Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 20:58:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ascendent  (Pročitano 27104 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
KOd mene je nadolazeći znak uklješteni Ovan (dakle Asc Ribe - pa ide Ovan pa Bik)
Negde sam pročitala da, kada je neki znak uklješten, gotovo i da nema uticaja na kuću i sl. To sam još negde pitala ali mi i dalje nije jasno.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 315
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0

Ja sam Devica / Rak, a mesec mi je u Ribama, od malih nogu sam preterano emotivna, volim drugima da pomazem koliko mogu, mislim da mi je to od Raka i Ribe, a analiziranje, realnost i pravicnost mislim da sam dobila s Devicom. Tako da ponekad idem iz krajnosti u krajnost i lomim se na relaciji emocije, iluzije - stvarnost, realnost  Smile
IP sačuvana
social share
"...dok te nisam upoznala, moj zivot nije imao nikakvog smisla, nikakvog cilja. Znam da je na neki nacin svaki korak koji sam napravila od momenta kada sam prohodala, bio samo korak ka tebi..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 1552
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Nokia 
A ja sam Jarac/rak sa mesecom u Lavu (tako su mi bar rekli)....
Jako mi drago sto sam rak u podznaku jer sam emotivac...ne bih volela da sam ledeni jarac...inace se osobine preplicu stalno...jedino bas nisam sigurna sta sa tim lavom...
IP sačuvana
social share
Seren Kjerkegor:
" Samo onaj ko u tekobi strepi, mir svoj nalazi, samo onaj ko u donji svet silazi,
 voljenu spasava, samo onaj ko noz vadi Isaka dobija."


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3280
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N95
Ja sam Strijelac Asc-Vaga,5 st Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Sve je otrov i nista nije otrov

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 176
Zastava Rotterdam
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja sam rak asc riba....Asc mi je u trigonu sa plutonom u osmoj kuci u skorpiji, asc mi je u sekstilu sa saturnom,neptunom,uranom i mesecom. Smile Smile
Sta to sve skupa znaci___???? Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Meni je ASC na 2 stepenu Device,sa sve plutonom u prvoj Smile
Ponekada me ljudi vide kao opasnu Smile,a ja sama sebi dosadin sa silnim analizama tipa Device! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Ja nisam kapetan ladje ja sam kapetan Ledjo

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 106
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Ponekad volim sto sam u podznaku lav,ali doneo mi je mnogo neprilika u zivotu.Inace Asc mi je na 5 stepenu,upravo njegovom stepenu.I zato se i osecam kao da sam dupli Lav,smrdim ko lav(haahaha) i macka u kineskom
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
Ascendent ili izlazeći znak opisuje i nosi glavnu sudbinu natusa, a stoji naspram Descendenta. Stepen Ascendenta predstavlja početak 1. kuće, dok stepen Descendenta predstavlja početak 7. kuće. Kako je 1. kuća analogna zodijačkom znaku Ovna u njoj je sadržana misao, "ja sam", dok je 7. kuća analogna Vagi i u njoj je sadržana misao, "ja balansiram". Tačka Ascendenta stoji nasuprot Descendentu, odnosno 1. kuća stoji nasuprot 7. kuće, pa se kroz 7. kuću vidi šta to natusu nedostaje i šta on pokušava da kompenzuje kroz 7. kuću, odnosno kroz druge ljude i partnere. Svaki zodijački znak na Ascendentu nosi svoju povoljnu i svoju nepovoljnu stranu, a šta će prevagnuti, zavisi od položaja vladara Ascendenta, kao i od aspekata prema stepenu Ascendenta. Drugim rečima, kroz Ascendent procenjujemo vrline i mane natusa, a konačnu procenu dobijamo kroz procenu svih elemenata u horoskopu.

Ascendent i njegov vladar opisuju fizičku konstituciju, telo i vitalnost natusa, a prateći vladara Ascendenta kroz kuću u kojoj je fizički postavljen, kao i kroz zodijački znak i aspekte, mi dobijamo i putokaz o smeru natusove energije. Međutim, priču o vladaru Ascendenta i njegovom učinku u horoskopu, ostavićemo za neki drugi put, a ovde ćemo se samo zadržati na izlazećem znak ili Ascendent.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
Ascendent u Ovnu

Polaritet je muški, element je vatra, a kvalitet je kardinalan. Iz ovoga možemo zaključiti da se radi o izlazećem znaku koji poseduje izraženu volju, pokretački impuls, energiju,a koja teži stalno da stupa u akciju. Ovnu nije problem sebi da postavi cilj i da hrabro i juriša prema njemu. Vatra mu obezbeđuje toplinu, širenje, optimizam, pokretljivost i radnu energiju. Kako se ovde radi o kardinalnoj varti, pripadnici ovog Ascendenta, oduševljeno i naglo kreću u ostvarenje zadatih ciljeva. Vladar Ovna je Mars, a ako je on pozitivno integrisan u horoskopu, onda će pripadnici ovog Ascendenta pokazivati veliku hrabrost, viteštvo, pozitivan takmičarski duh, vrednoću, predvodničke sposobnosti i uvek će biti hrabri vitezovi, a u cilju zaštite i odbrane slabijih. Oni nastupajo hrabro i oduševljeno, a svaku  okolnost ili situaciju, započinju bez straha i sa velikom i snažnom početnom energijom. Ako je Mars dobro postavljen i ako nije oštećen od drugih planeta, pripadnici ovog Ascendenta, svoje namere okončavaju brzo, precizno i efikasno, a nakon dostignutog cilja, odmah traže neki novi zadatak na kojeg će se oduševljeno usmeriti. Požrtvovani i pomalo strogi u porodici, strasni i kratkotrajni u bliskim odnosima, tačni i precizni na radnom mestu, pripadnici Ascendenta u zodijačkom znaku Ovna jesu pravi nosioci pokretačke energije. U slučaju da je Mars nepovoljno integrisan u horoskopu, onda predstavnici ovog Ascendenta, mogu biti vrlo nestrpljivi, impulsivni i brzopleti, U takvim okolnostima oni jednostavno izgore i lako odustaju od svog cilja i svoje namere. Nepovoljno integrisani Mars, govori i o prirodi koja je sklona ekcesima i svađi, a karakter je bučan i buran. Ovnovi u osnovi teže samostalnosti i imaju potrebu da se nametnu, da budu predvodnici, vođe ili na čelu bilo kakve grupe. Međutim, stroge definicije se ne mogu davati, jer je veoma važno gde se nalazi Mars i kakve aspekte formira. Venera je u izgonu u zodijačkom znaku Ovna, što govori o njenom problemu da pokaže svoju prirodu kroz ovaj zodijački znak. Zbog toga pripadnicima Ascendenta u Ovnu, nedostaje takt i diplomatija, a iz tih razloga često mogu ostaviti utisak grube i neotesane osobe. Međutim, da bi bilo šta od ovoga potvrdili ili ne, mi moramo proceniti položaj Venere u horoskopu, a ako je ona na primer u Vagi, Ribama ili Biku, onda će ove osobine biti mnogo blažeg inteziteta. Sunce je egzaltirano u zodijačkom znaku Ovna, pa su zbog toga predstavnici ovog podznaka željni isticanja i hvale. Kako Sunce egzaltira u ovom znaku, tako je i pripadnicima ovog znaka obezbeđena volja, optimizam i energija, a često se mogu naći i uspešni i ugledni pripadnici Ascendenta u Ovnu. Saturn u Ovnu je u padu i Ovnovi nemaju strpljivost, opreznost i strah, a što je u simbolici planete Saturn. Kako je Ovan prvi znak u zodijaku i kako simbolizuje glavu, pripadnici ovog Ascendenta mogu imati glavobolje, migrene, vrtoglavice i sl. Često mogu patiti i od povišene temperature, akutnih i virusnih oboljenja, prblema sa zubima. Osetljivost glave, čela i organa vida, ako potvrđuju i ostali elementi u horoskopu.

Jelena Studen Vojvodić
« Poslednja izmena: 05. Jun 2008, 13:44:57 od Makišon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
Asendent u Biku

Polaritet je ženski, element je zemlja, a kvalitet fiksan. Bik je jedan od najsporijih zodijačkih znakova, a pripadnici ovog Ascendenta deluju usporeno u svojim ciljevima i namerama. Zemlja predstavlja sigurnost, što govori o potrebi za samoodržavanjem i sigurnošću, a posebno kroz materiju. Zbog toga je za pripadnike ovog Ascendenta sigurnost posedovanje nekretnina ili bilo kakvih drugih materijalnih dobara. Ascendent Bika uglavnom pokazuje strpljivost, opreznost i mir, a u svojim nastupima, ako Venera nije oštećena, pokazuje ljubaznost i veselu narav. Ovim zodijačkim znakom vlada Venera, pa pripadnici ovog Ascendenta izbegavaju bučna mesta, ekcese i izbegavaju bilo kakvu okolnost koja se može pretvoriti u svađu. Za njih je najvažnije da mogu sebi stalno da ugađaju i da im život bude lep i ispunjen zadovoljstvima. Pripadnici Ascendenta u Biku imaju veliku potrebu za uživanjem, veseljem, zabavama, lepotom, estetskim formama i svemu onome što prvenstveno predstavlja uživanje. Zbog toga, oni mogu biti veliki ljubitelji i umetnosti, muzike, prirode, ali i bogate trpeze, odnosno hrane i pića, a ako Venera isto podržava, onda često mogu otići i u gojaznost. Ascendent u Biku ne voli rizike i naglost, a zbog fiksnog kvaliteta, teško prihvata i bilo kakvu promenu. Najveći neprijatelj Ascendent u Biku je brzina i užurbanost, pa ako hoćete i da razljutite ovaj znak, onda ga samo postavite pod pritisak užurbanosti. U slučaju da mu danas kažete, "sutra do 10h, ovaj posao mora biti završen", imate veliku šansu da ga razgnevite ili bar izazovete stres, a što nije specifično za njih. Pripadni Ascendenta u Biku uvek igraju na kartu sigurnosti i nikada neće pokrenuti bilo kakvu akiju, ako ona nije proverena, sigurna, stabilna i ako ne donosi materijalni dobitak ili bar osećaj uživanja. Ascendent u zodijačkom znaku Bika, retko kada će da "uprlja ruke", jer ovim znakom vlada Venera, planeta lepote i radosti, a ako ih i uprlja, onda će one biti uprljane bojama, glinom i sl. jer pripadnici ovog Ascendenta, pored sigurnog posla, imaju često i neki hobi, poput slikanja, vajarstva i sl. Venera je planeta bliskosti i ljubavi, a Ascendentu u Biku izuzetno prijaju udvaranja, ljubav i bliske veze. Oni su jednostavno stvoreni da uživaju u životu i da prvenstveno ugađaju sebi, a onda i drugima. Pojedini pripadnici ovog zodijačkog znaka mogu odavati utisak tvrdice ili škrtice, ali srž takve pojave, nalazi se u njihovom strahu, da ako "otvore novčanik" i gube tlo pod nogama. Zbog izražene potrebe za uživanjem, a što često navodi na opuštanje, pripadnici Ascendenta u Biku ponekad pribegavaju lenjosti i nemarnosti. Treba se setiti da je Mars planeta energije i rada u ovom znaku u nepovoljnom položaju, što umanjuje i iskrivljuje energiju, koja nije toliko ushićeno energična i vredna, već se upotrebljava samo ako je svrha zalaganja na kraju uživanje, lepota ili materijalna dobit. Zbog toga ćete pripadnike Ascendenta u Biku često pronaći na raznim zabavama, proslavama, restoranima, prirodi, ljubavnim zagrljajima, kupovini i sl. Mesec je u zodijačkom znaku Bika u egzaltaciji, što pripadnike ovog Ascendenta povezuje sa izraženom plodnošću, izraženom potrebom za potomstvom, potrebom za posedovanjem nekretnina, ali i velikom maštovitošću i romantikom. Osetljivost grla, krajnika, glasnih žica, ali i ženskih organa, jer ovim zodijačkim znakom vlada Venera. Kako je Mars u Biku u nepovoljnom položaju, mogu se javiti bolovi i infekcije grla, ali i pojačani rad žlezda i hormona.

Jelena Studen Vojvodić
« Poslednja izmena: 05. Jun 2008, 13:44:37 od Makišon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 20:58:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.