Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 17:48:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Astroloski aspekti  (Pročitano 50399 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Šta su to sinister i dekster?  Smile

Maki Sinister je na Latinskom Levo a Dexter Desno Smile

Hehe...zbunh se skroz ..nisam učila latinski  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1527
Zastava Zagreb
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola 525
neki smatraju da je sextil bolji i jači aspekt od trigona. što mislite o tome. meni se čini da su tu ljudi u pravu makar teorijski ne znam objasniti zašto.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


http://www.youtube.com/watch?v=qzLdxeQj66k

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 88
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens MC60
Ne znam zasto aspekte opisujete s rijecima bolji jaci slabiji itd...

Aspekti su ili pozitivni ili negativni bar po mom nekom slobodnom misljenju
IP sačuvana
social share
;Al Gran Pueblo Argentino Salud!

Coronados de gloria vivamos
O juremos con gloria morir.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 35
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Ne znam zasto aspekte opisujete s rijecima bolji jaci slabiji itd...

Aspekti su ili pozitivni ili negativni bar po mom nekom slobodnom misljenju


Ovisi i koji planeti su međusobno u aspektu....npr. Venera sa Jupiterom...ili Pluton sa Marsom, svašta se treba gledati, postoje različite kombinacije i mogućnosti.
Oba aspekta donose laki protok energije, planeti međusobno surađuju i nema napetosti...ali zato postoji  opasnost da se ne ide naprijed i da se osoba previše zalijeni
« Poslednja izmena: 17. Dec 2006, 21:47:56 od titi-titi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Ne znam zasto aspekte opisujete s rijecima bolji jaci slabiji itd...

Aspekti su ili pozitivni ili negativni bar po mom nekom slobodnom misljenju


Slažem se, postoje dobri i loši aspekti.
Aspekti mogu biti izmedju benefičnih planeta, izmedju benefika i malefika, izmedju malefika...  ili je dobro ili je loše. Sredine tu nema. Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Ericsson T-68
Dosta je ovde receno, malo propusteno, pa cu morati sve ukratko da ponovim i da dodam neke stvari cisto da se nebi izgubili. Vecina stvari povadjena je iz Duporovog Udzbenika natalne astrologije.

Elem,

Glavni aspekti su
Konjukcija - 0 stepeni
Sekstil - 60 stepeni
Kvadratuira - 90 stepeni
Triangl - 120 stepeni
Opozicija - 180 stepenii
O sporednim Kepler je pronalazacki zakljucio da se aspekti odnose kao  proporcije celih brojeva 1:2, 2:3, 3:4, 4:5, 5:6. 3:5. 5:8, sto potvrdjuje harominju prirode te je dodao  polusektant od 30 stepeni, oktant od 45 stepeni, troktant 135 stepeni i kvinknus 150 stepen.

Konjukcija je povoljna ako se poklapaju 2 dobra planeta , nepovoljna ako se poklapaju 2 losa a moze da bude a ako se poklapaju jedan los jedan dobar zavisi od ostatka horoskopa i pozicije planeta.

Sekstil je redovno jak , i dobro utice na karakter  jer se spajaju 2 znaka raznih grupa. Ako sece horizont to bolje  jer mesa dnevni i nocni tip. Postoji i dupli sextil ili makgicni kvadrat.

Kvadrat je redovno lose pa i ako su u pitanju dobri planeti. Znak je unutrasnjih ili spoljasnjih borbi, sporo do uspeha i nista bez borbe.

Trigon  je uvek sretan i  bez teskoca naarocito ako s dobri planeti. Ako je Mars upleten onda sve to uz borbu. Dupli triangl daje nepobedoviost to se takodje zove veliki triangl ili apolonovski apsket.

Opozzicija je redovito nesretna i sa dobrim planetama. Treba obratiti paznju da li je opozicija potpuna ili se  po sirini ekliptike oba planeta razilaze bez loseg upliva.

Mnogo jakih aspketa = jake lichnosti, narocito ako to potvrdjuju sunce, mesec i asc.
Mnogo aspekta sa mesecom nije srecno jer daje nemire , nesigurnosti promenljivost zivota.

Puno triangla tromost sem ako nije naglasen Mars ali covek sa lakocom ostvaruje sve.

Mnogo kvadratura  je znak velike aktivnosti ,. borbi, sukoba , stradanja.

Puno konjukcija = znacajna licnost, jaka individualnost vec prema znaku. Ako je sve  u jednom znaku nije srecno jer je tip suvise jednostran

Ako se planeti krecu sporije ili su u zaokretu  tako da apsketi druze traju to cini aspekt jacim te duze deluje na prve formacije i oni imaju jaci pecat onoga sto znace.

O kompleksnim aspketima t.j svim aspektima jednog horoskopa ne pise mnogo jer je to materija za vrsnog astrologa a ovde takvih jedva da ima te samo osnovno.

Jaki aspekti i jaka polja i znaci = geniji, lichnosti
Jaki aspekti i slaba polja i znaci = zloupotreba
Slabi aspekti a jaki polja i znaci =  dnevni ljudi
Slabi aspekti i slaba polja i znaci = kreteni



Jaka polja ili znacu su 1,4,7,10 i palaneti u ovim uglovima. Slaba bolja i znaci su 3, 6, 9, 12.

Oba svetla  i jaci planeti koncetrisani na uglovima 1, 4, 7 ,10  pola deluju jaku a u sledecim  2,5 ,8 ,11 su znak bujnijeg zivota, dok u padajucim . 3, 6, 9, 12,  znace skucen zivot pa ako su josh u losim aspektima invalidi i teske nesrecno.

Dobijate nastavk kad me ne mrzi o konjukcijama jer su one izrazito vazne.

A da dodamo i malo o obrisima.
Sunce 15 stepeni
Mesec 12 stepeni
Merkur, Venera, Mars  7 stepeni
Jupiter, Saturn 9 stepeni
Uran 7 stepeni
Neptun 5 stepeni
Pluton 2 stepena

Ostala manja tela po 1 stepen

Moze se desiti da se dva tela mimoidju po sirini udaljeno skoro koliko je i zbibr obrisa, To onda nije konjukciaj vec paralel.
Aplikacioni ili ulazeci aspekt je najjaci bash zato sto je telo polozno aspektnu ne samo prvi dan vec josh sedmicu dana. Uz prirodu  naglo opadanje s vih upliva jer pocetni start organizacije celeije postepeno dobija cvrsci sistem.
Egzaktni, puni aspket kada jsu dva tela na geometrski tachnoj razadaljini.
Separacioni  kada se dva tela odvajaju od oba obrisa i napusta puni aspekt.

Praksa je pokazala da  puni aspekt pripada karakteru i sudbini , separacioni pokazuje teznju i neodlucnosti, tako da onoi sto nam nude zvede moze i propasti. Dok aplikacioni aspekti redovito donose ipsunjavanje onoga sto znace.

Ima josh puno da se kaze o ovome, tako da ocekujte nastavak. Do tad  Smile sa ovom temom.


p.s. Primetio sam da mnoge zbunjuje koji je aspekt jaci, kad , zasto itd. i mene je zbunjivalo ali evo prokljuvio sam , uprostio Duporovo, ovde vam sve lepo pise procitajte pazljivo sta vam nije jasno pitajte, tu smo da vam pomognenemo
« Poslednja izmena: 28. Dec 2006, 09:51:58 od Aiwass »
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Sta ako u horoskopu nema opozicija (kao u mom slucaju)?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 219
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Sta ako u horoskopu nema opozicija (kao u mom slucaju)?

jedno je sigurno najteze ti pada kada tranzitna planeta pravi opoziciju sa natalnom jer ti takav odnos nije poznat s obzirom da ga nemas u natalu,bar je tako meni   Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 221
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Gde mogu pronaci tumacenja tih ostalih aspekata (konkretno mislim na kvinknus)?

Imam u karti sl. aspekte : Sun quincunx Uranus, Moon quincunx Uranus i Venus quincunx Uranus. Procitao sam negde da taj aspekt oznacava tesku lekciju koju osoba mora da nauci, ali da kad savlada tu lekciju da ce rezultat biti vise nego dobar.
IP sačuvana
social share
Dobro znaš svaku reč, svaki znak,
Kako najlakše, najbrže, najslađe reći odlazim.
Rastemo, pazimo, slučajno gazimo,
Tvoje najblaže usne kažu odlazim.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 219
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 17:48:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.