Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:58:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Žrtva  (Pročitano 18065 puta)
08. Nov 2015, 07:51:15
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
Browser
Chrome 46.0.2490.80
Aleksini roditelji su izašli i ispričali svoju priču. Njihov dijete niko ne može da vrati, ali ako ništa mnogi su se osvijestili da nisu sami, da se to i njima dešava, da se to dešava i njihovoj djeci.

Čitam kometare na prijedlog Aleksinog zakona i ovaj me posebno dotakao:

Citat
Prošao sam dve i po godine pakla, vređanja i ismevanja celog odeljenja.
Sakrivali su mi stvari, bacali torbu kroz prozor, cepali knjige i sveske, bacali odeću na luster.
Ja očajavam, celo odeljenje se smeje a učiteljica ulazi u učionicu i kaže opet ti, stalno si ti problem. Postoji taj grozni stav kod nas da je žrtva uvek kriva, ili je izazivala ili je kriva što se ne brani.
Sistem treba da štiti decu od nasilja i zlostavljanja jer deca većinom za to nisu sposobna.

Često kad pročitam komentare na vijesti iz hronike, primjećujem da dobar dio komentatora se skoncentriše na to da nadje manu u karakteru žrtve i da istu okrivi za ono što joj se desilo.

Da li je to odbrambeni mehanizam, da ubjedimo sebe da mi ne možemo postati žrtve - jer ako mi nemamo tu manu, onda to nama ne može da se desi ili ipak u svima nama čuči sadista i čeka svoju priliku?
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.11.1
Browser
Safari 601.2.7
mob
I-mate 30 Pro
Vazda bilo...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
sta  covjek da napise na ovakoj temi...

Citat
Sakrivali su mi stvari, bacali torbu kroz prozor, cepali knjige i sveske, bacali odeću na luster.

je l ima neko ko nije ovakve stvari dozivio ...da l kao ucesnik..sa bilo koje strane...
ili kao  posmatrac.... Smile

ne kazem da se to treba desavati..ne treba...
ali se desava stalno i u svakoj ucionici na svetu....
pa se desavaju cesto....i mnogo gore stvari...
i to tamo gdje su svi zakoni 100 x uredjenijii....nego kod nas...

to roditelji moraju da resavaju....moraju da nauce djecu da im takve stvari uvijek saopstavaju......
i moraju djecu da vaspitavaju u skladu sa vremenima u kojima djeca zive....
a ne da ih vaspitavaju po sistemu 'bajki'...i da drze djecu kao taoce u kuci..da ne vide razna sranja ljudska...
a da im pri tome ...besjede o tome..... kako su svi ljudi na svetu dobrii ....
i da je sve normalno  Smile

danas...u zivotu.... skoro nista nije normalno....niti ce ikad vise ista biti normalno.... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
Citat
Da li je to odbrambeni mehanizam, da ubjedimo sebe da mi ne možemo postati žrtve - jer ako mi nemamo tu manu, onda to nama ne može da se desi ili ipak u svima nama čuči sadista i čeka svoju priliku?
Vise posledica neempatije koja se razvila u danasnjem vremenu. Jer eto, ako se to desavalo svima nama a nismo se ubili onda je problem u tome sto nisi "ocvrsnuo" i zauzeo se za sebe a ne u nereagovanju od strane nekoga ko je trebao da reaguje i mozda zaustavi sve to. Tako da eto, cisto nemogucnost da se stavis u neciju kozu...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
e l ima neko ko nije ovakve stvari dozivio ...da l kao ucesnik..sa bilo koje strane...
ili kao  posmatrac.... Smile

Da, ima.. i evo i zasto...

Kada su u prvom razredu neki genijalci iz mog odeljenja sakrili torbu klinki koja je bila mala, neugledna i siromasna, i kada niko nije hteo da kaze ko je to uradio, citavo nase odeljenje je bilo kaznjeno...
Jedno po jedno smo dobijali packe, sve dok svi nisu naucili:
a) da ne prave sranja;
b) da ne napadaju i ne ismevaju slabije;
c) da ne vredi lagati;
d) da drugarstvo nije kada se skivas iza nekoga ili skrivas nekoga ko je uradio nesto lose, vec kukavicluk;
e) da je svako odgovoran za svoje postupke..

27 godina kasnije, i dalje mi bride dlanovi kada se setim toga...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Chrome 46.0.2490.80
Citat
Prošao sam dve i po godine pakla, vređanja i ismevanja celog odeljenja.
Sakrivali su mi stvari, bacali torbu kroz prozor, cepali knjige i sveske, bacali odeću na luster.


Пакао Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows
Browser
Chrome 46.0.2490.80
Citat
Da li je to odbrambeni mehanizam, da ubjedimo sebe da mi ne možemo postati žrtve - jer ako mi nemamo tu manu, onda to nama ne može da se desi ili ipak u svima nama čuči sadista i čeka svoju priliku?

лепо питање... ал без одговора... за ово ти важи оно о оку посматрача. Свако ће видети оно што мисли да треба види. А вероватно је помало од обоје...
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
Citat
Da, ima.. i evo i zasto...

pa eto i ti si prisustvovala....
prosvjetari iz onog vremena i ovi danas (cast izuzetcima ) ne mogu da se porede ...
i znas da nema zakona koji moze to da  zaustavi...
samo moze djecu da razjari....

djecu treba nauciti kako da se ponasaju u takvim situacijama

i u moje vrijeme...zvanicno....nisi smio da nekog zezas po mnogim osnovima...
i recimo da su ....djeca radnicke klase... vise zezala  djecu imucnih roditela ...nego obratno....
i svi su se trudili da siromasnim pomognu...

a danas su takvi siromasni i jadni najcesca meta ...jer tupavi roditelji usade djeci u glavu svasta....
i tupavci mali misle da je neko manje vredan....ako ne nosi patiku od 200eura..ili fon od 300 evra...
ili da je vise vredan ako  ih nosi....

to kad roditelj djetetu i indirektno usadi u glavu..
nema tog nastavnika i zakona koji to moze da mu izbije iz glave... Smile

roditelj je uvijek krivac  Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 4
Zastava Београд
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
mob
LG Л7 2
Родитељ и јесте кривац.
Пошто живим у Београду, нагледао сам се таквих примера вандализма, малтретирања и вређања међу вршњацима, а поготово и оним млађима што је последица кућног НЕваспитања.
Углавном су покретачи силеџије које својим насиљем намећу "ауторитет" у одељењу.
А деца као деца, или ће уз силеџију да их не дира, или ће да добију батине од њега.
Све у свему, неко дете заврши као жртвено јагње, остали су безбедни, а он остатак школовања суочава се са батинама и насиљем.

Морамо узети у обзир да су то деца, бића са још неразвијеним осећањима, без моралности, културе и озбиљности.
Данашње школске установе ни на који начин не васпитавају омладину.  Последица тога је трули образовно-васпитни ситем.  А родитељи се не труде да своју децу науче нечему, већ их излажу трулом друштву.

Погледајте, примера ради, Јапан, државу у којој је циљ прве 3 године јачање дечије свести и васпитавање.
То се може урадити и код нас, само што то нико не жели.

Још бих додао једно питање, упућено вама, колико сам упознат са овом трагичном причом, Алексу уопште нису пребацили у другу школу и поред сталног малтретирања.  Да ли сам то добро разумео, ако јесам онда ми његови родитељи нису јасни.  Сваки нормалан родитељ би се у крајњем случају због свог детета преселио и у другу државу ако треба да би му обезбедило нормалан живот.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
Zbog pravnih zavrzlama dogovor je bio da on zavrsi razred tu gdje je - pa da predje u drugu skolu.
Mali nije izdrzao.
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 46.0.2490.76
Ne treba prosvetar da nauci dete da ne bude zrtva vec roditelji. Onako kako te u kuci nauce, takav ces da budes u skoli.

Nauciti decu da se brane i da imaju stav i da umeju da se suprotstave vrsnjacima. Da se pobiju i pokazu zube. Da je nanosenje bola protivnicima i dozivljavanje bola pa cak i od najblizih osoba vrlo moguca stvar koja moze da ih zadesi uvek.

Ako odgajas pamuk ili ispustis svoje dete, onda ono nikad nece moci da se snadje u stvarnom svetu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 4
Zastava Београд
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
mob
LG Л7 2
Ne treba prosvetar da nauci dete da ne bude zrtva vec roditelji. Onako kako te u kuci nauce, takav ces da budes u skoli.

Nauciti decu da se brane i da imaju stav i da umeju da se suprotstave vrsnjacima. Da se pobiju i pokazu zube. Da je nanosenje bola protivnicima i dozivljavanje bola pa cak i od najblizih osoba vrlo moguca stvar koja moze da ih zadesi uvek.

Ako odgajas pamuk ili ispustis svoje dete, onda ono nikad nece moci da se snadje u stvarnom svetu.

Слажем се. Кућно васпитање, тј. васпитање које нам родитељи пруже је кључно!
Али, ако оно закаже као у овом несретном случају,чему онда служе образовно-ВАСПИТНЕ установе?
Нажалост, "васпитне" је само пуки додатак, без правог утицаја. То је видљиво кроз те олоше од професора.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 134
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 42.0
Aleksini roditelji su izašli i ispričali svoju priču. Njihov dijete niko ne može da vrati, ali ako ništa mnogi su se osvijestili da nisu sami, da se to i njima dešava, da se to dešava i njihovoj djeci.

Čitam kometare na prijedlog Aleksinog zakona i ovaj me posebno dotakao:

Citat
Prošao sam dve i po godine pakla, vređanja i ismevanja celog odeljenja.
Sakrivali su mi stvari, bacali torbu kroz prozor, cepali knjige i sveske, bacali odeću na luster.
Ja očajavam, celo odeljenje se smeje a učiteljica ulazi u učionicu i kaže opet ti, stalno si ti problem. Postoji taj grozni stav kod nas da je žrtva uvek kriva, ili je izazivala ili je kriva što se ne brani.
Sistem treba da štiti decu od nasilja i zlostavljanja jer deca većinom za to nisu sposobna.

Često kad pročitam komentare na vijesti iz hronike, primjećujem da dobar dio komentatora se skoncentriše na to da nadje manu u karakteru žrtve i da istu okrivi za ono što joj se desilo.

Da li je to odbrambeni mehanizam, da ubjedimo sebe da mi ne možemo postati žrtve - jer ako mi nemamo tu manu, onda to nama ne može da se desi ili ipak u svima nama čuči sadista i čeka svoju priliku?

Kad sam bio mali imao sam isti problem kao Aleksa a danas uspesan, mocan i strasan a oni koji su me povredjivali su zrtva svoje gluosti, nesposobnosti, sebicnosti i zlobe. Dokaz da se moras boriti jer zivot je cupav i nikom nista nije dato nego mora da se izbori jer svo zivimo na jednom mestu a svako zeli sebi najbolje sto je i prirodno ali nisu svi pametni, sposobni, lepi i onda nastaju sranja. Licno kratko i jasno, bori se u zivotu jedini nacin da uspes i buds zadovoljan!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:58:30
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: rtva

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.