Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 12:20:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ascendent  (Pročitano 27101 puta)
18. Sep 2006, 16:33:47
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
* radi lakšeg razumevanja teksta, Ascendent se odnosi na "podznak", a sunčev znak na "znak u kome ste rodjeni"....


Ascedent (podznak) je bitak horoskopa, bitak sveobuhvatnog, bitak opšteg mikrokosmosa. On je jedna opšta posebnost, no ipak posebnost, jedno individualno biće, od sveg i u svemu opštem najindividualnije. Ako je sunčev znak, nosilac ega, kroz volju, čoveku blisko i prepoznatljivo "ja", onda je Ascendent jedan dublji, skriveni, sasvim očigledan, a za mnoge tajan, identitet ega, identitet čovekovog mikrokosmosa. On je uvek, ona suštinska i nepromenljiva potreba u čoveku, on je karakter samog karaktera i gotovo uvek, jedno neumoljivo biće unutar njega, čije potrebe on mora slediti, živeti i proživeti.


I šta god da čovekova ćud i karakter volje, koji u Suncu žive, spolja o njemu govore, ipak je Ascendent osnovni bitak suštine čovekove psihologije, kog volja, naročito kada je mlada, potiskuje, a ličnost od sebe skriva. Uvek je tako, kada su različiti interesi i potrebe ova dva znaka, pa zato je baš Ascendent, u svome karakteru, ono prvo, što čovek o sebi otkriti mora, a što volja čovekova, sasvim često, ne želi da prihvati.


Tako i čovek, kroz Sunce, spoljni ego svoje volje, ne nazire svoju osobenost, svoju srž, kičmu dubljeg karaktera, svoje prvo, a ipak suštinsko, sasvim intimno - ja. No, potrebe koje Ascendent stvara i neumoljivo nameće čoveku, su duboka istina o njemu, od koje se ne može pobeći, što čovek, naravno, vremenom i ne želi. I baš zato, prvo suočavanje sa njim je čas, u kom se radja čovekova svest o svom nepromenljivom bitku, čas, u kome otkriva biće svoje osnovne potrebe, koje će nadalje živeti. Čovek se može odreći sunčevog znaka u vremenu, sem onda kada samo Sunce on nije, ali ne i bića Ascedenta, pa bez obzira, je li on biće ljubavi ili snage, snova il razuma, i bez obzira, krije li u sebi neutoljivu glad za učenjem, ili energiju koja želi da osvaja svet, čovek ga slediti mora. I za čoveka, vrlo često, u vremenu, sve ono što je njegova volja, postaje da biva manje važno, a sve više ono, što je karakter Ascendenta.


Ascendent nadalje, postaje čovekova tajna ljubav, tajna ispovest nežna, sem onda, kada potrebe sunčevog i ascedentnog znaka nisu iste ili srodne.

Svoj spoljni lik je stvarao čovek u očima drugih, uvek ili najčešće kroz znak Sunca, baš zato, što ga drugi vide onako, kakav je karakter njegove volje, koji mora biti vidljiv, kakav god bio, poput sunca na nebu. U vremenu se radja intimnost nežna i gotovo zakletva verna, da baš toj neumoljivoj snazi potreba Ascendenta, kakve god da jesu, veran do smrti bude. I zato, sasvim često, Ascendent, te dispozitor njegovog znaka, zajedno sa ostalim elementima, sa kojima je u kosmogramu vezan, čak i vokaciju odredjuju, a ako ne nju, uvek san o onome što čovek intimno želi biti, o onome što jeste.


Goran Milekic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Ne samo što je karakter Ascendenta čovekova osnovna potreba, već je on jedno biće unutar čoveka, kojem on, u vremenu, poklanja sve svoje ambicije, snagu i volju. Uvek ambicija, snaga i volja Ascedentu služe njegovim potrebama, pa će zato ovaj, s početka, tajni bitak, koji alter ego postaje, biti baš ono biće, koje će slavu ambiciji čovekove volje dati. Individualnost i posebnost, najčešće ne žive u Suncu, već u znaku Ascendenta, u njegovim potrebama, kojih se čovek ne može odreći, jer su njegove potrebe uvek prve, osnovne, suštastvene, nezaobilazne i duboko istinite. I zato je Ascendent istina o čoveku, prvi posebni, pa osnovni bitak individue svake. Njegova potreba je osnovna čovekova potreba, istinska i duboka, pa, šta god dalje čovek o sebi otkrivao, na kraju će videti da je on Ascendent sam. I zato, u sveobuhvatnom smislu, biti veran sebi, sad znači, biti veran prirodi i osnovnim potrebama, koje znak Ascendenta čoveku daje. Prihvatajući njega, čovek prihvata svoju osnovnu potrebu, svoje biće. I zato, njegovo neprihvatanje, nije samo nekakvo bekstvo od sebe, već duboko neprihvatanje života, karaktera i potreba, kojima se, ma kad, posvećen, vratiti mora.

Goran Milekić (Astropsihologija)



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


if there is a will,there is a way

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 302
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
moj podznak je u skorpiji ...sta to donosi?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Pročitaj karakteristike Škorpije. Pa na osnovu toga možeš ti nama reći šta ti je podznak doneo, tj.šta jeste tačno a šta nije...
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


if there is a will,there is a way

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 302
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pa nisam bas sigurna da osecam uticaje podznaka,a cula sam da podznak deluje tek od 30...jedino sto bih izdvojila da sam jako veliko zlopamtilo i da uvek vratim nekom ko me je povredio kad tad,a ostalo jos nekontam
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 48
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
vrlo interesantna tema.mislim da sam odlican primer(blizanci/jarac sa uplivom vodolije) suprotnosti volje i svega onoga sto zelim i ascedenta koji na kraju uvek ispliva na povrsinu(ma koliko ga potiskivala).inace sam bas dosta razmisljala na ovu temu pokusavajuci da definisem sta je sta i to bih opisala ovako: znak je ono cemu tezis ,kako razmisljas, ( a negde sam procitala i sta postajes tokom zivota i u velikoj meri se slazem)vrsta temperamenta,a podznak kakva ti je psiholoska struktura i kakav utisak uopste ostavljas na druge tj. kako se ponasas.s obzirom da psiholoska struktura uvek nadvlada temperament tako i podznak uvek dolazi u prvi plan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Ericsson T-68
vrlo interesantna tema.mislim da sam odlican primer(blizanci/jarac sa uplivom vodolije) suprotnosti volje i svega onoga sto zelim i ascedenta koji na kraju uvek ispliva na povrsinu(ma koliko ga potiskivala).inace sam bas dosta razmisljala na ovu temu pokusavajuci da definisem sta je sta i to bih opisala ovako: znak je ono cemu tezis ,kako razmisljas, ( a negde sam procitala i sta postajes tokom zivota i u velikoj meri se slazem)vrsta temperamenta,a podznak kakva ti je psiholoska struktura i kakav utisak uopste ostavljas na druge tj. kako se ponasas.s obzirom da psiholoska struktura uvek nadvlada temperament tako i podznak uvek dolazi u prvi plan.

Lepo si razmisljanjala i relativno si u pravu. Znak je Ego.. osobina ega u prvim god svog zivota. Znaci kakva ti je priroda znaka pod kojim ti je sunce takav ce ti biti ego.  A ego vuce nacin razmisljanja i poglede na svet. Ali samo u prvim god zivota posle toga sve vise i vise slabi.. sad zavisi od ostalih planeta koliko ce se promeniti i u sta.

Dok su asc i mesec mnogo teze promenljivi od Znaka.
« Poslednja izmena: 24. Sep 2006, 18:13:33 od Aiwass »
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
vrlo interesantna tema.mislim da sam odlican primer(blizanci/jarac sa uplivom vodolije) suprotnosti volje i svega onoga sto zelim i ascedenta koji na kraju uvek ispliva na povrsinu(ma koliko ga potiskivala).inace sam bas dosta razmisljala na ovu temu pokusavajuci da definisem sta je sta i to bih opisala ovako: znak je ono cemu tezis ,kako razmisljas, ( a negde sam procitala i sta postajes tokom zivota i u velikoj meri se slazem)vrsta temperamenta,a podznak kakva ti je psiholoska struktura i kakav utisak uopste ostavljas na druge tj. kako se ponasas.s obzirom da psiholoska struktura uvek nadvlada temperament tako i podznak uvek dolazi u prvi plan.
Mislim da je jako dobra kombinacija ova dva znaka(mada knjige kazu drugacije).
Blizanac daje svestranost,leprsavost,a Jarac prizemljenje,cisto smiruje,da se ne ode isuvise daleko...Jos ako Blizanac ima nesto u raku,sto je moguce,zbog blizine Suncevog znaka,jako dobra kombinacija.
Jarac daje uspjesnost,pa ako podznak djeluje vise u drugom djelu zivota,polako ali sigurno ,ova osoba stize do vrha.
Inace,oba ova znaka i Blizanca i Jarac,sto stariji,to mladji i uspjesniji,znaci jako dobra kombinacija.
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Atomski mrav

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 195
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung D500
U kakvoj sam ja gabuli.
Moj ASC je na 24° Ribe [ obratite pozornost da je i na stupnju Ribe ], a Sunce je u egzaktnoj opoziciji s njim.
Ja svoj ASC totalno osjećam. Čak i po izgledu! Mala, plavih očiju, punih usana i punijih nekih drugih dijelova...  Smile

Zbog odnosa Sunce - ASC ja sam potpuno u kaosu. Moram to nekako iskombinirati, ali je teško.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
U kakvoj sam ja gabuli.
Moj ASC je na 24° Ribe [ obratite pozornost da je i na stupnju Ribe ], a Sunce je u egzaktnoj opoziciji s njim.
Ja svoj ASC totalno osjećam. Čak i po izgledu! Mala, plavih očiju, punih usana i punijih nekih drugih dijelova... Smile

Zbog odnosa Sunce - ASC ja sam potpuno u kaosu. Moram to nekako iskombinirati, ali je teško.

Ma daj Sny,ne drami,znas i sama da mnogo "sitnica"cine natalnu kartu a ne samo znak i podznak.Uvjek pokupis od svakog znaka najbolje i evo ti ravnoteze.Od Ribica,dobrotu,smisao za umjetnost,plovi uvjek na nekom brodicu,makar u snovima,a od Djevice prizemnost,intelekt,ljepotu i nek uvjek tvoja voda iz Riba,topi tvoju zemlju u Djevici Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 12:20:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.