Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:21:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 128
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Anime  (Pročitano 333657 puta)
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Sendo 
Ok, videh da vas ima dosta koji gledate Cowboy Bebopa, pa reko ajd da napišem što šta o njemu i usput da vam dam srodne serije

Cowboy Bebop je jedna od retkih serijala koji je postao popularan isključivo na zapadu, kao i jedan od serijala koji se na svakoj većoj top listi nalazi na samom vrhu (prva 3 odnosno 5 mesta). Razlog ovome nije (samo) animacija (koja je prelepa bdw), priča (nema definisan kanon, već je više kao gomila pripovedaka u jednoj knjizi sa istim junacima, s napomenom da nekakav kanon postoji, ali u 6 od 26 epizode koliko serija ima). Ne, sve je u muzici. Da, muzika je pokretač radnje, muzika je ono što vam stvara najveći doživljaj. Ne, nemojte misliti da su ostali aspekti zanemareni. Naprotiv, odlično su ukonponovani u celinu, ali ostajem pri tome da je muzika ovde primarna i da se soundtrack mora posedovati, ako volite kvaliteto.

Priča je prosta. Svemirski brod Bebop je mesto gde 4 duše (i pas) žive, vrše međusobnu interakciju i (naravno) putuju po svemiru, radeći kao lovci na glave (s napomenom da metu moraju živu da dovedu u policiju). Te 4 duše su Spike Spiegel, flegmatičan mladić, ležarnog karaktera, koji poznaje borilačke veštine, i voli da obavi posao samo i isključivo, bez trunke odgovornosti (mada kao karakter varira po tom pitanju). Kanonske epizode se odnose na njegovu mračnu prošlost®, sa napomenom da je odlično uklopljena u serijal. Fay Valentine je tipična hot riba, koja voli kocku, sebe i sebe. Iako deluje sebično, ona zapravo krije daleko više nego što se na prvi pogled da zaključiti. Jet Black je bivši policajac, koji je do te mere odgovoran, da odbija da veštačku ruku i ožiljke, prekrije maskom (tj vidljivi su jer su od metala) da bi ga podsećalo na njegovu mračnu prošlost. Upravo ta odgovornost je maximalno karikirana u seriji, kao i njegove rasprave sa Spikeom (koga bole brige za većinu posledica koje napravi). Ed je zapravo 9to godišnja devojčica. Da devojčica, koja nema nijedan aspekt tog pola (oblači se, ponaša i zove kao da je dečak). Šašava i luckasta, Ed je zapravo haker ekipe (i to jedan od najboljih u tome). Ein je pas, u predstavljen kao "eksperimentalan", mada nikada objašnjeno što i kako. Uglavnom je u blizini Ed. Pustolovine kroz koje prolazi ovaj petorac su mahom parodije na pop kulturu, životne priče, priče iz prošlosti likova itd. Mega - giga - ulta preporuka. Po demografiji je Seinen.



Takođe preporuka filma Cowboy Bebop, koji je generalno nevezan sa seriju (događa se između 22 i 23 epizode), ali (kao i sve drugo vezanu za seriju) se odlično uklapa u milje sveta Bebop. Priča filma se bavi biološkim teroristom koga ekipa mora da zaustavi, a na koga je raspisana ucena od 3.000.000 ulonga (valuta u serijalu) jer preti da uništi jednu celu planetu. Obavezno štivo za ljubitelje serije, jer je ista ekipa (režija, scenarista, autor muzike itd.) radila na filmu. Takođe, zahvaljujući seriji i filmu studio Bones (Soul Eater, Sword of the Stranger, Full Metal Alchemist i FMA Brotherhood itd., jedan od najboljih studija današnjice) se odvojio od studia Sunrise-a (gde su ljudi iz Bonesa predhodno radili) i postao je nezavistan studio.



Alternative:
Deo ekipe Cowboy Bebopa je krenuo da radi Samurai Champuloo. Slično kao Bebop, serija se bazira na tankoj priči, interakciji između likova, parodiranju pop kulture (hip-hop, urbana/street kultura itd.). Serija se bavi devojčicom Fuu koja traži "Samuraja koji miriše kao suncokret" i njenim putovanjem sa dva saputnika. Mugen je klasičan badass, razbojnik i kavgadžija. Jin je Ronin, temperamentan, smiren, samurajski tip. Njih dvojca su posle jedne svađe, rešili da se bore do smrti. Fuu ih zadužuje, da prvo moraju da nađu pomenutog samuraja, i tek onda rade šta im je volja. Tako luckast trio kreće na put, slično kao ekipa iz Cowboya. Iako obe serije potpisuje isti režiser (Shinichirō Watanabe), scenarista i neki aspekti su drugačiji. Utisak je kao sa konja na magarca, mada je daleko od toga da je serijal loš. Naprotiv, preporučujem ga, jer su mnoge fore odlične, i vredi ga gledati. Seinen po demografiji i ima 26 epizoda.



Ok, šta je radila ekipa koja je radila Cowboya? Pa nije sedela skrštenih ruku... Keiko Nobumoto (glavni scenarista i urednik Cowboya) je sa Studiom Bones, i Yoko Kanom (muzika iz Cowboya) uradio mali mastepiece. Rezultat je Wolf's Rain. Radnja se događa u neimenovanoj budućnosti. Na zemlji već 200 godina nema vukova. U ovom haotičnom svetu, preostali vukovi se mahom maskiraju kao ljudi (izgledaju kao ljudi, ali je interakcija i drugi radnje prikazana u "vučijem" obliku), naučili su ljudski jezik i kriju se "na otvorenom". Jedan vuk po imenu Kiba (jap. očnjak, jer svi glavni likovi imaju ime po nekoj osobini ili delu vuka) dolazi, udružuje se sa još 3 vuka, i ova četvorka kreće kako bi našla raj, mesto koje prema predanju samo vukovi mogu da nađu. Moj utisak posle gledanja ove serije je bio... prosek. Tek skoro na sajtovim sam našao da je za gledanje serije potrebno neko predznanje (mada može da se prvo odgleda serija, pa tek onda da se traže objašnjenja), jer je sve u seriji zapravo metafora. Ovo može da bude malo zeznuto, ali ako neko voli serije koje referenciraju u okviru sebe, i nisu na prvu loptu, onda samo napred. Preporuka! Može se reći da je serija seinen, pre svega zbog ozbiljnosti.



I na kraju, komedija. Iste godine (1998), isti studio (Sunrise, je potpisao i ovo i CB) izbacuje Outlaw Star. Serija se vrti oko blaga (Galactic Leyline, mada ovde reč blago treba uzeti sa rezervom), svemira i naravno broda Outlaw Star koji je u centru zbivanja. Gene Starwind i Jim Hawkins su dva freelancera (naš izraz : slobodna strelca), koji rade sve što je profitabilno. Susret sa jednim outlaw-om će im promeniti život i ispuniti san : odlazak u svemir. Dobijaju eksperimantalan brod Outlaw Star, čiji je "ključ" devojka Melfina, bioroid (robot, ali na organskoj bazi). Usput sakupljaju još dva člana, Twilight Suzuku bivšeg ubicu i Aishu ClanClan pripadnika Ctarl-Ctarl rase svemirskih mačaka (kojoj daje glas Yuko Miyamura, moja omiljen ženski voice over poznata kao Kaska iz Berserka i Asuka Langley Soryu iz Neo Genesis Evangeliona). Zajedno kreću da nađu blago, sukobljavajući se sa piratima i policijom (svet Outlaw Stara se zasniva na premisi da su pirati "loši momci", policija su dobri, a Outlaw su neutralni freelanceri koji rade i ilegalno i legalno). Preporuka! Iako je manga Seinen, serija je zapravo Shonen.

« Poslednja izmena: 25. Nov 2010, 19:45:42 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
Vidi ti to, idealno mesto za zaljubljenike u animee koji žele da saznaju više. Svaka čast na trudu. Naravno, daleko da je potrebno da se predstavljam ikome ko se imalo interesuje za anime kod nas Smiley
Stara verzija emuglx strane sa opisima
http://www.emuglx.org/emu6/manga.php
ili pogledajte AMV 8 2 na Tube-u
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Sendo 
AMV ili anime music video predstavlja "sport" u kome same kompanije ili bilo ko sa programom i veštinama, montiraju neki anime naslov sa muzikom (može bilo koja pesma, mada ljudi uglavnom vole da vezuju za metal). Naravno, kao što to biva, AMV-ovanje ubrzo postaje mini fenomen, a kao i svaki fenomen ubrzo postaje meta parodiranja. AMV Hell je upravo primer toga, gde se za pesme šaljivog karaktera ili audio isečke iz filmova, serija, crtaća ili snimaka ubacuje anime klip (montiran ili originalna montaža). Cilj ovog projekta je zabavan karakter, najčešće u dugometražnom smislu.
Gospodin Scarfinger je uradio upravo ovako nešto kombinujući anime klipove sa radovima "ovih prostora". Na žalost, klipove nećemo ubaciti ovde, pre svega jer je ovo deo rezervisan za televizisku i filmsku umetnost. Ukoliko ste zainteresovani da vidite rad, pronađite ga na youtubeu (mora se osam ukucati kao reč, nikako kao broj). Takođe na bureku imate temu http://forum.burek.com/amv-8-ii-t523522.msg8991485.html (topla preporuka za gledati).
« Poslednja izmena: 25. Nov 2010, 20:08:30 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Kul tekst, Blizzard.  Bebop bez sumnje ima daleko bolju animaciju i crtez od Champloo'a, kao dublje teme, ali ipak preferiram Samurai Champloo.  Postava i muzika su mi nekako pristopacnije.  Doduse, trebao bih Bebop'u dati drugu sansu, verovatno sam ga "uhvatio" u pogresno vreme.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Sendo 
Ljudi slobodno se uključite, dajte neku preporuku, ne morate da pišete rat i mir Smile. Koliko možete napišite, dodajte neki klip. Znam da delujem dosadno, ali bi voleo da vas animiram da ne ispadne da temu (mahom) vodim ja. Neću da ujedam, obećavam.

Anyway malo smo otišli sa koliseka pa da se vrnem nazad. Malo bi da se vratim na Shonen, jer znam da ima dosta ljudi koji bi voleli da pogledaju nešto prizemno.

Znam da ste svi svesni Naruta i Bleach-a kao fenomena animea u Srbiji. Ako ste pored njih pogledali Death Note i Full Metal Alchemist super. E, kad ono međutim ima još jedan član porodice koji sam pomenuo na početku, pa bi da izdetaljišem. U pitanju je One Piece. Pre svega, jedan od glavnih pokazatelja popularnosti jeste broj prodatih mangi (stripova) od prvog broja

E pa evo vam podatak i o tome
5. Naruto (Shonen Jump) koji je upravo prešao 100.000.000 prodatih brojeva (još izlazi)
4. Detective Conan (Shonen Sunday) koji ima oko 120.000.000 prodatih brojeva (još izlazi)
3. Slam Dunk (Shonen Jump) koji isto ima oko 120.000.000 prodatih brojeva (završen)
2. Dragon Ball (Shonen Jump) oko 159.000.000 prodatih brojeva (završen)
1. One Piece (Shonen Jump) oko 189.000.000 prodatih brojeva (još izlazi)

Koga zanima, Bleach ima 50.000.000 prodatih jedinica i izlazi, dok Death Note (svega) 20.000.000 prodatih jedinica i završen je.

Sa time rečeno hajde da se pozabavimo One Pieceom. Šta je One Piece? Paaa, blago, nepoznate veličine ili oblika, koje je ostavio Gold D. Roger, poznat kao kralj pirata, svima koji ga žele. I onda su ga pogubili Smile. 20 godina kasnije dečak po imenu Monkey D. Luffy, kreće u potragu za pomenutim blagom. I to je to, sve odatle je mahom širenje jednostavnog kocepta. Pre svega tema - gusari. One Piece ide u gusarsku suštinu do te mere, da imate gusare sa motivima. Praktično ako imate gusara klovna, njegova posada će biti kao cirkus. Ne, mrtav sam ozbiljan. Takođe imamo drugi motiv - devil fruit, voće koje daje onom ko ga pojede moći, npr. Monkey je pojeo voće koje ga čini gumenim, odatle svi njegovi potezi su mahom zasnovani na tome. Ah, da ima i kletva, odnosno nedostatak onog ko pojede voće. Taj isti odmah tone ko sekira na dno mora, odnosno kako sam autor kaže "kletva neplivača". Bože, blesavi ja Smile. Inače svet One Piecea je neobjašnjivo apsurdan i nelogičan. S toga, ako imate predosećaj da je ovo komedija, jeste. One Piece je preciznije polu - komedija, polu - akcioni Shonen (Neketsu). Naravno D. Luffy ne ide sam, usput će mu se pridružiti bivši lovac na pirate Zoro, lovac na blago/lopov/navigator Name, Snajperista/Lažov Ussop (jap. lažov) i kuvar Sanji. Biće tu još dosta likova i ekipa će se vremenom širiti, ali zašto bi vam ja kvario utisak?
Sa svojom pozitivnom atmosverom, jednostavnim konceptom (avantura!) i zabavnim karakterom, One Piece je kratko i jasno preporuka za sve one koji su mislili da su prikazivani serijali kod nas vrh trenutne anime ponude (na sreću, daleko od toga da jesu).



« Poslednja izmena: 28. Nov 2010, 10:33:37 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


I Am My Own Savior!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 8650
Zastava Vrčin
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
Alcatel One Touch
Evo ja imam odličan predlog za gledanje koji će sigurno zainteresovati i novajlije
Sjajna komedija Panty and Stocking koja na unrebesan način parodira sve poznate američke crtaće ali i filmove i generalno popularnu kulturu uz obilje humora u stilu Simpsonsa i South Parka(samo još urnebesnije Smile).


« Poslednja izmena: 30. Nov 2010, 15:58:56 od Anea »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Sendo 
Kada smo već kod komedija (koje ja jako slabo gledam bdw) evo jedne. Zamislite ideal, bivši vođa bajkera, koji nosi crni pojas u karateu, i koji želi da postane profesor kako bi jurio učenice. S druge strane, imate odeljenje, koje je najgore u jednoj privatnoj školi. Savršen spoj za sitkom zar ne? Upoznajte Eikichi Onizuka, 22 godišnjeg profesora, koji je sve gore nabrojano, u osvajanju najgoreg odeljenja u školi.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Ajde da opisem jednu

Fairy Tail je Japanska manga serija od Hiro Masime.Od 2009 postoji anime serija koja zasada ima 56 epizoda. Ni manga a ni anime nisu zavrseni.

Serija prati mladog wizarda(glupo mi je da napisem carobnicu  Smile ) Lucy Hartfiliu koja se pridruzuje gildu "Fairy Tail" koji obavlja poslove za ljude kojima je pomoc potrebna uz novcanu nadoknadu. Uz nju upoznajemo jos Natsua, Greya, Erzu, Happyja i ostale bitnije likove u gildu i njihove price kroz seriju avantura. Glavna prica se vrti oko gilda i njegovih dogodovstina. "Fairy Tail" je jedan od najjacih gildova a pored njega postoji jos dosta kako dobrih(koji su organizovani u savetu gildova) tako i losih(cija je ultimativna svrha naravno moc kao i zli planovi za podizanje iz mrtvih ultimativnih zla kao sto je npr wizard Zeref)



Inace, uz Bleech i Naruta jedina serija koju redovno pratim tj iz nedelje u nedelju Smile
« Poslednja izmena: 29. Nov 2010, 23:09:21 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
samo da kazem da sam gledao One Piece od pocetka ali kasnije mi je sve vise postalo mrsko pratiti posto mi se cini kao da nece nikad biti kraja tom anime-u, i bas se puno puno likova pojavljuje tako da vise ne pratim iako moja sestra prati i dalje pa mi nekad kaze na brzinu sta se u grubo desilo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Sendo 
samo da kazem da sam gledao One Piece od pocetka ali kasnije mi je sve vise postalo mrsko pratiti posto mi se cini kao da nece nikad biti kraja tom anime-u, i bas se puno puno likova pojavljuje tako da vise ne pratim iako moja sestra prati i dalje pa mi nekad kaze na brzinu sta se u grubo desilo  Smile

Pa i neće Smile. Evo sada (po mangi, ne i animeu) su tek na pola puta. Mada uzmi u obzir i zašto ga gledaš. Serija je generalno napravljena da bude gomila avantura sa jako pozitivnim stavom, jer se danas mahom većina Shonen serijala zasniva na nekoj depresivnoj (emo) atmosveri. Nije da mi smeta, jer je deo emo kulture i potekao iz Japana (s napomenom da je današnji emo poreklom iz Bostona) ali pogledajte npr. opening Granzorta i videćete kako je nekada bio forsiran taj pozitivizam (najpre kroz opening pa zatim i kroz sam serijal), naravno sa tužnim i drugim scenama.

Šta se desi kada spojite Anime i Akiru Kurosavu? Može adaptacija jednog od najpoznatijih i najlegendarnijih filmova u obliku serije? Samurai 7 je novo viđenje stare priče. Što bi reko Steva Storiteler "Priča kaže sledeće..." Smile. Jedno selo opsedaju razbojnici, zahtevajući da im s vremena na vreme plaćaju dažbinu, u suprotnom selo će biti pobiveno. Starešina sela šalje mladu sveštenicu, da nađe samuraje koji će zaštititi selo. Pošto je selo proizvođač pirinča, samurai će biti plaćeni u njemu. Sam film je jedan od najdužih u istoriji  (3 sata i 27 minuta), pa je prebacivanje u ovaj format sasvim prikladno, sa promenom da se radnja događa u steampunk retro budućnosti (postoje roboti, letelice, kiborzi, klonovi mada se koriste tradicionalna oružija za borbu a i samo okruženje više vuče ka starom japanu). Preporučujem i ovaj serijal.



« Poslednja izmena: 30. Nov 2010, 17:36:23 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 128
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:21:48
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.