Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:03:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 24 25 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 3d studio max  (Pročitano 78233 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Probaj sa 3D pomeranjem. Napravis sliku predela u Photoshopu, crno-belu. Crno ti je najniza tacka, belo najvisa. U Maxu napravis povrsinu sa mogucno dosta poligona (npr. 250x250 ili vise, zavisi od kompa) i uzmes modifikator "3D Displacement, on ti ponudi da otvoris sliku koja sluzi za "pomeranje" poligona u visini prema slici.
Inace, uzmi Plug In "Dreamscape" koji vrlo slicno radi istu stvar, uzima podake o visini pomocu crno-bele slike (imas opciju "displacement map"). Problem je sto mozes da imas razlike u visini samo u 255 vrednosti, koliko ima nijansi crno-bela slika u 8 bita (posto nema drugih boja). Da bi to izbegao, mozes da u Photoshopu uradis sliku sa 16 bita i tako izbegnes "stepenice" koje se pojavljuju na 8-bitnoj slici.
DremaScape: http://www.afterworks.com/DreamScape.asp?ID=1
Inace, zemljiste je najbolje uraditi sa Vue xtreme, na slican nacin pomocu crno bele slike, sa tim da je lakse uraditi teksturisanje terena kao i vegetaciju, a postoji i interakcija sa 3D Maxom (za ovo treba novija masina posto oba programa treba da rade zajedno).
Vue: http://www.e-onsoftware.com/
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1763
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
da, znam za foru sa displejsment mapom, ali ja hocu da napravim teren na konkretnoj lokaciji, sa datim geodetskim visinskim kotama (recimo iz autocad crteza). ono sto sam dosad radio je da sam pravio izohipse, ali to mi oduzima dodatnog vremena. voleo bih da mogu samo da postavim tacke u prostoru i da mi program iz njih izvuce teren. znam ustvari da postoje neki programi koji to rade a koriste ih geodeti, verovatno autodesk ima nesto ali ja pojma nemam sta je u pitanju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Sad zavisi, ako ti treba nesto ugrubo, sa malo poligoba mozes sam da izvlacis tacke iz mreze. Profesionalni alati (jedan od njih ti jeDreamscape) koriste 3D karte pomocu kojih generises teren i koje ti sadrze visinske podatke recimo u metarskoj rezoluciji.
Sada, ako imas finiju mrezu mozes da oznacis tacke ali kad ih oznacis, moras da radis sa "soft" selekcijom. Sad zavisi da li radis okucnicu negde na brdu ili radis neki teren sa 1000x1000 metara.
Uz put sa izohopsama, ja bi ih skenirao u neki vektorski program i pretvorio u vektore i tako importirao u Max, tad vec imas izohipse, samo ih trebas izvuci na visinu.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
Pozdrav!Iznenada se u mom zivotu ukazala potreba da uradim neko skijaliste u 3d i sada sam potpuno nov u ovim 3d softverima pa mi je potrebna nesebicna pomoc. Radim jednu skijasku stazu za koju imam model terena iz dxf i koji sam radio u ArcScene. Nisam bas zadovoljan dobijenim. Problem je sto je visinska razlika izmedju najvise i najnize tacke oko 100m pa se gubi zeljeni izgled modela terena.
Da li mogu to uraditi u 3d max(kako),a da mi ovaj moj postojeci model iz dxf sluzi kao osnova da dobijem realan prikaz datog terena?
Hvala!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Sony xperia
DXF mozes importovati u Max.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1763
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
ne mogu nikako da provalim kako da izrenderujem sliku sa transparentnom pozadinom, da bi lakse ubacio odgovarajucu u fotosopu. dal je ovo uopste moguce?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


još uvek za tobom ludak

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 7938
Zastava Пало Алто
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
LG g5
ne mogu nikako da provalim kako da izrenderujem sliku sa transparentnom pozadinom, da bi lakse ubacio odgovarajucu u fotosopu. dal je ovo uopste moguce?

http://ezinearticles.com/?3D-Rendering-with-a-Transparent-Background&id=412581
IP sačuvana
social share
Facebook community manager

Burek filmski magazin No.1
Burek filmski magazin No.2

* - Remember Remember The 5th Of November, The Gunpowder, Treason and Plot.
* - I Know Of No Reason, Why The Gunpowder Treason, Should Ever Be Forgot.
* - Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
* - Istorija dokazuje da istorija može da dokaže sve.
* - Sky is the limit.
* - Postoje ljudi kojima su potrebni ljudi da im budu potrebni.
* - Ono što volimo da mislimo o sebi i ono što zaista jesmo retko kada imaju išta zajedničkog.




Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1763
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1763
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
jel moze neko da mi da posesavanja za materijal za aluminijumsku stolariju? sta god da probam nije ni blizu ovoga, a tutorijali koje pronalazim su losi.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

images.jpg
(6.54 KB, 259x194)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Nije samo do materijala, ovde je mat refleksija. A refleksija je inace okolina. Znaci, HDRI i radiosity, najbolje sa V-Ray i V-Ray materijalom
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 24 25 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:03:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.138 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.