Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Besplatna kuća za one koji žele da se vrate na selo  (Pročitano 1893 puta)
29. Sep 2015, 20:04:14
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 40.0
Besplatna kuća za one koji žele da se vrate na selo


Više od 270 vojvođanskih porodica želi da se vrati iz grada na selo ili da ostane na selu da živi, pokazuju rezultati konkursa za dodelu bespovratnih sredstava za kupovinu seoskih kuća koji sprovodi Vlada Vojvodine.



SUBOTICA - Više od 270 vojvođanskih porodica želi da se vrati iz grada na selo ili da ostane na selu da živi, pokazuju rezultati konkursa za dodelu bespovratnih sredstava za kupovinu seoskih kuća koji sprovodi Vlada Vojvodine.

Jedna od njih je to već i ostvarila. Šestočlana porodica Dulić iz Đurđina, Zdenko, njegova supruga Jasna i četvoro dece, umesto života u gradu izabrala je da ostane u ovom selu, iako je Zdenko zaposlen u jednoj od nemačkih kompanija koje su preko nekoliko godina investirale u Subotici.

“I ja i moja supruga smo odrasli u Đurđinu. Meni je posao na 15 minuta do Subotice, a moja supruga radi tu u školi. Oboje volimo selo i smatramo da je decu lakše odgajati na selu. Bar za početak – posle ćemo videti”, istakao je Dulić.

Porodica Dulić je jedna od 42 porodice u Vojvodini koja je putem konkursa Pokrajinskog sekretarijata za privredu i Zavoda za ravnopravnost polova vrednog ukupno 40 miliona dinara - dobila novac da, po sopstvenom izboru, kupi kuću na selu.

Time Dulići više neće biti podstanari, kao do sada, a uz kuću su dobili i okućnicu na kojoj gaje domaće životinje.

Porodicu Dulić danas je obišao Pokrajinski sekretar za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost polova Miroslav Vasin koji je istakao da se ovom akcijom žele oživeti vojvođanska sela i dati doprinos njihovoj revitalizaciji.

“Svako treba, shodno svojim mogućnostima, da učini nešto da ova naša prelepa vojvođanska sela, gde je veliki broj nažalost napuštenih kuća, oživimo”, rekao je Vasin.

On je dodao da su kuće koje se kupuju putem ovog programa u vlasništvu korisnika, ali da je deset godina na te kuće upisana hipoteka Vlade Vojvodine, kao garancija da će njihovi korisnici u njima ostati da žive.

Vasin ističe da na konkurs mogu da se prijave mladi bračni parovi, od kojih jedan mora biti zaposlen, kako oni koji žive u gradu, tako i oni koji žive na selu, s tim da prednost imaju parovi koji žele da se iz grada vrate na selo.

“Želimo da podstaknemo što više povratak na selo. Ali i ostanak ljudi na selima je nešto što je veoma dragoceno, što po ovom konkursu takođe može da se stimuliše”, dodao je Vasin.

Prema njegovim rečima, predstoji realizacija drugog kruga ovog konkursa, vrednog 68 miliona dinara, na koji se prijavilo 277 bračnih i vanbračnih parova, a njegovi rezultati biće poznati u januaru.

“Verujem da ova akcija nikada neće biti zaustavljena, bez obzira ko i kada bude na vlasti u pokrajini”, zaključio je Vasin.

Najveći broj prijavljenih parova je iz Bačke Palanke, a slede Novi Sad, Subotica, Sombor i Zrenjanin.

Ukupno 105 parova želi da se preseli na selo, a 171 par ima želju da ostane da živi na selu.

Link
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ću te patošem

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2882
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.101
mob
Nokia 33-10
Dobra priča, nadam se da će zaživeti projekat.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 40.0
  Solidna kuća sa okućnicom košta od 3-5 000 evra. Okućnicu čini veliko dvorište i minimum pola lanca bašte što je više nego jeftino. Jedno malo vojvođansko selo košta koliko jedan ili dva dobra automobila.

  U Češkom selu su poklanjali takve kuće ali samo mladim bračnim parovima. To je u Banatu na granici sa Rumunijom.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7878
OS
Windows
Browser
Chrome 45.0.2454.85
За ово треба Вучић да дели ваучере па да му капу скинем.
А не за неки туризам.
IP sačuvana
social share
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи                          
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 40.0
  Teško da će neko to da prihvati i da se omasi po sadašnjim uslovima jer se ne isplati. Primer žitelja sela Konak je dobar jer se nalazi tačno na pola puta između Zrenjanina i Vršca, što će reći daleko im je do pijace a to ulazi u cenu onog što prodaju. A to što proizvedu opet više košta od iste robe iz uvoza. Pisao sam o tome, na selo ide samo onaj ko mora.

  Čak i da se nešto promeni nije lako navići se na život na selu. Na rmbanje, vremenske (ne)prilike i činjenicu da nikad neće imati slobodnog vremena.
« Poslednja izmena: 29. Sep 2015, 23:12:50 od zoranjurkovic5@gmail.com »
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Chrome 45.0.2454.101
Citat
Solidna kuća sa okućnicom košta od 3-5 000 evra.

Шта је по теби солидна кућа? Набијача у којој има струје? Smile

Ово је рецимо нешто што би се могло назвати солидном кућом на селу...а далеко више вреди од 3-5 хиљада евра Smile



Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

35216_1289831940084_5015555_n.jpg
(90.29 KB, 720x540)
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


No lord shall stand before myself

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7465
Zastava Sahara
OS
Windows
Browser
Chrome 40.0.2214.115
mob
Nokia 
ja sam dao 3 000 evra samo za troja garazna vrata.....kuća mi je progutala blizu 120 hiljada evra
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 40.0
Citat
Solidna kuća sa okućnicom košta od 3-5 000 evra.

Шта је по теби солидна кућа? Набијача у којој има струје? Smile

Ово је рецимо нешто што би се могло назвати солидном кућом на селу...а далеко више вреди од 3-5 хиљада евра Smile

Citat
Solidna kuća sa okućnicom košta od 3-5 000 evra. Okućnicu čini veliko dvorište i minimum pola lanca bašte što je više nego jeftino.


  Zaboravio sam da dodam štalu, ambar, šupe...Ukratko sve one zgrade koje čine domaćinstvo. A i ti si zaboravio da citiraš drugu rečenicu koja se nadovezuje na prvu i daje joj smisao.

  U članku se spominje Đurđin koji je koliko mi je poznato skoro pa predgrađe Subotice i tu će svako ko ima decu a nema imovinu u gradu doći. Mesna kancelarija u Češkom selu je davala besplatno napuštene kuće pa opet nije bilo zainteresovanih. Bilo je nekoliko porodica izbeglica koliko znam. Ko će da se nastani u selima koja su daleko od grada ili na granici ? Samo onaj ko mora.

 
« Poslednja izmena: 29. Sep 2015, 23:44:14 od zoranjurkovic5@gmail.com »
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.101
mob
Samsung 111111
Mene sam interesuje..sve i da neki mladi bracni par odluci da zivi na selu.
Kako ce oni da krenu da se bave poljoprivredom ili da cuvaju zivotinje..ili bilo kako privredjuju na selu,ako im je znanje i iskustvo vezano za to jednako nuli.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


No lord shall stand before myself

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7465
Zastava Sahara
OS
Windows
Browser
Chrome 40.0.2214.115
mob
Nokia 
ima jos nesto,u njemackoj je jako aktivno to dovodjenje mladih bracnih parova al je uslov da su plodni ili jos bolj ako vec imaju sklepano celjade dva tri....sve ti daju samo da dodješ,doduše jesu malo zabacenija mjesta ali njemacka je to.

sta bi onda trebali izabrati,lagodan i normalan zivot u njemackoj ili jad i bijedu u Subotici?

IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.134 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.