Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Beograd: 95-godišnjak prinuđen da se iseli  (Pročitano 7651 puta)
30. Jan 2011, 19:24:27
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Nokia 
95-godišnjak prinuđen da se preseli
30. januar 2011. | 18:17 | Izvor: B92

Beograd -- Komunalna inspekcija naložila je jednom 95-godišnjem Beograđaninu da se iseli iz ulice u Zemunu u kojoj već tri meseca živi u kamp-prikolici.

Ladislav Milunović koji živi u kamp-prikolici u Zemunu, sa svoja četiri kućna ljubimca, po nalogu komunalne inspekcije moraće da se preseli.

U međuvremenu grupa mladih, organizovana u jednu grupu na Fejsbuku pokušava da nađe rešenje za penzionera koje ga neće odvojiti od njegovih ljubimaca sa kojima provodi starost.

Već nekoliko dana na temperaturi koja je u najčešće u minusu, pored Zemunskog groblja, u svojoj kamp-prikolici, 95-godišnji deka Ladislav Milunović provodi svoje penzionerske dane. Kaže da nije gladan, jer ima ljudi koji mu pomažu i donose mu hranu. Hladnoću tvrdi dobro podnosi.

“Ložim ja unutra, imam drva, a i ove devojke donose, ima jedan starac koji donosi skoro svaki drugi dan puna kolica drva”, kaže on.

U sred zime deka Ladislav moraće da se seli, po rešenju kominalnih inspektora. Milunović kaže, da se za svojih 95 godina uvek uspevao da se snađe, tako da ga još jedno preseljenje uopšte ne brine.

U Dom za stare, koji mu je Centar za socijalno ponudio, ne želi jer neće da se odvoji od svoje tri keruše, kao i od jednog mačka.

“Šta ću u dom? Slušajte, ja sam služio vojsku, bio sam u logoru, bio sam u zatvoru, sve sam discipline isprobao, ne bih još želeo da probam”, kaže on.

Nekada je radio u kamenorezačkoj radnji, a sada prima zanatsku penziju od 11.000 dinara. Nekoliko mladih Beograđana pokrenula je i grupu na društvenoj mreži Fejsbuk, pod nazivom pomoć za beskućnike sa životinjama, preko koje nastoji da pomogne i deda Ladislavu.

“Pokušavamo već nekoliko nedelja možda i meseci da mu nađemo neki smeštaj bolji od ovog, ili da se smesti prikolica negde gde bi bio na sigurnom, a i njegove životinje. Da mu nađemo neku kućicu sobu sa nekim ograđenim, da iznajmljujemo nešto, mi bismo se potrudili da skupimo pare, da bi on tu mogao na miru da živi”, objašnjava Ksenija Stanković.

Devojke koje mu pomažu kažu da će izvršenje rešenja o premeštanju najverovatnije biti odloženo za nekoliko dana.

Malobrojni prijatelji Ladislava nadaju se da će se do tada javiti neki od sugrađana dobre volje koji bi ustupio prostor koji ne koristi.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=01&dd=30&nav_category=12&nav_id=489362
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Sendo 
Jadan, gledao sam ga na Eksplozivu.

A, stvarno, ta komunalna, pošto ne znaju šta će, okomili se na dedu od 95 godina. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


MAC MAC

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2249
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
SonyEricsson w200i
Srecom pa mu bar neko pomaze...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Sendo 
Fala bogu (prekrstio sam se). Kreteni, ova država samo juri nekog da isteruje/izbacuje/proteruje. A sve se okomili na one koji (po pravilu) nemaju nikog/"leđa".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
gledam kod mene, u košutnjačkoj šumi pored avala filma niklo nešto što liči na indijansko selo, kad ono cigani. plus džukele sa njima. i sad kad neko džogira ...
i tako to sa sve djubretom stoji tu godinama. ne smeš da ih diraš da se ne bi osetili diskriminisanim.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3185
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
...i sad kad neko dzogira...imamo survivor,ali uzivo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Sendo 
gledam kod mene, u košutnjačkoj šumi pored avala filma niklo nešto što liči na indijansko selo, kad ono cigani. plus džukele sa njima. i sad kad neko džogira ...
i tako to sa sve djubretom stoji tu godinama. ne smeš da ih diraš da se ne bi osetili diskriminisanim.

Ha, pa da. Nemam ništa protiv roma, ali ovi koji koriste decu da prose, žive po barakama, i kukaju, da. Onda Romska zajednica vrši pritisak, država im daje stan, i onda ti kojima je stan dodeljen uzmu lepo pa iznajmljuju. I? Vrate se u svoju brvnaru. A zaštićeni su ko beli medvedi - ubiješ medveda = pucao sebi u nogu... Ali zato se starcu od 95 uskraćuje isto pravo, minus stan i socijalna pomoć. E, vala, stvarno treba da nestanemo kao narod, majke mi, gori smo od crnog đavola.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
само оштро Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Sendo 
само оштро Smile

Thats how the fuck I roll Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Nokia 
Ко о чему,......баба о уштипцима.... Smile
П.С. Изгледа да у вишемилионском граду још увек има (добрих) људи.
« Poslednja izmena: 30. Jan 2011, 21:38:37 od Nksamsj »
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.