Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 21 22 24 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Biznis lekcija: Pogled iz kutije iliti zasto ne vredite koliko mislite.  (Pročitano 23328 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
" Biznis lekcija: Pogled iz kutije iliti zasto ne vredite koliko mislite"

  Ja imam cudan osecaj prema ljudima koji vrednost coveka procenjuju kroz novac. Verujem da autor nije mislio na to, vec je mozda hteo da kaze nesto drugo, a to je da radimo na sebi, zelim da verujem da je to tako.

  Jer, radom na sebi, kako fizickom, tako i mentalnom pomazemo drugima, ne postoji bolji nacin za to. Medjutim u monetarnom sistemu vrednosti, kakav je danas na snazi, stavlja se znak jednakosti izmedju coveka i novca. Kada se to desi, dolazi, naravno do haosa. Cela filozofija rada na sebi, pada u vodu, samim tim ispasta i nasa okolina, jer dobar deo ljudi nema vremena da misli na sebe, vec sebe vidi kroz pare, imaginarno sredstvo za procenu necije vrednosti.

  Pare su danas to merilo po kojem se rukovodimo, nebitno o kojoj sferi ljudske delatnosti pricamo. Jedna korporacija ima, npr 20-ak inzenjera koji rade u razvoju nove tehnologije, oni su konkurencija drugoj, odnosno trecoj, koja ima 30, odnosno 50 inzenjera. Umesto da 100 inzenjera radi zajedno na resavanju jednog problema, imamo situaciju da 100 inzenjera resava tri razlicita problema. Naravno, ovo mora dovesti do toga da je krajnji produkt u sva tri slucaja losiji, nego kada bi dobili jedan krajnji produkt. To onda vuce za sobom citav niz drugih negativnih efekata.

  Ovo je samo vrh brega, apsurda nevidjenih razmera.

 

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
U pravu si, ja sam otišao sasvim u drugom pravcu  Smile pošto znam i starijih ljudi koji mi ne deluju nešto rešeno pa bi za njih velika stvar bila da se reše i u tim godinama. A na nekom nivou verovatno mislim da sam i ja mogao malo brže  Smile ali eto - bolje ipak, nego nikad.

I svaka ti cast na tome  Smile Najvaznija je zelja i usmerenost.. jedino sto ne valja je kada te uspeh zaslepi ili kada umislis da si uspeo mnogo vise nego sto realno jesi, pa pocnes da kakis po onima koji to nisu uspeli ko moj prvi komsija, koji je popio svu pamet sveta, ili u slucaju mnogih ovih psihopata - po svima i svemu, jer realno nisi nista uradio sem sto si preuzeo odgovornost za svoje dupe i za mozda jos neko dupe.

E.. i vidis sad, recimo ovo : ti ces da se iskolujes recimo do svoje tridesete, da kazemo, i onda ces da negde konkurises, CV nemas, ili imas nekakav nebitni, sa raznim poslovima nekim kojih te verovatno i sramota, ali jbg dovijamo se svi.. i onda posaljes taj takav CV nekom "Rusu is basne" i ovaj pocne da se smeje i da te nipodastava, jer "ti nemas nikakvog iskustva".. eto je sranje veliko.. sto bi svi da zaposle lika od 30 koji ima 5 godina iskustva u radu na istim poslovima i bar jedno napredovanje u struci..

I onda zaposli se ajde.. batice.. da te vidimo  Smile  trebo si vec da imas imperiju do pre pet godina  Smile
« Poslednja izmena: 22. Jan 2012, 20:53:56 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.7.2
Browser
Safari 534.52.7
mob
I-mate 30 Pro
Mozes da se zalis sudu u Strazburu...sto si prespavao i prepisao pola zivota...ali...to su samo detalji... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Nisam baš čitala od početka, ali sam čitala tekst i celu ovu aferu koja se oko njega stvorila pratim. Moram reći da je bilo krajnje vreme da neko napiše viđenje problema privatnog sektora u Srbiji i iz ugla poslodavca. Ne samo da kukaju izrabljivani radnici, nego da se čuje i druga strana...

Ljudi su razni... i zaista ima i poslodavaca koji ne prijavljuju radnike, šikaniraju ih, otpuštaju trudnice itd., ali isto tako ima radnika koji ne zaslužuju ni da imaju posao... odnosno, koji parazitiraju i u tom ozloglašenom privatnom sektoru, jelte.

Kao neko ko je nedavno počeo da radi baš za jednog privatnika, imam više uvida u to kako izgleda biti jedan od tih radnika (mada sam već neko vreme i radnik tog groznog, groznog Ivana Minića  Smile), ali i kako izgleda vođenje firme od nekoliko zaposlenih... ništa nije crno-belo, a mislim da je tekst najviše i pogodio one koji bi sedeli na lovorikama i kukali kako im je teško... bez obzira jesu li privatnici ili rade za takve.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.7.2
Browser
Safari 534.52.7
mob
I-mate 30 Pro
Dajte jos neki savet....zanimljivo postaje...evo i Kurir se ukljucio...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
Dajte jos neki savet....
Konstruktivno bi bilo razlikovati rad od posla.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
zar nije u drzavnom sektoru uvek bio najveci nerad i neprofesionalnost?.. Smile

sad ispada da je privatni sektor pun neradnika i neznalica  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.7.2
Browser
Safari 534.52.7
mob
I-mate 30 Pro
Dajte jos neki savet....
Konstruktivno bi bilo razlikovati rad od posla.

Siguran sam da ti mozes da das neki savet iz svog bogatog iskustva....razgali nase drustvo svojom pricom...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
Siguran sam da ti mozes da das neki savet iz svog bogatog iskustva....razgali nase drustvo svojom pricom...
Postedi me....

Bilo kako bilo, uzivajte!

Sve najbolje svima  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Ovo sa Kurirom je kao kad se ja posvadjam sa mojom najboljom drugaricom, pa se onda nadje neko pametan sa strane da dijeli pravdu.
Jedino rješenje je da napičiš dotičnu barabu, tako da joj više ne padne na pamet da se ikad za išta javi.

DakleM burekovci, kad krecemo da bijemo ove vucibatine iz Kurira?
Na moj račun kuvano vino za sve učesnike protesta.

Elem SF nam je fino rekao šta je potrebno da se snadjemo u ovom bolesnom društvu danas, naše je da probamo da promjenimo ovaj svijet tako da nam djeca sutra žive u boljem svijetu, gdje će se razmišljati, ponašati i raditi drugačije ili što Baka Vedervaks reče Tifani:
'Look at it this way. Tomorrow, your job is to change the world into a
better place. Today, my job is to see that everyone gets there.'
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 21 22 24 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.