Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:51:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 128
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Anime  (Pročitano 339833 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8

BlizzardJakkal, hvala ti kralju za ovakav detaljan izvjestaj o svim filmovima i seriji od GITS-a. Taman sam razmisljao da pocnem da pogledam sve od serije i filmova samo nisam znao odakle da krenem tako da  Smile Smile Smile
a inace naj omiljeniji mi je anime: "COWBOY BEBOP"  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61


Macross Zero. Preporucih ga ranije na nekoj od tema. Ovo je miniserija od 5 epizoda. Zaista vrededno gledanja.
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Sendo 
Aha, mecha, we meet again. Zelim samo da se nadovezem na post o Akiri, Blood the Last Vampire, Ninja Scroll i GITS, pa cu se baciti na meku sledeci put Smile.

Ninja Scroll the Series je nastavak Ninja Scrolla s jednom zachkoljicom. Serija bazirana na filmu, koji na rottentommatoes, gde se skupljaju i kritichari amateri i profesionalni kritichari, ima rejting 100% a na imdb 7.8, je radjena bez scenariste i rezisera Yoshiaki Kawajiri (Ninja Scroll, Vampire Hunter D Bloodlines, Highlander: The Search for Vengeance (baziran na filmu sa Cristopher Lambertom), Wicked City) shto se vidi. E sada, ako seriju posmatrate ka o fan originalnog filma (kao ja) onda (logichno) shvatate da svo nasilje i erotika nisu nashli put do malih ekrana, ali sama serija je ok za pogledati generalno.
Radnja nema veze sa samim filmom, vec ima originalnu prichu o artifaktu slichnom jajetu koji onim koji ga poseduje daje ogromnu moc. Upravo zato, sam artifakt je podeljen na 2 dela, a Jubei Kibagami (glavni junak NS fima) je unajmljen da ga chuva. Naravno lakshe reci nego uraditi, jer Mrachan klan ne sedi skrshtenih ruku. Serija je (logichno) Seinen po demografiji.



Blood the Last Vampire je dobio duhovnog naslednika, Blood Plus. Naravno, ima jedna "kvaka". Iako serija ima vecinu glavnih aktera sa istim imenima, i borbu protiv Chiropterans kao glavni motiv, serija nema vezu sa filmom. Saia je ovde prikazana kao normalna srednjoshkolka, za razliku od psiho-manijakalne Saie iz BTLV, koja iznenada postaje jedina osoba koja moze da ubija Chiropteranse. Muziku za seriju je pisao Hans Zimmer (Rain Man, The Lion King, Crimson Tide, The Thin Red Line, Gladiator, The Last Samurai, Pirates of the Caribbean series, The Da Vinci Code, Frost/Nixon, The Dark Knight, Sherlock Holmes, Inception) i Mark Mancina ( Space Mutiny, Millennium: Tribal Wisdom and the Modern World, Speed, Monkey Trouble, Bad Boys, Assassins, Moll Flanders, Twister, Speed 2: Cruise Control, Con Air, Tarzan, Training Day, The Haunted Mansion, Brother Bear, Asylum, Criminal Minds, Camille, August Rush, Shooter, Imagine That). Zakljuchak o njenim kvalitetu izvucite sami Smile. Shto se tiche samog animea, necu da lazem, nisam ga voleo kada sam ga pogledao, jer sa ga smatrao nastavkom BTLV. Nema toliko akcije, ima puno dijaloga, i radnja ima usporen tempo. Sada, smatram da je ok, jer sam prevazishao fanboy period (BTLV je trebala da bude serija, ali je na kraju pilot postao OVA). Muzika, animacija i naravno ima dosta u seriji je razlog, zbog chega je treba pogledati. Inache treci opening (Flow - Colors of the Heart) je moj najomiljeniji opening uopshte. Na zalost nashao sam mirrored verziju na YT. Uz njega postujem i prvi op, kao i full spot prvog openinga sa engleshkim subom. Inache, iako je serija sa puno krvi, zbog koje bi popila 18+ rejting kod nas, ona je zapravo Shonen.





« Poslednja izmena: 05. Sep 2010, 16:37:09 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


zovite me na sarme .)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 15
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
SonyEricsson T110
dakle serija koju gledah , za koju misim da je -  preprosto mooshka :) se naziva Shigurui , kako sinoć to pogodi Tref ali dobro sad,(1:0 za njega ), i bas je mračna i rekao bih dosta stračna , kultna (tj.   govori o kultu) i reklo bi se baš  ZEN(pogotovu u jednoj epizodi kada jedan od glavnih likova golom rukom cepa, nekakvom roninu, - lice sa glave)

fatajte link ,

hxxp:|| www. imdb. com/title/tt1233119/

ili jos bolje

hxxp:|| www. minitheatre. org/x264-completed/850-shigurui. html
« Poslednja izmena: 13. Nov 2010, 21:37:35 od jukensha »
IP sačuvana
social share
edit by chelavi1: Postavljanje linkova u potpisima clanova nije dozvoljeno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Sendo 
Mecha je žanr(dakle ne demografija). Očigledan naziv i česta (polu) greška ljudi je vezuje za velike robote kojim pilotiraju, šta drugo, piloti. Ako ste ovo rekli donekle bi ste bili u pravu. Zapravo mecha žanr može da sadrži bilo koje vozilo, bilo da je to automobil, avion, robot, pod uslovom naravno da je high tech (u odnosu na vreme u kome se dešava radnja). Ajmo na drugu zabludu, a to je da se vezuje samo za mušku demografiju. Rećiću skoro da bi vaš zaključak bio tačan, jer ima jedan izuzetak koji mi je poznat. Ok, sada kada smo to odgonetnuli, da pređemo na zabavan deo, predstavnike žanra Smile.

Granzota, Saber Rider i Voltrona nema potrebe da predstavljam, ali je lepo setiti ih se, mahom su za decu, mada su sjajni i kada (malo) porastete






Japanski opening za Saber Ridera, odnosno Bizmark



Ok, sada kada smo pokrili "dečije" serijale, evo odraslih

Neo Genesis Evangelion je serija koja je podelila publiku, ali svoju. Generalno počinje ovako - Japan napadaju anđeli, koje jedino mogu da zaustave Evangelioni, veliki roboti. Njima upravljaju deca, da deca, koja imaju psiholoških problema. O seriji ima brojnih rasprava, nadmetanja, nagađanja, jer zapravo radnja postaje daleko kompleksija i mračnija. Serija je do te mere uvredla publiku, da su otišli i spalili režiseru kuću, bukvalno. Napravljen je film, koji "menja" kraj, odnosno alternativno prepričava priču, menjajući na taj način zadnje dve epizode. Da li je originalan kraj bolji ili filmski, ne mogu vam otkriti, najbolje je da pogledate. Also, zbog njene popularnosti, serija je dobila i remake u vidu Evangelion OVA-e koja priča istu priču, koristeći facelifting u tehničkom smislu (mada je meni serija i dalje prelepo animirana, iako je iz 1996). Preporuka!





Also funfact, to su Macros i Gundam serijali kojih ima na tone. Lično nisam neki ljubitelj Gundam i Macros serijala, pa neću stavljati trailere, tako da ako ima neko da se više pozabavi time, drage volje mu prepuštam spotlight. Takođe, čuveni serijal Roboteck koji ste gledali kao mali, je nastao od ovih serija, što je Macros i Gundam fanove poprilično razbesnelo, jer im je neko voljene serijale iskasapio i prezentovao u "američkoj" formi.

Ok, sada je trenutak za devojke, i ne ne mislim u tom smislu, već mislim na Mechu. U pitanju je Visions od Escaflowne, prelepa priča o Hitomi, devojci koja dolazi u nov svet zahvaljujući ogrlici koja poseduje magične moći. U toj zemlji će pomagati Vanu, mladom princu da osveti napad na njegovu zemlju. Usput će se događati mnogo toga, i naravno postoji romansa sa velikim R u centru pažnje, ali je serija tako dobro napisana da ćete uživati u njoj čak iako niste devojka Smile. Preporuka!



I za kraj, naravno muzika Smile(inače anime je Pathlabor 2, prepouka za njega i prethodni deo koji su zapravo filmovi).

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7651
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Sad sam zavrsio sa gledanjem Evangeliona i mogu reci da su fantasticno uradili serijal.Zadnje dve epizode nemaju previse veze sa ostalim epizodama i ponekad je bilo malo tesko pratiti pricu, odnosno nisu bili dovoljno jasni u objasnjavanju Second Impact-a tako da sam na kraju morao malo da citam nke tekstove na netu da bi razumeo sve.
Psiholoski aspekt su razradili do maximuma i graficki je uradjeno odlicno,prica je originalna ali mislim da nisu uspeli da objase bas sve.Ostalo je nekih rupa u prici.
Jedino sto mi se nije svidelo je nagli kraj, prakticno u jednoj recenici(24 epizoda).Mislim da su tu ostali nedorecen.Jos mozda i to sto se poenta i prica zadnje dve epizode razlikuju dosta od ostalih.

Sve u svemu odlican serijal, @ BlizzardJakkal hvala na preporuci Smile
IP sačuvana
social share
                  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Sendo 
Nema na čemu, poenta ovog treada jeste skupljanje ljudi koji vole Anime (eventualno mangu), kao i onih koji bi da gledaju, ali ne znaju šta ili kako. Nadam se samo da će ljudi koji gledaju tread "razbiti led" i sami se priključiti raspravi.

@mznn Also, što se tiče NGE bači pogled na Evangelion film (ne Death and Rebirth jer on prikazuje epizodu 22 i pola filma, nego End of Evangelion) da bi video alternativno prepričavanje priče.



Takođe, ako ima još EVA fanova, možemo da napravimo tread za raspravljanje zadnje dve epizode (pošto su filozofski orijentisane, pa su samim time podobne za dublju raspravu).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


zovite me na sarme .)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 15
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
SonyEricsson T110
upravo odgledao parlabor 1 , krimi meka, al zanimljivo je.

ja preporucujem samurai x film(tj. OVA iz 4 dela) - po meni najjaca ljbavna prica ikad
IP sačuvana
social share
edit by chelavi1: Postavljanje linkova u potpisima clanova nije dozvoljeno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Sendo 
E vidiš, Samura X (Ruroni Kenshin u originalu) Trust and Betrayal na mene nije ostavio utisak. Zaista ne mogu da dam odgovor zašto, ali nije. Inače je kotiran kao najpopularniji anime naslov na mnogim top listama. Ali ajde da vam kažem delimično zašto :



Ruroni Kenshin je bio jedan od najpopularnijih naslova koji je izlazio u Weekly Shonen Jumpu (One Piece, Naruto, Bleach, Death Note, Dragon Ball, itd. znači puno poznatih naslova). Anime serija je izašla kao rezultat toga, ali... ima puno filer epizoda, do te mere da od 90 epizoda, kanonska radnja se završava u 60toj Smile. Znači haos. U želji da se "operu" autori su pribegli produciranju OVA-e iz 4 dela (Trust and Betrayal, koja objašnjava Kenshin/Batosai-evu prošlost) i filma Samurai X: The Motion Picture, koji prati radnju posle završetka serije. E sada da objasnim radnju:

"Himura Kenshin je skitnica (Ruroni, ne Ronin što označava Samuraja bez gospodara) sa mračnom prošlošću, ožiljakom u obliku slova X i pozitivnim stavom. On nikada nije bio samuraj, ali je bio ubica od izuzetne veštine u Meiđi eri (koja je trajala od 1868 do 1912, dok se radnja serije događa u 1878 godini), zbog čega se bije stilom obrnute oštrice, odnosno koristi tup deo katane (katana se oštri samo na jednoj strani mača, dok druga strana može da bude oštra, mada je u većini slučajeva tupa), jer se upravo zbog te mračne prošlosti zakleo da više nikoga neće ubiti. Njegova putovanja vode ga je u Tokio u 11. godini Meiđi ere, gde se sprijateljuje ženskim kendo majstorom, bivšim lopovom, uličnim borcem i lekarom, koji svi imaju svoje tajne. Zajedno su borbu protiv neprijatelja koji izranjaju iz njegove mračne prošlosti, kojoj Kenshin ne može pobeći."

izvor Anime news network

I šta sam još hteo... A, da klipovi naravno Smile


opening iz serije


trailer za Samurai X: The Motion Picture iz 1998
« Poslednja izmena: 25. Nov 2010, 00:56:11 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 29267
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Mogu ja da kazem koju rec o Gundam serijalu posto sam fan istog, mada nisam odgledao sve serije.. enivej, ima ih 11, ne racunajuci Super Deformed serijal, OVA i ONA kompilacije i filmove, sve u svemu, ima ih gomiletina. Moze se reci da je to jedan od najpopularnijih serijala u Japanu. Ono sto razlikuje ovaj serijal od drugih u mecha zanru (a da je vezan za robote) je taj da je ovo real robot saga, tacnije, pokusano je da se celoj ideji pridje u nekom realnom smislu, od dizajna robota i oruzja do njihove presusne energije i mogucnosti mehanickih kvarova. Gundam serijal je izrodio i dvojcu jako popularnih anime likova koji je javljaju u originalnoj prici: Amuro Ray i Char Aznable

Postoje nekoliko stvari koje se javljaju kroz ceo serijal:
1) Ljudi zive na Zemlji i oni cine jedan entitet, dok je drugi ljudi koji zive u kolonijama u svemiru i u 90% slucaja se prica svodi na borbu izmedju dve frakcije.
2) Ljudi koji zive u svemiru su, da kazem, razvijeniji od ljudi koji zive na Zemlji u tom smislu da im je taj zivot "gore" dozvolio razvitak odredjenih delova mozga i doneo im odredjene telepatske sposobnosti tipa, da mogu da predosecaju stvari koji ce se desiti nakon sekund-dva ili da jednostavno osete prisustvo nekog ko je takodje razvijen u gorespomenutom smislu.
3) Protagonista je uvek klinac, tu nema izuzetaka, sto mladji to bolji, prosek je oko 16 godina a najmladji u nekom serijalu je imao 13.
4) Jedan od negativaca mora u nekom trenutku da nosi masku, to je nepisano pravilo koje je pocelo sa Char Aznable-om i koje se provlaci kroz ceo serijal

Nisu sve serije iz serijala medjusobno povezane, jedina stvar koja ih povezuje je, jelte, Gundam, prvi humanoidni robot. U prvom serijalu koji se zove Mobile Suit Gundam, on je jedini, u kasnijim serijama pojavljuje se veci broj Gundama razlicitog dizajna ali iste osnove.

Kao sto sam vec spomenuo, prvi u nizu serijal je Mobile Suit Gundam koji je izasao 1979. Trejler za njega necu postavljati iz prostog razloga zato sto je animacija kod njega uzasna i za standard iz devedesetih i meni licno ne prija za oko. Sledeci u nizu je jedan od dva direktna nastavka, Mobile Suit Zeta Gundam (1985-1986), moj drugi omiljeni serijal i topla preporuka za sve koji su ikada planirali da odlgedaju nesto iz Gundam univerzuma.



sledeci u nizu je drugi direktni nastavak originala, Mobile Suit Double Zeta Gundam (1986-1987), malo komicniji u odnosu na prethodnika ali takodje dobar serijal. Nakon njega ide film Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack i on stavlja tacku na taj originalni deo celokupne price. Kasnijih godina izdavani su razni OVA serijali od 5-6 epizoda koji pricaju dogadjaje koji su se desavali uporedo sa glavnom pricom, ali u njima se ne pojaljuju protagonisti iz serija.

Sledeci serijal koji je vredan pomena je Mobile Suit Gundam Wing (1995-1996), jedan od najpoznatijih zbog toga sto je bio i prvi koji je dubbovan i prikazivan u Americi. Njegova radnja se desava u drugom vremenu i nema veze sa prethodnim serijalima (postoje nekoliko odredjenih vremenskih razdoblja u Gundam univerzumu koja nisu medjusobno povezana)



Gundam Wing ima nastavak koji se zove Gundam Wing: Endless Waltz (1997) koji je OVA od 3 epizode.

Sledeci koji treba spomenuti je Mobile Suit Gundam Seed (2002-2003) i njegov nastavak Mobile Suit Gundam Seed Destiny (2004-2005). Gundam Seed serijal je jedan od najpopularnijih u Japanu i svakako ga vredi odgledati, dok je nastavak dosta slabiji iz prostog razloga sto je izguran na trziste nezavrsen i kao takav je na trenutke dosta nelogican i glup.



Mora da se spomene i Mobile Suit Gundam 00 (2007-2009) i nastavak u obliku filma Mobile Suit Gundam 00 the Movie: Awakening of the Trailblazer (2010), za sada poslednji serijal, jedini koji je smesten u nase doba ali u buducnost, godina je 2307. Ovaj serijal je i moj omiljeni Smile



U principu potrebno je ispisati dosta texta posto je svaki serijal prica za sebe, ima svoje vrline i svoje mane, ali problem je u tome sto niko ne zeli da cita sve to Smiley . Dajem vam svoju preporuku za Gundam serijal, ako zelite da ogledate nesto vezano za robote a da ima neku dozu realnosti (ipak, to je Japan, nista tamo nije previse realno).

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

rx-78-2.jpg
(88.02 KB, 327x500)
Zeta Gundam.jpg
(62.53 KB, 580x687)
Gundam Master Grade Freedom Gundam Model Kit.jpg
(28.75 KB, 400x350)
GN-001_Gundam_Exia.jpg
(232.29 KB, 783x1022)
Char_Aznable_One_Year_War.jpg
(232.19 KB, 1200x3100)
IP sačuvana
social share
You can't get unfamous. You can get infamous but you can't get unfamous.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 128
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:51:30
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.285 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.