Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:34:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Šta mislite?
Biblija je istina,sve u njoj je tačno.
Samo delimično je tačna
Ne znam
Pola od toga što piše je laž
Biblija i jevandjelja su osmišljena radi kontrole i manipulisanja čovečanstvom.
Neutralan/na
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 397
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Biblija,istina ili laž?  (Pročitano 448953 puta)
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Па ево, пошто постављач теме није много "мудровао", осврнућу се само на опцоије како их је формулисао, којих можда има исувише, а можда ипак не, јер у финесама је доста тога.

Рећи да је Библија "само делимично тачна" је исто што и "пола тога је лаж", осим ако буквално не гледаш на ту половину. Како обично више волим рећи да је чаша делимично пуна, гласао сам за ово прво.

Гласао бих можда за оно да је Библија осмишљена ради манипулације, и доста тога говори томе у прилог. Једино што је ипак реч о Старом веку, а можда тад технике манипулације ипак нису биле толико развијене. Можда. Верујем да је Библија мењана ради манипулације и то је рад римски цар Константин који је озаконио хришћанство.
Што се тиче разлике старозаветног и новозаветног морала, веома ми је занимљиво како то Јевреји код себе примењују једно (око за око, зуб за зуб), а сами не прихвате оно што такође потиче од Јевреја (ко тебе каменом, ти њега хлебом)... Мислим, ипак они гађају Палестинце митраљезима и ракетама, а не хлебом  Smile
Али рекох, сувише би било далеко (за мене) да верујем да је све то завера - мада сам читао и такве теорије које су поприлично забавне.

Овде би "не знам" било слично оном "неутралан"... Но ако има пар неутралних по овој теми, нико храбро  Smile није признао да не зна Smile

Најзад мислим да је време да сам објасним оно "паган" што ми пише у профилу под религија.
Не значи то да сам против православног хришћанства, или да исповедам култ неког старог бога. И једно и друго било би секташтво. То значи да не признајем постојање једног, на крају крајева људског, принципа који би апсолутно важио за све. Некада је то било хришћанство, сада су "демократија", "слободно тржиште", "евроатланске интеграције"... религије, идеологије, -изми.
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 
ni jedan, izvini al ovo je nesto nerazumljivo pitanje. istina je u tom smislu kako uzmemo da je istina, to je taj licni deo, a laz je kako to sekularisu, al i taj deo mozemo razumeti kako hocemo. ne razumljivo je pitanja Smile
« Poslednja izmena: 12. Sep 2007, 18:27:31 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla SeaMonkey 1.1.4
mob
BlackBerry Torch
Tko ce to znati...?
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 
zasto bi bilo laz? al istina do poslednjeg mrvica ne postoji, a to je deff. istinitom. To to znaci da treba citati, i razmisljati na svoj nacin o bibliju. Negde vec to sam napisao, i dodao sam da ja najradije sa Euridi cat-om  bi citao bibliju. To znaci da ne sam citati. Mozemo sa jednom recenicom kazati da Biblija je zivot, plus kao zivot.
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 335
OS
MacOS X
Browser
Mozilla rv:1.8.1.6)
razmisljati na svoj nacin o biblii? Jok
istina ne zeli da imas stil, da si pametan i naprazno da spekuliras, ona zeli da je volis. Ona nije kurva koja se daje svakome, retko se predaje cak i onima koi je zeljno traze. A retko koj je istinski trazi posto ziveti sa istinom nije lako, ona ne voli lagi a mi smo svi prevaranti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 61
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Znam za tu hipotezu.
Bogu hvala, sačuvane su hiljade autografa Svetog Pisma koji su nastali pre Justinijana,
a koja pokazuju da npr. Novi Zavet kakav imamo danas jeste nepromenjen.

Pa ja baš i ne znam da je baš toliko sačuvano. Ako misliš na Kumranske spise, to je Stari, a ne Novi Zavet.

Za Novi Zavet postoji poprilična rupa od najmanje 40, a možda i ceo prvi vek Nove ere.
Ne postoje direktni dokazi da je Novi Zavet čak ni u prvom veku autentičan, postoje samo indirektni dokazi.

Sa druge strane, i to što je sačuvano od kraja I veka, ne znam baš u kojoj količini je nađeno.

Sa subotom i nedeljom, praktično je dokazivo da Justinijan jeste uticao na hrišćanstvo, a da li je na Novi Zavet to je druga stvar.

Ne bi me čudilo da se problem Subote i Nedelje reši tako da se praznuju oba dana. Time katolici i prvaoslavci ne bi priznali da su pogrešili, a protestanti bi dokazali da nisu pošto poto zadrti.

Čak i da Justinijan otpadne, I vek je poprilično problematičan za NZavet.

A i mnogo veliki deo Zaveta je napisan od nesavremenika Hristovih, tj onih koji nisu ni bili prisutni Besedi na Gori.

 
..
Ali ... Pogledaj po neki put i ostale delove. Iznenadićeš se!

Prihvatam savet, mada čeprkao sam ja po njemu i do sada.

Pazi, to su dve teme: Ko je autor Otkrivenja Jovanovog i tematika te knjige.
Autor jeste sv. Apostol a što se tiče sadržaja ....

Ovo mi nije jasno. Kako znamo da je autor Jovanovog Otkrivenja sigurno bio apostol ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 61
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Гласао бих можда за оно да је Библија осмишљена ради манипулације, и доста тога говори томе у прилог. Једино што је ипак реч о Старом веку, а можда тад технике манипулације ипак нису биле толико развијене. Можда. Верујем да је Библија мењана ради манипулације и то је рад римски цар Константин који је озаконио хришћанство.

To manipulativno svojstvo NZaveta i jeste zbunjujuće.
Čovek ne može da se odluči kako je uopšte pre 20 vekova drugi ćovek mogao da napiše NZavet koji je u stvari savršenstvo humanizma. Tada pomisli da ga je napisao Bog.

A onda mu se uvuče crv sumnje da je možda Nzavet samo manipulativno sredstvo.

To savršenstvo NZaveta može biti dokaz za obe stvari: i da je NZaveta tj cela Biblija pisana od Boga, ali i da je manipulativno sredstvo vlasti, samo ne Konstantina, nego Justinijana.

I opet na kraju ne može ništa zasigurno da se zaključi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 
BBB108 to sam pisao da u zajednicu, nisam mislio bas samo na Euridicat-u mislio sam i na tebe, a to vec nije svoj ili tvoj nego Nase. Nije to uopste toliki glupost. A zasto mrzis kurve pojma nemam, a istina nije esencijalno nego egzistencijalno, na taj nacin batali mrznju prema te zene i ipak i mir i ljubav je cilj    Smile
« Poslednja izmena: 13. Sep 2007, 10:06:20 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
istina je u tom smislu kako uzmemo da je istina, to je taj licni deo

Ја сам често истицао да су све људске истине релативне. Она апсолутна истина не може бити дата човеку, јер онда би човек био Бог. У том смислу да, истина може бити само лична.

Citat
razmisljati na svoj nacin o biblii? Jok
istina ne zeli da imas stil, da si pametan i naprazno da spekuliras, ona zeli da je volis. Ona nije kurva koja se daje svakome, retko se predaje cak i onima koi je zeljno traze. A retko koj je istinski trazi posto ziveti sa istinom nije lako, ona ne voli lagi a mi smo svi prevaranti.

Па ти онда мислиш да треба да је богослужење на латинском или старогрчком, па како то мало ко разузме, нема шта ни да разбија главу. Можда и боље да је остало тако?
Или тумачити Библију дословно, како то раде протестанти, Јеховини сведоци...

Citat
To savršenstvo NZaveta može biti dokaz za obe stvari: i da je NZaveta tj cela Biblija pisana od Boga, ali i da je manipulativno sredstvo vlasti, samo ne Konstantina, nego Justinijana.

Оно што је Ден Браун популарно рекао, а после су се спрдали
"Није Библија стигла телефаксом са неба"
У суштини, сва мистична знања тешко су изрецива људским језиком. То се не односи само на Библију. Наилазимо на праву "тамницу речи". Јер нешто се речима изрећи не да...

Citat
I opet na kraju ne može ništa zasigurno da se zaključi.

Рецимо тако некако...
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 
volim te Sekire, to sam hteo i ja Smile Smile
onda slazemo se? Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 397
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:34:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.