šta više, da sam na mestu ministarstva prosvete, lopticu bih prebacio na nivo samih fakulteta. Sav novac koji daju studenti za školarine neka ide direktno na račun fakulteta i koristi se za isplatu zarada asistentima i profesorima. I onda lepo, kada god požele da smanje sebi školarinu, pitaju svoje profesore, da li je u redu da vam plata bude manja za 100 eur? Ubeđen sam da će ih profesori shvatiti i da će pristati na smanjenje svojih zarada. Mogu i neku kompenzaciju da im omoguće, tipa studenti iz unutrašnjosti donesu polutke, raznorazne domaće proizvode koje onda daju profesorima da nadomeste stotku evrića koje su im otkinuli iz džepa. Studenti iz grada recimo, mogu da obavljaju kojekakve kućne poslove profesorima, da kuvaju, peru po gajbi, da budu baštovani kod profana sa kućama, vozači, lični kuririr i dr. Naravno, napredniji studenti završnih godina mogu da prevode i rade ostale profitabilne projekte za fakultet. Neka se studenti organizuju u sindikat i budu konkurentni sa svojim proizvodima i uslugama i nadomeste tako tu razliku. Dajte neko kreativno rešenje, ovako svake godine ista priča, manje bodova, manje para, manje vina, manje vina...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Eat this

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 842
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Nokia 
Još jedna stvar, koliko ja znam uslovi se nisu pogoršali, već su iz godine u godinu bolji, uvek smanje bodove i dr. Po kom osnovu neko ko je upisao pod određenim uslovima ima pravo da protestvuje, blokirajući fakultet, kada su uslovi postali povoljniji ili nepromenjeni. Opet se vraćamo na pravo, svakom studentu prilikom upisa ugovor u ruke, da lepo prouči, gde će jedan od članova da glasi "Studentu će biti omogućeno da studira pod istim ili povoljnijim uslovima u pogledu školarine i broja bodova za upis", "U slučaju blokade rada fakulteta, u uslovima kada su ispoštovani svi uslovi iz ugovora, svaki student će snositi krivičnu i materijalnu odgovornost". Taj papir se potpiše pre podizanja indeksa i dugoročno je problem rešen.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.