Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 12 13 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Beograd: Ko nema za porez, neka proda stan  (Pročitano 22175 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 449
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.205
Опет долази вријеме да се не исплати ништа имати.  Smile

I tu dolazimo do razlike između komunizma i kapitalizma: u ovom drugom barem vidiš kod koga su pare otišle... Smile A narod je ionako navikao da ide bos - ne valja to menjati tek tako Smile
IP sačuvana
social share
Jedina nagrada vrline je vrlina, jedini način da imaš prijatelja je biti prijatelj!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46916
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Да бар те паре од пореза иду у нешто корисно. Рецимо у инвестиције, да се изгради и запосли Србија. Али не, оне нажалост иду у рупу без дна. А држава се сваким даном све више задужује да би могла исплаћивати плате и пензије. Србија је данас као дефоримисани болесник који мора да једе а није у стању да ради. 
« Poslednja izmena: 21. Apr 2011, 03:43:27 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Ajde,nek ga uvedu.
Pa,kad im dodje 50.000 ljudi jednog dana pred vrata,ili kad im dodje izvestaj o 2000 domacinstava koje nece da placaju,da vidim sta ce da rade.  Smile

Да бар те паре од пореза иду у нешто корисно. Рецимо у инвестиције, да се изгради и запосли Србија. Али не, оне нажалост иду у рупу без дна. А држава се сваким даном све више задужује да би могла исплаћивати плате и пензије. Србија је данас као дефоримисани болесник који мора да једе а није у стању да ради. 
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Ubedljivo najjaci komentar na ovu temu(sa B92 sajta) :


nešto mi u ovoj celoj stvari nije jasno. kupiš plac - platiš porez, kupiš ciglu, cement - platiš porez, uvedeš struju, vodu i ostalo - platiš (debelo) priključak a valjda je u toj ceni i porez, useliš se u svoje (valjda) i onda tek POČINJEŠ da plaćaš porez. ja pitam, kad je to što sam napravio MOJE, ima li kraja plaćanjima ili ceo život treba nekom nešto da plaćam zato što sam hteo da imam nešto moje. generalno nije mi jasna logika po kom osnovu oni to naplaćuju kad je to sve naplaćeno. davno je meni moja baka govorila da je država najveća mafija a ja tada nisam shvatao, sad je kasno
(damirprc, 22. april 2011 01:25)

Smile Smile Smile Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 24. Apr 2011, 03:05:30 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 449
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.205
Ubedljivo najjaci komentar na ovu temu(sa B92 sajta) :


nešto mi u ovoj celoj stvari nije jasno. kupiš plac - platiš porez, kupiš ciglu, cement - platiš porez, uvedeš struju, vodu i ostalo - platiš (debelo) priključak a valjda je u toj ceni i porez, useliš se u svoje (valjda) i onda tek POČINJEŠ da plaćaš porez. ja pitam, kad je to što sam napravio MOJE, ima li kraja plaćanjima ili ceo život treba nekom nešto da plaćam zato što sam hteo da imam nešto moje. generalno nije mi jasna logika po kom osnovu oni to naplaćuju kad je to sve naplaćeno. davno je meni moja baka govorila da je država najveća mafija a ja tada nisam shvatao, sad je kasno
(damirprc, 22. april 2011 01:25)

 Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Objasnio čovek  Smile Svaka država se, grubo gledano, slabo razlikuje od Koza Nostre - plaćaš harač, a oni te čuvaju. Ne plaćaš harač - oderu ti kožu sa leđa. Razlika je samo u metodama  Smile Jedino što ova naša ubira harač, a slabo šta daje zauzvrat  Smile
IP sačuvana
social share
Jedina nagrada vrline je vrlina, jedini način da imaš prijatelja je biti prijatelj!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
LG Nexus 5
Koja glupost od komentara...

Kad gradis kucu/vikendicu na svom placu na selu, ne placas milion i jednu stavku koju bi placao da isto to gradis u Beogradu ili nekom drugom gradu.

Eto, tu je ovaj vojvodjanski separatista mrgec, pa ako nije tajna da nam kaze kolko placa porez na kucu gde zivi.

Sto se tice drugog dela komentara, to stoji, prava mafija se zna.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Citat
Eto, tu je ovaj vojvodjanski separatista mrgec, pa ako nije tajna da nam kaze kolko placa porez na kucu gde zivi.

 Smile

за 2010 годину сам платио око 2.000 динара Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.18
Ubedljivo najjaci komentar na ovu temu(sa B92 sajta) :


nešto mi u ovoj celoj stvari nije jasno. kupiš plac - platiš porez, kupiš ciglu, cement - platiš porez, uvedeš struju, vodu i ostalo - platiš (debelo) priključak a valjda je u toj ceni i porez, useliš se u svoje (valjda) i onda tek POČINJEŠ da plaćaš porez. ja pitam, kad je to što sam napravio MOJE, ima li kraja plaćanjima ili ceo život treba nekom nešto da plaćam zato što sam hteo da imam nešto moje. generalno nije mi jasna logika po kom osnovu oni to naplaćuju kad je to sve naplaćeno. davno je meni moja baka govorila da je država najveća mafija a ja tada nisam shvatao, sad je kasno
(damirprc, 22. april 2011 01:25)

 Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Da je drzava mafija, sta ja znam, neke strukture su vrlo slicne. Sa druge strane, porez se oduvek placao jer treba financirati vojsku, policiju, zdrastvo, puteve, javi saobracaj i jos gomilu toga.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 449
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.205
Da je drzava mafija, sta ja znam, neke strukture su vrlo slicne. Sa druge strane, porez se oduvek placao jer treba financirati vojsku, policiju, zdrastvo, puteve, javi saobracaj i jos gomilu toga.

Koza Nostra je početkom XX veka imala fino organizovanu "policiju" koja je sprovodila red (naravno, daleko grublje nego ova naša), imali su i svoju "vojsku", imali su svoje "sudstvo", svoje "zdravstvo" - tj. čitavu mrežu lekara koji su radili za njih bez postvaljanja pitanja. Dakle, princip je isti, samo što je mafija mnogo direktnija i surovija, a država sve to radi na finjaka... Ti si Koza Nostri morao da platiš ako hoćeš da sačuvaš glavu... državi moraš da platiš porez ako hoćeš da sačuvaš dupe, ili da robijaš (ne računam tu mućke bogataša koji lepo doniraju koga treba i posle uživaju). Ti čak iako ne koristiš neke od "usluga" države, dužan si da ih plaćaš Smile Dakle, razlika je samo u metodama, principijelno je ista stvar  Smile

I na kraju, kada država izgradi neki put - recimo autoput - on je u državnom vlasništvu. A izgradili su ga od poreza - tj. od narodnih para, od mojih i tvojih i Mikinih... itd - ali taj autoput nije moj, tvoj, Mikin, nego državni...

Naravno, to ne znači da državu treba ukinuti, jer je tako nešto nemoguće - postojanje organizacije koja kontroliše sve je apsolutno neophodno, jer bi se inače svi poubijali međusobno - i ovde, i u Bangladešu, i u Americi Smile Samo je pitanje koliko dobro država dobru zaštitu i usluge pruža građanima za te pare koje ubira (a svaka ih ubira, ovako ili onako): e tu leži problem sa ovom našom zemljicom Srbijom  Smile
IP sačuvana
social share
Jedina nagrada vrline je vrlina, jedini način da imaš prijatelja je biti prijatelj!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Koja glupost od komentara...

Kad gradis kucu/vikendicu na svom placu na selu, ne placas milion i jednu stavku koju bi placao da isto to gradis u Beogradu ili nekom drugom gradu.

Eto, tu je ovaj vojvodjanski separatista mrgec, pa ako nije tajna da nam kaze kolko placa porez na kucu gde zivi.

Sto se tice drugog dela komentara, to stoji, prava mafija se zna.
Dobro,de,razumes poentu-drzava te odere jednom,a onda bi opet.A za sve to dobijes nista.
Da je drzava mafija, sta ja znam, neke strukture su vrlo slicne. Sa druge strane, porez se oduvek placao jer treba financirati vojsku, policiju, zdrastvo, puteve, javi saobracaj i jos gomilu toga.
Da,ali,jedno su oni osnovni porezi,koji su uvek postojali,i svuda ih ima.
A drugo je uvodjenje 105128935682190561023561235. poreza,samo zato sto...eto,tako...,posle 12952835682865232562. takse,marze,tarife,pretplate...

Plus-da ja od svega toga dobijam makar neku korist... Da znam da sam bezbedan,da znam da kad kupujem,dobijam kvalitetan proizvod,da znam da kad mi se desi nesto,da ce to biti sredjeno...

A sta mi dobijamo?

Nikakvu drzavu,nikakve sluzbe,proizvode nikakvog kvaliteta,usluge nikakvog kvaliteta,zivot nikakvog kvaliteta...  Smile

Zasto?pa,zato sto,ti porezi ne idu tamo gde treba da idu,nego u dzepove nezasitih krpelja.  Smile

Takodje,vec sam pisao kako kod ide onaj dobri stari,svima znani ciklus poskupljenja.Digne se patka direktoru EPSa,onda on digne cenu struje,i onda sve redom,kao domine,ode u tri lepe.
Metaforicki govoreci,ali,razumes sta ocu da kazem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 12 13 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.