Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 82 83 85 86 ... 119
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Апологетика - докази за постојање Божије  (Pročitano 188608 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: 1deki
Evo ja tvrdim da postoji Slobodna Volja.
I izgleda da sam i dalje ziv.. Smile
Zahvaljujem Jednom Beskonacnom Kreatoru sto mi je dao Slobodnu Volju da Kreiram Zivotno iskustvo koje mi je takodje podario kako god ja hocu... Smile
Samo ti slobodno nastavi da tvrdis da svaki covek moze da bude sta god hoce i da kreira sta god hoce da kreira.
Covek je kreiran/stvoren/nastao, covek je kreacija, da li bi mogao da mi objasnis kako kreacija moze da kreira ?
Da li ti zelis da kazes da je sve ostalo u prirodi kreacija samo je covek - kreator.
Ta energija koja je sve kreirala je nakon stvaranja coveka prestala da postoji samo zato sto ti imas to ubedjenje ?
Jel' ti radis sve sto ti hoces ili samo ono sto mozes ?
Citat: The Philosopher
Ti se bas nalozis kada neko pomene Silvanusa  Smile

Ma nema veze, mahacemo mi tebi iz raja bas ovako:
Ne, ja se nalozim kada bilo ko prodaje fantazije za stvarnost. Silvanus je vernik koji je na ovom forumu zastupao fantazije u koje veruje.
Citat
Naravno da postoji.
Sta je d o k a z postojanja slobodne volje ? Tvoja tvrdnja da ti imas nekakvu slobodu ?
Ko je dokazao da slobodna volja postoji i kako ?
"Slobodna volja" je duhovni termin, termin koji govori o necemu sto ne postoji u materiji.
Bas kao i "Bozija Volja" za cije postojanje takodje ne postoji dokaz, posto ne postoji dokaz postojanja Boga.
Citat
... rece covek koji svako malo citira Bibliju  Smile
Da ali ja nisam vernik, ne vidim u bibliji apsolutno nista sto ne postoji u stvarnosti i ne govorim nikome sta da radi
ili sta da ne radi, sto je temelj svakog verovanja koji je nastao kao pogresno tumacenje biblije.
Citat: Magic Master
Kako rec moze da bude dokaz postojanja bilo cega ?!?!?!?
Da li je rec "drvo" dokaz postojanja drveta ?

Nikako mi nije jasno zasto ja uvek mislim da si ti ozbiljna osoba, kada se ti konstantno salis.  Smile
Citat
Да си прочитао тему видио би да се и уз мало размишљања може схватити да Бог постоји. Уосталом, сам то и радиш на овом форуму па није до краја јасно како ја сада могу само да по осјећају спознам Бога, ако читајући твоје постове увиђам да атеизам нема никакве здраве везе са животом.
Razmisljanjem moze da se shvati da neko bice ciji dokaz postojanja nemamo - postoji ?
Ovo ostalo mi uopste nije jasno ?
Ja ovde nekoga ubedjujem da je Bog - rec, kao sto ti nekoga pokusavas da ubedis da je rec dokaz postojanja Boga ?!?
Koliko puta treba da ponovim da je rec za mene Bog, odnosno nesto bez cega covek ne funkcionise.
A narocito mi nije jasan deo u kojem moje postove dovodis u vezu sa ateizmom.
Citat
У реду је то, али са тим ни на који начин не оповргаваш чињеницу да је неко самим читањем твојих постова могао чистим схватањем доћи до тога да Бог постоји.
Gde ja nekome govorim da Bog postoji, kada je sve sto sam rekao da ne postoji dokaz postojanja Boga i da ja shvatam da je Bog - rec na osnovu onoga sto je Sveti Jovan ukazao u Jovan 1:1-4

Uopste nije bitno da li neko nesto shvata ili ne shvata, shvatanje necega nikome nije spaslo zivot.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46905
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
@eyepheelYU

Пази шта си написао. Написао си да Бог јесте ријеч, а затим да ријеч није доказ постојања Бога, што мени звучи конфузно. Ако је нешто Бог шта ту има да се доказује ? Затим кажеш да је извор твог сазнања јеванђеље по Јовану. Ако можемо схватити према том јеванђељу да Бог јесте ријеч, зашто то онда није доказ да је тако ? Ниси ти ништа супериорнији од других према шанси да сазнаш истину. 
« Poslednja izmena: 09. Maj 2010, 23:48:14 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
@eyepheelYU

Пази шта си написао. Написао си да Бог јесте ријеч, а затим да ријеч није доказ постојања Бога, што мени звучи конфузно. Ако је нешто Бог шта ту има да се доказује ? Затим кажеш да је извор твог сазнања јеванђеље по Јовану. Ако можемо схватити према том јеванђељу да Бог јесте ријеч, зашто то онда није доказ да је тако ? Ниси ти ништа супериорнији од других према шанси да сазнаш истину. 
Za mene je Bog rec, ja ne tvrdim da je Bog - rec, nemam nekome sta da dokazujem posto nista ne tvrdim i nikoga u nista ne ubedjujem.
Ja sebi nemam sta da dokazujem da je sve nastalo kroz rec i da bez reci nista ne postoji, ja to znam, to
znanje mi je dala inteligencija koja mi je data. I ne kazem da je neko neinteligentan ukoliko to ne shvata.
Izvor mog saznanja je inteligencija koja mi je data a ne reci koje sam procitao, mnogi su procitali te reci ali ih nisu shvatili.
Zato sto shvatanje necega nije dokaz postojanja necega. Mi na osnovu Pasterove price da zivot dolazi samo iz zivota mozemo da shvatimo da je zivot dosao na ovu Planetu iz nekog zivota koji nije sa ove Planete, ali to nije dokaz da zivot sada postoji na nekoj Planeti.
Nemam apsolutno nikakve koristi sto shvatam to sto sam shvatio, tako da uopste nije bitno da li ce to neko drugi shvatiti.
Istina je rec o onome sto postoji u materiji, svi ljudi koji imaju svest znaju istinu o onome sto znaju da postoji. Niko nema koristi od toga sto zna istinu, tako da niko nije nista superiorno zbog istine koju zna.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Citat
што мени звучи конфузно.

povuci se na vreme, steta je da se upropasti tema... Jos samo slobadidi fali da kaze koju o resavanju gordijevog cvora  Smile

Citat
znanje mi je dala inteligencija koja mi je data.
Vrlo diskutabilno  Smile

Ajde, smirite strasti. Zelim malo da citam o Apologetici. Imate temu i za slobodnu volju i imate "filozofsko religijske diskusije".

Stoga ako ne mozete da pronadjete rupu u silogizmima ne trolujte temu Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: ThePhilosopher
povuci se na vreme, steta je da se upropasti tema... Jos samo slobadidi fali da kaze koju o resavanju gordijevog cvora  Smile
Da li ti uopste znas sta je apologetika ?
Citat
Vrlo diskutabilno  Smile
Navodno stitis temu time sto mene zelis da uvredis ili iznerviras ?
Citat
Ajde, smirite strasti. Zelim malo da citam o Apologetici. Imate temu i za slobodnu volju i imate "filozofsko religijske diskusije".

Stoga ako ne mozete da pronadjete rupu u silogizmima ne trolujte temu Smile
Kakve strasti ?
Da li ti uopste znas sta je apologetika ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46905
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ма сигурно не зна шта је апологетика.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Ма сигурно не зна шта је апологетика.  Smile
Mislim da ima pogresno shvatanje. Kada bi apologetika bila samo govor odbrane religijskih pozicija kakav bi tu rezultat bio ? Jedno verovanje protiv drugog, kako neko verovanje moze da ospori drugo ?

A ti, da li bi bio ljubazan da odgovoris na ova pitanja ? ;
Kako rec moze da bude dokaz postojanja bilo cega ?!
Da li je rec "drvo" dokaz postojanja drveta ?

IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 5100
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1064
Zar ti nisi tvrdio da prije postanka riječi nije ništa postojalo? Da ukoliko nešto nije definisano riječju ono ne postoji? Da se kroz riječ definiše postojanje?
IP sačuvana
social share
you don't need a weatherman to know which way the wind blows
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Zar ti nisi tvrdio da prije postanka riječi nije ništa postojalo? Da ukoliko nešto nije definisano riječju ono ne postoji? Da se kroz riječ definiše postojanje?
Tako je, impresioniram sam tvojim preciznim citiranjem onoga sto sam rekao, a to se ovde veoma retko desava.

Da bi nesto moglo da postoji, potrebna je svest za koju nesto postoji. Rec je donela svest i od covekolikog bica je nastao covek koji je poceo da definise postojanje. Kroz rec se definise postojanje, ali rec nije dokaz postojanja ( kao recimo rec "dinosaurus" ili "mamut" )
Da li znas da nesto postoji u materiji a da nije definisano recju ?
( znam da sam to vec pitao ranije, ali koliko se secam niko nije ponudio odgovor )

Imamo recimo rec koja definise nesto za cega nema dokaza postojanja ali je mogucnost postojanja toga ogromna, a ta rec je "vanzemaljac", rec koja definise zivot koji nije sa ove Planete.


U apologetici a narocito judeo"hriscanskoj" pozdravljam odbranu odredjene religije navodima iz biblije, ali
"apologetika postojanja Boga" je oksimoron, posto ono sto postoji ne treba odbranu cinjenice da to postoji.

Hvala za tako kvalitetna pitanja i nadam se da moji odgovori objasnjavaju zabunu da je to sto sam rekao kontradiktorno.
« Poslednja izmena: 10. Maj 2010, 16:44:55 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 5100
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1064
Molim. Ok, shvatih sam šta hoćeš da kažeš...

Citat
Kroz rec se definise postojanje, ali rec nije dokaz postojanja.
IP sačuvana
social share
you don't need a weatherman to know which way the wind blows
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 82 83 85 86 ... 119
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.