Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 04:28:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 9 10 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Astromedicina  (Pročitano 152383 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 54
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG 2100
E ovo za san..... kako da spavam kada mi to ljubav ne dozvoljava  Smile Mislim... ljubav je cudo  Smile
IP sačuvana
social share
Covek je posle svakog razocarenja pametniji...ali nikada dovoljno pametan da se ne bi.... opet razocarao....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 191
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nisam sigurna, ali negde u januaru 2005.dobila sam konjuktivitis, cela desna strana, a pre svega oko, bila je u totalnom haosu. Oko zatvoreno, deformisano, na vratu otok velicine jajeta i manji u blizini usne skoljke, velicine klikera. Moj nemar je ucinio svoje, a opet s druge strane obaveze i sve ostalo niije dozvoljavalo da celoj stvari pristupim ozbiljnije. Otisla sam lekaru, reklo bi se, na vreme, ali upalni proces je ostavo traga i sada na svaka tri meseca idem na ultrazvucne kontrole vrata. Imam limfne cvorove, koji ne prelaze granicu, a sada ih imam i na desnoj stran (vrata)i. Sve je pod kontrolom, ali najnoviji nalaz je da mi je stitna zlezda na gornjoj granici ili kako se to zargonski kaze da je "proradila". Kazu da sam po prirodi limfaticnog karaktera, i da je to prosto tako. Sto se tice limfnih cvorova imam ih i u pazusnim jamama, ali i oni ne prelaze granicu, znaci samo kontrola. Ne znam da li je i ovo bitno, posto u mom slucaju je sve nekako povezano, a to je da imam nekakve benigne promene u dojkama( ciste, fibroadenome, nisu ni oni sigurni, ali su sigurni da je benigno). Brinem, posto sam negde procitala da Saturn u inkonjukciji sa Mesecom (ja to imam) daje velike probleme sa zdravljem, pa bih vas zamolila da neko (kad bude mogao) mi kaze nesto u vezi sa ovim. Hvala Smile
« Poslednja izmena: 29. Mar 2007, 23:44:46 od supercica »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 191
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Volela bih da mi Sasa kaze nesto o tome. Pratim njegov rad i mislim da on to jako temeljno i dobro radi. Mozda gresim, ali taj pristup ima najvise slicnosti sa homeopatskim. Puno te pozdravljam Sasa, i nadam se da ces naci vremena za moj problem. Smile
Natalna je u indeksu
« Poslednja izmena: 02. Apr 2007, 14:37:51 od supercica »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Put do pakla poplocan je dobrim namerama!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 180
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa ja sam se dosta pronasla u opisu Bika samo sto jos fali da se naglasi vrat i grlo, jer su to dosta slabe tacke Bika.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 106
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Mojoj prijateljici je danas otkriven tumor.
Molim vas da pogledate ovo jer sam ja blokirala.
Ima stelijum u osmoj kuci u Lavu...a kako saturn sada tuda tranzitira...malo se plasim?
Da li bi neko bio dobar? Smile
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=3&btyp=w2gw&&cid=7yxfileWyh2lr-u1098791419&nhor=43
IP sačuvana
social share
kikiriki
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Gde je otkriven tumor, na dojci? ( Vladar VI - Venera: ženske dojke, voli okrugline, često na koži, ustima i polnim organima, više kod gojaznih i tromih osoba) Ima li nekih rezultata?  Smile
Ima li ona problema i sa srcem?

Nemam nikakve prakse iz Astromedicine...nadam se da će Sale svratiti ovde i malo ti pomoći
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 106
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Da, na dojci Smile
IP sačuvana
social share
kikiriki
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Mina imaš p.p. od mene
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Put do pakla poplocan je dobrim namerama!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 180
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Evo moj mali doprinos ovoj temi
 
Definicija AstroMedicine - Osnovna pravila

-------------------------------------------------------------------------------

"Kosmos je ogroman zivi organizam, a mi smo jos uvek njegovi delovi.
Sunce je veliko srce ciji otkucaji odjekuju kroz najtajnije nam vene.
Mesec je veliki nervni centar iz koga uvek treperimo.
Ko zna kakvu moc nad nama ima Saturn, a kakvu Venera?"
D. G. Lorens


 AstroMedicina je grana astrologije, koja proucava indicije ka zdravlju i bolestima coveka, ukazuje na periode u kojima ce osoba biti podlozna bolestima, kada ce se bolest pojaviti i kakav ce biti tok bolesti.

Analizom radikalne[1] karte mozemo sebi pomoci izborom adekvatne pomocne, nekad i jedine prave terapije. Ipak, treba biti na oprezu, jer nije svaka terapija dobra za sve, nasi energetski potencijali su razliciti, pa ono sto odgovara jednom coveku, niposto nece biti dobro za drugog.

Dakle, "Lecite bolesnika, a ne bolest!"


Smatra se da spore[2] planete, smestene u 01, 04, 06, 08. i 12.polju natalne karte, kao i njihovi tranziti kroz ova polja, ukazuju na vrstu oboljenja, kojima cemo biti skloni tokom zivota, ali i na metode lecenja, koje bi nam najvise mogle koristiti.

“Snazna” odnosno markantna postavka planeta, nezavisno od naznacenih polja poput stelijuma, moze doprineti razvoju odredjene bolesti.
 

VI polje ukazuje na akutna oboljenja koja zahtevaju dispanzersko lecenje,

VIII polje oslikava terminalna oboljenja, neizleciva, i oboljenja koja zahtevaju hiruske intevencije u najsirem smislu,

XII polje ukazuje na oboljenja i stanja koja zahtevaju hospitalizaciju i nadgledanje.
 Jupiter u ovim poljima moze ukazivati na zdravstvene probleme proizasle iz gojaznosti (Diabetes Mellitus[3], Hepatitis[4], Anemia[5]) ali i na srecne[6] ishode lecenja, cemu ce samoj osobi pomoci optimistican pogled na zivot, zelja za zivotom i kontinuirano rekreativno bavljenje sportom.

 Ako je u 06, 08. Ili 12.polju planeta Saturn, bolesti ce biti izazvane losom cirkulacijom, stetnim navikama, kao i depresivnim mentalnim obrascima. Lecenje tada treba sprovoditi temeljno i strpljivo, a korisna je i fitoterapija[7] i duzi boravci na suncu. Najcesce bolesti izazvane disharmonicnim aspektom Saturna u 06, 08. ili 12.polju su oboljenja kostiju, zuba, multipleks skleroza, reumatska oboljenja.

Uran u 06, 08. Ili 12.polju moze ukazivati na nagle, akutne bolesti, koje izbijaju kao posedica dugotrajnih psihickih stresova i nervne slabosti. Ovde su blagotvorne sve metode opustanja, poput autogenog treninga, pozitivnog mentalnog programiranja, vezbi disanja, joga, meditacija... sve sem zvanicnih medicinskih tretmana. Najcesce bolesti koje Uran u 06, 08. ili 12.polju donosi su Parkinsova bolest, Kronova bolest, slog...

Neptun u 06, 08. Ili 12.polju ukazuje da osoba moze biti veoma osetljiva na psihickoj, kao i fizickoj ravni, podlozna infekcijama, virusima, alergijama na antibiotike ali i bezrazloznoj panici i hipohondriji, pa je veoma bitno da u lekaru i terapeutu pronadje izvor emotivne podrske ali i da potrazi savet bar od tri lekara - jer u slucaju ove osobe i najbolji lekar donese pogresnu dijagnozu.
 

Pluton u 06, 08. Ili 12.polju ukazuje na bolesti, koje se javljaju kao posledica blokirane seksualne energije, potisnutih emocija -  narocito gneva, stida i krivice, koje je potrebno transformisati kroz intenzivan rad na sebi i osvestavanje potisnutih sadrzaja, pa se preporucuje vodjenje duhovnog dnevnika, psihoanaliza. Medjutim, u poslednje vreme, Pluton moze dati i kobne, neizlecive bolesti poput SIDE ili kancerogenih bolesti izazvanih radiacijom, zracenjem i sl.
 
      Sad cu vam dati jos jedan primer da ne bi svi oni koji imaju ove planete u ovim poljima pomislili odma kako ce oboleti od ovih bolestiju.

Rak je bolest vodenih znakova, to su Rak, Škorpija i Ribe, ponekad i zemljanih znakova (Bik, Devica i Jarac) Od planeta načešće su u igri Neptun, Saturn, Mesec i Venera. Mesec napada stomak, matericu, jajnike i limfne žlezde, četiri puta češće žene nego muškarce. Mesec označava i mnoštvo, pa bez njega nema hiperprodukcije ćelija. Saturn je vladalac hroničnih bolesti, a najčešće napada staro i istrošeno tkivo, skuplja otpatke degeneracije. Venera voli okrugline, ženske dojke, kožu, usta, polne organe; loša Venera skuplja nečistoću masnih ćelija i nagomilava ih na jednom mestu. Od znakova, uvek treba gledati gde je Saturn, jer to je očigledan preduslov za rak. Rak retko ide na aktivne planete kao što su Sunce, Mars, Uran, i u vazdušno-vatrene znake.

Klasičan priznak za rak u natalnom horoskopu je kvadrat Meseca i Saturna. Da li će svako ko to ima tokom života imati rak -- naravno, ne, jer je takav kvadrat veoma čest i ponavlja se dvaput mesečno. Sledeća specifikacija je da to mora biti u nekoj od kuća bolesti, npr. šestoj, osmoj ili dvanaestoj. Time se broj potencijalno obolelih znatno smanjuje. Ni to nije dovoljno za dijagnozu raka, već se mora gledati i progresivni horoskop. U njemu se ponavljaju pokreti Meseca ali na svakih sedam godina umesto na sedam dana, tako da ni to nije dovoljno specifično -- svako će posle sedam godina imati neki loš aspekt Meseca na Saturn. Ali ako se nekom potrefe iste te konfiguracije i u natalnom i u progresivnom horoskopu, verovatnoća stvarnog oboljevanja raste. Konačnu potvrdu doneće tranziti, odnosno, godišnji horoskop. Ako je i u njemu kvadrat ili loš aspekt Meseca i Saturna, sa velikom verovatnoćom može se prognozirati pojavljivanje bolesti, naročito ako su i u tom horoskopu naznačene kuće bolesti.Pozdrav, Duško Savić, dipl. math i astrolog

Meni licno je jako zao sto ne mogu da doprinesem razvoju naseg zdravstva kad je u pitanju pristup bolesti.Nazalost primetila sam da ljudi i ne zele da znaju pravi uzrok svoje bolesti, oni samo zele da im bude lakse i da ozdrave i da se ,kao sto obicno biva ponovo vrate starom obrascu ponasanja i zivljenja, a pogotovo razmisljanja.Nista nije svojstveno ljudskoj rasi kao lenjost i strah od promena. Po mom iskustvu i nekom osecaju unutarnjem , bolest dolazi iz mentalnih obrazaca pojedinca. Pa mislim da bi uvek pametnije bilo prvo pregledati psihu, pa onda telo, jer sva negativna energija dolazi odozgo prema dole.
 

 

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Put do pakla poplocan je dobrim namerama!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 180
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sory Maki komp me zeza
« Poslednja izmena: 21. Maj 2007, 11:24:06 od Santjen »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 9 10 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 04:28:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.