Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Aminokiseline kao dodatak ishrani uz teretanu?!  (Pročitano 28709 puta)
04. Apr 2006, 15:33:43
Clan u razvoju


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 43
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia 6630
Zna li neko da li su, koliko i na koji nacin stetne aminokiseline kada se unose preko tableta itd?
sve u cilju povecanja i definicije misica uz rad u teretani...?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 922
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
nema stetnih posledica , jedina ako imas bolesne bubrege , a i one nisu za definiciju otkuda ti to , preparati za definiciju su takozvani fat burneri , amino kiseline odnosno BCAA i glutamin u kombinaciji dobri su pre i posle kardio treninga i to je jedina primena amino kiselina u definiciji i definicija se ne dobija u teretani sa tegovima vec ishranom , kardio treningom i vezbama snage i suplementacijom
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Izvinite,skrecem van teme...
Sta mi je dobro posle napora?... tj jednog opakog kondicionog treninga?
Vitaminchichi ... kiseline ili slichno
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 922
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
najbolje ti je whey , dekstroza i glutamin sve zajedno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
hvala
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 43
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia 6630
Uh ... ja bio u tripu da cu dobiti strucnije misljenje  Smile
hvala u svakoom slucaju ...
a za sta su po tebi aminokiseline? od njih sve ide u misicima, pa i definicija .... tako sam bar ja informisan...
« Poslednja izmena: 05. Apr 2006, 02:32:07 od vukv »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
SonyEricsson k750i
Uh ... ja bio u tripu da cu dobiti strucnije misljenje Smile
hvala u svakoom slucaju ...
a za sta su po tebi aminokiseline? od njih sve ide u misicima, pa i definicija .... tako sam bar ja informisan...

Malo strucnije misljenje

Ides u teretanu da bi povecao misicnu masu. Misici su primarno gradjeni od proteina a oni od aminokiselina. Sva hrana koju unosis sadrzi manje ili vise proteina koje tvoj organizam razgradi prvo na aminokiseline pa ih onda ugradjuje tamo gde je potrebno, ne mora uvek u misice posto se proteini nalaze u svim celijama. Teretana dovodi do toga da ti se vecina aminokiselina ugradjuje u misice da bi "rasli" odnsno obnavljali posle napora teretane. Preparati koji sadrze samo aminokiseline nisu stetni ako ih uzimas u kolicinama ne vecim od dozovljenih, kao sto je neko vec napisao pod uslovom da su ti bubrezi zdravi, jer ti unosis aminokiseline svaki put kada jedes. Procene koliko ti treba grama proteina kada intezivno vezbas je oko 2g proteina po kilogramu mase ali ti to zavisi od coveka do coveka. Nadam se da sam ti malo pomogao
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 43
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia 6630
Jesi naravno, hvala.
Ja znam celu tu pricu iz prvog dela poruke, jedino mi je bitno da nisu stetne i to je to.
Hvala puno  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
Izvinite,skrecem van teme...
Sta mi je dobro posle napora?... tj jednog opakog kondicionog treninga?
Vitaminchichi ... kiseline ili slichno
a pre vitamina, glukoze, preparata i ostalih vestaka -
primarna rehidracija obicnom vodom. evo zasto:
za vreme intezivnih aerobnih aktivnosti energija se prvenstveno koristi iz glikogenskih depoa u jetri, zatim organizam izvlaci i ostale rezerve - prvo ide glikogen iz misica, na kraju masni depoi (masti su najsporiji energent ali zato ih najvise ima, daju energiju za dugotrajni rad)
elem, jetra se isprazni. znas verovatno da tkivo jetre lici na sundjer, sve one male supljinice se nekako smanje, izadje sve iz njih, i tecnost naravno (intezivno se znojis).
dakle, prvo sto uneses u organizam posle takvog napora ide direktno u jetru, da taj tako vazni organ ponovo osposobi za svoju primarnu funkciju. najbolje je da to bude obicna voda (2 case je dovoljno uglavnom).
posle toga vitamini, minerali, ugljeni hidrati u tecnom obliku
posle sat-dva proteini, da se i misici oporave...
toliko... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 922
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
gledaj aminokiseline su dobr pre svega one koje sam pomenuo ali to je mnogo ali mnogo skupo da bi samo njih koristio , primaran svrha svih suplemenata je oporavak od treninga , misici ili definicija zavise od hrane


kazes da si trazio strucniji odgovor pa iz pitanja sam odmah video da se ne razumes u suplementaciju pa sam ti i takav odgovor dao , aljosa ti je relativno dobro odgovorio samo da napomenem da te preporucene doze su veoma male i od njih nemas neke koristi maltene ulaganje para u slozene amino prepatarate je bacanje para jedino vredi ulagati u ona dva koja sam ja pomenuo , sto se tice dnevnog unosa proteina on treba da bude najmanje 3,3g po kg telesne tezine


iva77 ako tako bude radio on ce otici u katabolizam i onda ce omati stetu a ne korist od treninga , drugo on ako uradi trening kojim ce potrositi toliko glikogena onda ce se pretreninrati i onda mu nista od toga ne pomaze , trece vitamini i minerali ne posle treninga vec ujutru jer sta ce ti odmah posle treninga kada njima treba malo duzi period da se resorbuju , nakon treninga je potreban whey koji se resorbuje od 80-120 min. onda dekstroza koja je veoma brza zatim glutamin koji ce ubrzati oporavak i sve to u dosta vode
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.